2022 Tüp bebek ile hamile kalanlar

Hpnzz

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
115
106
31
Öncelikle herkese merhaba..
Tedaviye ilk başladığımda takiple hamilelik düşündüm. 2 kere takip denedim ve olmadı. Aslında doktorlar ümitliydi, fazla yumurtam gelişiyordu ve yumurtalarım tedaviye cevap veriyordu. Sonrasında 2 kere aşılama denedim. Aşılama sonrası bel ağrısı, kasıkta ara ara batmalar ve aşırı derecede duygusallık, mide bulantısı oldu. 6 tane yumurtam gelişmişti ona rağmen çatlattık. Sonuç yine hüsran, yine negatif. Bende zaman kaybetmeden hemen tüp bebek yapmaya karar verdim.. 21 tane yumurtam gelişti, bunlardan 12 si toplandı ve 7 si döllendi. 3. gün 1.kalite 2 tane embriyo transfer edildi. 3 tane yumurtam da donduruldu. Fazla yumurtam geliştiği için transfer sonrası rahmim aşağı çekiliyor gibi çok ağrım oldu. Transfer sonrası da ağrılarım devam etmekte. İlk iki gün az miktarda kasık ağrım ve ara ara batmalarım vardı. 3.gün çok fazla bel ağrım oluştu ve kabız oldum :KK43: ama ıkınmıyorum, kendimi zorlamıyorum. 3.günüm bugün amaa beklemesii gerçekten çok zor.. Öncelikle siz neler yaptınız, nelere dikkat ediniz, belirtileriniz nelerdi, cevapp yazarsanız sevinirimmm :) şimdiden teşekkürler. Allah bebek isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Gelin test günümüzü beraber bekleyelim..

Benimle çok şükür teşekkür ederimmm 🙏🏻 2 gün sonra tekrardan kan vermek için gideceğim artış ne durumda diye. Çoğul gebelik ihtimalim var 🍀🙏🏻 şu anlık 3.gün embriyosu 10.gün değerim 163,2

Tedaviye ilk başladığımda takiple hamilelik düşündüm. 2 kere takip denedim ve olmadı. Aslında doktorlar ümitliydi, fazla yumurtam gelişiyordu ve yumurtalarım tedaviye cevap veriyordu. Sonrasında 2 kere aşılama denedim. Aşılama sonrası bel ağrısı, kasıkta ara ara batmalar ve aşırı derecede duygusallık, mide bulantısı oldu. 6 tane yumurtam gelişmişti ona rağmen çatlattık. Sonuç yine hüsran, yine negatif. Bende zaman kaybetmeden hemen tüp bebek yapmaya karar verdim.. 21 tane yumurtam gelişti, bunlardan 12 si toplandı ve 7 si döllendi. 3. gün 1.kalite 2 tane embriyo transfer edildi. 3 tane yumurtam da donduruldu. Fazla yumurtam geliştiği için transfer sonrası rahmim aşağı çekiliyor gibi çok ağrım oldu. Transfer sonrası da ağrılarım devam etmekte. İlk iki gün az miktarda kasık ağrım ve ara ara batmalarım vardı. 3.gün çok fazla bel ağrım oluştu ve kabız oldum :KK43: ama ıkınmıyorum, kendimi zorlamıyorum. 3.günüm bugün amaa beklemesii gerçekten çok zor.. Öncelikle siz neler yaptınız, nelere dikkat ediniz, belirtileriniz nelerdi, cevapp yazarsanız sevinirimmm :) şimdiden teşekkürler. Allah bebek isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Gelin test günümüzü beraber bekleyelim..
Rabbim yar ve yardımcınız olsun kaçıncı gündesiniz benim 17 sinde konuldu iki tane 5 gün embriyo dondurulmuş ilk gün saymazsam 6 gündeyim

Ahhh canım benim duygularımı yazmışsın direk sadece ilk denemem benim 5.gün 1.kalite dondurulmuş embiriyo transfer edildi.Ne yapsam bilmiyorum bende salı günü oldum bu arada.

Hanımlar beni yanlıl anlamazsanız bir sorum olacak kaç kilosunuz acaba yumurta toplama işlemini nasıl yaptırdınız yardımcı olur musunuz acaba

Ben 66 kiloyum yumurta toplama işlemim bnm çok zor geçm3di rahattım 11 tane yumurta toplandı 4 embiriyom oldu
Yumurta toplama esnasında anestezi yapıldı mı peki neler yaşadınız sonrasında nelere dikkat ettiniz acaba

Yumurta toplama esnasında anestezi yapıldı mı peki neler yaşadınız sonrasında nelere dikkat ettiniz acaba
Tabi anestezi yapıldı yumurta toplandı daga sonra onlar seni uyandırıorlar kısa bir işlem zor degil daga sonra biraz hastanede dinlendiriolar serum takıorlar ilaçlarını yazıp gönderiyırlar ilaçlarını dikkatli iç yeterli başka sıkıntın olmuo

Rabbim yar ve yardımcınız olsun kaçıncı gündesiniz benim 17 sinde konuldu iki tane 5 gün embriyo dondurulmuş ilk gün saymazsam 6 gündeyim
Bende sizinle aynı durumdayım. 17 si 5. Gün 2 tane AA kalite kondu. Kendimce belirtiler hep var ama onca ilaç kullanıyoruz ilaçların etkisi de olabilir diye kendimi telkin ediyorum. 3 tane idrar testi aldım kandan önce bakayım negatifse hazırlıklı olup üzülmeyim diye. Normalde yarın sabah yapacaktım ilkini ama Şimdi birini yapmamak İçin kendimi zor tutuyorum. Siz ne durumdasınız?

