2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Peki şimdi Esma-ül-Hüsna da El-Bâtın diyoruz ya, sadece Batın deyince anlamı değişmiyor mu yoksa aynı ağırlığı taşıyor mu? Ay benim bunları bi hocaya tek tek sormam iyice öğrenmem gerekiyor içimin rahat etmesi için. Dün akşamdan beri kendimi çok kötü hissediyorum Allaha verdiğim sözden caymışım gibi günah işlemişim gibi bi hissiyat var içimde. Bir kaç hoca bir kaç bilen büyüklere sorayım sonra inşallah vereceğim karar hem oğlum için hem Allah katında doğru karar olur inşallah 🙏
bildiğim kadarıyla emin olmamakla birlikte Allahın isimleri başına abdül koyularak koyulabiliyor. abdül kerim abdül batın gibi. abdül insan olandı sanırım. bence çok agır isimler ama yine de sorman senin içinin raahat etmesi en önemlisi.

Peki şimdi Esma-ül-Hüsna da El-Bâtın diyoruz ya, sadece Batın deyince anlamı değişmiyor mu yoksa aynı ağırlığı taşıyor mu? Ay benim bunları bi hocaya tek tek sormam iyice öğrenmem gerekiyor içimin rahat etmesi için. Dün akşamdan beri kendimi çok kötü hissediyorum Allaha verdiğim sözden caymışım gibi günah işlemişim gibi bi hissiyat var içimde. Bir kaç hoca bir kaç bilen büyüklere sorayım sonra inşallah vereceğim karar hem oğlum için hem Allah katında doğru karar olur inşallah 🙏
İnternette de direkt yazarsan orda da caiz olmadığını söylüyor.
Direkt Allah'ın isimleri konulmaz diyor hocalar.
Dediğin gibi sorup öğrenebilirsin.

Ya o ismi görünce içim eridi resmen kalbim titredi o an nasıl içten dua ettiysem ertesi ay hamile kalmışım ve unutmuşum da dün tesbih aldım elime o zaman aklıma geldi

Canım bi oku şu sayfaya girip, diyanetin sayfası, bence sen doğru olup olmıycağını bilmeden temiz duygularla içinden geçirmişsin, Allah senin niyetini duygunu senden iyi bilir, bence için ferah tut, yine de sor hocaya, belki adaksa yerine şunu yap der hoca, için rahat eder 💜

Erken doğum oyle zaten canım stresi bile bambaskadir mutlaka Allah korumuş bende de risk vardi hep tetikte bekledik son aylarda kuvoze girse cok üzülürüm diye hep prematüre hikayeleri okurdum tam haftasında doğdu yine bi hafta kuvozde yatti enfeksiyonu vardi olacak olanın önüne geçemiyoruz malesef şimdi biliyorum yine hiç düşündüğüm hayal ettiğim gibi olmayacak hayalim yok bunda o yüzden ama en sağlıklı şekilde kavuşmak tek dileğimiz
Kötü düşünmeyelim cnm inşallah bu kez elimiz bos gelmeyelim evimize sağlıkla zamanında kavuşalım yavrularimiza

Cnm benim bi tanıdığım ayaz batın koydu oğlunun ismini ama bi hocaya danisti mi nasıl koydu detayını bilmiyorum, bence güvendiğin bi hocaya danis öyle koy

İnternette de direkt yazarsan orda da caiz olmadığını söylüyor.
Direkt Allah'ın isimleri konulmaz diyor hocalar.
Dediğin gibi sorup öğrenebilirsin.
Ya baktım buraya yazmadan önce her sitede farklı yorumlar var caizdir koyulur yazanıda gördüm koyulmaz diyenide. Sordum şimdi hocaya cevap bekliyorum

Canım bi oku şu sayfaya girip, diyanetin sayfası, bence sen doğru olup olmıycağını bilmeden temiz duygularla içinden geçirmişsin, Allah senin niyetini duygunu senden iyi bilir, bence için ferah tut, yine de sor hocaya, belki adaksa yerine şunu yap der hoca, için rahat eder 💜
Teşekkür ederim bildiğim bir hocaya da sordum cevabını bekliyorum olmadı göbek adını falan koyarız artık

