2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Gerçekten memorial de odayı gördüm, bir de doğum paketi konuşurken öyle bir muamele gordu m ki resmen değmez dedim. Gülcan hanımla görüştüm içime de sindi aradaki paraya çocuğumun eşyalarının çoğunu alirim diye düşündüm. Acıbadem standart paket 9 bin olmuş diye duymuştum ben de arkadasimdan
😱

Benim de kimsem yoktu simdi de muhtemelen olmayacak Allah saglik sihhat versin ne yapalim. Ilk baslarda benim kizim da cok cok gazliydi ve huzursuzdu mamaroo otomatik sallanab ana kucaklarinsan almustik hic durmadi onda ilk aylar koydugumuz gibi cildiriyordu. Ama sonra kullandim bi 6 aya kadar bayagi isime yaradi. Onuj disinda ne ayakta ne besikte ne kucakta sallamadim.
Benim kolik de neredeyse 6 sürdü 😅🤦 yalniz kalmak çok zor gerçekten.hele lohusalıkta.. destek istiyor insan. Ama olumlu bi tarafı da var. Karisanin edenin yok. O konuda iyi bi bakıma.
Bizim o ilk zamanlar çile gibiydi resmen. Eşim o kadar çok etkilenmişki bu ilk dönemlerden. Senelerce 2. Yi düşünmedi.. bi türlü ikna edemedim.. 9 yılın sonunda kıyamadı çocuğa. Kardeş diye tutturunca. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız. Bebek kokusunu çok özledim 🥰

Bende senin gibi 20 haftalıkken gittim devlet randevu buldum çok güzel muayene etti hiç bir sıkıntı yok dedi ama bir ay sonra gel dedi bakalım doktor gerek görürse yine aldım peritoloji gerek var derse giderim artık hazır dursun randevu ayın 12 sabah kadin doğum randevum var 12 de öğleden sonra peritoloji aldım hayırlısı
Evet canım biraz erken gitmişiz o yüzden tekrar çağırıyorlar. Ama ben tekrardan gitmemeye karar verdim. Rabbim sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin

Doktorumuz bizi ikili test ve ayrıntılı ultrason için hep perinatolojiye yönlendirdi kendisi yapmadı perinatolog da bize detaylı anlattı ikili testte 10 binde bir gibi düşük bir rakam çıkanlarda o birlik ihtimal de gerçekleşebilir yada riskli çıkanlarda hiçbir sorun da çıkmayabilir dedi o yüzden eğer şüphe varsa bir doktora daha gidilmeli bence Rabbim hepimize evlatlarını sağlıcakla kucaklamayı nasip etsin inşallah
Kesinlikle öyle.kac kişiden duydum ben ya.. kesin down sendromu teshisi konulanda bile doğum sonrası sağlıkla gelen çok örnek var.. bence de başka doktorlara gidilmesi gerek. Amin. İnşallah sağlıcakla gelir

Kızlar merhaba bende nasipse Temmuz da anne olacağım ama şuan çok kötüyüm Cuma günü detaylı ultrasonda bebeğin kalbinde parıltı ve burun kemiğinde küçüklük var dedi ve bu bulgular down sendromu şüphesi akla getirir kesin teşhis için aminosentez önerdi fakat kabul etmedim çok üzülüyorum nolur bana dua edin 😪
İkinci bir doktora daha git. Üzülme sakın. Böyle diyip sapa sağlam bebisler oluyor. Yani yanılta biliyor böyle testler, detaylı ultrason.
Ben de kolik zamaninda mecburen salladim ama eşimle karşılıklı battaniye arasında.. ayakta sallamaya da buna da zaten oldum olasi karşıyım. .o anki kolik krizi geçsin diye çaresizlikten yapıyorduk. ama gene de işe yaramazdi.. arabaya atlayip kaç gece tur attigimizi bilirim. Bazen biner binmez susardi bazen de caddeye indigimizde.. çok berbat günlerdi yaa. Hatırladım şimdi 😔 bide sürekli emmek istiyordu emzik tutmadi benim mememi emzik yerine kullandi. Ne wc ye gidebilirdim ne yemek yapabilirdim.. inşallah bunda böyle olmayacak. Teknoloji gelişti. İllaki bi çözümünü bulurum diye düşünüyorum 😅
Emmek neden istiyor biliyormusun cnm? Çünkü çok emerse bebislerin karnı ağrıyor ve tekrar memeyi verince susuyorlar. Onun ayarrinida tutturmak kolay değil. Pusetin içine yatırıp sağ sola sallayınca susuyor kolik bebekler.
Bende gece yarılarına kadar susturamamistim ve ebe önermişti ve gerçekten işe yaratmıştı.
Eki Görüntüle 2792471