Bende sizinle aynı durumdayım. 17 si 5. Gün 2 tane AA kalite kondu. Kendimce belirtiler hep var ama onca ilaç kullanıyoruz ilaçların etkisi de olabilir diye kendimi telkin ediyorum. 3 tane idrar testi aldım kandan önce bakayım negatifse hazırlıklı olup üzülmeyim diye. Normalde yarın sabah yapacaktım ilkini ama Şimdi birini yapmamak İçin kendimi zor tutuyorum. Siz ne durumdasınız?
Valla 2 günde ben gaz sıkıntısı çekiom sadece baika ne belirti olur die bekliom bende

Rabbim hakkımızda hayırlısını versin ben idrar testi yaptım iki defa pozitif 1 defada negatif çıktı ayın 29 da tahlil günüm nasip bakalım

Canım benim 12. Günümdeyim bugün. 3. Gün embriyosuydu ve 2 tane transfer edildi. 10. Gün beta hcg değerim 163,2 çıktı. Şimdi yeniden kan verdim beklemedeyim. Hamileymişim ama artışa bakacaklar bugün çoğul gebelik olabilir dediler. İnşallah güzelce artar değerim 🙏🏻 hepimiz sağlıcakla kucaklarımıza alırız inşallah. Siz ne durumdasınız belirti var mı?

Ahhh canım benim duygularımı yazmışsın direk sadece ilk denemem benim 5.gün 1.kalite dondurulmuş embiriyo transfer edildi.Ne yapsam bilmiyorum bende salı günü oldum bu arada.
Tüp bebek benimde ilk denememdi kuzumm. Benimde 3. Gün 1 kalite iki embriyo transfer edildi 😇😇 ben size detaylı yazayım neler yaptığımı

Canım benim şöyleydi; ben 150 merional 75 gonalf vurunuyordum. Yani 225 dozluk
Benim geç gelişti 12 günü buldu. Sonra çatlayacak dereceye gelince o gün sadece gece ovitrelle vurundum 1 tane. 2 gün sonrası sabahına opu işlemim vardı. Narkoz alıyorsun zaten hiçbir şey hissetmiyorsun. Çıkınca uyanman uzun sürmüyor. Ama beni hemen yollamadılar kanama riskine karşı 1 gün hastanede kaldım ve çok ağrım oldu, yumurtan fazlaysa ağrın da bir o kadar fazla oluyor. Parol felan verdiler hep. Sonraki gün öğlen taburcu oldum. Ama çalışmadım 5 gün yatışlı gözüktüm evde yattım. Eve geldiğim gün hemen beni aradılar transfer için. 3. Gün transferim gerçekleşti. Onda zaten aşılama gibi ayık oluyorsun. İdrara sıkışık olman gerekiyor ama ben bir türlü sıkışamadım 🤣 biraz sıkışır gibi oldum baktılar her şey uygun okey dediler. Rahmi daha net görebilmek için istiyorlar o sıkışıklığı. Bende sana tavsiye dolu dolu sıkışma. Sonrasında yatman gerekecek bi 40 dakika kadar. Kalkamayacaksın altına yaparsın kendini suçlarsın. Neyse her şey yolunda gitti transferin gerçekleşti sonrasında bacak bacak üstüne klydurup 40 dakika yatırdılar beni. Sonra yavaşça kalktım ve dayanamayacak boyuta gelmiştim tuvalete gittim. Yapabilirsin bir sıkıntı olmuyor. O yattığın sürr yeterli zaten. Sonra evime gittim. Başladı 12 gün maratonu. İlk 2 gün evde dinlendim ara ara yürüdüm evin içinde ama genelinde uzandım. Sonrasında asla yatmadım günlük hayatıma devam ettim işe gelip gittim. Ama beslenmeme çok dikkat ettim

Kızlar ben 12 gün içerisinde ilk 5 gün hergün ananas yedim. avakoda, çiğ badem, çiğ kabak çekirdeği, kuru dut, incir yedim ve hergün havuç. beyaz ekmek yememeye çalıştım, sağlıklı beslendim, balık yemeye çalıştım, haşlanmış tavuk yedim, her sabah mutlaka yumurta kaynatıp yedim bilginiz olsun

Hanımlar beni yanlıl anlamazsanız bir sorum olacak kaç kilosunuz acaba yumurta toplama işlemini nasıl yaptırdınız yardımcı olur musunuz acaba
Canım ben 70 kiloyum ama boyum 1.75 o yüzden zayıf duruyorum. İdeal dediler kiloyla ilgili bir sorun yaşamadım. Narkozlu oldu toplama işlemi 15 20 dakika içinde bitiyor o an bsy hissetmiyorsun sonradan sancın oluyor ama serum veriyorlar. Korkulacak hiçbir şey yok merak etme 🥰

Canım yapma bence erken yapıp kendini üzme. Ben 10. Gün direk kan testine gittim 11 de idrar da baktım 12 de yani bugün tekrar kan verdim. Belirtim daha bu sabah ilk defa kustum. 5 6 7. Günler iğnelemeler oldu ve çok fazla gazım bel ağrım olduç ama belirti arama. Herkesin bünyesi farklı kimisinde hiç bir belirti olmadan hamilelik oluyor

X