2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Aynen canım senin ikiz olduğu için bir de 😘 Allah yardımcımız olsun endişeli bir süreç. Arkadaşlarımı görüyorum 37. Haftada hala geziyorlar Hamile hamile, bazılarının çok kolay geçiyor.

senasu1 senasu1 WomenClub WomenClub magnezyum rahim kasılmalarını gevşetiyor ve engelliyor kızlar ama bağırsaklar da maalesef gaza, gaz da sancıya sebep oluyor. Ve aynen benim de karnım taş gibi oluyor kullandığım günler.
Hep oyle bir gebelik hayal ettim ama nasip olmayacak galiba

kizlar hepinize cok tesekkur ederim, yarin doktoruma gidicem sanirim, anca icim oyle rahatlicak gibi..
Yillar sonra 4. Tup bebek tedavimle hamile kaldim, hic rahat bi gebelik geciremedim surekli aklima kotu seyler geliyor, her an kaybetme korkum var, eminim cogumuzun boyle evhamlari vardir.
Allah hepimizin yardimcisi olsun, hepimiz hayirli zamanda hayirli bi sekilde yavrularimiza kavusalim insAllah🤲🏼
Aynen canım git bir için rahatlasın ben de sen gibiyim hiç ayda bir gitmedim hep iki haftada bir bazen haftada bir gittim bu hafta da kontrolümüz var inşallah herşey yolundadır diye dua ede ede giriyorum her seferinde. Bu evhamlarla yaşamaya alıştım artık Allah'a sığınmaktan başka çaremiz yok🤲
Günaydın kızlar herkese iyi pazarlar :) Bugün eşim çalışıyor aşırı moralsizim... Pazarları tek olmaktan nefret ederim neyse ki bebişim arada dürtüyor sanki anne yalnız değilsin der gibi:)
Kendine ve bebisine vakit ayır çok güzel bir fırsat bu 🥰

Aynen canım git bir için rahatlasın ben de sen gibiyim hiç ayda bir gitmedim hep iki haftada bir bazen haftada bir gittim bu hafta da kontrolümüz var inşallah herşey yolundadır diye dua ede ede giriyorum her seferinde. Bu evhamlarla yaşamaya alıştım artık Allah'a sığınmaktan başka çaremiz yok🤲

Kendine ve bebisine vakit ayır çok güzel bir fırsat bu 🥰
Biraz müzik dinleyip yürüyüş yapayim diyorum hava da fena değil hem:)

kizlar hepinize cok tesekkur ederim, yarin doktoruma gidicem sanirim, anca icim oyle rahatlicak gibi..
Yillar sonra 4. Tup bebek tedavimle hamile kaldim, hic rahat bi gebelik geciremedim surekli aklima kotu seyler geliyor, her an kaybetme korkum var, eminim cogumuzun boyle evhamlari vardir.
Allah hepimizin yardimcisi olsun, hepimiz hayirli zamanda hayirli bi sekilde yavrularimiza kavusalim insAllah🤲🏼
Tüp bebek zor bir süreç bende 3 denemede hamile kaldım ve gerçekten zor bir dönem geçirdim kaybetme korkusu bende de var sizi çok iyi anlıyorum eğer şeker hastalığı yoksa çikolata falan yiyip sol tarafınıza yatıp dinlenin moralinizi bozmayın yarın ola hayır ola inşallah güzel haberlerinizi alırız

Bitki cayi bilemicem canim benim doktorum ihlamur bile icme dedi
Bazı doktorlar öyle diyor canım ama çoğunun bu konuda eğitimi yok yani bitki bilimi konusunda, kağan kocatepeyi takip ediyor musun o öneriyor mesela
Yalnız değilsin, ben de öyleyim. Sürekli kendimi dinliyorum. Yanımda kötü bir gebelik hikayesinden bahsetseler kendimde belirtiler arıyorum. Ama elimizden ancak dua etmek ve Allaha havale etmek geliyor 🤷🏻‍♀️
Hep oyle bir gebelik hayal ettim ama nasip olmayacak galiba
Aynen canım sadece ikinci kanamadan önceki bir ayım rahat geçmişti bulantılar bitince o kdar 🤷🏻‍♀️

