2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar. Birdaha sorayım. Hangi hastane çıkışını aldınız. Görselini paylasirmisiniz. Ve ne kadar aldınız?
Ben 10 lu hastane çıkışı hiç almadım. 2 tane beşli aldım. Toplam 8 tane alt üst ve tulum aldım yeterli olur herhalde bunların hepsi yenidoğan. Bir sürü müslin 1 penye 1 örme battaniye 1 kalın battaniye 2 pazen kumaştan örtü var. Yeterli olur diye düşünüyorum. Bunların dışında badyleri de var çokça.

5li takımlardan 2 adet koy canım yanınada elinde olan örtülerden 2 adet daha koyarsın içine giydireceğin zıbını çorabı şapkasıda olur.illa 10lu takıma gerek kalmaz elindekileri birleştirirsin
Aynen öyle yaparım canım hoş elimdeki 5li takımlarla örtüler çok uyumlu sayılmaz ama bakalım arrık olmazsa 1 örtüye uyumlu takım alayım yedek olur hem ☺️

Kızlar dün gece saat 4 gibi bir bardak süt içtim ama kokmuyordu yani eminim tarihide geçmemişti ama onu içtikten sonra aşırı kötü oldum miğdeme kramplar girdi göğüsüm sıkıştı hala kötüyüm biraz bebeğime bişey olmamıştır demi çok korkuyorum 🥺

Ayy eşim hayatta dayanamaz bayılır orada 🤣 gerçi bende kordonu keserken görsem bende dayanamam içim kaldırmaz 🤣🤣🤣

Aynen benimkide yapmaz yapamaz yani 1 2 defa söyleidm ne diyecek diye hayatta giremem dedi 🤣🤣
Ben ilk şakasına takılmıştım tabi ki gireceksin falan diye öyle ciddi görünce bişi dememişti 😂 sonra Bi sohbet ortamında açıldı konu tabiki ben girmesini istemiyorum kendi isterse girmek karışmam demiştim. Gerçekten girmicek miyim dedi inanamadı 😂 şaka yapmıştım ben sana diyince nasıl rahatladı o da girmek istemiyor 😂 girmesinde zaten ya dogum anında istemem öyle görmesini eşimin. Ben dogumdan sonra cocuk çıktıktan sonra içeri aldırıcam eşimi ilk anlarını görsün o ortamda o duyguyu tatsın diye 🤗

Evet canım omega3 regenesis diye bi takviyem var onun dışında klasik şeker vs riskim yok aslında ama düzensiz ve az yiyorum hayla bundan sonra alarm kurucam ona göre yiyeceğim inşallah toparlarız aman ufak tefek olsun ama sağlıklı olsun böyle gerilikti hareketlere çok dikkat etti sıkı takip yapıcazdı dediklerinde ayrı bir geriliyorum allah razı olsun önerilerinide yapıcam 😊
Canım bence bebiş gayet iyi, diyetisyen bir arkadaşım bebişe kilo aldırmak icin her gün bir kase yoğurt , muz veya ananas, ceviz ve yulaf karışımı yatmadan ye demişti sen de dene istersen

Canım bence bebiş gayet iyi, diyetisyen bir arkadaşım bebişe kilo aldırmak icin her gün bir kase yoğurt , muz veya ananas, ceviz ve yulaf karışımı yatmadan ye demişti sen de dene istersen
Deniyeyim canım mutlaka yaparım zaten hiçbir yiyeceğe yasağımda yok ve tiksinme vs durumumda yok çok şükür herşeyi yiyebiliyorum 😊

Neden girmesini istemiyorsun eşinin?
Ben istiyorum. Görsün çocuk kolay doğruluyor... Kıymet biliyor. Birsey oldumu diyorum. Kolay mı doğurdum 🙈
Eşinin güzel bir hatırası olur

