2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    242
Hastane önlüğü giydirilmiyor mu🙄
Doğuma yakın zamanda giyiliyor sanırım, damar yolu fln açılacağı zaman olabilir. Sancı geldiği zaman hemen doğurmuyorsun genelde çünkü 7-8 hatta 12 ve daha fazla zaman açılması istenilen düzeyde olmadığı için beklenen anne adayları var. Öyle zamanlarda da plates topu fln verilip kendi çabalarınla açılma olmasını bekliyorsun sanırım, yeterli kasılman yoksa ve gerekli görülürse suni sancıyla durum biraz daha hızlandırılıyor diye biliyorum.

Eşim 2 kere sordu izne çıkmıyorsunuz demi o tarihlerde diye😂😂😂
Benim normal olur da suyum gelirse duşa girmek isterim 2 dk hemen
Aynen ben de isterim, içim rahat etmez muhtemelen başka türlü. Hastane de girme fırsatım olur mu olmaz mı bilrmeyeceğim için. Zaten o gün hemşireyi arayıp sorarız suyum geldi duşa girip çıkmam da bir sakınca olur mu diye. Hatta bunu daha öncesinden sorsak, o güne bırakmasak daha iyi olur bence.

Hahahah ayy evet offf bide o var yaaa kukumu görmeyen kalmayacakk😂😂😂
Hahah mahremiyet diye bir şey kalmıyor zaten. Ablam doğumdan sonra tuvalette tuvaletini yaparken hemşire dan diye tuvalet kapısını açıp dikildiği yerden ablama bir şeyler anlatıyormuş. Iki dakka bekleyeyim ya da gideyim sonra geleyim dememiş kadın 😅

Aynen ben de isterim, içim rahat etmez muhtemelen başka türlü. Hastane de girme fırsatım olur mu olmaz mı bilrmeyeceğim için. Zaten o gün hemşireyi arayıp sorarız suyum geldi duşa girip çıkmam da bir sakınca olur mu diye. Hatta bunu daha öncesinden sorsak, o güne bırakmasak daha iyi olur bence.
Su gelince duşa girmek çok sakıncalı. Kese patladigi için enfeksiyona cok açık oluyor,fazla vakit kaybetmeden hastaneye gidilmesi gerekiyor canım

Amazing family Amazing family şu doğum için su gelirse hemen hastaneye mi gitmemiz lazımm ya hele bunuda aydınlat bizi :rolleyes:yoksa duşumuzu alıpmı gitmemiz lazımm😂
Duş almak çok sakıncalı canım. Kese patladığı için enfeksiyona cok açık oluyor bebek. Su gelince doğru hastaneye gitmemiz gerekiyor maalesef ki zaten sürekli gelmeye devam ediyor :/
Su gelmez de nişan denilen akıntı gelirse sıcak bir banyo yapıp sancıların siklasmasini beklemek,ihtiyaçları gidermek gerekiyor evde. Sancılar siklasmadan gidilirse hastanede uzunca bir süreç bekliyor,5 dakika da 1 sancı gelince gittiğim de 4 cm açılmam vardı ilk bebeğimde

Eee bizz şimdi elbise gibimi almak lazımm ulan bide sıksık kontrolmu varr hastanede 🙄
Ahahaha ay koptum yaaaa
Tabii kiiii
Ama gelen giden ellemez özel hastanede merak etme tatlım. Ben yalvarırdım hatta nolur bi daha bakın belki açılma vardır diye 🤭🤭🤭
Doğuma yakın zamanda giyiliyor sanırım, damar yolu fln açılacağı zaman olabilir. Sancı geldiği zaman hemen doğurmuyorsun genelde çünkü 7-8 hatta 12 ve daha fazla zaman açılması istenilen düzeyde olmadığı için beklenen anne adayları var. Öyle zamanlarda da plates topu fln verilip kendi çabalarınla açılma olmasını bekliyorsun sanırım, yeterli kasılman yoksa ve gerekli görülürse suni sancıyla durum biraz daha hızlandırılıyor diye biliyorum.
O hastaneden hastaneye değişiyor kuralları
Ben attığım o tarz bi elbiseyle yaptım normal doğumumu
Bunda da bunu giycem
Doğum olunca hemen askılarını sıyırıp bebeğimle ten tene temas yapcam .. ay allahım amin 🤩
Bi de 10 cm tam açılmadır doğum başlamıştır. 12 cm açılmaz yani 🤗

