2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Ben iki oglumda emzik vermedim. Biberonda kullanmadim. İkiside iki yasina kadar beni emdi. Sütümde çoktu. Hamileykenden akmaya baslamisti. Birini emerken digerinden fışkırırdı karsiya dogru. Allahim derdim bi bebek daha olsada oda digerini emse derdim. Cunki birini emesiye yorulur uyur kalirdi. Digeri siser dolardi. Ama bunda hic süt falan yok daha. Yedi aylikken gogus pedi koyardim oyle akardi. Bunda gelen giden yok. Hatta dokunamiyorum goguslerime. Sanki ilk acemi gibi nasil emzircem bilmiyorum
Aslında belkide gidişata gore mi almak gerekiyor ki bilemedim bende şimdi ya bi taraftanda fıyat artaraa daha cok dıye sımdıden alsam mı kafam karıstı🤭🤭

Ben iki oglumda emzik vermedim. Biberonda kullanmadim. İkiside iki yasina kadar beni emdi. Sütümde çoktu. Hamileykenden akmaya baslamisti. Birini emerken digerinden fışkırırdı karsiya dogru. Allahim derdim bi bebek daha olsada oda digerini emse derdim. Cunki birini emesiye yorulur uyur kalirdi. Digeri siser dolardi. Ama bunda hic süt falan yok daha. Yedi aylikken gogus pedi koyardim oyle akardi. Bunda gelen giden yok. Hatta dokunamiyorum goguslerime. Sanki ilk acemi gibi nasil emzircem bilmiyorum
Her bebekte farklı oluyor inşallah hepimizin öyle bol sütü olur 🧡

Onlari iade edeyim. Elimde birtane daha var yeni aldigim onu dogum sonrasina birakiyim. Bende diyorum neden bu kdr kasiniyorum ben ya valla cok sagol canim sen soylemesen kullanip kasinmaya devam edecektim. Hemen bi dus alip sadece aynisefa yagi surecegim bakalim gececekmi kaşıntım.
İnşallah geçer canım

Kızlar birde bişey soracagım biberonlar ve emzikler için sterilizasyon makineleri var ya ondan almak gerekli mi sizce alanınız var mı bazıları cok gereklı oldugunu 6 dk da falan sterilize ettiğini buyuk pratiklik oldugunu soyluyor
Benim icin cok kullanilacak bir sey oldugunu dusunmuyorum o nedenle dogum oncesinde almak yerine dogumdan sonra ihtiyac olursa alirim sanirim. Zaten bir adet biberon iki adet emzik aldim. Bunlar icin koca makineye gerek yok.

Benim icin cok kullanilacak bir sey oldugunu dusunmuyorum o nedenle dogum oncesinde almak yerine dogumdan sonra ihtiyac olursa alirim sanirim. Zaten bir adet biberon iki adet emzik aldim. Bunlar icin koca makineye gerek yok.
Haklısınız ama benim ikiz ya yıkama sterılızasyon fln derken cok zaman kaybedersem dıye düşünüyorum 👀

Kızlar erkek bebekler için altını açtığımızda üzerimize etrafa yapmasın diye pipiped diye külahlar varmış altını alırken takıyormuşsun çok komik 😂 sizce kullanışlı olur mu evde dikmeyi düşünüyorum iki tane 😂

