2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
21 den sonraydı sanırım canım hani öyle internet videolarındaki gibi ayagı eli cok net değil şimdi kafa karıstırmıs olmayım😂😂 ama sanki ordan minik bişey pıt ediyor gibi görünğyor burda 21-22 gaftada olan baska arkadaslarda yazmıstı göründüğünü. Bide benim karnım belim cok inceydi gebelik öncesi zayıflarda daha net hissediliyor bence direk gerildi karnım bebekle zaten
Bende geçen hafta videoda yakaladım küçük bir pıt 🥰 Çok değişik. Belli olunca napıcaz bakalım 😂

Kizlar hamileliginiz dışardan bakıldığında belli oluyor mu? Benim neredeyse hiç olmuyor. Ufak bi ayva göbeğim var. Önceden de vardı zaten o.. yemek yiyince midem sisince belli oluyor.. iç karnım geniş sanırım 2. Olduğundan. O yüzden mi tekme falan hissetmiyorum acaba? 🤔 Çok hafif gidiklanmalarim oluyor.

Canım moral olafak cökme benim 7.aya kadar hissetmeyen arkadasım var cünkü göbek cevresi yağlıydı biraz öyle zayıf değişdi. Ben karın göbek olafak cok zayıf bi yapıya sahibim bebekte biraz büyüynce karnım geerildi ve hissediyorum ondan. Mesela banada herkes karnın kücük bebeginin geliştiğine emin misin biz 5-6 ayllıklen söyleydik böyleydik diyor hiç umursamıyprum kendimi biliyorum cok zayıftı bel karın cevrem cünkü su an baskalarının göbegi gibi bekleyemem😊
Katılıyorum sana. Düşünüyorum sürekli ben de bu konuyu. Başka açıklaması olamaz bence de.. 🤭 hamile olduğunu bilmeyen ve 9 aylıkken doğum sancısı olup da öğrenen bi program izlemiştim tv.de. o geldi aklıma 😅 kilo varsa vrya göbek hissedilmiyor. Zayıfsa kadin en ufak dürtüde hissediyor.. o zaman ben de o yüzden hissetmiyorum şimdi anladim 👍 zayıfim ama ayva gobusum yüzünden anlaşılmıyor. 😁

Benim de tuplerde gözükmemişti ama sol kasıgim çok agriyodu ordan anladım sol tüpte olduğunu. Allahtan ümit kesilmez. O gördüğü şey kesedir inşallah. Hayırlı sağlıklı gebelik diliyorum canım Rabbim feraha cikarsin
E canım keseyi tüplerde görmedilerse nasıl dış gebelik dediler ki. Belki daha oluşmamış bir gebelikti. Ya da sağlıksız bir iç gebelikti

Gebelikten önce günde 1 tane içerdim şu an yokluğunu çok arıyorum.. Sen nasılsın canım ayrıntılı yaptıracak misin bu bebişte
Yarın kontrolüm var doktoru değiştirdim ya geçen ay bakalım bu ne diyecek ama yaptırmayı düşünmüyorum. Arkadaşım geçen yaptırmış bebeğin safra kesesini göremiyorum yemek ye gel demiş aklım çıktı tekrar gidene kadar diyor. O stresi yaşamak istemiyorum.

E canım keseyi tüplerde görmedilerse nasıl dış gebelik dediler ki. Belki daha oluşmamış bir gebelikti. Ya da sağlıksız bir iç gebelikti
Normal gebelik değildi canım rahim duvarı falan inceydi 3bİnlerde bile alttan gozukmedi kese. Iki doktor bakti biri solda buyuk ihtimalle dedi. 2 bine dustu deger sonra gene 3 binlere cıktı en son sancı da başlayınca iğne yapıldı

Yarın kontrolüm var doktoru değiştirdim ya geçen ay bakalım bu ne diyecek ama yaptırmayı düşünmüyorum. Arkadaşım geçen yaptırmış bebeğin safra kesesini göremiyorum yemek ye gel demiş aklım çıktı tekrar gidene kadar diyor. O stresi yaşamak istemiyorum.
Anladım canım. Fatma hanıma devam edeceksin demi

İyi günler ben şu an 17. Haftamdayım 4-5 hafta sonra detaylı ultrason yaptıracağım ama nerede yaptırsam emin olamıyorum Pendik çevresinde detaylı ultrason yaptıran oldu mu aranızda😊

