2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
Ah kusura bakmayın yazamadım arkadaşlarım. En son dediğimde yanılmış olabilirim. Sonraki günlerde yurumesinde bir aksama fark etmedim. İnşallah o zaman yanilmisimdir. Şu an iyi görünüyor çok şükür. Rabbim kimseyi evladiyla sinamasn. Okullar açılınca malum siteye girip yazacak fırsatım olmadi. 2. Sınıfa giden bir çocuğum var ve ödevler bizi perişan ediyor
Aman aman çok şükür.

İyi olsun,sağlıklı olsun,mutlu olsun yavrularımız inşallah.

Allahım güç kuvvet versin inşallah arkadaşım.

Kolay gelsin tatlı anneler!
İnşallah hepimizin keyfi yerindedir.
Biz idare ediyoruz çok şükür…
Son 10 gündür karmaşık bir işin içindeyiz. Allahım yardımcımız olsun gerçekten yoruldum.
Sizle paylaşmak istedim.

Ayın 21’inde Cumartesi günü kayınvalidemden geldik. Saat 7 buçukta Kızımızı yıkayıp uyuması için yatağına yatırdık. Ancak çığlık çığlığa kaldı. O gece hiç uyumadı. Ben de kocama sitem ettim. Annesinden gelir gelmez kızı yatırdık,kız o yüzden üzüldü. Keşke biraz daha erken gelseydik de bizle beraber vakit geçirip öyle yatırsaydık,o zaman uyurdu dedim. Ama kızımız pazar öğlen ve akşam da uyumadı. Hatta Pazartesi öğlen yatağındaki korkuluktan sarkmaya başladı ve 2 defa korkuluktan atladı hemen korkuluğu açtık.

Bu defa da yanında beni istemeye başladı. Uyutup odadan çıktım. 2 saat sonra yine çığlık çığlığa yataktan çıkıp salona ya da yatak odasına yanımıza koşmaya başladı. Bugüne kadar hep bu şekildeyiz. Sabaha kadar uyutma çabası,uyuduktan 2 saat sonra ağlayarak yanımıza koşuyor. Korkuluğu kaldırmasak sarkıyor,atlıyor,korkuluğu kaldırınca 2 saat sonra uyanıp yanımıza koşuyor. Eskiden uyanınca 3 mıkırdanıp uyurdu kendi kendine. Biz bu zamana kadar hiç uyku sorunu yaşamamıştık. Uyku eğitimini hiç ağlatmadan verdik. Saatli uyutup uyandırdık. Uyku saatleri sabah akşam 8di. Gece bu şekilde uykusu bölününce sabah uyanmak istemiyor akşamüstü 6da uyumaya çalışıyor tabii ki müsade etmiyoruz,ama yeni düzen kuramıyoruz. Yataktan çıkıp geliyor.

Öğlen 12-3 arası uyurdu, çok mu geliyor diye 2ye kadar düşürdük gene aynı. Zaten öğlen de yarım saat uyuyup kalkıp yanıma geliyor geri yatırıyorum gene geliyor.

O kadar iyi bir düzenimiz vardı ki bu anlattıklarımı duyanlar çok şaşırıyor.

Canları sağ olsun her türlü yorulurum da çocuk çok yıpranıyor. Nasıl bir düzen kuracağız?

Allahım güç kuvvet versin inşallah hepimize…

Çok şükür bugünlerimize…

Son 10 gündür karmaşık bir işin içindeyiz. Allahım yardımcımız olsun gerçekten yoruldum.
Sizle paylaşmak istedim.

Ayın 21’inde Cumartesi günü kayınvalidemden geldik. Saat 7 buçukta Kızımızı yıkayıp uyuması için yatağına yatırdık. Ancak çığlık çığlığa kaldı. O gece hiç uyumadı. Ben de kocama sitem ettim. Annesinden gelir gelmez kızı yatırdık,kız o yüzden üzüldü. Keşke biraz daha erken gelseydik de bizle beraber vakit geçirip öyle yatırsaydık,o zaman uyurdu dedim. Ama kızımız pazar öğlen ve akşam da uyumadı. Hatta Pazartesi öğlen yatağındaki korkuluktan sarkmaya başladı ve 2 defa korkuluktan atladı hemen korkuluğu açtık.

