2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    275
Bu yazın çok iyi geldi, Allah razı olsun.
Daha evime geçemedim enfeksiyon düşmedi. İçimde 2 küçük parça var. Yarın doktorum bakacak. Dün 2 ünite kan aldım.
Bugğn daha iyiyim. Şu mübarek gecede dua ederseniz sevinirim sağlıklı bi şekilde çıkayım evime.
Kızıma annem artık annenin kucağına çıkabilirsin demil. Niye kardrşim mi doğmuş demiş. Hayır demiş annem. Doktor mu aldı kardeşimi demiş. Annem, yok kardrşin şimdi gitmiş başka zaman gelecekmiş demiş, ha tamam o zaman demiş.
Gündüzleri iyiyim, gece olunca duramıyorum, dün hiç uyuyamadım.
Annem babam hastaneye ziyaretime geldi, onları görünce moral oldu bana çok şükür.
Ben de sizleri seviyorum, sizlere dua ettim.
etmez miyiz hiç hep dualarımızdasın
kızına sımsıkı korkmadan sarıldığında sana öyle ilaç gibi gelecek kii tahmin bile edemiyorum o anınızı
ne zaman konuşmak istersen yaz buraya da lütfen hep aklımızdasıın her birimizin eminim

Hoşgeldiniz sizinle beklenen doğum tarihimiz aynı 🥰 Biz de yarın öğreneceğiz gösterirse minnoş 🥰

16+1 yani 17. haftaya yeni girmişken ilk hareketi hissettim, ilk gebelik benim de. Bugün 16+5’iz ve bariz şekilde yukarı doğru tekme attı 😍 hatta birinciden sonra hemen babasına gel sen de hisset dedim, yüzünü yasladı ve ona da bir tekme attı! Küçük müçük demeyin vallahi hissediyorsanız doğrudur. İlk gün benimki de pıt pıt yaptı.

Küf ve rutubet konusunda sizi uyarmak istedim, sakın siz kendiniz temizlemeye uğraşmayın hele de çamaşır suyu gibi ağır kimyasallarla. O gerçekten küf ise profesyoneller tarafından halledilmeli. Dr. Afrouz Demeri diye fertilite üzerine çalışan bir doktor var ve dinlediğim bu podcastte evindeki küfü nasıl kendisi temizlemeye çalıştığını ve bebekte kromozom anomalisi oluştuğunu anlatıyordu (dili İngilizce): The Broken Brain Podcast with Dr. Afrouz Demeri

Elbette kimseyi korkutmak istemem belki de hiçbir şey olmaz ama riske atılmamalı diye düşünüyorum.
Yok ben zaten boyaya bile girmicem eşime devrettim o işi o halledicek. Aslında tam ne bende bilmiyorum bizim yukarısı boş yağmur suyundan dolayı sanırım çok küçük bir alan boya da kabarmış olabilir çok bakmadık bide o duvarın tarafında üst katta kum var kumdan dolayı su aldı orası 😑 o kumu da kaldırtıcam ordan duvarı halledince tekrar olmasın diye

Bebişin hareketlerini karnızın üstünden bakınca görebiliyomusunuz? Az önce baya baya gördüm ben çok şaşırdım ama 😍
Canım baya film gibi izliyoruz artık 😂 keşke video atılsa buraya atsam . En son gittiğimde 312 grdı. Bu kadar minik olup dışardan gözlenebilmesi beni şaşırtıyo 🥰

ayyy benim deneyimsizliğiim öyle mi dersiin hiç almayayım o zaman
Herkes icin farklidir tabi , bazilari tulum daha kullanisli diyor . Kucakta beli filan acilmiyor ama ben yatana kadar giydiriyordum . Gece uykulu zor geliyordu 🙈 yeter bence aldiklarin. Farkli seyler alabilirsin. Yelek mesela 😊

Hoşgeldiniz sizinle beklenen doğum tarihimiz aynı 🥰 Biz de yarın öğreneceğiz gösterirse minnoş 🥰

16+1 yani 17. haftaya yeni girmişken ilk hareketi hissettim, ilk gebelik benim de. Bugün 16+5’iz ve bariz şekilde yukarı doğru tekme attı 😍 hatta birinciden sonra hemen babasına gel sen de hisset dedim, yüzünü yasladı ve ona da bir tekme attı! Küçük müçük demeyin vallahi hissediyorsanız doğrudur. İlk gün benimki de pıt pıt yaptı.

