2022 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Kız

OY: 82 44,8%
  • Erkek

OY: 92 50,3%
  • İkiz/Kız

OY: 3 1,6%
  • İkiz/Erkek

OY: 0 0,0%
  • İkiz/Kız-Erkek

OY: 5 2,7%
  • Üçüz/Çoğul

OY: 1 0,5%

• Ankete Katılan
    183
Simdi.siz deyince arastirdim ilaca karsi alerjik durumlarda bu olay oluyormus ve kesilmeliymis sizin doktorunuz bir yorum yaptimi.bu konuyla ilgili cok endiselendim soracagim yarin direk

Normal bir durum olduğunu söyledi..
36 haftaya kadar kullanmak zorundayım ben.
Yarın sizde sorun bakalım doktorunuz ne diyecek.. benide haberdar eder misiniz rica etsem..

Vallahi bende dayandigim kadar dayaniyorum yatarken otrivin pediatrik sikip yatiyorum dadaniyo resmen gecmiyo 10 gun sonra 1 hafta rahatliyorm yine basliyo uyunacak gbi degil ya napicaz boyle blmiyorm arkadasm 9 aay gunde kac kere sikti dogurunca duzeldi burnu bagimlida olmadi nasil.olmadi.blmiyorm
Bende öyle olmasını ümit ediyorum çünkü elimde bebeyle bir daha ameliyat olamam 😬 gerçekten benim için dayanılacak gibi değil uykular haram hiç bir şeyden zevk alamaz hale geliyorum spreysiz yürüyüşe bile çıkamıyorum artık

Yarın sizde sorun bakalım doktorunuz ne diyecek.. benide haberdar eder misiniz rica etsem..
Bnde ilk gebelikte preeklampsi gecirdigim.icin risk olmasin diye iciyorum ama alerjik reaksiyon gosteriyorsak da iicilmezki bu bilemedim tabi yarin sorayim haber veririm sizede

Yasal olarak hastaneden çıkış bebek arabasına takılan ana kucağiyla olmalı. Ama belki port bebe ile de oluyordur. Yoksa hastaneden çıkış verilmiyormus. Örnek arabaya bineceksiniz zaten ana kucağı oto koltuğu işlevi görüyor. Oto koltuğu olmadan da zaten bebeği bindirmek yasak ya da güvensiz.
İlk kez duydum. Pusette alıcaz. Şu an minderi ve örtüsünü aldım ama eğimli ya bebek rahat edemez diye portbebeye koyarız diye düşünmüştüm. Kabul etmezlerse pusetle çıkartırız 🤷
Selam kızlar bende 2 gun once tetanoz 2. Dozumu vuruldum ilki kadar etkilemedi 3 hafta sonrada biontek 3. Dozu vurulacagim 3.doz biontek vurulan varmi grupta hamileyken bide kan degerlerimi gormek icin kan vermistim anam bi baktim 3 ay once normal olan kolestrol triglserid nasil yukselmis nasi korktum anlatamam megersem hamilelerin oyle oluyormus doktorum acikladi hemen basiniza gelirse korkmayin 😊
Bende çok korkuyordum. 2. Doz tetenoz hafifmiş gerçekten. Ebe doğumdan sonra da 3. Dozunu olursan bir daha hiç yaptırmana gerek kalmaz dedi. Doğumdan sonra 3. Dozumjda olup kurtulurum inşallah :) ilk doz brnğmde çok ağrılıydı

Sordum canim alerjim olabilirmi ilaca diye kac kisiye veriyoruz boyle bi yan etki gormedim yapiyosada bu haftalarda önemli riske atamayiz 30 32 ye kadar birakamayiz az daha dayan dedi 😔

Sordum canim alerjim olabilirmi ilaca diye kac kisiye veriyoruz boyle bi yan etki gormedim yapiyosada bu haftalarda önemli riske atamayiz 30 32 ye kadar birakamayiz az daha dayan dedi 😔
Haklı canım bırakamayız.. Benim de preeklamsi riskim varmış tüp bebek diye kan sulandırıcı herkese veriyorlar ben gün sayıyorum vallaha 06.04.22 de bırakacağım 36 hafta da..
38 hafta da da sezeryan doğum olacak allahın izniyle inşallah..
Yavrularımız için katlanacağız mecbur onlar iyi olsunda..