Ya bir de ultrasonda herşeyi bilemiyorlar ki.yani diyorum sınır sisteminde mi bir sorun var acaba.
Bunu mesela ultrasonda bilemezler ki.anca doğunca belli olur.
Ama iste etki edemedycgmz kisimlari dusunmek hayati cok zorlastrir..bi yerden sonra isi oluruna birakmak gerek. Hayatta neyi tam olarak kontrol edeblrz ki?! Dua edcgz. Dogduktan sonra da nolcgni bilemiyoruz. Insallah saglikla ilerler her aşamasında..

21 den sonraydı sanırım canım hani öyle internet videolarındaki gibi ayagı eli cok net değil şimdi kafa karıstırmıs olmayım😂😂 ama sanki ordan minik bişey pıt ediyor gibi görünğyor burda 21-22 gaftada olan baska arkadaslarda yazmıstı göründüğünü. Bide benim karnım belim cok inceydi gebelik öncesi zayıflarda daha net hissediliyor bence direk gerildi karnım bebekle zaten
Masallah 🧿 ben hâlâ gaz mi kiz mi anlyamyorum bazen 🙈😅

Vallami canım ya sknti yoktur demi Sürekli büyük tuvalete gelio pat pat Vuruo aşağıya tam göbek deliği hizasinda
Ben diger konularda da cok gördüm. Hatta biri o kadar asagidan vuruyo ki bacagi vajinamdan cikacak sanki dems ordakiler de norml oldugunu yazmslardi.belki oturma sekliyle vs ilgili oluyodur o hisler. Kontrol zamani doktrnza da sorarsnz ama o zamna kadar da kndinizi evhamlandrmayin bnce.

Ben diger konularda da cok gördüm. Hatta biri o kadar asagidan vuruyo ki bacagi vajinamdan cikacak sanki dems ordakiler de norml oldugunu yazmslardi.belki oturma sekliyle vs ilgili oluyodur o hisler. Kontrol zamani doktrnza da sorarsnz ama o zamna kadar da kndinizi evhamlandrmayin bnce.
Anladım canım doktora msj attm pazar diye geleyimmi böyle bi durum var due sordum dönsün olmadi yrn giderim

Bu arada ben de doktor değiştirdim canım , gülcan hanıma gidicem

Kızlar bundan almamiza gerek var mı? Bende anakucagi vs hiç bişey yok. Sallanan beşik vs de yok. 2. El buluyorum bunlardan. Odada koltuğun üzerinde kullanışlı olur diye düşündüm. Veya piknikte gezmede. Gerçi pandemiden dolayı ev oturmaları da yalan oldu 🙄

Eklentiler

• Screenshot_20210228_182542_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210228_182542_trendyol.com.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20210228_182616_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210228_182616_trendyol.com.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 25
Ya da bunlardan mı düşünsem yoksa kendi kendine sallanan besiklerden mi? .. evi gereksiz eşyalar ile doldurmak istemiyorum. Yan yana sallanmak mi iyi öne arkaya doğru mu?

Eklentiler

• Screenshot_20210228_184920_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20210228_184920_com.instagram.android.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20210228_184837_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20210228_184837_com.instagram.android.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 26
Ya da bunlardan mı düşünsem yoksa kendi kendine sallanan besiklerden mi? .. evi gereksiz eşyalar ile doldurmak istemiyorum. Yan yana sallanmak mi iyi öne arkaya doğru mu?
Ben ana Kucağı almayı düşünüyorum canım ama almak için bebeğin doğmasını bekliyorum kolik olan bebeklere titreşimli otomatik sallanan modeller iyi geliyormuş çünkü eğer kolik bir bebeğim olursa otomatik ana kucağı alacağım ama bir problem yaşamazsak klasik ana kucaklarından almayı düşünüyorum

Anladım canım çok geçmiş olsun,inşaallah bende hafif bişekilde atlatırım bu durumu.
Normal gebelik değildi canım rahim duvarı falan inceydi 3bİnlerde bile alttan gozukmedi kese. Iki doktor bakti biri solda buyuk ihtimalle dedi. 2 bine dustu deger sonra gene 3 binlere cıktı en son sancı da başlayınca iğne yapıldı

X