Başladım başladım 😂 oğlum 2 yaşındayken de ben çok istedim eşim hiç istemedi. Böyle akraba oturmasında falan eşimin halası yengesi vs arayı çok açma ikinciyi yap yok mu bebiş falan dediklerinde benden önce kv lafa atlayıp aman yok dur daha naaptınız hele olanı büyütsün diyordu. Ben de dayanamadım ben istiyorum da kv istemdiği için olmuyo yapamadım işte demiştim.
Şimdi de eşime diyorum bak bunda 5 yıl geçti kızımız 3 yaşına gelince bir tane daha yapalım diye haklısın diyo şimdilik ama bakalım yumurta kapıya gelince ne diyecek
Arayı çok açınca insan birdaha zorluklara katöanmasida zor oluyor, rahata alışıyoruz ister istemez.
Benim küçük kızımda 4 yaşında on kere düşündüm.
Birinci le ikinci in arasında 2 yaş 2,5 ay var o zmn biraz zor oldu ama şimdi bacı kardeş oynuyorlar kimselere ihtiyaç duymuyorlar.

Bencede 2-3 yaş sonra birdaha yap. Tam zamanı. Bende 4. Düşünmüyorum degilim. Hep hayalim 4 bebisdi
Günaydın kızlar herkese iyi pazarlar :) Bugün eşim çalışıyor aşırı moralsizim... Pazarları tek olmaktan nefret ederim neyse ki bebişim arada dürtüyor sanki anne yalnız değilsin der gibi:)
Kız daha iyi ya. Kafan rahat işte.... Git bir temiz hava al sonra ne canın çekiyorsa yap ye yada dışardan ısmarla. Ohhh tam keyif zamanı. Sohbetinde bizimle yap.

Arayı çok açınca insan birdaha zorluklara katöanmasida zor oluyor, rahata alışıyoruz ister istemez.
Birinci le ikinci in arasında 2 yaş 2,5 ay var o zmn biraz zor oldu ama şimdi bacı kardeş oynuyorlar kimselere ihtiyaç duymuyorlar.

Bencede 2-3 yaş sonra birdaha yap. Tam zamanı. Bende 4. Düşünmüyorum degilim. Hep hayalim 4 bebisdi

Kız daha iyi ya. Kafan rahat işte.... Git bir temiz hava al sonra ne canın çekiyorsa yap ye yada dışardan ısmarla. Ohhh tam keyif zamanı. Sohbetinde bizimle yap.
Kız ben yeni evliyim dur daha sıkılmadım eşimden 😂😂 yürüyüşe ciktim canım kendime yemek alicam gelirken de, gelince de dizi izlerim diye düşündüm zaten hemen aksam oluyor ya yemek kaygısı başlıyor 😂

Kız ben yeni evliyim dur daha sıkılmadım eşimden 😂😂 yürüyüşe ciktim canım kendime yemek alicam gelirken de, gelince de dizi izlerim diye düşündüm zaten hemen aksam oluyor ya yemek kaygısı başlıyor 😂
Kaç senelik evlisin kız sen?

Ne alacaksın yemek olarak? Merak ettim simdi

Bazı doktorlar öyle diyor canım ama çoğunun bu konuda eğitimi yok yani bitki bilimi konusunda, kağan kocatepeyi takip ediyor musun o öneriyor mesela

Yalnız değilsin, ben de öyleyim. Sürekli kendimi dinliyorum. Yanımda kötü bir gebelik hikayesinden bahsetseler kendimde belirtiler arıyorum. Ama elimizden ancak dua etmek ve Allaha havale etmek geliyor 🤷🏻‍♀️

Aynen canım sadece ikinci kanamadan önceki bir ayım rahat geçmişti bulantılar bitince o kdar 🤷🏻‍♀️
Ediyorum canim fakat alerjik reaksiyon gosterebilir bebekte test yapmadan oneremem demisti benim doktorum tabi kullanilabilirde

