2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yapan iki kişiden dinledim. kolay acilanin doğumu kolay olmuş zor acilaninda doğumu zor olmus. Sahibinin rahimine göre açılış gosteriyormus gerçekten.bende yapıcam Allah nasip ederse denemekte fayda var bir kaç yudum iciliyormus diye okumuştum doğuma yakın iyice öğrenip uygulicam insallah
Genelde hastaneye gidilince yapildigini biliyorum canim erken konulsa dogumu erkenlestirebilir bence ben inanıyorum meryem otuna bende yapicam insallah hatta 41 hurmaya yasini serif okuyup onuda yiyecegim nasipse tabi son 10 gune girince filan

Genelde hastaneye gidilince yapildigini biliyorum canim erken konulsa dogumu erkenlestirebilir bence ben inanıyorum meryem otuna bende yapicam insallah hatta 41 hurmaya yasini serif okuyup onuda yiyecegim nasipse tabi son 10 gune girince filan
Evet hastaneye doğuma giderken koyuluyormus suya. Hurma nasıl oluyor kaç günde yenilmesi lazımmış.kiz kardesimde hamile doğumlarımiz biraz zor olmuştu bu sefer yapmak istiyoruz duyduğumuz herşeyi bakarsın faydası olur

Amin bir anda olan bisey bebek hareket etmeyince doktora gitmisler almislar sezeryanla artik gidilseydi belki birgun once belki aliniverirdi nasip iste
Çok üzüldüm canım rabbim sabır versin ne diyeceğimi bilemiyorum rabbim bütğn herkeain evkadını korusun inşallah

Ya her doktor kontrolünde kendimele götürüyorum diyorum hani alışsın benimsesin yok anam adam öküz çıktı aynı tas aynı hamam şimdide onu denerim artık hani bazı arkadaşlar anlatıyor burda eşimle dayanamadık gittik doktora eşim oyuncak almış falan o kadar özeniyorum ki bebeğim üzülüyormuş gibi his ediyorum 🤷‍♀️
Ay canım aynı şeyleri yaşıyorum🙈 ama bence geneli böyledir ya eşim ısrar etti doktora gitik diyen oyuncak alan nadirdir bunlar bence erkekler genelde öküz çünkü🥺 ben cinsiyeti meraktan catlarken esim biraz daha bekle nolcak diyodu😅
Zaten bazı es aileleri cok ilgili heyecanliyken bazilari ilgisiz bana hep ilgisizler denk geldi ona da güceniyorum kısmet😄
Evlatlarımızla avuncaz artık🤗

Kızlar günaydın. 2. Gebelikte bebek hareketlerini ne zaman hissetmeye başladınız. Benim 15+4 bugün daha hiç hissedemedim. Normal mi. 2. Gebelikte erken hisseden anneler çoğunluktaymış.

Ne demek canım yokluğun belli oluyor:) Evet bide o var doktorum hicbirsey demedi detaylı hakkında önce dörtlü test yaptı içinde AFP testi de varmış heralde o yüzden. Sonuçları bekliyorum ona gidince bakalım detaylı günü alırım heralde. İnşallah o günler de gelecek yarilamis sayiliriz hemen hemen 🤲

❤️❤️❤️ Sagol tatlim.
Aynen afp testi var onemli olan o taramalarin icinde. Onda sikinti cikmazsa detayli randevusu veriyorlar.
Zaten ondan sonra da şeker yuklemesi varmis ama o bana korkutucu gelmiyor.
Yariladik valla insaallah 😍😍

Kızlar günaydın. 2. Gebelikte bebek hareketlerini ne zaman hissetmeye başladınız. Benim 15+4 bugün daha hiç hissedemedim. Normal mi. 2. Gebelikte erken hisseden anneler çoğunluktaymış.
Canım ben 12 de 13de seyirme halinde hissediyordum şuan 16+0 ım ve artık baya baya hareketlerini hissediyorum 🤗 kilo durumun nasıl?genelde zayıfsan daha çabuk hissedersin diyolar birde bebeğin hareketine bağlı tabi çok hareketli bi bebekse hissetmen daha erken olabilir

Bende bunu ve rahim kısalması rahim yetmezliğini mefak ediyorum. Bir anda cıkıyormus o da genelde 16-24 hafta arasında. Korkuyorum bende. Allah korusun bınları nasıl anlrız ya da olmaması için önlem ne olabilir bende merak ediyorum. Ve acaba bunların olma riski falan detaylı ultrasonda görülür mü hiç biirini bilmiyorum ve bende kendimi cahil hissediyorum🙈
İnşallah hiç ihtiyacımız olmaz bu bilgilere canım 🤲 Doktorlar önemli birşey görse der heralde ona sığınıyorum :)
Benim birinci kızımda 24. Haftalık kesede yırtılmış ve sıvı geldi. Bazen (çok nadir iş) kendi kendine onarır iş beden. Çok şükür bendede öyle oldu. Hastaneye gittiğimizde test yaptılar ve suyumun sizdigi pozitiv çıkmıştı.
Çok geçmiş olsun canım rabbim evladını sana bağışlamış 🤲 olacağa çare yok 🙏
En son gittigimde suyu cok iyi dedi doktor ama herhan hersey değişebiliyor
Bana böyle birşey demedi zaten benim doktor hiç detaycı değil öyle detay vermiyor. Eğer herkes memnun olmasa gitmiycem de işte el mahkum çok yakın evime:)
❤️❤️❤️ Sagol tatlim.
Aynen afp testi var onemli olan o taramalarin icinde. Onda sikinti cikmazsa detayli randevusu veriyorlar.
Zaten ondan sonra da şeker yuklemesi varmis ama o bana korkutucu gelmiyor.
Yariladik valla insaallah 😍😍
Çok şükür canim böyle böyle bitireceğiz inşallah 🤲🥰