Eklentiler

• 901F0D64-4686-4198-A968-8FF2AA3EDEC9.jpeg
    901F0D64-4686-4198-A968-8FF2AA3EDEC9.jpeg
    572 KB · Görüntüleme: 40
Her bebekte farklı oluyor inşallah hepimizin öyle bol sütü olur 🧡
Aminnn insaAllah canim. Bende bide şu vardi. Ayni bubye bile farkli oluyo. İlk oglum sade sütümle doyardi 1yasina kadar duzgun yemek bile yemedi. Sütüm hem çoktu hem yarıyodu. Toplu bi bebekti. Herkes mama veriyorum saniyodu kimse inanmadi vermedigime. Sütten kesince zayifladi. İkinci oglumdada ayniydi sütüm. Ama hiç yaramadi. Hep ishal yapardi. Bir bucuk yasina kadar cıvık yapti. Sebze corbasi, sehriye, paçayla büyüttüm onu. İlk oglum uc gunde bir kati yapardi kakasini ondan yarardi. Ananem derdi uc gune bir kaka yapan cocuk cabuk toplar kilo alir diye. Kakasi kati oldugu halde masaAllah rahatlikla yapardi. Ama kucuk oglum cıvık oldugu halde agriyla aglayarak yapardi. Sütten kesince kakasida düzeldi. Erken ayirmak istedim yapamadim. İkiside cok duskundu memeye. Herbiri ayri tecrube. Bakalim bu nasil olacak

Anladim. Biberonla mi besleyeceksiniz? Eger cok ihtiyaciniz olacagini dusunuyordaniz alin tabi.
İnşallah sutum bol bol gelir ama doktorum en küçüklerden tedbır olarak bulundur bıberon dedı doymayabılırlermiş 👀

Kızlar erkek bebekler için altını açtığımızda üzerimize etrafa yapmasın diye pipiped diye külahlar varmış altını alırken takıyormuşsun çok komik 😂 sizce kullanışlı olur mu evde dikmeyi düşünüyorum iki tane 😂
İlk defa duydum canim. Benimkiler genelde bez cok dolarsa acasiya rahatladiklari icin hemen salarlardı gitsin🤭

Dırek koyunca duruyomu bunlar acaba o var bıde😁😁 duser bence o yıne yapacagı çişi varsa yapar🤣🤣

İnşallah sutum bol bol gelir ama doktorum en küçüklerden tedbır olarak bulundur bıberon dedı doymayabılırlermiş 👀
Senin ikizdi demi canim😍 Rabbim saglicakla kucagina almayi nasip etsin. 🧿
İlk banada ikiz dendi sonra biri gelismemis dendi. Doktoru degistirdim aslinda hic ikiz olmadigini bastan tek bebek oldugunu ögrendim. İki oglusum var ikide kizim olsun ikiz olsun cok isterdim. Hatta esim cok heveslenmisti. Kimseye deme dedim herkese duyurmustu.

Senin ikizdi demi canim😍 Rabbim saglicakla kucagina almayi nasip etsin. 🧿
İlk banada ikiz dendi sonra biri gelismemis dendi. Doktoru degistirdim aslinda hic ikiz olmadigini bastan tek bebek oldugunu ögrendim. İki oglusum var ikide kizim olsun ikiz olsun cok isterdim. Hatta esim cok heveslenmisti. Kimseye deme dedim herkese duyurmustu.
Amiin inşallah teşekkür ederim hepimiz saglıkla kabusalım🥰🥰🤲🏻 Keske ıkız olsaymıs hazır ıstıyormussunuzda 🤗🤗 şimdiki be egınızın cınsıyetı ne kız mı🌸

Aslında belkide gidişata gore mi almak gerekiyor ki bilemedim bende şimdi ya bi taraftanda fıyat artaraa daha cok dıye sımdıden alsam mı kafam karıstı🤭🤭
Sen al koy kullanmazsan kullanmazsin. Ama ikiz olunca tabiki birazda mecburiyet var. Tek gibi degil. İkisine ayni anda yetmek zor. İnsaAllah alirlar emzigi. Cok rahat bi bebis olurlar. Annelerini hic yormazlar 🧿🧿

Amiin inşallah teşekkür ederim hepimiz saglıkla kabusalım🥰🥰🤲🏻 Keske ıkız olsaymıs hazır ıstıyormussunuzda 🤗🤗 şimdiki be egınızın cınsıyetı ne kız mı🌸
EVet canim kizim olacak insaAllah. Hala inanamiyorum. Ayrintili ultrasonda doktor pipi mipi yok unut artik pipiyi diyordu bana 🤭

X