Benimde oluyor. Ama birinci ve ikinci hamilelik farklı cnm. Yani her hamilelik farklı. Ben bu hamileliğim zor geçiriyorum. Agrim sızım var.
Yapar cnm ha doktor kesmiş ha esin. Esin için iyi bir anı olur
Canım bu konu bence biraz göreceli bişey. Dogum gerçekleşir sonrasında zaten içeri girmesini isticem ama dogurma aşamasında Orda olmasını istemiyorum. Çocuk çıktıktan sonrası bana göre güzel hatıra 🤗ilk anlarını görmek

Olabilir canım.Happy mom da da bazı arkadaşlar yazmış refakatçi bile kabul etmediler diye çok şaşırmıştım.demekki hastaneden hastaneye değişiyor.size test yapıp alacaklar orada test yapsalar bile refakatçi almayan hastaneler var 🙄
Benim doktorum sagolsun cok kafa biri bu konularda bazen anlasamasakta 😊 esimi doguma ve iki refakatci alicak sagolsun babanizda girip gorebilsin diye yazi yazip vericem dedi

Hanimlar 28+3 gunlugm artik bebek haraketleri duzene girmesi gerekmiyormu ?? 2 gundur hissedemiyorum normalde hickirigini falan hissederim sabah namazindan sonra yatirmaz alistim yani 2 gundr ozledim tekmelerink acaba hafif atiyor hissetmiyormuyum yada uyuyormu yarin randevum var 2 gundr kendimi cok kotu hissediyorum acile gidemedim arabamiz yok yasadigmz yere hastanede uzak bir tane daha cocugm var zor oluyor bana moral verin lutfen yemek bile yiyemiyorum dusunmekten yorgun uyaniyorum acaba ondan mi

Ananas yiyormusunuz canim cok çekiyor ama erken doguma yol acar dedikleri icin yiyemiyorim ilk zamandan beri tutuyorum kendimi 🙁

Aynen öyle yaparım canım hoş elimdeki 5li takımlarla örtüler çok uyumlu sayılmaz ama bakalım arrık olmazsa 1 örtüye uyumlu takım alayım yedek olur hem ☺️
Zaten örtüye sarınca içindeki kıyafeti ile uyumlu olup olmadığı görünmeyecekki canım 😁 gerçi uyumlu olmasınada gerek yok oradan çıkınca eve gideceksiniz sonuçta🤭😁

Ananas yiyormusunuz canim cok çekiyor ama erken doguma yol acar dedikleri icin yiyemiyorim ilk zamandan beri tutuyorum kendimi 🙁
Ben tadını sevmiyorum canım o yüzden onun yerine muz falan yiyorum ama rahime çok benzer bi yapısı olduğu icin çok faydalıymış pazartesi sorayim doktoruma sana da yazarim

Zaten örtüye sarınca içindeki kıyafeti ile uyumlu olup olmadığı görünmeyecekki canım 😁 gerçi uyumlu olmasınada gerek yok oradan çıkınca eve gideceksiniz sonuçta🤭😁
Gerçekten çok mantıklı geldi söylediğin harbiden neden böyle bişey düşündüm acaba ben ne gerek var takıma bide 10lu alacaktım yani iyiki sormuşum valla 😂

Ben ilk şakasına takılmıştım tabi ki gireceksin falan diye öyle ciddi görünce bişi dememişti 😂 sonra Bi sohbet ortamında açıldı konu tabiki ben girmesini istemiyorum kendi isterse girmek karışmam demiştim. Gerçekten girmicek miyim dedi inanamadı 😂 şaka yapmıştım ben sana diyince nasıl rahatladı o da girmek istemiyor 😂 girmesinde zaten ya dogum anında istemem öyle görmesini eşimin. Ben dogumdan sonra cocuk çıktıktan sonra içeri aldırıcam eşimi ilk anlarını görsün o ortamda o duyguyu tatsın diye 🤗
Umarım alırlar canım ama pandemiden dolayı refakatçiyi alıyorlar bi tek o da odada olur zaten.doğumhaneye yada ameliyathaneye almayabilirler

X