2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Insallah huzurlu bi bebek olursa ben hic evde durmam guzel havalqrin tadini cikartirim oglumla 🥰
Ama 0-3ler cok minikler el kadar premature giysileri gibi 😊 Bir de cevrem ve doktorum cok aklimi karistiriyor. Her muayanede masallah masallah boylu olacak iri olacak diyor. Cevrem de erkek dayisina benzer diyo. Iki erkek kardesim var. Biri 15yasinda 180 boyunda. Digeri 26 yasinda 186 boyunda. Yani bense 160 kisayim hani pek buyuk bisey cikaracagimi dusunmuyorum 🤣🤣 Dayilari uzun, babasi da uzun sen minyonsun, minyonlar daha iri bebek doguruyor diyip duruyolar. Aklim cok karisiyor ya aldigim 0-3ler olmazsa diye. Gerci keske cocuk iri dogsa da 0-3ler olmasa tek derdim bu olsa 😂😂 Ay kendi kendime guldum ya 😂😂
Ya benim kayınvalide 1.55 , iki oğlu var , benimki 183 diğer oğlu da 186 😂😂 babaları 185 o yüzden bence de minyonlar iri bebek doğuruyor ☺️☺️

Hepsi bir arada yani 😍 alayım onu da o zaman çıksın aradan. Her türlü park yatağın içine sığar sonuçta. Ki şuan oda yapamayacak gibi göründüğüm için park yatağı olabildiğince geniş alırım diye düşünüyorum.
Şu eşyaları bir bitireyim ki biraz mola verip kıyafetlere geçeceğim daha 😅
Evet park yatağın içine çok rahat sığıyor 😅

Eklentiler

• WhatsApp Image 2021-11-27 at 18.33.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-27 at 18.33.06.jpeg
    131,8 KB · Görüntüleme: 75
Sen minyon olsanda bebisin buyuk olabilir canim, benim kizim 2410 gr 48 cm (35.haftada) dogmustu, daha 4 aylikken doktoru dedi ki baba tarafına cekmis herhlde, hem kilo hem boy olarak en üst persentilde gitti hep simdi de öyle, esim 182 civari ben 163, kizim biraz kilolu diye doktora getirdim ama hatta 3 farkli doktora cocuk endokrinde dahil, boyu uzun olduğu için diyetisyene gerek yok, yediklerine dikkat etsin yeter dediler 😊 kucuk kizimda oyle boylu gidiyor, seninki de cekicek buyuk olasilikla dayılara ☺ sen ayaklari kapali tulum cok alma giydiremezsin buyuk ihtimal, ben giydiremedim, oyuncaklara giysi olarak kaldı 😁
Masallah canim. Simdi 15 yasindaki erkeklere kizlara bakiyosun baya buyukler. Benim zamanimda boyle degildi sanki. 😁 Patikli tulum almamak en mantiklisi aslinda bi yeni dogdugunda gerekli sonra zaten onumuz yaz coraplarla tulumu birlestiririz. 😇
Ya bende ilk 0-3 ay kıyafet aldığımda buna sığmaz ki çok küçük iade mi etsem demiştim 🙈 Ama ilk zamanlar lazım olucak, gerçekten çok minik olucaklar. Hızlı büyüyüp irileşirse kısa bir süreden sonra 3-6 giymeye başlar ama 🤗
Dimi ya miniciklerrr ama cok tatlilar. 🥰🥰
Ya benim kayınvalide 1.55 , iki oğlu var , benimki 183 diğer oğlu da 186 😂😂 babaları 185 o yüzden bence de minyonlar iri bebek doğuruyor ☺️☺️
Hadi bakalim mayisa kadar dogurmus olurum herhalde o zaman haber ederim tosun dogurup doguramadigimi canim 😂😂

Kızlar konuşuldu bir ara ama ben çok aklımda tutamadım. Kaydetmemişim de önerileri😅
Anne bebek bakım çantası alan, yada model belirleyenler yardımcı olabilir mi bana da bi☺️