Bu defa da yanında beni istemeye başladı. Uyutup odadan çıktım. 2 saat sonra yine çığlık çığlığa yataktan çıkıp salona ya da yatak odasına yanımıza koşmaya başladı. Bugüne kadar hep bu şekildeyiz. Sabaha kadar uyutma çabası,uyuduktan 2 saat sonra ağlayarak yanımıza koşuyor. Korkuluğu kaldırmasak sarkıyor,atlıyor,korkuluğu kaldırınca 2 saat sonra uyanıp yanımıza koşuyor. Eskiden uyanınca 3 mıkırdanıp uyurdu kendi kendine. Biz bu zamana kadar hiç uyku sorunu yaşamamıştık. Uyku eğitimini hiç ağlatmadan verdik. Saatli uyutup uyandırdık. Uyku saatleri sabah akşam 8di. Gece bu şekilde uykusu bölününce sabah uyanmak istemiyor akşamüstü 6da uyumaya çalışıyor tabii ki müsade etmiyoruz,ama yeni düzen kuramıyoruz. Yataktan çıkıp geliyor.

Öğlen 12-3 arası uyurdu, çok mu geliyor diye 2ye kadar düşürdük gene aynı. Zaten öğlen de yarım saat uyuyup kalkıp yanıma geliyor geri yatırıyorum gene geliyor.

Canları sağ olsun her türlü yorulurum da çocuk çok yıpranıyor. Nasıl bir düzen kuracağız?

Çok şükür bugünlerimize…
Merhaba canım iki yaş sendromuna girmiş olabilir dış cikartiyor olabilir uyku terörü diye birşey var ona bak istersen o olabilir artık herşeyi idrak ediyorlar herseyi bir süre seninle yatirsan birlikte en azından bu dönem bitene kadar uykusuzluk hem yavrular için zor hem sizin için biz hala ufaklikla yatıyoruz memeyi kestim bende bugün bir süre daha yatırıp kendi odasina alacağım inşallah sorun yaşamayız

Merhaba canım iki yaş sendromuna girmiş olabilir dış cikartiyor olabilir uyku terörü diye birşey var ona bak istersen o olabilir artık herşeyi idrak ediyorlar herseyi bir süre seninle yatirsan birlikte en azından bu dönem bitene kadar uykusuzluk hem yavrular için zor hem sizin için biz hala ufaklikla yatıyoruz memeyi kestim bende bugün bir süre daha yatırıp kendi odasina alacağım inşallah sorun yaşamayız
Tamam yanımıza alalım da dediğin gibi artık bir çok şeyin farkında. Bu defa hep bizimle uyumak isterse,ne yapacağız?

Ben oyun oynamak dışında hiç yanımda uyutmadım hiç böyle bir alışkanlığı olmadı.

Sadece çok çok minikken öğlenleri arada yanımda uyudu.

Uyku terörü,felaket uykusu hep bunları araştırıyorum ama çözüm bulamıyoruz.

Yeni uyudu,her an kalkabilir diye korkuyorum…

Bu kadar geç saatte uyuyunca gece çok zor geçiyor maalesef.

Tamam yanımıza alalım da dediğin gibi artık bir çok şeyin farkında. Bu defa hep bizimle uyumak isterse,ne yapacağız?

Ben oyun oynamak dışında hiç yanımda uyutmadım hiç böyle bir alışkanlığı olmadı.

Sadece çok çok minikken öğlenleri arada yanımda uyudu.

Uyku terörü,felaket uykusu hep bunları araştırıyorum ama çözüm bulamıyoruz.

Yeni uyudu,her an kalkabilir diye korkuyorum…

Bu kadar geç saatte uyuyunca gece çok zor geçiyor maalesef.
Hangi çocuk annesi babası ile uyumaya devam ediyor ki elbet birgün bir yerde idrak edip kendisi yatağına geçiyor ben bu şekilde düşünüyorum şuan ki ihtiyacı sizin hissiniz kokunuz olabilir korkuyor olabilir inşallah cozum bulursunuz

Hangi çocuk annesi babası ile uyumaya devam ediyor ki elbet birgün bir yerde idrak edip kendisi yatağına geçiyor ben bu şekilde düşünüyorum şuan ki ihtiyacı sizin hissiniz kokunuz olabilir korkuyor olabilir inşallah cozum bulursunuz
İnşallah arkadaşım inşallah.

