2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Cani hicbirsey yapmak istemeyen aksama kadar yatmak isteyen hic hali olmayan başı agriyan birtek benmiyim kizlar. Eski enerjimden eser yok artik :KK43:
Yattikca yatasım geliyor benimde. Kalkıp biseylerle meşgul olunca hem zaman geçmiş oluyor hem hareket ettiğim için ağrım olmuyor enerjim yerine geliyor . Bunu keşfettim kendimde

Umarim iyi gelir. Ama terleyince üstünü değişip öyle çık sıcak ortamdan. Bi de boğaz enfeksiyonu varsa ılık su yerine normal su iç daha iyi.
Dediklerini yaptim canim. Oyle bir ter bosaldıki benden buzz gibi oldum buzz gibi terledi vucudum. Normalde banyoya girmeden duramam ama korkudan giremedim daha kotu olursam üşürde diye. Hemen uzerimi odadan cikmadan degistirdim. Ama bi rahatladimda sanki. Buz gibi ter nasil boşandı öyle

Canim benim sen bile anladin esim anlamiyor. Aynen oyle. Cok hassas cok zor ve agir atlatiyorum 😔

Söyleme eşine al randevunu git ol aşını gel , yaptırmak istiyorsan tabii . Ben hiç istemiyordum ama yaptırdım , şu hamile ölümü haberlerinden sonra . Aile hekimim de birkaç takip ettiğimiz aşısız gebeyi kaybettik deyince olmuşum iyi ki diyorum şuan .

Söyleme eşine al randevunu git ol aşını gel , yaptırmak istiyorsan tabii . Ben hiç istemiyordum ama yaptırdım , şu hamile ölümü haberlerinden sonra . Aile hekimim de birkaç takip ettiğimiz aşısız gebeyi kaybettik deyince olmuşum iyi ki diyorum şuan .
Benide okadar korkuttuki habersiz cesaret edemem ancak onun rizasiyla. 😔

Cani hicbirsey yapmak istemeyen aksama kadar yatmak isteyen hic hali olmayan başı agriyan birtek benmiyim kizlar. Eski enerjimden eser yok artik :KK43:
Hayırr bende aynıyım.oğlanı okula yolluyorum koltuğa bir uzanıyorum oğlan okuldan gelmeden 1 saat önce kalkıp pratik bişiler yapıyorum gene yatış:KK43:

Dediklerini yaptim canim. Oyle bir ter bosaldıki benden buzz gibi oldum buzz gibi terledi vucudum. Normalde banyoya girmeden duramam ama korkudan giremedim daha kotu olursam üşürde diye. Hemen uzerimi odadan cikmadan degistirdim. Ama bi rahatladimda sanki. Buz gibi ter nasil boşandı öyle
Çok sevindim canım. Banyoyu yaparken de sıcak suyu açık bırak aksın öyle. O buhar da iyidir. Bi de hızlıca kurulan kalın da giyin. Hiç bişeyin kalmaz

Yattikca yatasım geliyor benimde. Kalkıp biseylerle meşgul olunca hem zaman geçmiş oluyor hem hareket ettiğim için ağrım olmuyor enerjim yerine geliyor . Bunu keşfettim kendimde
Cok haklisin ama yanimda birinin olup hadi kalk is yapalim diye motive etmesi lazim sanirim. 😃

Ya ben de bir süredir umursamıyorum hareketini. hatta gece uyanınca hiç hissetmiyorum öyle söyliym ve bende daha güçlü vurma gibi bir durum da olmadı büyüdüğü halde. sadece 1 kere gece uyandırdı tekmeleriyle şu 7 ayda, gün içerisinde de aşırı hareket etmedi hiçbir zaman. Bence normali budur zaten çok hareketli olursa hiperaktif ve hırçın oluyormuş bebekler.
Bence biraz sakinlik iyidir. Tabiki hareket etmezse 1 gün boyunca gitmek lazım doktora ama hareket halindeyken hiç hissedilmiyo bebeğin hareketi onu da göz önünde bulundurup kendinizi sakinleştirin , bebişlerimiz sağlıklı inşallah
Benim kucuk oglum hareketsizdi karnimdayken bi kac kere teptigini hatirliyorum. İki gunun biri hareketini hissetmiyorum diye saglik ocagina gider bakitirdim. Ben kizimda bildim hareket olayini. Asiri hareketli oldugu icin hissetmedigim zaman korkuyorum. Bu arada hareketini karnimda hic hissedemedigim oglumda hiperaktif bir cocuk. Asiri hareketli yerinde duramayan. Bence karindaki hareketleriyle cokta alakali degil bence. Ben hareket halinde oldugum zaman daha cok hissediyorum hareketlerini. Ben hareketliysem bebegimde hareketli. Ama hastaysam o gun uykuyla halsizlikle oturarak gectiyse hareketleri az oluyo. Senin dediginin tersi oluyo yani bende. Aminnnn insaAllah saglikli bebislerimiz saglicaklada bi alsak kucagimiza

Ben aldım canım atlet ve lohusa külodu aldım.
Tutku marka atlet.
külotlarda çok kaliteliymiş hamile küloduydu lohusaykende giyilir nicoletta diye bi marka.
Ütüledim onları koyucam çantaya geniş geniş
Bu lohusa külotları hamile kilodu ile aynı mı oluyor farkı ne acaba bende ne alacağımı bilemiyorum dogum sonrası için külot bazında🙈

Arkadaşlar mrb..
Bisey sormak istiyorum. Göğüs pompası olarak hangi markayi tercih ettiniz,birde manuelmi yoksa elektriklimi almak gerek.?
Valla ben temiz bir ikinci el philips avent tekli gögüs pompasından aldım dolap uygulamasından. steril ettim doğumdan önce birkez daha kaynatacağım güzel çalışıyor . Bir de emzirirken ikinci gögüsten süt akabiliyormuş diye mochi süt toplama aparatından aldım canım bakalım kullanıp göreceğiz

Kızlar birde bişey soracagım biberonlar ve emzikler için sterilizasyon makineleri var ya ondan almak gerekli mi sizce alanınız var mı bazıları cok gereklı oldugunu 6 dk da falan sterilize ettiğini buyuk pratiklik oldugunu soyluyor

Kızlar birde bişey soracagım biberonlar ve emzikler için sterilizasyon makineleri var ya ondan almak gerekli mi sizce alanınız var mı bazıları cok gereklı oldugunu 6 dk da falan sterilize ettiğini buyuk pratiklik oldugunu soyluyor
Ben iki oglumda emzik vermedim. Biberonda kullanmadim. İkiside iki yasina kadar beni emdi. Sütümde çoktu. Hamileykenden akmaya baslamisti. Birini emerken digerinden fışkırırdı karsiya dogru. Allahim derdim bi bebek daha olsada oda digerini emse derdim. Cunki birini emesiye yorulur uyur kalirdi. Digeri siser dolardi. Ama bunda hic süt falan yok daha. Yedi aylikken gogus pedi koyardim oyle akardi. Bunda gelen giden yok. Hatta dokunamiyorum goguslerime. Sanki ilk acemi gibi nasil emzircem bilmiyorum

Canim sirkeli suyla kaynat ocakta tertemiz olur

X