2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kuşburnu günde bir bardak içiyorum ben. İçmeden önce çok araştırdım bi zararı olmadığı söyleniyor. Kontrole gittiğimde bebeğimi görünce soracağım her şeyi unutuyorum, doktoruma soramadım o yüzden 🤦🏻‍♀️ Bazı hastanelerin sitelerinde açıklamalar var onlara bakabilirsin
Doktorum maydonoz, yeşil çay ve bitki çaylarını yasakladı sadece . İçimden geçenler oh sigara, kahve , çay serbest hahaha

Kızlar isim konusunu nasıl hallediyorsunuz? Eşim babasının ismini koymak istiyor. Benim aklımda bir isim yok ama araştırıp içime sineni koymak istiyorum. İki isim taraftarı da değilim. Cinsiyette belli olunca isim tartışmalarımız iyice arttı. Kız olsaydı masal koyacaktım. Hem kulağa hoş geliyor hem de mesleğime falan da hitap ediyordu. Erkek olunca aklıma hiç isim gelmiyor.

Kızlar isim konusunu nasıl hallediyorsunuz? Eşim babasının ismini koymak istiyor. Benim aklımda bir isim yok ama araştırıp içime sineni koymak istiyorum. İki isim taraftarı da değilim. Cinsiyette belli olunca isim tartışmalarımız iyice arttı. Kız olsaydı masal koyacaktım. Hem kulağa hoş geliyor hem de mesleğime falan da hitap ediyordu. Erkek olunca aklıma hiç isim gelmiyor.
Kızımın ismini ben koydum ikinci çocuk olursa sen koyarsın demiştim eşime. Daha konuşmadık ama içime sinmezse yine kendim koycam inşallah tartışmasız bi şekilde neticeye bağlarız 🌺

Canım ben muhakkak iki tane yemeye çalışıyorum ilk zamanlar hiç yiyemiyordum. Sonra eşim yağda yapmaya başladı öyle alıştırdi. Şimdi iki haşlanmış yiyorum ama bol karabiber pulbiber dolduruyorum🙈onun yerine proteinini peynirden al bir dilim fazla peynir ye🥰

Ay su benziyor demeleri🙈 bir türlü netlesemedi benim de. Olsun canım gözün aydın bebiş iyiymiş maşallah bebisine böyle devam etsin🙏

Olsun doğru yoldaşın şeytana uymak yok🙏 Sakız falan da ise yarayabilir aslında ama bence gayet iyi gidiyorsun şuan vücudun alıştı bile. Şeytan dürtüyor sakın uyma🥰

Gözün aydın canım maşallah bebisine 😍🧿
Valla hiç anlamam ne bileyim ucu sivri olunca erkek mi diyorlardi. Arı gibi oluyormus popo tarafı. Rabbim gönlünden geçeni hakkında hayırlı eylesin canım inşallah 🙏🌸

Öyle şey olur mu canım sana öyle gelmiştir. Burada bazen benim de arada kaynayan oldu hatta ben yuzsuzlukle bir kaç defa da sordum 😂 arada kaynamış tır seninki de 🙏 inşallah sonuçların güzel cikar. Benim de böyleydi ilk e nabizda. Bunlar mom değerleri. Benim de pappa 0.7 beta 1.29 cikmisti ama çok birşey anlaşılmıyor böyle. Bir kağıt veriyor doktor labaratuvar sonuç çıktısı orda grafik falan oluyor o daha anlaşılır. Doktorun daha doğru yorumu yazar. Rabbim kimseye kötü haber aldırmasin🤲🌸

Ayy gözün aydın canım çok sevindim pembikli cicilerini paylaşırsın artık burdan😍

Benim de yuzdeliklerle konuşuyor yüzde seksen kiz😂 valla şaka bir yana sağlıklı olsunlar erkek de kız da bir🌸

Benim de Çarşamba canım 13.haftada yüzde seksen kız dedi bakalım haftaya ne diyecek herşey yolunda olsun da🤲

AA değişen değişene 🤭 rabbim sağlıkla ilerletsin inşallah canim masallah bebisine🧿😍 hap kullanıyor musun bulantı için?

