2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canım ben ilk gebeliğimde aşıya giderken makyaj yapmıştım makyajdan kastım bi kalem bi rımel bide pudra işte oradaki hemşirede hemen uyardı beni hamilelikte cilt hormonlardan etkileniyor bide makyaj yaparsan çok çabuk lekelenmeler yada sıkıntılar olur yapma cildin hava alsın dedi.bi dönemden sonra ciltte sivilcedir lekelenmedir kabarma gibi şeyler görülebiliyormuş belkide senin kullandığın krem ve pudranında etkisi olmuş olabilir malum önceden iyi gelen şeyler hamilelikte kötü etkileyebiliyor.bi doktorunla görüş belki krem falan verir.
Ayy doğru söylüyorsun canim. Belki de tetikliyordur krem pudra falan. Hava aldirmiyorsa.. o zaman ben sadece güneş kremi sürüp çıkayım. Ama cildim aşırı kuru. İllaki bi nemlendirici kreme ihtiyacim var. 19 martta randevum. O zamana kadar sabretmem gerek🙁

Kizlllaaar geldim ve sonuç yine birsey göremedi doktorum resme bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

304 gr olmuşuz. Gitmeden şu içtim. Çikolata yedim yürüdüm. Yok yine göstertmediiiiii. İki elinizde kafasına koymuş bırakın beni rahat diyor sanki. İnatçıii yaaaEki Görüntüle 2790053
Bu nasıl bir nazdır yaa.. 😄 benimki et balik türü yediğimde çok hareketleniyor. Bir dahakine öyle dene istersen😊

Masallah ya insallah bu bebişim de öyle olur🤗 o kolik sesleriyle uyurduk biz de. Sonra bir ninni buldum ikinci kizim da onun la uyuyordu hala aciyoruz 5 yildir ayni ninni🤦‍♀️ bu sefer ona hic bulasmayi düşünmüyorum 😂
Ayy beş yıl mii😳😅 koca kız oldun sen ne ninnisi de vur poposuna 🤭 ama bence en keyifli en kolay uyutma yöntemi bu. Emzik tutturmayi sırf uykuya kolay geçsin diye istiyorum ben. Kizimda naaptiysam tutturamadım. Bunda pes etmek yok inşallah 😊

Ayy doğru söylüyorsun canim. Belki de tetikliyordur krem pudra falan. Hava aldirmiyorsa.. o zaman ben sadece güneş kremi sürüp çıkayım. Ama cildim aşırı kuru. İllaki bi nemlendirici kreme ihtiyacim var. 19 martta randevum. O zamana kadar sabretmem gerek🙁
Öyle yap bence canım bende hiç kullanmıyorum pudra fondöten falan bi yaparsam rımel ve kalem yani o da arada zaten

Hiç farketmiyor cnm. O heyecan her zmn var. Yani benim 3. Bebis ama yine aynı heyecan var. Değişen birsey yok.

Hiccc mi hiç sevmiyor ultrason. Neler yedim sabah hiç tik yok. Cezalandieacagim 😂
Peki çok sıkışık mı girdiniz ultrasona merak ettim? Ben her gittiğimde altima edecek derecede su içiyordum. Doktor aferin iyi sıkışmışsın, bak çok net gözüküyor bebişin diyordu 🤭 ama ilerleyen zamanlarda sıkışık gitmek önemli mi bilmiyorum..

Öyle yap bence canım bende hiç kullanmıyorum pudra fondöten falan bi yaparsam rımel ve kalem yani o da arada zaten
En iyisini yapiyorsun sen.. Göz altlarim koyu duruyor o yüzden yapmasam olmuyor. 🤷 Pudrayı da sırf yüzümdeki parlama gitsin diye işte.. uff. Tamam yarindan itibaren pudrayi bırakıyorum 🤗