Günaydın güzel anneler 🌸
Daha dört gün oldu ben yine yavrumu görmeyi özledim 🥺 Hareketlerini hissetmeyi dört gözle bekliyorum minik kuzumun.. Dün gece sıçrayarak uyandım çok kötü rüyalar gördüm. Her gece görüyorum da bu bir başkaydi. Bebeğimi görmeye gitmişim doktorun asistanı da çok istiyorsan ben sana yakından gösteririm diyor ben de hevesle evet evet olur diyorum. Sonra bir bakıyorum karnımı yarmis bebeği göstermeye çalışıyor. Kapat kapat diyorum acaba bebeğime birşey oldumu diye ağlamaya başlıyorum anneme koşuyorum karnımdan kanlar akıyor ağlıyorum. Bu nasıl bir rüyaydı zor uyandım ter içinde. Halbuki de her gece 7 Ayetel Kürsi okuyorum öyle uyuyorum. Rabbim hayirlara çıkarsın 🤲

Kizlar benim doktor dedi ki tetanoz aşısı olmanı ben önermiyorum. Sağlık bakanlığı öneriyor ama ben tavsiye etmiyorum. Seni çağırırlarsa, benim boyle soyledigimi soyleme, pandemi var gelemem de dedi.
Napicam cok kararsizim sizin doktorlariniz önerdi mi? 😱😱

Kizlar benim doktor dedi ki tetanoz aşısı olmanı ben önermiyorum. Sağlık bakanlığı öneriyor ama ben tavsiye etmiyorum. Seni çağırırlarsa, benim boyle soyledigimi soyleme, pandemi var gelemem de dedi.
Napicam cok kararsizim sizin doktorlariniz önerdi mi? 😱😱
Bilmiyorum ki canım benim doktorumla daha konuşamadık bu konuyu ama cevremdeki tanıdıklarım hep oluyor. Hatta ikinciyi bebeği de düşünüyorsan 2. Dozu da ol 5 yıl koruması varmış. 5 yıl içinde ikinci de olursa inşallah iki dozla kurtarırım diye düşünüyordum ben. Birşey olmaz inşallah ben olmaktan yanayım. Haziran annelerine bir sor istersen onlar bu sıralarda oluyorlar.

Günaydın güzel anneler 🌸
Daha dört gün oldu ben yine yavrumu görmeyi özledim 🥺 Hareketlerini hissetmeyi dört gözle bekliyorum minik kuzumun.. Dün gece sıçrayarak uyandım çok kötü rüyalar gördüm.
Hayir olsun insallah canim hamilelik hormonlarindan veya hep kotu seyleri de dusunmemizden oluyor sanirim ben de bu gece ruyamda emziriyodum annem gelip ay bu ne cocukta simdiden balgam oldu falan diyodu ben de bi sorun mu var doktora mi gotursek diye dusunuyodum ne alaka cozemedim😞 heralde bizim evhamlar rüyalardan taşıyor artık
Bilmiyorum ki canım benim doktorumla daha konuşamadık bu konuyu ama cevremdeki tanıdıklarım hep oluyor. Hatta ikinciyi bebeği de düşünüyorsan 2. Dozu da ol 5 yıl koruması varmış. 5 yıl içinde ikinci de olursa inşallah iki dozla kurtarırım diye düşünüyordum ben. Birşey olmaz inşallah ben olmaktan yanayım. Haziran annelerine bir sor istersen onlar bu sıralarda oluyorlar.
Benim ablam da hamileyken olmuştu tetanoz aşısını ben de doktoruma tek doz mu iki doz mu olayım diye soracaktım adam hiç olma dedi, ben şok tabi. Tamam canim hazirandaki kizlara bir sorayim🌸

Evet hastaneye doğuma giderken koyuluyormus suya. Hurma nasıl oluyor kaç günde yenilmesi lazımmış.kiz kardesimde hamile doğumlarımiz biraz zor olmuştu bu sefer yapmak istiyoruz duyduğumuz herşeyi bakarsın faydası olur

Hurma kolay dogumu sagliyor vitamin sağlıyor anneyede kuvvet te veriyor 10 gun kala baslayin yemeye gunde 4 5 tane yesin

X