Ayrıca doğum öyle şak diye olacak bir şey değil kızlar. Nişan da gelse su da gelse doğum hemen başlamaz kolay kolay
Ama su gelince hastaneye gitmek lazim ama acele etmeye gerek yok. Yani bi duş alıp rahat rahat gidebilirsiniz
Hemen bitmez su yani.
Hele o günler gelsin 🤗🤗🤗
Canım su geldiğinde banyoya girmeyin diyor doktorlar,bebek enfeksiyona cok açık oluyormuş

Tam olarak neyi anlatmamı istiyorsun bacım 😁
Soruları alayım
Şimdi pijama takımı aldık ya bunu doğurduktan sonra giycez. Normal doğum diyelim sancı falan var hastaneye gittik. Gidince gittiğimiz kıyafetlerle mi duruyoruz yoksa gecelik mi giyiyoruz yoksa önlük mü giydiriyorlar😂

Duş almak çok sakıncalı canım. Kese patladığı için enfeksiyona cok açık oluyor bebek. Su gelince doğru hastaneye gitmemiz gerekiyor maalesef ki zaten sürekli gelmeye devam ediyor :/
Su gelmez de nişan denilen akıntı gelirse sıcak bir banyo yapıp sancıların siklasmasini beklemek,ihtiyaçları gidermek gerekiyor evde. Sancılar siklasmadan gidilirse hastanede uzunca bir süreç bekliyor,5 dakika da 1 sancı gelince gittiğim de 4 cm açılmam vardı ilk bebeğimde
Ama benim de suyum bayağı bi geldiği halde hastanede kaç kere duş aldım ben😲

Ayrıca doğum öyle şak diye olacak bir şey değil kızlar. Nişan da gelse su da gelse doğum hemen başlamaz kolay kolay
Ama su gelince hastaneye gitmek lazim ama acele etmeye gerek yok. Yani bi duş alıp rahat rahat gidebilirsiniz
Hemen bitmez su yani.
Hele o günler gelsin 🤗🤗🤗
Ben sancım başlarsa evde çekmeyi düşünüyorum bi süre çevremden edindiğim bilgilere göre 😄

Şimdi pijama takımı aldık ya bunu doğurduktan sonra giycez. Normal doğum diyelim sancı falan var hastaneye gittik. Gidince gittiğimiz kıyafetlerle mi duruyoruz yoksa gecelik mi giyiyoruz yoksa önlük mü giydiriyorlar😂
Öncelikle şunu belirteyim ben dogumlarımı hep devlet hastanesinde yaptım. Gider gitmez ilk muayene sonrası açılma varsa yani doğum olayi kesinse önlük veriyorlar diğer bütün kıyafetlerini cikarmanı istiyorlar ki önlük her anlamda daha rahat oluyor,sürekli açılma kontrolü vs yapıyorlar

Öncelikle şunu belirteyim ben dogumlarımı hep devlet hastanesinde yaptım. Gider gitmez ilk muayene sonrası açılma varsa yani doğum olayi kesinse önlük veriyorlar diğer bütün kıyafetlerini cikarmanı istiyorlar ki önlük her anlamda daha rahat oluyor,sürekli açılma kontrolü vs yapıyorlar
Hee tamam anladım🤭

Ama benim de suyum bayağı bi geldiği halde hastanede kaç kere duş aldım ben😲
Ben hangi doktora,hangi hemşireye sorduysam su geldiği an vakit kaybetmeden hastaneye gidilmesi ve duş,banyo vs yapılmaması aksi taktirde enfeksiyon riski oluşturduğunu söylediler canım. Herkes doktoruna sorsun tabi bu durumu

X