Rabbim diğerlerine sağlıklı ömürler versin bu bebeğinizi de sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin inşallah benim daha ilk ve 5 sene sonra tüp bebekle sahip olunca görmemişin oğlu olmuş durumundayım şuanda 🤣🤣🤣 ultrason ses dalgaları yaydığı için bebekler çok hoşlanmazmış diye okumuştum bir yerde belki de ondan göstermiyordur doktorum bana ilk oğlan dediğinde ben aç karnına gitmiştim muayeneye 😂😂 bulantılarım çok fazla olduğu için her muayeneye aç karnına gidiyordum her defasında da gösteriyordu ama utanıp yüzünü kapatıyordu 🙈🙈
Maşallah cnm. Benimde ilk bebisim tedaviyle oldu 2.5 sene sonra.... Yani anlicagin o duyguları ben anlarım.
Ama dediğim gibi her hamilelik aynı heyecan oluyor. Aç da denedim, tokda denedim. Çikolata ve suda denedim yok fayda etmedi... Çok inatçı. Parmağında oynatıyor simdiden
Selam kızlar, bugün detaylı ultrasona gittik herseyi iz normal 22+4 haftalık olmusuz, hersey normal 30 cm 550 gr cok şükür bugünlere cok mutluyuz her yerine ayrı ayrı baktı doktor perinatologa gitmiştik 🙏🙏
Gözün aydın cnm. Masallah
Bu nasıl bir nazdır yaa.. 😄 benimki et balik türü yediğimde çok hareketleniyor. Bir dahakine öyle dene istersen😊
Naz mı inat mı anlamadım artık. Yok et de yesem balikda yesem tik yok.
Daha yenide yedim balık... Hiiiic umrunda değil.
Rüşvet kabul etmiyor 😂
Peki çok sıkışık mı girdiniz ultrasona merak ettim? Ben her gittiğimde altima edecek derecede su içiyordum. Doktor aferin iyi sıkışmışsın, bak çok net gözüküyor bebişin diyordu 🤭 ama ilerleyen zamanlarda sıkışık gitmek önemli mi bilmiyorum..
Burda cnm ilk idrar veriyorsun sonra kan alınıyor kilon ölçülüyor. Sonrada doktorun yanına giriyorsun. Yani doktor görmeden bosaltiyorlar idrar torbasını 😂😂😂hiç şansım yok....
İnat bu bebek.

Müslin bezine alıştırın. Çok rahat. Benimki hala neni olarak kullanıyor
Tecrübeli annelerden aldığımız bu tüyolar inşallah bizde de işe yarar 😅 ilk hamileliğim ve çok tedirginim anneliği becerebilecek miyim acaba diye çünkü mizaç olarak çok rahatım eşim bile dalga geçiyor sen çocuk ağlasa duymazsın çocuğu unutursun diye🙈

Selam kızlar, bugün detaylı ultrasona gittik herseyi iz normal 22+4 haftalık olmusuz, hersey normal 30 cm 550 gr cok şükür bugünlere cok mutluyuz her yerine ayrı ayrı baktı doktor perinatologa gitmiştik 🙏🙏
Gözün aydin canım çok sevindim maşallah bebisine ne de güzel büyümüş 😍🧿 peki bize tavsiyen var mı ben de pztsi gidicem detayliya 🙏

Tecrübeli annelerden aldığımız bu tüyolar inşallah bizde de işe yarar 😅 ilk hamileliğim ve çok tedirginim anneliği becerebilecek miyim acaba diye çünkü mizaç olarak çok rahatım eşim bile dalga geçiyor sen çocuk ağlasa duymazsın çocuğu unutursun diye🙈
Bunu bende deneyeceğim yurt dışında yaşayan akrabalarımız bu yöntemle uyutuyordu

Anne olunca tikdan alıyorsun. Bebis uyusa yanına gidip bakıyorsun acaba üstü acildimi acaba nefes alıyor mu diye. Annelik çok değişik. Eski hayatınızdan birsey kalmicak. O rahatlık uçup gidecek onun yerine bir evlat gelecek.

Her Defasında yanına koyun. İnatla. Pes etmeyin. Bunun etkisini kesinlikle göreceksiniz. Kusmuk bezi olarak da kullanıyordum. Ağzını sağını solunu silerken ona çok alışmıştı. Mesela omzunuza yatırın a müslin bezi serin onun üstünde yatsın. Çok alışıyor. Kızım 4 yaşında ve hala müslin bezle uyuyor. Çokda hoş duruyor, arkasından sürüklüyor.. Kokluyor 🥰
Sanırım evde şuan 40 tane var 🙈

X