2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Cenım durumlarını aynı bana alerji testini önermediler doğru çıkmaz diye..kakada kangördünmü hiç..yada vücudunda kaşıntı ve egzama..mesela bebeğin çok ağlıyor mu uyuyor mu ?
Kakada kan görmedim ama gaitada gizli kan çıktı. Kasinti egzama olmadı ama ilerde olabilir dikkat edilmezse dedi. Uykuya dalamama ve huzursuzluk vardı. Şimdi diyet sonrası daha iyi. Bide tabi meme reddi başlamıştı. Emmek istiyor emerken ağlıyordu geri atıyordu kendini. Yeşil ve mukuslu kaka vardı o tamamen düzeldi

Ah cok denedım hatta slıng taktım onu arabasına koydum cıktık kac kere cıglık kıyamet sıkıyor kendını morarıyor aglamaktan yok katıyen durmuyor.bı kac sefer o kucagımda bos arabayı sure sure gezdık nasıl alıstırcam bılmıyorum dana gıbı de agır oldu sıpa zaten bı sure sonra sankı taş taşıyomusum gıbı agırlasıyor.Cıkp temız hava almasını da cok ıstıyorum 😔
Peki pusetle bildiğin arabada gezdiniz mi onu da mı istemiyor 🙈

Ah cok denedım hatta slıng taktım onu arabasına koydum cıktık kac kere cıglık kıyamet sıkıyor kendını morarıyor aglamaktan yok katıyen durmuyor.bı kac sefer o kucagımda bos arabayı sure sure gezdık nasıl alıstırcam bılmıyorum dana gıbı de agır oldu sıpa zaten bı sure sonra sankı taş taşıyomusum gıbı agırlasıyor.Cıkp temız hava almasını da cok ıstıyorum 😔
Canım arabayla biraz dışarda gezdirip denesen. Bizimki de istemiyordu. Ama dışarda geze geze alıştı. Artık koyunca hareket etmrse de duruyor.
Hatta arabayı da o sekılde kullanıyorum pusetınde bagırdıgı ıcın benı cok telas yapıyor dıreksıyonda elım ayagıma dolanıyor dıye slıngle suruyorum arabayı sacma sapan ısler 😞

Ben bugün aile hekimine sordum. Cocugun huzursuzluğu yok sıkıntısı yok gelişiminde sıkıntı yok. Alerji düşündürecek bir bulgu göremedim. İsilikler geçti zaten. Kaka olur öyle çok anormal bir durum değil dedi. Diğer doktora 5 inde gidicez. ☺️
Aslında burada kriter belirtiler. Mesela kilo alımı düşmese ve huzursuz olmasa ben yapmazdım diyet. Ama malesef ikisidr var.

Bazı kocaları şöyle bi evirip çevirip kendine getirmek geliyo içimden..
vallaaa allah kolaylık versin..
benim babam bize bakardı ayrılmazdı dışarı bizssiz çıkmazdı.
Allahdan şuan eşimde öyle bizsiz dışarı çıkmaz , çocuğa bakar. Ama ben çocuk var diye dışarı çıkmamazlık yapmıyorım, koyuyorum bebek arabasına geziyoruz ikimizde..
hep evde oturmak bi müddet sonra kafa acıyo 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Kimse yoksa siz gidin bebeğinizle bi cafede çay kahve içip gelin iyi geliyo cidden.

Hatta arabayı da o sekılde kullanıyorum pusetınde bagırdıgı ıcın benı cok telas yapıyor dıreksıyonda elım ayagıma dolanıyor dıye slıngle suruyorum arabayı sacma sapan ısler 😞
Peki pusetle bildiğin arabada gezdiniz mi onu da mı istemiyor 🙈
Semt ıcınde Kısa mesafe gıdıyorum ama yıne de rahat degıl tabıkı ayrıca tehlıkelı yanda uslu uslu otursun cok ıstıyorum:KK43:

@Amy lee sen sağlık ocağına gittin mi. Bizi yarın çağırmışlardi. ben bugün gittim. Senin kızın kilosu kaç? @ekeblad senin kız kaç kilo bir söyleyin bana?