Kızlar dünden beri ara ara kasık ağrım oluyor hemen de geçmiyor sizde de oluyor mu

İlk kez duydum. Pusette alıcaz. Şu an minderi ve örtüsünü aldım ama eğimli ya bebek rahat edemez diye portbebeye koyarız diye düşünmüştüm. Kabul etmezlerse pusetle çıkartırız 🤷

Bende çok korkuyordum. 2. Doz tetenoz hafifmiş gerçekten. Ebe doğumdan sonra da 3. Dozunu olursan bir daha hiç yaptırmana gerek kalmaz dedi. Doğumdan sonra 3. Dozumjda olup kurtulurum inşallah :) ilk doz brnğmde çok ağrılıydı
Türkiye'de öyle bir zorunluluk yok bildiğim kadarıyla. Keşke olsa dediğim bir uygulama çünkü, oto koltuğu kullanımı şart olmalı.
Bebek rahat eder, o şekilde düşünmeyin. İlk kızımda da kullandık hep, ergonomisi ona göre ayarlaniyor, hatta içine konan ek minderler zararlı olabilir o ergonomiyi bozduğu için. Sadece uzun yolda falan 2 saatte bir mola verip bebeği 15 dk kadar düz ortamda tutup sırtına masaj yapıp tekrar bindiriyorduk.

Kızlar dünden beri ara ara kasık ağrım oluyor hemen de geçmiyor sizde de oluyor mu
✋ Günlük sorunu olan bende herşey var cuma günü sol kasığım ağrıyordu geçmedi acil doktora gittim herşey normal dedi son dakika gittiğim için tahlilde yapmadı enfeksiyon için ilaç verdi eve gelmeden geçti bugün yine aynı geçmiyor üstüne uyudum kalkmaya korkuyorum

Kasik ağrısı maalesef doğuma kadar ara ara hortlayip devam edecek canım..rahim bağları genişlediği için,rahim buyudugu için oluyo..dayanimiycak ve kivrandiracak dereceye gelince Dr a gidilmesine fayda var tabi..benim öyle her ağrı atagindan sonra karnım daha bı büyümüş gibi oluyo
✋ Günlük sorunu olan bende herşey var cuma günü sol kasığım ağrıyordu geçmedi acil doktora gittim herşey normal dedi son dakika gittiğim için tahlilde yapmadı enfeksiyon için ilaç verdi eve gelmeden geçti bugün yine aynı geçmiyor üstüne uyudum kalkmaya korkuyorum

Kasik ağrısı maalesef doğuma kadar ara ara hortlayip devam edecek canım..rahim bağları genişlediği için,rahim buyudugu için oluyo..dayanimiycak ve kivrandiracak dereceye gelince Dr a gidilmesine fayda var tabi..benim öyle her ağrı atagindan sonra karnım daha bı büyümüş gibi oluyo
Valla enfeksiyon korkuttu kasık ağrısı olunca idrarda bişey çıkmadı

Kızlar günaydın.. ben soluma yatıp uyuyorum bir kalkıyorum ki karnımın üstüne yatmışım yine.. her gün vicdan azabı çekiyorum yavrumu ezdim yine diye..
O kadar dikkat ediyorum ama uykuda dönüyorum demekki..
Ben kendimi bildim bileli öyle uyurdum vücut alışkın olduğu için yine aynı uyku pozisyonunu alıyor demekki.. 😥

Kızlar bebeklerinizin ismine karar verdiniz mi?
Biz hala karar veremedik ne zormuş isim bulmak..

biz de bulamıyoruz, birilerine sorup fikir aldıkça da kafamız daha da karışıyor. her kafadan bir ses çıkıyor. erkek ismi olsa sanki beğendiğim isimler daha fazla ama kız ismi hiç aklımda yok.
hep aynı isimler dönüyor, yeni modern isimler de bana uymuyor (lina, lidya, lila ve türevleri).

Kızlar günaydın.. ben soluma yatıp uyuyorum bir kalkıyorum ki karnımın üstüne yatmışım yine.. her gün vicdan azabı çekiyorum yavrumu ezdim yine diye..
Ben kendimi bildim bileli öyle uyurdum vücut alışkın olduğu için yine aynı uyku pozisyonunu alıyor demekki.. 😥
Bacak arana yastık koy yada hamile yastıkları var ya onlardan al canım o şekilde donemezsin hem

Doktordan geldimm. 24+1 bugun bebik 700 gr 31cm olmus. Doktorum iyi dedi. Seker yuklemesi yaptirdim. Henuz sonuclari cikmadi. Elmali bir icecek ictim cok tatliydi eve geldimm simdi bastırsın diye tuzlu yiyorum🙈 32.haftaya kadar coraspine devam, 34 e kadar da balık yagına devam dedi. Saglıkla gelsinler insallah 🙏

Merhaba bebişler yatış pozisyonundan henüz kolay kolay rahatsız olmuyormuş üzülmeyin. Bir hamile destek yastığı edinebilirsiniz daha rahat yatılıyor. Birde banu çiftçinin bir videosunu bırakıyorum olması gereken yatış pozisyonuyla ilgili belki fikir olur🤗

X