Rabbim bize de nasip etsin tez vakitte🤲😍

Toxoplasma testi benim çok önceleri yaptı canım belki daha önceden yapılmış haberin yoktur. Hayvandan geçen bir hastalık testi. Önemli. E nabuzdan bak eğer yoksa doktoruna danış yaptırsın bence

Ben hiçbirini içmedim canım önerilmiyor

Ohhh valla ne güzel haberler var bugün grupta😍 gözünüz aydın canım rabbim sağlıkla kucağına almayı da ihmal etsin🤲🌸

Ahh ahh sorma neler çektim çekiyorum. 100 olacak hepsi süper zekalar🙈

Canimm tesekkur ederim mesajin icin 😍 insaallah uymam seytana 😇 esime asiri kotu bi mesaj attim icmicem bi daha soz dedi. İnsallah artik..
Allah hepimize yardim etsin 😇

İnşallah beni ikna etmeye çalışıyor ama bu konuda çok netim. 🤷🏼‍♀️
Isimlerin anlamına çok dikkat ederim kişiliğine sirayet edermiş çünkü. Anlamı falan güzelse düşünürsün eşini de kırmamış olursun. Ama insan istiyo ki kendi koysun 9 ay anne taşıyo karnında sonuçta bulantılar kusmalar doğum falan. annenin hakkiymis isim koymak gibi geliyo bana

Isimlerin anlamına çok dikkat ederim kişiliğine sirayet edermiş çünkü. Anlamı falan güzelse düşünürsün eşini de kırmamış olursun. Ama insan istiyo ki kendi koysun 9 ay anne taşıyo karnında sonuçta bulantılar kusmalar doğum falan. annenin hakkiymis isim koymak gibi geliyo bana
Çok haklısın peygamber efendimiz de anlamına göre isim koymamızı tavsiye etmiş. Ahmet kayınbabamın ismi

Kızlar sonuca bakanlar hiç yorum yapacak kimse yokmu ya 2 defadır yazıyorum ekliyorum ama hiç cvp yok anladım hoş sohbet Bi arkadaş grubunuz olmuş da keşke başkalarına da cvp yazsanız merakım ve endişem içimde kalmasaydı
Herkezin sonuçları kişiye göre değişiyormuş biara hepimiz ard arda birbirimize soruyoduk sonucuma bakın karşılaştıralım vs diye farketmemişsin sanırım 😊 gördüm bende yazını ama dediğim gibi herkezde farklı sonuçlar çıkıyor internettede açıklama yok bende ilk randevumda doktorumdan alıcam bilgiyi hepimize hayırlısı inşallah güzeldir sonuçlarımız😊

Merhaba kızlar,cinsiyette dönüsüm yaşayanlardan biri de ben oldum bugun😂 11. Haftada kız olcak demişti doktorum 1 aydır kendimi oladar kanalize etmisim ki bu fikre bugun kontrolde erkek oldugunu öğrendim.Alisveris faln yapmamiştim zaten ama şok oldum hala kendime gelemedim/):):) bu fikre de alısacagım elbet sağlıklı olsunlar da.1 hafta önden gidiyoruz.16 hafta göründü bugun ultrasonda.kan ilacını yeni yazdı.Fakat benim bulantılar hala devam ediyor siz de nasıl durumlar ?
Hadi gozun aydin canim saglikla kucagina al insaallah 😍
Bende bulanti yoktu pek zaten sukur. Demir hapina ben de yeni basladim.