Ben şimdi gittim ya çocuğu bir tartti hemşire 4100 çıktı ben şok 😳😱 geçen ay bebe 4950 çıkmıştı. Dedim olmaz öyle şey ben çıldırdım. Hemşire tartıyı kaldırdı oynadı pili çıkardı taktı. Bir daha tarttik 5550 çıktı bu sefer sonra beni tartıya çıkarıp bebeği verdi. 5700 gibi hesapladik. Doktor (aile hekimi) göz muayenesi yaptı. Göz doktoruna gitmemize gerek yokmuş. Rota aşısını sordu hemşire. Doktora gidince yaptiricaz dedim. Ne gerek var gidip para veriyorsunuz ben yaparım alın gelin dedi. 🙈
Sigorta rota aşısını karşılıyor ama. Bence gidip doktora yaptır %20 ödersin. Kilo iyi almış gibi zaten düşmeye başlayacak artik. 🥰

Kizlar benim bebe gece uyuyor elh. 🧿🧿 ama gelin görin ki gündüz uykulari az. Kısa kisa yani. Bu bebişler gundüz ne kadar süreli uyuması gerek ki. Bebeğe göre degisir evet ama mesela akşam 10 dan sonra uyuyoruz. Sabah 7 ye kadar em uyu em uyu şeklinde. Sabah 7 den sonra3 saatlik periyotlarla dönüp duruyoruz. Emziriyorum altini aliyorum oyun halisi veya konusma oyalama arada evde gezdiriyorum etrafi izlemek istiyor yatmak asla istemiyor. Surekli biseyleri inceleyim bakiyim istiyor. Sonra yoruluyor ve agliyor. Uyutuyorum anca yarim saat. Ki onda da bazen zor daliyor. Dalmasi 15 20 dk olsa anca 10 dk derin uyuyr sonra şıp diye gozlerini açıyor. 1 işi yapasıya 10 kere gidip geliyorum. 1 iş bitene kadar yüz defa bölünüyorm. Sonra hevesim de kacıyor yorgun oluyorum zaten. Dinlenme uzanma hak getire. Bu bebeklerin normalde söyle bi 1 bucuk 2 saat uyumasi gerekmez mi benim bebe niye boyle 🥴🥴
Bu yorumdan sonra bebemin 3 saate yakin uyumasi peki 🤦‍♀️

Kızlar rotarix mi (2 doz uygulaniyormus) rotateq (3 doz) mi almalıyız rota asisi icin? Bebegim devamlı kusan bir bebek evde kendim mi vermeliyim?

Ben iki doz olandan yaptırdım. 12 ekimde ikinci doz yapılacak..
Farkları yoktur dozlar dışında. Ama istersen sağlık ocağını arayıp sor..

İşine karışmak istemem ama çok çok tehlikeli. Hava yastığı var bir kere en başta sorun o. Ben ağlasa bile bağlıyorum arkaya müdahale etmiyorum çıkmaya mecbur kalınca. Ön yan koltuğu en arkaya kadar ittirip o tarafin hava yastığını kapatıp bebeği ters olarak koyabilirsin. Normalde tavsiye edilmiyor ama mecburi durumlar için şehir içinde izin veriliyor.

Anam ne kocalar var benım keko 2 bucuk aydır. Yan odada ekstra bed de yatıyor sünger yatak 🤣
Ayrıca sabah akşam tost yemekten içi kurudu garibim😂Annesi Allah rızası için bir tencere yemek yaparsa onu da ben yiyorum.Ben de söyleniyordum bana yardım etmiyor diye.Neyse beterin beteri varmış bari sesimi çıkarmayayım.Yardımcı olmuyorlar bari problem de olmasınlar

Bilmem bana anne sütü sarılığı dediler zamanla geçer dedi Dr sonra da tekrar bakılması rengi artık sarı değil ama beyaz da değil kara gibi buğday gibi kaldı babası esmer diye kara kızım diye seviyorum 🤣🤣 şimdi işkillendim bak geçen Dr uzayan sarılığımız vardı dedim sarılık mı kaldı dedi devletteki Dr Du ilgisiz bir Dr da değil yani uzayan sarılık testlerimizi fln yaptıran da oydu çünkü
Bizim yüz ve bacak rengi farklı mesela. Ağlarken kaşları sarı sarı oluyor ve yazmışlar zaten gözbebeği de bembeyaz değil. Bi bunlara bak istersen
Alerji testini nasıl yapıyorlar kakadan mı bakıyorlar
Bilmiyorum ki söylemediler, muhtemelen öyledir ama

