2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bana dr demirden ve d vit baska hicbi takviye vermedi ya bu normal mi kendimi garip hissediyorum omega b12 falan kullanmayan ca 🙈
Haftada bir veya iki kere balik yiyorsan gerek yok demişti dr bana. Ama yemiyorum yani. Haftada bir veya 10 günde bir ancak.. sonra balikyagi yazdı bana.. eczaneye gidip sordum. 30 kapsülün fiyati 150 küsurdü 🥺 havyardan ve balıktan elde edilen balik yagiymis.o oyuzden pahalıymış. Kullanmaya kiyamiyorum bitecek diye haftada iki kere içiyorum 😅😅

S

Sanki bizim seninle tarihlerimiz aynı gibiydi diye hatırlıyorum ama ultrasonda öne mi çekti tarihi doktorun?
Öyle miydi olabilir canim. Benim toplamda on gün falan attı çünkü aşılamaydi ve yumurtalarim adetin 7.gunu olgunlaşmisti. Yani baya erken yumurtlama oldu aşılama da hemen oldu. Ultrasonda hep bir iki önde gidiyordu zaten alttaki tarihten de önde gözüküyor şuan o yüzden güncellemeyi bıraktım :)

Uzaktan anlatmaya devam edersin dedi benim müdürüm. Yerime kimse ayarlanmayacak sanırım ama yine de bilgi vermek lazım
Kizlar ben de 24. Haftayi bekliyorum. Bize yetişir mi sizce bu idari izin dersiniz? Mesailer şuanda 10-16 arasinda. Haftaya normale dönecek diyorlar 😔 ben idari izin hakkindan faydalanmak istiyorum ya 😁

Ben tetanozu bile yaptirmayi düşünmüyorum korona asisini asla yani..😐 gittiğim sağlık ocağı ve doktorlar da hicbirinden bahsetmediler..
Kizlar bize korona aşısı geldi. Doktor yaptırmak daha iyi demişti şimdi sordum sen bilirsin gebelerdeki etkilerini bilmiyoruz dedi. Siz ne düşünüyorsunuz aşı konusunda? Gelse olur musunuz? Sizin doktorlarınız ne düşünüyor?

Kizlar ben de 24. Haftayi bekliyorum. Bize yetişir mi sizce bu idari izin dersiniz? Mesailer şuanda 10-16 arasinda. Haftaya normale dönecek diyorlar 😔 ben idari izin hakkindan faydalanmak istiyorum ya 😁
Vakalar 9 bin ama okullar açılacak diğer kurumlar nasıl işler bilemiyorum ama biz uzaktan devam ederiz gibime geliyor. İnşallah kalkmaz canım 🙏

Öyle miydi olabilir canim. Benim toplamda on gün falan attı çünkü aşılamaydi ve yumurtalarim adetin 7.gunu olgunlaşmisti. Yani baya erken yumurtlama oldu aşılama da hemen oldu. Ultrasonda hep bir iki önde gidiyordu zaten alttaki tarihten de önde gözüküyor şuan o yüzden güncellemeyi bıraktım :)
Aşılama konusunda nasıl olur bilmiyorum da hep sat a göre belirlenirmiş tarih diye biliyorum ultrasonda benim de daha ilerde gidiyor ama yine de değiştiği için sürekli sat ı baz almamız gerekiyormuş ondan sordum canım

Aşılama konusunda nasıl olur bilmiyorum da hep sat a göre belirlenirmiş tarih diye biliyorum ultrasonda benim de daha ilerde gidiyor ama yine de değiştiği için sürekli sat ı baz almamız gerekiyormuş ondan sordum canım
Ben rapor izni için sordum pazartesi günü üç hafta sonra gel dedi raporunu veririz dedi. Sata göre daha var ama usgye göre verecek raporu canım bence onu unutma doktorunla önden gidiyorsa ona göre ayarlarsin bir gün bir gündür 🙏

