2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar günaydın. Sabahtan beri sol kasığımda ve belimin solunda ağrı var kivraniyorum. Bu kabızlık beni mahfediyor 😭😭 resmen bağırsak hareketlerimi, acısını hissediyorum.. bide üşütmüs de olabilirim bunun yanında. çok fenaaa🥺 duphalac bitmek üzere diye içmiyordum. Boll su lifli gıdalar tuketsem de bana mısın demiyor
Doktorum bana kabızlık için kuru kayısı ve zeytinyağı demişti sabah kahvaltıda zeytinyağına ekmeği banarak yiyorum kuru kayısı olursa onu olmazsa 1 bardak kayısı suyu tüketiyorum biraz olsun rahatlatıyor

Doktorum bana kabızlık için kuru kayısı ve zeytinyağı demişti sabah kahvaltıda zeytinyağına ekmeği banarak yiyorum kuru kayısı olursa onu olmazsa 1 bardak kayısı suyu tüketiyorum biraz olsun rahatlatıyor
Canım keşke işe yarasa bende de..kendi kuruttugumuz kayisilardan kayisi hoşafı yaparim içerim de bana mısın demez. Kronik kabızlık var bende normalde de. Hamilelikte iyice arttı. Gunkurusu olandan yiyin diyorlar ama onu da ben yiyemiyorum.rengi koyu olduğu için kurt murt çıkarsa diye almıyorum bile 🙄 halbuki o daha faydalı ilaçsız katkisiz diyorlar. Ben de zeytinyagina ekmeği bandirip yiyorum canm

Selam canım benimde pazartesi ayrıntılı var. Ama gidip gitmemekde kararsızım ya doktor ayrıntılı gibi bakmıştı yaklaşık iki hafta önce sorun yok demişti ama ne yapsam bilemedim
Perinatologtan benim randevu canım , 1 saat bakacak eğer seninde öyleyse git baktır bence

DefneninAnnesi07 DefneninAnnesi07 geçmiş olsun canim.sabah yazamadim belim ağrıyor yazmıştin sanirim. Bel ağrısı bende de aşırı olmaya başlamıştı geçen haftalarda.. kızımın yatağına geçtim. Bir haftadır hiç agrimadi belim.. ben gebelikle veya magnezyum ile alakali zannediyordum. Ama herzaman yattigim yatak çok yumuşak gelmeye başladı demekki vücuduma. Bi iki gün daha sert bi yatağa veya başka bir yatağa geçmeyi deneyebilirsin.
Sağol canım bi deneyeyim bakalım bugün fark olcakmı.gün içinde hiç ağrımıyor ama sabah uyandığımda aşırı bi ağrı ile kalkıyorum.bide öyle deneyeyim bakalım.sağol canım 😘

Kızlar meraba 21.haftadym ve duygu durumum çok yoğun aynı şeyi yaşayan Varmi hatta annemin evine geldim eşinin her söylediği çok kırıyor böyle hassaslasan varmi

Kızlar meraba 21.haftadym ve duygu durumum çok yoğun aynı şeyi yaşayan Varmi hatta annemin evine geldim eşinin her söylediği çok kırıyor böyle hassaslasan varmi
Oluyo canım aşırı alınganlık en ufak şeye öfkelenip en ufak şeye ağlamak incir çekirdeğini doldurmayacak şeyleri bile kafana takmak çok karmaşık yani 🥴🥴

Canım keşke işe yarasa bende de..kendi kuruttugumuz kayisilardan kayisi hoşafı yaparim içerim de bana mısın demez. Kronik kabızlık var bende normalde de. Hamilelikte iyice arttı. Gunkurusu olandan yiyin diyorlar ama onu da ben yiyemiyorum.rengi koyu olduğu için kurt murt çıkarsa diye almıyorum bile 🙄 halbuki o daha faydalı ilaçsız katkisiz diyorlar. Ben de zeytinyagina ekmeği bandirip yiyorum canm
Demir hapı kullanıyor musunuz o da kabızlık yapıyor maalesef gebelikte kabızlık da çok zor bende de var kabızlık öncesinde de var
Demir hapı kullanıyor musunuz o da kabızlığı artırıyor bende de var kabızlık öncesinde de vardı ama demir hapı tuz biber ekti ve aşırı bulantı da yapıyordu doktorumla konuştum demir hapı iki günde bir olarak kullan dedi biraz daha rahatım eğer demir hapı kullanıyorsanız bir doktorunuzla görüşün gebelikte kabızlık çok zor insan korkuyor zorlandıkça bebeğe bişey olacak diye

Olmaz mı herşeye moralim bozuluyor herşeye kafamı takıyorum herşeyi abartıp ağlıyorum ama bu arada benim bu durumumdan bebeğim de etkileniyor ağladığım üzüldüğüm zamanlarda o kadar yavaş hareket ediyor ki beni korkutuyor ama neşem yerindeyse içimde halay çekiyor sanki baktım bebeğim çok etkileniyor ki doğunca da psikolojik olarak etkileniyormuş biraz biraz saldım kendimi

Olmaz mı herşeye moralim bozuluyor herşeye kafamı takıyorum herşeyi abartıp ağlıyorum ama bu arada benim bu durumumdan bebeğim de etkileniyor ağladığım üzüldüğüm zamanlarda o kadar yavaş hareket ediyor ki beni korkutuyor ama neşem yerindeyse içimde halay çekiyor sanki baktım bebeğim çok etkileniyor ki doğunca da psikolojik olarak etkileniyormuş biraz biraz saldım kendimi
Kızlar çok stres yapmayın bebeğin beyin gelişimi için önemliymiş

Bende çok kasılarak ağlayinca bugün çok ağrım oldu çok acıdı canım ama resmen sınır krizi geldi elimde degildi:KK43:

Demir hapı kullanıyor musunuz o da kabızlık yapıyor maalesef gebelikte kabızlık da çok zor bende de var kabızlık öncesinde de var

Demir hapı kullanıyor musunuz o da kabızlığı artırıyor bende de var kabızlık öncesinde de vardı ama demir hapı tuz biber ekti ve aşırı bulantı da yapıyordu doktorumla konuştum demir hapı iki günde bir olarak kullan dedi biraz daha rahatım eğer demir hapı kullanıyorsanız bir doktorunuzla görüşün gebelikte kabızlık çok zor insan korkuyor zorlandıkça bebeğe bişey olacak diye
Demir hapını ben de düzenli kullanmıyorum iki üç güne bir alıyorum kabızlık zaten var iyice tetikler diye bu şekilde kullanıyorum

X