İşine karışmak istemem ama çok çok tehlikeli. Hava yastığı var bir kere en başta sorun o. Ben ağlasa bile bağlıyorum arkaya müdahale etmiyorum çıkmaya mecbur kalınca. Ön yan koltuğu en arkaya kadar ittirip o tarafin hava yastığını kapatıp bebeği ters olarak koyabilirsin. Normalde tavsiye edilmiyor ama mecburi durumlar için şehir içinde izin veriliyor.
Çok ağlıyor araba kullanırken telaş oluyorum Ona bakmaktan önüme bakamıyorum:KK43:
Nefesi kesilene kadar aglıyor 😔
Tehlikeli olduğunun farkındayım çok zorda kalmadıkça yapmıyorum
Genelde yürüyorum
Bel fıtıgı loading 😣

Bence herkesin eşiyle sorunu var .bak biz de korkuyorduk gitmeye durmaz bizi rezil eder diye .millete nasıl ozeniyordum. Önce avm ye gittik sonra kahvaltıya gittik gecen gün akşam yemeğine gittik .gittikçe alıştı bebek .en son gittiğimizde arabada uyudu .hatta eve getirdim emzirdim gece uykusuna daldı. Evet uzun süre oturamıyorum en fazla 2 2.5 saat .Ha o da ben disarda emziremiyorum .emzirebiliyorsan ya da mama yiyorsa ohoo otur oturabildigin kadar .
Biz de çok kusuyoruz birbirimize .biz kavga etmeyiz zaten .hiç düşünmez beni sagolsun .annesi falan dertlense üzülür. Çok yaşamaz diyor ama sanki ben ölümsüzüm .
Ya vallahi erkekler babaligı kaldiramiyor kesinlikle cocuklu yaşamı kabullenemiyorlar. Hayatlarindan odün vermek zor geliyor

Kakada kan görmedim ama gaitada gizli kan çıktı. Kasinti egzama olmadı ama ilerde olabilir dikkat edilmezse dedi. Uykuya dalamama ve huzursuzluk vardı. Şimdi diyet sonrası daha iyi. Bide tabi meme reddi başlamıştı. Emmek istiyor emerken ağlıyordu geri atıyordu kendini. Yeşil ve mukuslu kaka vardı o tamamen düzeldi
Diyet yapalı hiç mukus olmadı mı

Bi ara akşam yemegini de sen ye falan dedi. Bi gün y3dim ona da ayirmadm. Hatta bundan sonra da yer kenara cekilirim diye dusundum. O derece kizmistım. Umarm eskiye doner umarm şuan bi süreçten geciyordur. Onceden böyle degildi. Kaçıyor gibi hissediyorum.

Tabi ki kaçıyor. Kusura bakma ama eşin çok çakal. Senin gibi sessizi bulmuş tabi.
Hoş bağırıp çağırsan evde boşuna gerginlik olacak. Çünkü karşındaki herşeyin gayet farkında. Sadece safa yatıyor..

Hep derim erkeğin ne parası ne işi gücü ne ailesi. En başta merhamet duygusu olacak. Evlenince bunu daha iyi anladım.

Hadi şimdi bebeğin çok küçük emanet edemezsin. Biraz büyüyünce eşine bol bol çocuk baktırıp sen de plan yap kankilerinle. Çok iyi gelir sana da..

Bizim yüz ve bacak rengi farklı mesela. Ağlarken kaşları sarı sarı oluyor ve yazmışlar zaten gözbebeği de bembeyaz değil. Bi bunlara bak istersen

Bilmiyorum ki söylemediler, muhtemelen öyledir ama
Gözbebeği bizim de hala hafif Sarı. Epey canm sikiliyor. Çocuk sarılığı kaka ile atarmis. Aksi gibi bizimki doğru düzgün kaka da yapmiyir

X