2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar yarın tetanoz olacağım.Ama nedense korkuyorum.Oksapar kullanıyorum.Doktorum olabilirsin dedi ama yan etkisi falan var mı?Ateş falan yazıyor.Bebeğe zararı olur mu?Yaptıranlar herhangi ağrı ateş yaşadı mı?
Ben ikinciyi vurulcam cuma günü dr zararı olsa vurulma derdi iki gün kolum agridi sadece az kullandın kola yaptir

Kızlar merhaba. Ben bugün aşı olmaya gittim. Sonrasında bir de doktora görünelim dedik. Doktora gittik doktor bey detaylı zamanı gelmiş isterseniz şimdi yapalım dedi. Ben aslında iki hafta sonra düşünüyordum ve detaylıyı yaptık. Her şeye güzel dedi çok mutluydum tam kalkarken üst dudağını göremedim dedi haftaya tekrar çağırdı. Böyle bir şey duyan yaşayan var mı? Moralim çok çok bozuldu. Bir de hareketlensin diye muz yemiştim. Çok hareketli dedi. Acaba çok hareketli olması etkilemiş midir? 😢
Canim esinin senin dudakları nasil mesela benim ust dudagim ince, bebisim ince dudakli olsa sasirmam boyle bise olabilir mi, bir de henuz gelisme asamasindalar zaten belki birkac hafta sonra farkli gorunecektir

Arkadaslar bebeginizin hateketlerini nasıl hissediyorsunuz? Ben tekme falan hissetmiyorum.iyice korkmaya başladım.
Banu ciftci nin uygulaması bu hafta icin ilk gebelik olsa bile hissedilmesi gerekir diyor.
Yarın doktora mi gitsem

Arkadaslar bebeginizin hateketlerini nasıl hissediyorsunuz? Ben tekme falan hissetmiyorum.iyice korkmaya başladım.
Banu ciftci nin uygulaması bu hafta icin ilk gebelik olsa bile hissedilmesi gerekir diyor.
Yarın doktora mi gitsem
Canım sırt üstü yat elinede çikolata şeker bişeyler al ye bide öyle dene sırt üstü yatınca daha çok hissediliyor.bu arada senin ilk gebelikmi

Kizlaaaaarrr sonuç negatif 🤲 Allah hepinizden razı olsun 🤲 Dualarınıza benide kattiniz 🙏çok şükür temiz geldi
Elhamdülillah gözün aydın canım Rabbim tamamına da erdirsin inşallah çok sevindim maşallah bebisine 🧿😍
Herkese selam umarım herkes iyidir, bayadır ara ara takip ediyorum ama yazamıyorum kızlar.
Aile merkezine kan vermistim de CRP 20 çıkmış kanda, referansı 0-5 arasıymış, idrar kültürü vermeye gidicem şimdi ama çok mu yüksek kızlar ya. Valla korktum, enfeksiyon çok zararlı vs diyorlar ya.. Başına gelen oldu mu?
Merhaba canim evet yoktun farkettim ben de crp nedir hiç bilmiyorum ki idrarla alakaliysa enfeksiyon için ilaç verilir bir gecede enfeksiyon geçiren ilac bile duymuştum güzel düşünelim dua edelim inşallah n🙏🌸
Kızlar merhaba. Ben bugün aşı olmaya gittim. Sonrasında bir de doktora görünelim dedik. Doktora gittik doktor bey detaylı zamanı gelmiş isterseniz şimdi yapalım dedi. Ben aslında iki hafta sonra düşünüyordum ve detaylıyı yaptık. Her şeye güzel dedi çok mutluydum tam kalkarken üst dudağını göremedim dedi haftaya tekrar çağırdı. Böyle bir şey duyan yaşayan var mı? Moralim çok çok bozuldu. Bir de hareketlensin diye muz yemiştim. Çok hareketli dedi. Acaba çok hareketli olması etkilemiş midir? 😢
Merhaba canım ben yanılma olduğunu düşünüyorum Rabbime sığın dua et kalbini ferah tut bol dua edelim inşallah yanılmis olsun doktorun🙏 Ben de çok merak ediyorum detayliyi içim içimi yiyor. Rabbime sığınacagiz inşallah bebislerimiz sağlıkli akıllı bebekler olsunlar 🤲🌸
Yarın doktora mi gitsem
Banu çiftçinin uygulamasında yazan beni de çok korkutmustu canım ben 20.haftada hissettim ancak o da pıt pıt çok az. Bir gün hissettim iki gün hissedemedim mesela doktorum çok acele ediyorsun dedi. 24te hissedersin ancak 28den sonra da baya neresi nerde farkedebilirsin dedi. Ben de evhamliyim çok mesela bugün hissedemedim. Hissettiğimde çok altlarda hissediyorum sanki çok aşağıda gibi geliyor bilemiyorum. Rabbime sığınıyorum doktoruma güveniyorum🙏İlk gebelik olunca saf gibi oluyor insan