Küf ve rutubet konusunda sizi uyarmak istedim, sakın siz kendiniz temizlemeye uğraşmayın hele de çamaşır suyu gibi ağır kimyasallarla. O gerçekten küf ise profesyoneller tarafından halledilmeli. Dr. Afrouz Demeri diye fertilite üzerine çalışan bir doktor var ve dinlediğim bu podcastte evindeki küfü nasıl kendisi temizlemeye çalıştığını ve bebekte kromozom anomalisi oluştuğunu anlatıyordu (dili İngilizce): The Broken Brain Podcast with Dr. Afrouz Demeri

Elbette kimseyi korkutmak istemem belki de hiçbir şey olmaz ama riske atılmamalı diye düşünüyorum.
Ben hissetmedim sanırım ya bağırsak mıydı neydi çözemedim bir daha da hissetmedim :KK43:

Ben mesela uzun olacağını düşündüğüm için 3-6 aylıkları muhtemelen yeni doğduğunda giydiricem 🤣 yenidoğanlar çok ufak geliyo gözüme içimden bir avatar çıkacak gibi hissediyorum :KK70:
Tabi senin oyle dusunmen normal 😊 suanda nasil boyu ? Burada paylasilanlar ile kiyasladiginda ? Yada sizin sülalede dogan bebisler kac cm doguyor ? Hastane cikislari cokta minik olmuyor aslinda. Benim buyugu 56cm dogmustu ona yine iyi olmustu da digerleri 52cm di , onlara buyuk gelmisti. Hepsi ayni olmuyor gerci 😊

Biz maxi cosi lila SP aldık .ilk başta bizde doona alıcaktık ama alan arkadaşlarım 8 9 aya kadar kullandık sonra yüne başka bebek arabasına geçtik dediler .ama çok pratik orası ayrı . Maxi cosi de diğer bebek arabalarına göre kullanışlı geldi bana hem katlaması hem hafifliği konusunda
Bende suanda joie bebek arabasi var , onun puseti cok agir oluyor. Benimki turkiyede zaten🙈 3.de doona aldim , corana olayi cikti . Hicbir yere gidemedik ama doktora giderken bile rahatlik. Hic kaldirmaya calismiyorsun. Sonra bebek dusunmedigim icin tasinirken sattim 🙈bu kadar cabuk bebk olacagini bilseydim satar miydim 😅joie bebek arabasi olarak cok kullanisli gercekten. Tek elinde bebek varken tek elin ile acip kapatabiliyorsun. Bendeki sorun , kucugu 2 yasina yeni girmis olacak . 2 tane mi bebek arabasi kullansam yoksa doona isimi gorur mu 🙈

şimdi ben aldıklarımı sayayım size kızlar bazıları çok gereksiz olmuş yorum yapın kıyafet olarak eksik neler?
6-9 ay doğunca alırım dedim şişkoluğuna göre
şu an bilançom böyle :KK70:

yenidoğan: 5 zıbın
5,takım (hastane çıkışı 5-8 parça)

0-3 ay: 7 zıbın
10 takım alt üst
3 tulum
13 çorap
2 sadece alt
7 çorap
3-6ay: 8 zıbın
2 alt
4 takım alt üst
7 çorap
6-9 ay : 2 zıbın
2 takım alt üst
5 çorap

- 7 battaniye,1 yorgan
- 2 uyku tulumu
-14 ağız mendili
-180 temizleme pamuğu
-2numara bez 130 adet
-3 numara bez 110 adet
-3 mama önlüğü
-1 kundak havlusu
-2 emzik 0-6 ay
-12 askı
Her şey tamam da 7 battaniye nedirrrr ?😂 kıyafetine göre battaniye kombinlicek çocuk 😂😂 iyi yapmışın canım kıyafet alma artık bence ileriki ayları bebişin boyuna kilosuna göre alırsın.