Kızlar konuşuldu bir ara ama ben çok aklımda tutamadım. Kaydetmemişim de önerileri😅
Anne bebek bakım çantası alan, yada model belirleyenler yardımcı olabilir mi bana da bi☺️
Mcd bag F36 modelini aldım ben canıım, çok cepli,termal alanı da var içinden alt açması çıkıyor falan özellikleri güzel 🥰

Mcd bag F36 modelini aldım ben canıım, çok cepli,termal alanı da var içinden alt açması çıkıyor falan özellikleri güzel 🥰
Güzelmiş canım sağol 👍 f35 de hoşuma gitti. Favoriye aldım bakalım bir kaç gün takip edeyim belki iner azcık 😅

Masallah canim. Simdi 15 yasindaki erkeklere kizlara bakiyosun baya buyukler. Benim zamanimda boyle degildi sanki. 😁 Patikli tulum almamak en mantiklisi aslinda bi yeni dogdugunda gerekli sonra zaten onumuz yaz coraplarla tulumu birlestiririz. 😇

Dimi ya miniciklerrr ama cok tatlilar. 🥰🥰

Hadi bakalim mayisa kadar dogurmus olurum herhalde o zaman haber ederim tosun dogurup doguramadigimi canim 😂😂
Oyle gercekten benim kiz yeğenim 15 yasinda boyu 1.73 gibi galiba hala kisayim diyor🤦‍♀️ kardeşi erkek daha 9 yasinda benim boyumda, ilerde ne kadar olur bilemiyoruz ☺

Benim paylaştığım babayjem kaymayı engelleyici bant çıkıyor istersen hiç takmayabilirsin. Hem de sırt desteği cırtcırtlı olduğu için istediğin tarafa takıyorsun. Bebeğini ne tarafa yatırıyorsan o tarafa takabilirsin :)))
Bele takılan kemer yeri çıkıyorsa iyi, bir de iki tarafi destekli olanlarda cirtli yan yatırıp birini önüne birini arkasına koyunca, hem arkaya hem one devrilmesini engellemiş oluyorsun ama zaten aldığın için baska bir destekte kullanabilirsin 😊

Çok çeşidi var diye ben vazgeçmiştim ama yorumuna güvendiğim bir arkadaşım dedi ki; kremler hassasiyeti azaltır ama yara olduğunda sadece gümüş kapaklar işe yaradı. Kendisinin kullandığı markayı sordum hemen ve satın aldım. Yarasız, acısız günlerimiz olsun :))
Linki de paylaşıyorum.
Çok sağol canım, gümüşün iyileştirici etkisi var o yüzden sanırım, umarım işe yarar dediğin gibi acısız günlerimiz olsun inşallah 🤗

Insallah huzurlu bi bebek olursa ben hic evde durmam guzel havalqrin tadini cikartirim oglumla 🥰
Ama 0-3ler cok minikler el kadar premature giysileri gibi 😊 Bir de cevrem ve doktorum cok aklimi karistiriyor. Her muayanede masallah masallah boylu olacak iri olacak diyor. Cevrem de erkek dayisina benzer diyo. Iki erkek kardesim var. Biri 15yasinda 180 boyunda. Digeri 26 yasinda 186 boyunda. Yani bense 160 kisayim hani pek buyuk bisey cikaracagimi dusunmuyorum 🤣🤣 Dayilari uzun, babasi da uzun sen minyonsun, minyonlar daha iri bebek doguruyor diyip duruyolar. Aklim cok karisiyor ya aldigim 0-3ler olmazsa diye. Gerci keske cocuk iri dogsa da 0-3ler olmasa tek derdim bu olsa 😂😂 Ay kendi kendime guldum ya 😂😂
Sağlıklı olsunda varsın kısa olsun uzun olsun :) Valla benim 3. Bebeğim olacak inşallah deneyimlerime göre 0-3 alacağım yeterli şekilde , iri bebek olsada ne kadar iri olabilir 😁 artık hayırlısı diyelim. Direk 3-6 larla başlarsınız belki 😄

