2022 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Kız

OY: 82 44,8%
  • Erkek

OY: 92 50,3%
  • İkiz/Kız

OY: 3 1,6%
  • İkiz/Erkek

OY: 0 0,0%
  • İkiz/Kız-Erkek

OY: 5 2,7%
  • Üçüz/Çoğul

OY: 1 0,5%

• Ankete Katılan
    183
Kızlar kontrolden geldim. Aman Allahım nasıl büyümüş elleri kolları ayakları belli oluyo hareket ediyo. Beni en çok etkileyen kontrol bu oldu. Allah'ım çok güzeldi yaaaa🙈

Belirtisi geçen arkadaşlar benim sadece kasık ağrılarım vardı son 1 haftadır o da kalmadı geçti bu yüzden çok endişelenmiştim. Acaba kalbi mi durdu sorun mu var niye hiç belirtim kalmadı diye. Ama gayet iyiymiş minik kelebeğim. Doktora da bu şekilde anlattım bu olması gereken zaten belirtiler sürekli devam etmeyecek dedi. Kanama, dayanılmayacak sancı, ağrı yoksa hiçbir şeyden korkma dedi. O yüzden hiç endişe etmeyin minnaklarımız bizimle inşallah 🤲❤️🥰
Maşaallah minnakımıza🥰

Anladım, ne güzel açılmanda olmuş aslında nasip tabi. Büyük ihtimal aynı şeyleri derler yine zaten o yüzden zor olur
Ben istiyorum ama olur mu bilmiyorum. İlkinde detaylı ultrasonda doktor normal doğum ğçün çatın çok müsait değişmişti. Son dakikaya kadar normal bekledik. 40 hafta bitince kontrolde doktor bebeğin suyunun birçok azaldığını doğumu başlatması gerektiğini söyledi. 40+2 de suni sancı verdiler ama açılmam 2cmden ileri gitmedi böylece sezeryan oldum. Bakalım bu nasıl ilerleyecek.

Ben istiyorum ama olur mu bilmiyorum. İlkinde detaylı ultrasonda doktor normal doğum ğçün çatın çok müsait değişmişti. Son dakikaya kadar normal bekledik. 40 hafta bitince kontrolde doktor bebeğin suyunun birçok azaldığını doğumu başlatması gerektiğini söyledi. 40+2 de suni sancı verdiler ama açılmam 2cmden ileri gitmedi böylece sezeryan oldum. Bakalım bu nasıl ilerleyecek.
Ne biçim yazmışım 😅

Gönlüne göre olur inşallah canım. Sezeryandan sonra 2 saat kadar kalkmamak zor bence ya ve hiç bisey hissetmemek

Gönlüne göre olur inşallah canım. Sezeryandan sonra 2 saat kadar kalkmamak zor bence ya ve hiç bisey hissetmemek
Epiduralle olmuştu benimki. Doğum anı kolay oldu bebeğimi de hemen gördüm uyanık olduğum için ama sonrası biraz zordu 😅 normal doğumda doğum anı sezeryanda da sonrası zor. Her güzelliğin bir zorluğu var maalesef

Epiduralle olmuştu benimki. Doğum anı kolay oldu bebeğimi de hemen gördüm uyanık olduğum için ama sonrası biraz zordu 😅 normal doğumda doğum anı sezeryanda da sonrası zor. Her güzelliğin bir zorluğu var maalesef
Bende epidural oldum ayağa kalkmamak ve bacakları hissetmemekten bahsetmiştim. Öyle tabi ki her ikisi de zordur eminim. Hepimiz için kolay ve sağlıklı bi doğum olur inşaallah

Merhaba bende kontrolden geldim kizlar 10. Haftanın içindeyim ,videoya çektik kollarını kaldırdı bizimki de anneye babaya el salladı yavrum😄😄👍🖐️ kolları kaldırdı çok heyecan vericiydi.. doktor 3 hafta sonra ikili test ve sizin isteğinize bağlı ikili test sonucu dna testi istedi.. isterseniz yaptirmayabilirsiniz de ama ikiliyi yapalım onun sonucuna göre dedi..buarada kese epey büyümüş fasulye ye ya da muz diyim😄😄 kese bu şekildeydi uzun .. bir öngörü olur mu cinsiyet konusunda var söylenenler ama?? Bilen var mi