Kizlar bize korona aşısı geldi. Doktor yaptırmak daha iyi demişti şimdi sordum sen bilirsin gebelerdeki etkilerini bilmiyoruz dedi. Siz ne düşünüyorsunuz aşı konusunda? Gelse olur musunuz? Sizin doktorlarınız ne düşünüyor?
Ben tam olarak doktorunun dediği sebepten dolayı asla düşünmüyorum yaptırmayı canım

Hem taşınabilir olması avantaj evin içinde de odadan odaya yanında gezdirebilirsin. Hem de sonrasında oyun parkı olarak kullanılıyor içine oyuncakları koy cocugu koy düşme tehlikesi vesaire yok sen de o arada işini halledebilirsin yemeğini yaparsın gözün arkada kalmaz. Yani ben bu nedenlerle aldım. Zaten oda yapacagımda ikeadan yeni aldıgım bir yatak vardı divan tarzı, büyüdüğünde onu kullanıcaz sadece önüne bariyer alıcam o kadar
Evet 13. Haftada öğrendik biz erkek 🤗 İsmi de Demir 💙
Ben de erkek diyorum canım 🤗
Maşallah demir prens geliyor desene.
Hmm Burda park yatakları tek uzak yerlere gidince götürüyorlar o kadar yaygın değil. Belli için iyi değilmiş

Hayırlısı olsun. Rabbim yardımcın olsun. Bebişlerde sağlıkla, sıhhatle gelsinler inşallah 🤲

Ben gebeyken ve emzirirken olmayı düşünmüyorum canım ama onun dışında normal durumda olsam olurdum. Ama bu tamamen senin kararın iyi bir araştırma yapmalısın

Etkisi bilinmiyor simdilik yaptirmamak daha iyi gibi bence .

Benim doktorum pek sıcak bakmıyor aşıya o yüzden yaptırmayı düşünmüyorum canım uzaktan eğitim de olduğu için evdeyim genellikle inşallah bebiş doğduktan sonra yaptırırım☺️

Ben olmayacağım canım okul açılacak iki maskeyle gideceğim bir kaç hafta sonra zaten 24.haftam geliyor sen zaten raporluydun evde korunaklisin bence 🙏 Hamilelere önermiyorlar

Ben tetanozu bile yaptirmayi düşünmüyorum korona asisini asla yani..😐 gittiğim sağlık ocağı ve doktorlar da hicbirinden bahsetmediler..
Ben de yaptırmayacağım sanırım zaten evdeyim eşim yaptırsa yeter diye düşünüyorum. görüştüğü kişiler hep covid pozitif çıkıyor bir gün kendine de bulaşacak bana da ondan korkuyorum.

Ay deme öyle benim bir ayım var ve geçici konaklama ayarlayacağım atandığım şehirde yoksa mahvolurum

Kizlllaaar geldim ve sonuç yine birsey göremedi doktorum resme bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

304 gr olmuşuz. Gitmeden şu içtim. Çikolata yedim yürüdüm. Yok yine göstertmediiiiii. İki elinizde kafasına koymuş bırakın beni rahat diyor sanki. İnatçıii yaaa
IMG_20210225_122224.jpg

Ay deme öyle benim bir ayım var ve geçici konaklama ayarlayacağım atandığım şehirde yoksa mahv
Ne iiçin iyi değilmiş canım anlamadım
altı yumuşak olduğu için bel ve sırt için önermiyorlar

Kizlllaaar geldim ve sonuç yine birsey göremedi doktorum resme bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

304 gr olmuşuz. Gitmeden şu içtim. Çikolata yedim yürüdüm. Yok yine göstertmediiiiii. İki elinizde kafasına koymuş bırakın beni rahat diyor sanki. İnatçıii yaaaEki Görüntüle 2790053
Yaa kuzum keşke tekrar baktirabilsen bebiş inatçı çıktı desene

Ne yapagim simdi ben bu bebisle yaaa...dövsem mi😂 Heyecanla bir gittim yok. Tekme atıyor yine aynı pozisyona geri dönüyor. Doktorumda diyor daha fazla kivrilamazdi 😂😂😂
Artık doğuma öğrenirsin 😂 1 ay sonra mi bir daha kontrol onun dışında her şey iyi demi :)

X