Güzelmiş canım sağol 👍 f35 de hoşuma gitti. Favoriye aldım bakalım bir kaç gün takip edeyim belki iner azcık 😅
F35 de güzel zaten çok benziyorlar tutma yerleri değişik sadece, f36 2 saplı olduğu icin elde taşıması da daha kolay olabilir diye düşündüm ben ☺️

F35 de güzel zaten çok benziyorlar tutma yerleri değişik sadece, f36 2 saplı olduğu icin elde taşıması da daha kolay olabilir diye düşündüm ben ☺️
Bir de f36 nın üst kısmı genişleyebiliyor. Onu farkettim sonradan. 35in üstü sabit altına göre daha dar. 36 yı doldurursan mesela battaniyeyle falan çantanın alt kısmıyla aynı genişliğe ulaşıyor. Baya hacmi oluyor o zaman. O yönden iyiymiş 👍

Bir de f36 nın üst kısmı genişleyebiliyor. Onu farkettim sonradan. 35in üstü sabit altına göre daha dar. 36 yı doldurursan mesela battaniyeyle falan çantanın alt kısmıyla aynı genişliğe ulaşıyor. Baya hacmi oluyor o zaman. O yönden iyiymiş 👍
Kesinlikle öyle , epey eşya alır kullanış açısından amacına uygun bir çanta bence . Bebek arabasına asmak icin aparatı da var ister arabaya as ister sepete koy , ıslak mendil gözü de hoşuma gitti pratik ☺️

4-5 ay bence geç olabilir canım bebeğin alışması açısından ☺️ İçlerinden yenidoğan aparatı çıkıyor onunla daha erken kullanılmaya başlanabilir . Bi arkadaşım geçen ay doğum yaptı bu ay sık sık yürüyüşe çıktı kangurusuyla beraber ,hem bebiş hava aldı hem de kendisi egzersiz yapmış oldu . Ne zaman görsem bebiş annesine yaslanmış mışıl mışıl uyuyordu içinde😍 Biz doğum yapınca da havalar güzel olacak mutlaka çıkarım bebeğimle beraber 🥰
Cok haklisin bence de hem kendimiz hem bebis icin gerekli acik havada yuruyus 😍 ben o kadar arastirmamistim yenidogan aparati oldugunu bilmiyordum sling almayi dusunuyordum. Ben de bir bakayim🥰

Sağlıklı olsunda varsın kısa olsun uzun olsun :) Valla benim 3. Bebeğim olacak inşallah deneyimlerime göre 0-3 alacağım yeterli şekilde , iri bebek olsada ne kadar iri olabilir 😁 artık hayırlısı diyelim. Direk 3-6 larla başlarsınız belki 😄

Tabii saglikli olsun baska hicbir istegim yok zaten. 🤲🏻 Ilk cocuk olunca insan hangi beden alacagini bilemiyor 🙈 Bisey daha diyeyim k.validemin babasi cuceymis , belki bizimki ona cekecek 😅 hicbir cocugu torunu cuce degil aksine boylari var. K.validem 160, esim 180, gorumcem 167 ama belki piyango bizimkisine vuracak. 😁

Oyle gercekten benim kiz yeğenim 15 yasinda boyu 1.73 gibi galiba hala kisayim diyor🤦‍♀️ kardeşi erkek daha 9 yasinda benim boyumda, ilerde ne kadar olur bilemiyoruz ☺

Yeni nesil 173e kisa diyorsa bizimkiler 15 yasina geldiklerinde 180ne kisa diyecekler herhalde 😂😅

Rüyamda bembeyaz tenli , ela gözlü açık kumral saçlı bir bebek gördüm . Doğumdan sonra kucağıma veriyorlardı acaba kendi bebeğimi mi gördüm çok etkisinde kaldım 🥰 zaman çabucak geçse de kucağımıza alsak gerçekten hiç görmediğim birini özlüyorum ne tuhaf ☺️
Ay ne güzel bir rüyaymış 😍 Bende o kadar merak ediyorum ki nasıl olucak kime benzeyecek diye 🥰

X