Bilmiyorum inan ki…

Çevremde 5 yaşındaki çocuklar bile hâla anne babası ile beraber uyuyorlar…

Çok yorgun ve üzgünüm.

Sizle paylaşmak istedim.

Çok şükür bugünlerimize…
Benim kizim da ayni sekilde bir iki haftadir.
Illaki yaninda birini istiyor. Uyanip kontrol ediyor.

Sizle paylaşmak istedim.

Çok şükür bugünlerimize…
selamlar;

dönemsel bir durum olabilir. bu süreci atlatana kadar bence de yanında yatsın.
kısa süre yatınca alışacağını sanmam, sonra yatağına geçer.

merhaba canım. memeyi nasıl kestin? benimki gündüz emmiyor ama gece uyumadan önce gece uyanırsa 1 defa ve sabah kalkınca emiyor. bazen şakasına meme bitti diyorum bana çok kızıyor. bende aralık sonu kesmeyi planlıyorum ama nasıl ?:)))

merhaba canım. memeyi nasıl kestin? benimki gündüz emmiyor ama gece uyumadan önce gece uyanırsa 1 defa ve sabah kalkınca emiyor. bazen şakasına meme bitti diyorum bana çok kızıyor. bende aralık sonu kesmeyi planlıyorum ama nasıl ?:)))
Ben rahatsizlandim yapılan tetkikler de artık dibi görmüş bütün değerler doktor kes hemen dedi diye kestim yoksa bnde iki yaşı doldursun istiyordum. Sabır taşı aldım gündüz bizde de sorun yoktu tek öğlen uyurken emiyordu sabır taşı sürdüm bide hastaneye onunla gittik hep biraz hasta anne demiştim öğün dedim annecim artk annenin meme hastalandı süt bitti uf oldu ucuna sabır taşını sürdüm gördü uf die ağladı sonra bidha gogsumu hiç açtırmadı ama her uyku zamanı meme die soruyor hasta süt yok diyorum uf dio uyuyo ona pek zor gelmedi ama ben çok üzüldüm. İnşallah sizde kolay bırakırsınız.

Ben rahatsizlandim yapılan tetkikler de artık dibi görmüş bütün değerler doktor kes hemen dedi diye kestim yoksa bnde iki yaşı doldursun istiyordum. Sabır taşı aldım gündüz bizde de sorun yoktu tek öğlen uyurken emiyordu sabır taşı sürdüm bide hastaneye onunla gittik hep biraz hasta anne demiştim öğün dedim annecim artk annenin meme hastalandı süt bitti uf oldu ucuna sabır taşını sürdüm gördü uf die ağladı sonra bidha gogsumu hiç açtırmadı ama her uyku zamanı meme die soruyor hasta süt yok diyorum uf dio uyuyo ona pek zor gelmedi ama ben çok üzüldüm. İnşallah sizde kolay bırakırsınız.
cevabınız için teşekkürler. sabır taşını bende duymuştum. belki onu denerim bende. öyle hasta falan olayını çok sallamaz benimki:)) büyük oğlumda memeye çok düşkündü. onu keserken mememe pul biber sürmüştüm acı dedi.
bir dahada hiç istemedi. ama tabi o huy olarak daha sakin bir çocuktu. o taktik bunda yarar mı bilemedim:)))

Hepimizin cuması mübarek dualarımız kabul olsun inşallah tatlı anneler!

Bugün bir çocuk psikiyatristi ile görüştük.

Durumu anlattık.

“Çocuk sizi özlüyor ya da korkuyor olabilir” dedi. “Daha sık beraber vakit geçirin,zamanla toparlanır inşallah” dedi.

Çocuk büyütmek kolay değilmiş.