Daha evime geçemedim enfeksiyon düşmedi. İçimde 2 küçük parça var. Yarın doktorum bakacak. Dün 2 ünite kan aldım.
Bugğn daha iyiyim. Şu mübarek gecede dua ederseniz sevinirim sağlıklı bi şekilde çıkayım evime.
Kızıma annem artık annenin kucağına çıkabilirsin demil. Niye kardrşim mi doğmuş demiş. Hayır demiş annem. Doktor mu aldı kardeşimi demiş. Annem, yok kardrşin şimdi gitmiş başka zaman gelecekmiş demiş, ha tamam o zaman demiş.
Annem babam hastaneye ziyaretime geldi, onları görünce moral oldu bana çok şükür.
Canim benim , benimde inanki hep aklimdasin. Bazen dert diye uzulduklerimize bakinca utaniyorum. Kendi sagligimiz yerinde , cocuklarimiz saglikli diue kendime geliyorum. Rabbim kimseye kaldiramayacagi yük vermezmis. Senin gibi anneleri gördükce daha iyi anliyorum bunu . Gercekten cok sabirli ve güçlüsün. Gecenin hüznü baska oluyor. Aglayabilmekte gercekten rahatlatiyor insani. Simdi yalnizken acini yaşa , kizinin yanina gittiginde hersey daha iyi olacak insallah. Kardesi tekrar gelecek ben inaniyorum. Her kotu gunun sonunda mutlaka güneş dogar . Rabbim günesli günlerini yakin eylesin insallah güclü anne

İnan kestiremiyorum canım 😂 resimlerde bile maşallah ayaklar palet gibi ordan anlıyorum 😅 doğarken çocuğun sonu gelmicek :KK70: acaba kıyafet işini son dakikaya mı bıraksak yoksa yenidoğanlar elimizde patlayacak gibi duruyor 🤣🤣
Benim kızımda patlamıştı 😂 o kadar isimli tulum falan yaptırdım 50cm e göre yapılmış kızım 53doğmuştu çocuğun bacakları kıvrılmıştı içinde 😂 ben bi fotoğraf çekeyim çıkarayım demiştim de annem çıkar şunu 1 dk bile tutmam bunun içinde demişti 😂

Benim kızımda patlamıştı 😂 o kadar isimli tulum falan yaptırdım 50cm e göre yapılmış kızım 53doğmuştu çocuğun bacakları kıvrılmıştı içinde 😂 ben bi fotoğraf çekeyim çıkarayım demiştim de annem çıkar şunu 1 dk bile tutmam bunun içinde demişti 😂
Hahaha bunu öğrendiğim iyi oldu bende istiyorum yaptırmak nasipse eğer yaptırırsam mutlaka boyunu sorayım 😂

Ya bana alışveriş yapma hevesi bırakmıyorlar kimi diyor sen alırsın kilolu olur bebek giyemez kv diyo erken doğarsa büyük gelir tekrar alman gerekir 😵

Kuzular benim ilk gebeliğim cok bilgim yok sizden fikir istiyorum. Şimdi ablamdan park beşik alicam yanımda yatsın, sonrasi icinde bunu mu alsam baya baya mantikli geliyor bana. E herşey sürekli pahalilasiyor. Uyku eğitimi dusunuyorum 8/9 aydan sonra. Bunda odasinda uyuturum, sonra da yatak oluyor zaten bildiğin ya. Ne diyorsunuz? Alırsam netten almam ama mobilyacilardan alırım izmirde var bi sürü. Fikre ne diyorsunuz?🙏
Ben de bu yatağın sağ tarafta olanını alicam bana yakın olsun diye :)

şimdi ben aldıklarımı sayayım size kızlar bazıları çok gereksiz olmuş yorum yapın kıyafet olarak eksik neler?
6-9 ay doğunca alırım dedim şişkoluğuna göre
şu an bilançom böyle :KK70:

yenidoğan: 5 zıbın
5,takım (hastane çıkışı 5-8 parça)

0-3 ay: 7 zıbın
10 takım alt üst
3 tulum
13 çorap
2 sadece alt
7 çorap
3-6ay: 8 zıbın
2 alt
4 takım alt üst
7 çorap
6-9 ay : 2 zıbın
2 takım alt üst
5 çorap