Yada buda çok işe yaratmıştı bendeEki Görüntüle 2792474

Doktorumuz bizi ikili test ve ayrıntılı ultrason için hep perinatolojiye yönlendirdi kendisi yapmadı perinatolog da bize detaylı anlattı ikili testte 10 binde bir gibi düşük bir rakam çıkanlarda o birlik ihtimal de gerçekleşebilir yada riskli çıkanlarda hiçbir sorun da çıkmayabilir dedi o yüzden eğer şüphe varsa bir doktora daha gidilmeli bence Rabbim hepimize evlatlarını sağlıcakla kucaklamayı nasip etsin inşallah
Amin canım amin..🤲

İkinci bir doktora daha git. Üzülme sakın. Böyle diyip sapa sağlam bebisler oluyor. Yani yanılta biliyor böyle testler, detaylı ultrason.

Emmek neden istiyor biliyormusun cnm? Çünkü çok emerse bebislerin karnı ağrıyor ve tekrar memeyi verince susuyorlar. Onun ayarrinida tutturmak kolay değil. Pusetin içine yatırıp sağ sola sallayınca susuyor kolik bebekler.
Bende gece yarılarına kadar susturamamistim ve ebe önermişti ve gerçekten işe yaratmıştı.
Eki Görüntüle 2792471

Yada buda çok işe yaratmıştı bendeEki Görüntüle 2792474
Aynen öyle ya.. Valla bu emme refleksi yüzünden acillik bile olmuştuk.ben de doymuyor zannediyordum. İstedikçe veriyordum memeyi ☺️ sonra dr a gittik. Çocuk çatlayacak çok emzirmeyin mamayı da çok vermeyin. Aç olduğundan ağlamıyor emme refleksi demişti. Attığın fotoğraflar açılmıyor canım. Dosya ekle kısmından mi atiyorsun?

Aynen öyle ya.. Valla bu emme refleksi yüzünden acillik bile olmuştuk.ben de doymuyor zannediyordum. İstedikçe veriyordum memeyi ☺️ sonra dr a gittik. Çocuk çatlayacak çok emzirmeyin mamayı da çok vermeyin. Aç olduğundan ağlamıyor emme refleksi demişti. Attığın fotoğraflar açılmıyor canım. Dosya ekle kısmından mi atiyorsun?
Özelden atim resimleri. Ordan oldu.

Evet bende yaşadım. Verdikçe e memeyi bebeğin karnı dahada çok ağrıyordu.... Ahh ahh neler neler çektim bende ama ikincide daha tecrübeliydim. Şimdi ise süper tecrübeli olacam inşallah 😂😂😂

Özelden atim resimleri. Ordan oldu.

Evet bende yaşadım. Verdikçe e memeyi bebeğin karnı dahada çok ağrıyordu.... Ahh ahh neler neler çektim bende ama ikincide daha tecrübeliydim. Şimdi ise süper tecrübeli olacam inşallah 😂😂😂
😂😂 Benim de hedefim o. Süper anne olucam 💪 kolik molik dinlemicem. İnşallah 🤭

X