Yarın doktora mi gitsem
Kafana takma, zaten bebek tik tik vurmuyor. Sanki içinde pit pit baloncukların patlıyor gibi. Yani ilk hamilelikte ayırt edemiyorsun bebis mi yoksa bağırsak hareketlerini diye. Hissetsem bile ilk başta hergün hissetmiyorsun 2-3 güne bir

Elhamdülillah gözün aydın canım Rabbim tamamına da erdirsin inşallah çok sevindim maşallah bebisine 🧿😍

Merhaba canim evet yoktun farkettim ben de crp nedir hiç bilmiyorum ki idrarla alakaliysa enfeksiyon için ilaç verilir bir gecede enfeksiyon geçiren ilac bile duymuştum güzel düşünelim dua edelim inşallah n🙏🌸

Merhaba canım ben yanılma olduğunu düşünüyorum Rabbime sığın dua et kalbini ferah tut bol dua edelim inşallah yanılmis olsun doktorun🙏 Ben de çok merak ediyorum detayliyi içim içimi yiyor. Rabbime sığınacagiz inşallah bebislerimiz sağlıkli akıllı bebekler olsunlar 🤲🌸

Banu çiftçinin uygulamasında yazan beni de çok korkutmustu canım ben 20.haftada hissettim ancak o da pıt pıt çok az. Bir gün hissettim iki gün hissedemedim mesela doktorum çok acele ediyorsun dedi. 24te hissedersin ancak 28den sonra da baya neresi nerde farkedebilirsin dedi. Ben de evhamliyim çok mesela bugün hissedemedim. Hissettiğimde çok altlarda hissediyorum sanki çok aşağıda gibi geliyor bilemiyorum. Rabbime sığınıyorum doktoruma güveniyorum🙏İlk gebelik olunca saf gibi oluyor insan
Allah razı olsun iyiki varsınız 🤲 iyiki 💕

Şükür Allahim ne mutlu tabiki yazıyorum ama korkuyorum bazen tepki almaktan ama mutlaka bir çocuğu tanımadığın birine sadaka ver canım basının gözünün bebeğin adına olsun
Ee şimdi gel gelelim bu doktarlara tmm Allahim onlardan razı olsun ama bu arkadaşın stres korkusu hesabını kim verecek belki olabilir gibi cümlelerle insanları uzuyolar
Senin adına çok sevindim herkes hepimiz sağlıklı sihatli bebeklerimizi kucağıma alıp evlerimize gelelim evde varsa diğer çocuklarımızın başına gelelim ondan sonra ya Allah kerim inşallah
Evet zaten adagim var hemen yapacam Allah izin verirse 🤲bugün kendi Dr uma dedim bilseydim bu kadar sıkıntı yasicagimi yapmazdım o testi şekerim yükseldi hasta oldum migren mideme vurdu kaç kere istifra ettim neyse ki yavrum iyiymiş de şükrediyorum Rabbime ne olsaydı da yavrumdan vazgecmicektim ama beş ay bu stres le gecmezdi

X