- 7 battaniye,1 yorgan
- 2 uyku tulumu
-14 ağız mendili
-180 temizleme pamuğu
-2numara bez 130 adet
-3 numara bez 110 adet
-3 mama önlüğü
-1 kundak havlusu
-2 emzik 0-6 ay
-12 askı
Kız bir de ben kendime diyordum çok şey aldım diye 😂😂
Sen bitirmişsin alışverişi. Ben bezi doğunca alicam, hangisi iyi gelecek bilmiyoruz ya 😂

Sizdee hep benim aklimdasiniz ama nasılsın derim üzülürsün diye yazmıyim dedim bugün bile.. Allah ne isterse o oluyor yüreğini ferah tut herşeyde bir hayır vardır elbet..iyi ol ki kızına iyi bak.. içine ferahlık gelsin kalbim seninle hep yaz olur mu..

Kız bir de ben kendime diyordum çok şey aldım diye 😂😂
Sen bitirmişsin alışverişi. Ben bezi doğunca alicam, hangisi iyi gelecek bilmiyoruz ya 😂
ay utanmasam damatlığını bile alcam kuzu hiç mantıklı iş yapmıyorum ki :KK70:bezi sleepy bio natural aldım aldım artık alerji olursa bebişi olanlara veririm onlar dener :KK70:
bebek arabası puseti küvet takımı da tamam
aralıkta odayı alırız dedik
artık yok babynest setiydi deterjandı bakım setiydi onlara geçicem ajdskajk kredi kartımın da anası ağlıyor :KK70:

Ya bana alışveriş yapma hevesi bırakmıyorlar kimi diyor sen alırsın kilolu olur bebek giyemez kv diyo erken doğarsa büyük gelir tekrar alman gerekir 😵
aman boşver küçük olursa ayırırsın birine verirsin büyük olursa katlar giydirirsin kimsenin hevesini kırmasına izin verme içinden ne geliyorsa onu yap sen rüzgar bey bekliyodur artık annesii ilk çocuğun heves edip alacaksın tabiii

50 cm ne 😅 bayagi kucuk yapmislar . Normalde 56cm degil mi yeni doganlar 😊 benim buyuk kiz 56cm dogmustu hemsireler ne kadar uzun demisti. Bende hic bilmiyorum , 55 cm normali yaziyordu internette . 1cm mi uzun geldi anlamadim demistim 😅 digerleri 52 dogunca anlamistim. Abimin kizi 59 cm dogdu , anne baba oyle aşiri uzunda degil 😅

Canım baya film gibi izliyoruz artık 😂 keşke video atılsa buraya atsam . En son gittiğimde 312 grdı. Bu kadar minik olup dışardan gözlenebilmesi beni şaşırtıyo 🥰
Benim en son geçen hafta gittiğimde dr ne kilo ne boy söylemedi ama iyimiş tosuncuk 🥰 ben daha yeni yeni hissetmeye başlayınca içim çok tuhaf oluyor minnacık şey nasıl ittiriyor diye 😍 maşallah bebişlerimize 🧿🧿🧿
Tabi senin oyle dusunmen normal 😊 suanda nasil boyu ? Burada paylasilanlar ile kiyasladiginda ? Yada sizin sülalede dogan bebisler kac cm doguyor ? Hastane cikislari cokta minik olmuyor aslinda. Benim buyugu 56cm dogmustu ona yine iyi olmustu da digerleri 52cm di , onlara buyuk gelmisti. Hepsi ayni olmuyor gerci 😊
İnan dr artık boy kilo söylemiyo 15. Haftamda 160gr dı en son şimdi bir daha detaylıya gidince öğrenicem herşeyini 🥰 açıkcası kaç cm kaç gr doğurdular pek bilmiyorum bizim sülale hep farklı şehirlerde izmirde kimse de yok. Ama çok ufakken bile 2-3 cm mutlaka oynuyordu oradan anlıyordum ben de 😅
Oyy kuzum benim kıyamam ona maşallah maşallah 🧿 😂 tulumları hep 2-3 beden büyük almak lazım hem içinde rahat etsinler hem de ne olacağı belli olmuyor en azından okadar masrafa değer 🤣 zaten yeni nesil hormondan almış başını gidiyor bizimkiler kimbilir nasıl olacak 😍😍

X