2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Biraz önce bir arkadaşada demiştim benim doktorum bakacağına bakıyo doğru düzgün ben göremiyorum bebeğiminde ultrason kağını verdiğinde kafa ölçümü şeklinde veriyor yüzünden çekilmiş bi resmi yok o yüzden yarını iple çekiyorum 🥰
Benim doktorum her ultrasonda veriyor 4 boyutlu ultrasonu kendi bakıyor önce 2 boyutluyla sonra benim görmem için 4 boyutluyla bakıyor karşımda ekran var zaten ben görüyorum bütün muayeneyi

Arkadaşlar akşam akşam içim çok daraldı bilen biri Allah rızası için bana yardım etsin ya. Bugün 12+0da ense kalınlığı 2,1 çıktı. Doktora çok mu dedim maximum 2,5 olmalı dedi, burun kemiği hakkında hiç bişey demedi ben de sormadım o an aklıma gelmedi. Haftaya çarşamba başka doktorda randevum var o zaman azalmış olur mu yoksa her zaman artarak mı devam ediyor? Bir de anlamadığım şey perinatoloğun baktığı makineyle özeldeki normal kadın doğum doktorunun baktığı makine aynı mı çünkü doktor dedi ki şuan ağzı yüzü oluşmuştur ama biz göremiyoruz tabi ultrasonla gibi bişey dedi.

Benim doktorum her ultrasonda veriyor 4 boyutlu ultrasonu kendi bakıyor önce 2 boyutluyla sonra benim görmem için 4 boyutluyla bakıyor karşımda ekran var zaten ben görüyorum bütün muayeneyi
Benim doktorumun cihazı okadar ayrıntılı değil halbuki özel hastane yani ben uzanırken sağ tarafıma doğru başımı baya çevirmek zorunda bile kalıyorum.dediğim gibi bebeğimim 12 13 haftalık halinin dışında doğru düzgün bi yüzünden bile resmi yok.ilk bebeğimde de öyleydi okadar sakladım bide yani çocuk büyüyüp sorduğunda sadece baş çevresi ölçümü görünüyor okadar yani 😒

Demek ki aşağı yukarı her yerde aynı ücretler özelde perinatolog 500 TL kendi hastanemde radyolog 100 TL
Baya uygunmuş seninki benim kendi hastanemdeki radyolog da 600 istiyor öyle olunca madem fiyat aynı perinataloga giderim dedim

Kizlar. Dün doktor aradi resmen korona olmusum🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄 yani nezle gibiyim ama. Basim su an biraz agriyor bide burnum tikali o kadar sükür. Bugün 6.günüm. bakalim insallah burun tikamasida gecerde tam biter gider
Geçmiş olsun canım nasılsın ilaçsız tedavi ediliyor demi inşallah bir çırpıda kurtulursun🤲🤲
Kızlar iyi akşamlar herkese. Aşırı yoğunum bu hafta hem okullar açıldı bütün gün ayaktayım oturarak ders anlatmaya hiç alışmadım bir türlü beceremiyorum hem de haftaya taşınıyorum git abonelikleri açtır evi temizlet eşyaları paketle git gel koştur derken bütün gün ayaktayım çok yoruluyorum. Ve tam olarak taşınıp yerleşmeden de bitmeyecek bu telaş. Okul ondan sonra da devam tabi. Acaba bu ara yoğun geçireceğim için destek amaçlı ek bir şeyler almalı mıyım istesem de çok dinlenemicem çünkü.
Evet canım benim de çok yoğundu bu hafta Allah yardımcın olsun taşınmada tek başına yapma birşey zaten istesen de olmaz karnın büyümüştür biraz zorlar benim öyle çorap giyerken falan hafif zorluyor :)
Arkadaşlar akşam akşam içim çok daraldı bilen biri Allah rızası için bana yardım etsin ya. Bugün 12+0da ense kalınlığı 2,1 çıktı. Doktora çok mu dedim maximum 2,5 olmalı dedi, burun kemiği hakkında hiç bişey demedi ben de sormadım o an aklıma gelmedi. Haftaya çarşamba başka doktorda randevum var o zaman azalmış olur mu yoksa her zaman artarak mı devam ediyor? Bir de anlamadığım şey perinatoloğun baktığı makineyle özeldeki normal kadın doğum doktorunun baktığı makine aynı mı çünkü doktor dedi ki şuan ağzı yüzü oluşmuştur ama biz göremiyoruz tabi ultrasonla gibi bişey dedi.
Canım Max 2.5 demiş doktorun seninki o kadar değil ki. Dur bakalım hemen üzme kendini yavrun da etkilenir. Başka bir doktora daha gidersin. Ama haftaya tabi bebek büyüyeceği için ense de ona göre orantılı gider. Çok arayı açmadan git farkı göresin doktor ve cihazdan farkedebilir. Ayrıca bazen genetik de olabilir anne baba iriyse biraz bazen boyle ölçümler çıkabiliyor okuyoruz burda bol bol dua et Allah'a sığın🤲

Güzel anneler merhaba 😊
Sanırım topiğe en son ben katılıyorum. Tanıdık bazı isimler var daha önce tüp bebekte veya anne olmak isteyenlerde konuştuğumuz 😘
2.5 sene sonunda tüp bebekle hamile kaldım. Plasenta previa yani plasenta rahim ağzını kapattığından iki kez kanama yaşadım, sürekli yatak istirahatindeyim.
Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏻
kzlrgn05 kzlrgn05 tahmini tarih 29 temmuz canım, cinsiyet erkek, yaşım 29 🥰
Hoşgeldin rabbim sanada bebeginede sifa versin insallah sizi korusun rabbim canım 🤗

Ben sabah 9 buçuk gibi yaptırmıştım akşam 5-6 gibi başlamıştı ağrısı ama inşallah sizde olmaz ben atlattım çok şükür kalan dozları da tamamlamak istersem zaten doğumdan baya sonraya geliyor
Bana dedi ki bir ay sonra bir tane 6 ay sonra da 1 tane 1 sene sonra da bir tane dedi boyle 5. Bulacagiz dedi

Evet canım bende devlet hastanesi gitmiştim 15 haftalıkken onlar oradan dediler zaten bağlı olduğun sağlık ocağına bildircez diye sonra sağlık ocağından aradılar beni 18.haftada aşın var diye
Özelde bildirmiyorlar galiba şansıma troid tahlilimin zamanı gelmişti dosya açılması gerektiğini öyle öğrenmiştim ama doktorum da aşını yaptırdın mı diye sormuştu

Özelde bildirmiyorlar galiba şansıma troid tahlilimin zamanı gelmişti dosya açılması gerektiğini öyle öğrenmiştim ama doktorum da aşını yaptırdın mı diye sormuştu
Burada özeller bildirmiyo canım hiç doktorumda bişey söylemedi diyorum ya tesadüfen devlete gitmeseydim hiç öğrenemicektim

Canım sağlık ocağına haber vermişmiydin hamilelik var diye.devlet hastanesine gitmiyorsan haberleri olmuyor.benimde 2.gebeliğim kızımı aşıya her götürdüğümde söylüyorlardı gebelik olursa haberimiz olsun diye.ama devlet hastanesine gidiyorsan sağlık ocağına onlar haber veriyor
Devlette veremiyormuş pandemiden dolayı o yüzden ben bildirdim kendim

X