Iyi akşamlar güzel anneler bitki çayı hakkında ne düşünüyorsunuz ıhlamur yada kuşburnu cayi tüketilebilir mi hamilelikte

Ben nezle oldugumda 2 3 bardak ihlamur ictim ilk aylarda, bisey olmadi sukur. Kurburnu da icmistim. Bana madum geliyor bunlar, arastirdigma gore de abartmadan icilebilir yani

Kizlar iyi aksamlar. O kadar korkulu iki haftadan sonra bugun nifty sonucumuz geldi. Cok sukur sonuclar guzel bir problem yok. Ayrica bir kizimiz olacagini ogrendik. Cok duygulandim sukurler olsun Allahima bu gunleri gorduk. Rahat bir nefes aldik kari koca. Bekleyen herkes tez zamanda guzel haberleri alsin insallah🤲😊 @yetbet @peri35_ @Cerenn92 @Ozlem9144

Ohh gozun aydiin cook sevindimm masallah 😇😇😇

Kızlar dr larin soyledigi cinsiyetle Çin takvimi tuttu mu

Bende tuttu erkek

Kesinlikle. Kiz olsaydi leyla ismini sevmistik esimle, erkege isim yok :KK43: bulamiyoruz da coook zor ya. Ben kerem ismini begendim ve de ruyamda gormustum ama esim hiiiiic istemedi mecbur rafa kalkti. 2 isim seviyorum ben de. Artik dogunca koyariz diyoruk tipine bakariz ona gore napalim bulamiyoruz 😃 ya da buyur, bi kahramanlik yapip kendi ismini hakederek bulur eski Turklerdeki gibi 😂

Çok haklısın peygamber efendimiz de anlamına göre isim koymamızı tavsiye etmiş. Ahmet kayınbabamın ismi
Aslında güzelmiş Ahmet eymen var arkadaşımın oğlu. Isim önemli çok iyi araştırmamız lazım.. kıyamet gününde kendi isimlerinizle çağrılacaksiniz diye hadis var dediğin gibi o yüzden güzel isim koymalıyız

Ben nezle oldugumda 2 3 bardak ihlamur ictim ilk aylarda, bisey olmadi sukur. Kurburnu da icmistim. Bana madum geliyor bunlar, arastirdigma gore de abartmadan icilebilir yani

Bende tuttu erkek

Kesinlikle. Kiz olsaydi leyla ismini sevmistik esimle, erkege isim yok :KK43: bulamiyoruz da coook zor ya. Ben kerem ismini begendim ve de ruyamda gormustum ama esim hiiiiic istemedi mecbur rafa kalkti. 2 isim seviyorum ben de. Artik dogunca koyariz diyoruk tipine bakariz ona gore napalim bulamiyoruz 😃 ya da buyur, bi kahramanlik yapip kendi ismini hakederek bulur eski Turklerdeki gibi 😂
Yaa çok güldüm 😅 ama Kerem ismi güzelmiş gerçekten zamanımız çok var inşallah içimize sinen güzel bir isim buluruz 😊

Geçenlerde kaynanam tutturdu ( eşime diyor telefonda) erkek olursa rahmetli babanın ismini koyarsın diye duyuru yapior. Kız kardeşi ve eside aynı şekilde sana düşer babamın ismini koymak diye tuturdular. Eşimde baştan kestirip attı (çok şükür).
Cok saçma buluyorum bende.
Birinci kızımda eşim koydu ismini (hayaliymis kızım olursa koycam demiş)
İkinci kızımda bir kaç isim vardi herkes karar verdi.
Ücüncüyede Allah kerim artık 😂

Bende tuttu erkek

Tipine bakip isim bulmak mantikliymis bak 🤣 ben de esime ruyamda gördüm ismi benim begemdigim isimdi dedim yemedi😂

Merhaba kızlar,cinsiyette dönüsüm yaşayanlardan biri de ben oldum bugun😂 11. Haftada kız olcak demişti doktorum 1 aydır kendimi oladar kanalize etmisim ki bu fikre bugun kontrolde erkek oldugunu öğrendim.Alisveris faln yapmamiştim zaten ama şok oldum hala kendime gelemedim/):):) bu fikre de alısacagım elbet sağlıklı olsunlar da.1 hafta önden gidiyoruz.16 hafta göründü bugun ultrasonda.kan ilacını yeni yazdı.Fakat benim bulantılar hala devam ediyor siz de nasıl durumlar ?
15 haftalik olduk benimde bulantılar devam ediyor malesef prilam kullanıyorum o biraz fayda ediyor 9 ay sürecek diye korkuyorum😊

X