Benimde bugun muaynem vardi bebisim kocaman olmus bu pazartesi degil haftaya pazartesi ikili test icin cagardi 11+5 de.. cinsiyet tahmini yokmu dedim yok dedi cok kucuk normalde erken soylerim falan dedi halbuki oglumu bu haftada soylemislerdi enteresan .. ilaclarimi da birakmistim birde muayneden gelince az bir kanamam oldu yine hemen aradim devam edelim dedi icerde kanama alanimda yok nerden geliyor bu arkadaslar anlayamadik 🙈

nesrin1409 nesrin1409 benim gece 1 gibi kirmizi renkte ama çok açık kırmızı kanamam oldu acile gittim 2 gün hastane yatışı verdi gecesi progestan'a başlandı ve direk koyu kahve renge döndü 3 gün falan da evde devam etti bitti ama hastaneye yattığım ve eve geldiğim günden itibaren koyu kahve lekelenme gibi olmuştu en fazla 5 gün sürdü yani böyle
Benim durmuştu 3gundur bugün yine kahverengi basladi

Tanıdıklarımdan yaptiranlar hep mahvoldu o donemler hatırlıyorum sahlikli bebege dowm sendromlu dediler dpgru sonuç almak için 3bin lira gitti yani değer mi para bi kenara dursun o üzüntüden bebek kese içinde sıkışmıştı sanki oyle bişey olsa 'Allah korusun' napcaz yine dogacak
Tabi ki deger ya tam sonuc tam tersi olsaydi...

Çok açılmış ara şimdi gidince inşaAllah şok olacaksın bebek şeklini almış bir embriyo olacak hatta embriyodan çıkmış cenin mi ne deniyor inşaAllah kıpır kıpır bir bebiş göreceksin 👶🏻belki cinsiyet tahmini bile yapılır😍🎈🎈
İnşallah yaa arası açılınca insan korkmuyor da değil 😂😂

Bir kontrol günü de bizden olsun o zaman :) 13+4üz ve cinsiyetimiz net olarak erkek dendi. 2 oğluma 3.oğlanda eklendi 🤦‍♀️testlerin hiçbirini yaptırmıyorum o yüzden kağıt imzalattılar. Detaylı ultrason istemiştim onun içinde yönlendirme yapalım dedi. TSH biraz yüksek dahiliyeye görünücem tekrar. Mantar enfeksiyonu sonrası akıntı kültürü vermiştim onun içinde 7 günlük bi fitil tedavisi verdi. D vitamini ve kan ilacı ilave etti. Bizden bu kadar şimdilik.

Bir kontrol günü de bizden olsun o zaman :) 13+4üz ve cinsiyetimiz net olarak erkek dendi. 2 oğluma 3.oğlanda eklendi 🤦‍♀️testlerin hiçbirini yaptırmıyorum o yüzden kağıt imzalattılar. Detaylı ultrason istemiştim onun içinde yönlendirme yapalım dedi. TSH biraz yüksek dahiliyeye görünücem tekrar. Mantar enfeksiyonu sonrası akıntı kültürü vermiştim onun içinde 7 günlük bi fitil tedavisi verdi. D vitamini ve kan ilacı ilave etti. Bizden bu kadar şimdilik.

Ohh ne güzel futbol takımını kuruyorsunnn yaniii🤭 şaka bir yanaa gözün aydın sağlıkla gelsin inşallah🤲 3 oğlan anası olmakta güç kuvvet bol sabır ister kolaylıklar canım 🥰

Ohh ne güzel futbol takımını kuruyorsunnn yaniii🤭 şaka bir yanaa gözün aydın sağlıkla gelsin inşallah🤲 3 oğlan anası olmakta güç kuvvet bol sabır ister kolaylıklar canım 🥰
Kız analarını kıskandırdı beni. Hadi dedim köprüden önce son çıkış yaş 38 yapalım bi delilikte bir de kızımız olsun. Al sana kız dedim eşime. Bi kız kromozomu yollayamadın beceriksiz dedim 🤭Allah sağlıklı sıhhatli versin inşallah hepsi baştacı ama yıkılmadım değil 😅

Maşallah:) olur. Listelerimiz hazır olursa bir de markaları konuşuruz sonra alıveriş zamanı ^)

Benim de 2 gün sol tarafında öyle bir ağrı oldu ama geçti.
Benim geçmiyor maalesef ki sağ bacağımda kalde öyle 😒

Ahahh aynen markalarıda konuşuruz artık. Yaptığım listeyi atamadım. Artık evimde tek başıma idare edemediğim için annemin yanına ankaraya geldim 🥸

Valla zormu kolaymi bilemem ama burdaki ebeleri ikna edebilirsem ki sansim yuksek gibi o zaman direk sezeryan derim. Aksi benim icin bir secenek gibo durmuyor.

X