Arkadaşlar olurda doğumlar Ocak veya marta kayarsa grup değiştirmeyi düşünüyor musunuz?
Ben yine burdan devam etmek isterim de 🥰
Burda ne guzel arkadasliklar kurmuşum burdan devam ederim ocak mart fark etmez. İlk oglum on gun gecikmeli dogdu ikinci oglum sekiz aylik dogdu bakalim bu günundemi dogacak 🙄

bildiğim kadarıyla emin olmamakla birlikte Allahın isimleri başına abdül koyularak koyulabiliyor. abdül kerim abdül batın gibi. abdül insan olandı sanırım. bence çok agır isimler ama yine de sorman senin içinin raahat etmesi en önemA

Ya baktım buraya yazmadan önce her sitede farklı yorumlar var caizdir koyulur yazanıda gördüm koyulmaz diyenide. Sordum şimdi hocaya cevap bekliyorum
Benim bildiğim de Allahın isimleri başına abdül konulmadan konulmaz.Abdülrezak, Abdülsamed,Adülcelil vb..

Cnm benim bi tanıdığım ayaz batın koydu oğlunun ismini ama bi hocaya danisti mi nasıl koydu detayını bilmiyorum, bence güvendiğin bi hocaya danis öyle koy
Arkadaşımın akrabası da sadece Batın koymuş dünden beri araştırıyorum soruyorum hep ama koymak farklı bilincinde olarak koymak farklı doğru yapayım derken yanlış yapmayayım diye soruşturup duruyorum sordum hocaya cevabını bekliyorum 🤔

Arkadaşımın akrabası da sadece Batın koymuş dünden beri araştırıyorum soruyorum hep ama koymak farklı bilincinde olarak koymak farklı doğru yapayım derken yanlış yapmayayım diye soruşturup duruyorum sordum hocaya cevabını bekliyorum 🤔
Canııım geri sayfalara gitmeye üşendim bugun midem mahvetti beni yine😔 isim ne dusunuyorsun ?

Kızlar isim olayını çözdük buradan açıklıyorum ileride koymak isteyen olursa benim gibi araştırırsa buradan görsün bulunsun diye yazıyorum. Evet Batın allahın ismi olduğu için meali çok ağır ve başına Abdul koymadan koyulmamalı. Bu durumda ezanla kulağına ismi okunurken AbdülBatın diye okuttuğumuzda kimliğe Batın yazdırmamızın yada batın diye seslenmemizin bir sakıncası olmuyormuş. Baki olan ezanla kulağına hocanın okumuş olduğu isimmiş. Ben belki de kimliğe yazdırmam hocaya kulağına Abdülbatın diye okuturum ezanı hem sözümü yerine getirmiş olur hem içim rahat eder. Verdiğiniz tavsiyeler ve yaptığınız yorumlar için hepinize çok teşekkür ederim iyiki vardınız ❤️

Bu kez deneyeceğim bunu🥴
İlk cocukta yara olur derler ben hic bilmedim bile iki yasina kadar emdi cok rahattim hic yaram olmadi. Ama ikincide kanardi aglayarak emzirirdim. Cok kotuydu 😔 oda iki yasina kadar emdi. Bunda neyle olacak acep. Benimde bi arkadasim yasin suresinin son sayfasi 40 kere has zeytin yagina okuyup gogsune sur demisti ondan sonra gecti bida olmadi cok sukur

Bilal Batın ama Batın ismi Allahın ismi olduğu için kızlara sormuştum be yapmalıyım diye hocadan öğrendim az önce yeniden yazdım gruba ne yapacağımı ☺️
Tamam canim gordum son mesajini. Burda nekadar birbirimize yardimci olsakta hocaya sormakla en dogrusunu yapmissin. İsmiyle yasasin paşa

Kızlar 2 gündür cok kötü miğde bulantım ilk günlere döndüm, elim ayağım tutmuyor 13 haftaya girdim niye böyle oldu anlamadim, tecrübeli annelerim sizden yorum bekliyorum, diyorum ki acaba biticek ondan mi böyle oldum? Dun oturdum bi güzel hüngür hüngür ağladım ne zaman bitecek diye😥

X