Kizlar gunaydin 2 gundur bebek hareketlerinde azalma var gibime geliyor, gunde 3-4 kez minik hareket hissediyorum sadece, onceden gunde 1-2 kez seri 2-3 dakikalik tekmeleri olurdu, cok korkuyorum moralim cok bozuk😔😔
Canım ben salı gecesi ilk defa dışardan görünecek kadar hissetmiştim.O dereceydi Yani.Sonra düne kadar yavaşladı.Arada sırada az hissettim.Çikolata yedim yattım,tatlı yedim.Ama yok yok.Dün doktor kontrolümüz vardı.Dedim doktoraa bu bebek beni panik atak yapacak.Böyle böyle dedim.Adam güldü.Daha küçücük bebek.Düzenli hareket bekleme.Daha erken dedi.Yani buralar da çok etkiliyor.Kimi çok hissediyor kimi az.Ama stresten etkileniyor.Dün bizimki kaşlarını çatmış suratını asmış oturuyordu.Kıpırdamadı bile.o yüzden biraz rahat olmaya çalış.Sonra doğunca stres sinir yüklü bebek doğuracağız bu gidişle.Sürekli kendini dinleme.

çok geçmiş olsun canım 😇🙏🏻 ya nasıl erken hissediyoruz burdan bir arkadaşa daha doktorun teki bilmişlik yapmıştı çok erken bebek hareketi değil o hissettiğin fln diye 🤣
Sağol canım 😊 aslında kesin hissedemezsin ya da hissedersin diye bir şey yok doktorlar hep tibben konuşuyorlar😂 bünye ye göre değişiyor sanırım 🤗

Ben ilk başlarda ikiz gebelik olarak başladım bulantılarım yüzünden 3 kilo verdim doktor metpamit verdi hiçbir faydası olmadı ikiz gebelikte bu kadar bulantı normal dedi doktor onzyd verdi şuan tek bebekle devam ediyorum ama bulantılarım hala geçmedi kendim bırakmaya çalışıyorum ilacı çok ağır kemoterapi hastalarının kullandığı bulantı hapıymış o bile zar zor kesti bulantılarımı
Allah yardımcın olsun canım senin ki daha zormuş ben ilk başlarda günde 2 alıyordum bi ara tamamen bıraktım 3 gün geçti bulantim sonra yine devam etti şu an teke düşürdüm. Fayda ediyor çok şükür prilam niye vermedi ki sana

Sallamak bebege zararli mi peki?
Yavaş ve nadiren sallamak belki zarar vermez ama özellikle ayaklarında hızlı hızlı bebeğin kafası bir sağa bir sola döne söne sallama şekli bence çok yanlış. Çünkü bebeğin beyni hala sıvımsı bir jel yapıda olduğu için hasar görüyormuş videolar var canım bakarsan nette.

Benim de hayalim 2 kız 2 erkek ama 3şim saçmalama arabaya bile sığmaz 4 çocuk diyor 😂😂😂😂
Sen gönlüne sığdırsan onlar nerelere sığar da bakma işte dedim. Kendileri sobalı 4 odalı ama küçücük çocuk odası olan evde 4 çocuk büyümüşler bize gelince 5 odalı koca eve sığdıramıyoz

Yavaş ve nadiren sallamak belki zarar vermez ama özellikle ayaklarında hızlı hızlı bebeğin kafası bir sağa bir sola döne söne sallama şekli bence çok yanlış. Çünkü bebeğin beyni hala sıvımsı bir jel yapıda olduğu için hasar görüyormuş videolar var canım bakarsan nette.
Yaa😳tamam bakiyim tesekkur ederim

Ben 3 kere gördüm. Ikisinde bebeklerin birini doğuruyordum beni eve gönderiyorlardı. Diğerini doğuramadan taburcu oluyordum 🤣
Son gördüğümde ikisini birden doğurmuştum kapkara küçücük fare gibiydiler. 🤣
Senin rüyalar biraz ikisini saglikla kucağına alabilme korkusu gibi duruyor. Neyse ki son rüyada ikiside doğmuş :) varsın kara olsunlar kara böcüklerim diye seversin 😂😂

Canim benim doktorum kramplari onluyor diye verdi ve gerçekten de gecti kramplarim ve afedersiniz kabizliktanda kurtuldum sayesinde
Canim
Herkeste farkli bir etkisi olmuş öyle anladim. Magnezyum ne ishal ne kabız yapmadı beni. Artık doktoruma soracağım neden bu kramplar

X