Allahım hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

Çok şükür bugünlerimize…

Bende etik life da doğum yaptım, doktorumdan memnun kaldım. Oranın çocuk doktoruna gidiyorum, adam soğuk geldi bana ama iyi doktor. 1 aylık kontrolümüzde göğsünü dinledi kalbinde üfürüm olabilir özele gidecekseniz yönlendiririm dedi orda çocuk kardiyolojisi yoktu çünkü. B.düzü kolan hast. profesör doktora gittik gerçekten varmış kalbinde 2 delik küçükmüş ama kapanır dedi takip edilecek. Bu olaydan sonra değiştirmedim doktoru. Muayene ücreti 90 tl. Öyle para için gereksiz şeyler de istemiyor
Merhaba muayene ücreti ne kadardi

Günaydın mutlu pazarlar tatlı anneler!

İnşallah herkes iyidir.

Ben,kocam ve bebeğimiz çok yorgunuz maalesef.

Bir türlü uyumuyor bebe.

Uyuyor,1 saat sonra uyanıyor,yarım saat sonra uyanıyor. Sadece omzumda uyuyor. Ama gerçekten canım acıyor artık. Kollarım,bacaklarım,omzum ve tabii ki belim çok ağrıyor. Kocam birazdan işe gidince gündüz ne yapacağım bilmiyorum…

Uyku ilacına çok karşıydım.

Acaba başlatsak mı?

Yeniden psikiyatri doktorundan randevu alsam,gene “ilaç” diyecek.

Sabrediyorum sabrediyorum bekliyorum sadece.

Muhteşem bir uyku düzenimiz vardı.

Ne yaptım da bozuldu bilmiyorum.

Allahım hepimize yardım etsin inşallah.

Çok şükür bugünlerimize…

Yaşım 36. Yaş riski için bir şey demedi dr. 1/271 yaş riski. Trisomi 18 riski de çıkmadı. Papp-a 0.43 o düşük olduğu için down riski çıkmış dedi. Biyokimyasal risk 1/83.. İlk gebeliğim olduğu için hakim değilim hiç terimlere. Kuzenimle aynı yaştayız onun sonuçları çok iyi çıkmış yaşa bağlı olduğunu düşünmüyorum ya..
Merhaba
Yaşım 36. Yaş riski için bir şey demedi dr. 1/271 yaş riski. Trisomi 18 riski de çıkmadı. Papp-a 0.43 o düşük olduğu için down riski çıkmış dedi. Biyokimyasal risk 1/83.. İlk gebeliğim olduğu için hakim değilim hiç terimlere. Kuzenimle aynı yaştayız onun sonuçları çok iyi çıkmış yaşa bağlı olduğunu düşünmüyorum ya..
merhaba aynı durumdayız benim de biokimyasal riskim 1:54 ama kombine riskim:KK1:1860 pap a 0.33 . Sonucunuz ne oldu merak ettim

Hepimize sağlıklı mutlu umutlu haftalar olsun inşallah tatlı anneler!:anneadayı:

Hepimiz iyiyizdir inşallah.

Biz şu dönem çok zorlanıyoruz maalesef.

Yemek,uyku,oyun. Hiç bir şeyi kabul etmez oldu bizim kız. Dün akşamüstü saat 15’te yediği bir kurabiye ile bu saate kadar durdu. Az önce uyudu da her an kalkabilir. Gece sürekli olarak uyandı zaten. Babayı asla kabul etmiyor,bana yapışık bir şekilde duruyor sürekli.:anne:

Aslında hep beraberiz. Günde 1,5 saat kreşe gidiyor o kadar. Oraya da götürmesem evde bir çorba,muhallebi yapmama izin vermiyor.

Akşam yemeğine pancarlı bulgur pilavı yaptım, çok sever,yer inşallah.:hamarat:

Her şey düzene girecek,bugünler geçecek diye umudumu kesmemeye çalışıyorum.

Çok yorgunum,işe başlayınca ne yapacağım bilmiyorum.

Sizler nasılsınız?

Sağlığınız ve mutluluğunuz yerindedir inşallah.

Allahım bize de yavrularımıza da yardım etsin inşallah.:KK36:

Çok şükür bugünlerimize…:KK37:

X