2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Kizlar size de sorayım bilenler varsa yazarsa çok sevinirim ❤
PAI 4G 4G HOMOZİGOTUM var.
0.4 lük Oksapar ve Coraspirin kullanıyorum.
Yeterli mi değil mi bunu bilmek için perinatoloji dr unun ultrasonda damarda direnç var mi bakması mi yoksa "Anti Faktör Xa" kan tahlili mi gerekir ??
Bu sefer riske atmak istemiyorum yeterli dozu nasıl bulunup biliniyor??

Günaydın kızlarr. Bebişinin cinsiyetini rüyasında görüp de doğru çıkan oldu muu😍 gece gördüm miniğimi erkekti çok duygusal bir rüyaydı ❤️ acaba içime mi doğdu diye düşündüm 🙈
Bende çok merak ediyorum hamile kaldığımi öğrenmeden önce rüyamda bebek dogurdugumu ve erkek olduğunu görmüştüm. Sonrasında hamile kaldığımi ogrendim hiç beklemiyordum. Şu an aşırı merak ediyorum

Kizlar size de sorayım bilenler varsa yazarsa çok sevinirim ❤
PAI 4G 4G HOMOZİGOTUM var.
0.4 lük Oksapar ve Coraspirin kullanıyorum.
Yeterli mi değil mi bunu bilmek için perinatoloji dr unun ultrasonda damarda direnç var mi bakması mi yoksa "Anti Faktör Xa" kan tahlili mi gerekir ??
Bu sefer riske atmak istemiyorum yeterli dozu nasıl bulunup biliniyor??
ultarasonda bakıldığını bilmiyorum hiç duymadım onu canım, bakılıyordur belkide fikrim yok ama kanda başka değerlere bakıldığını iyi biliyorum.anti vs vs tarzı bi kaç tane hormon onlara göre sanırım doz yeterli olup olmadığı anlaşılıyor.bende de mhrft 677 heterozigot ama bişey kullanmıyorum.genetik doktoruda kadın doğumcuda bu gendeki heterozigot un düşükle vs le ilgisi yok dedi.daha öncede düşüğüm olmadığı için belki bilemiyorum.olsa farklı yaklaşabilirlerdi belki.

ultarasonda bakıldığını bilmiyorum hiç duymadım onu canım, bakılıyordur belkide fikrim yok ama kanda başka değerlere bakıldığını iyi biliyorum.anti vs vs tarzı bi kaç tane hormon onlara göre sanırım doz yeterli olup olmadığı anlaşılıyor.bende de mhrft 677 heterozigot ama bişey kullanmıyorum.genetik doktoruda kadın doğumcuda bu gendeki heterozigot un düşükle vs le ilgisi yok dedi.daha öncede düşüğüm olmadığı için belki bilemiyorum.olsa farklı yaklaşabilirlerdi belki.
Heterezigot tehlikeli değil canim merak etme homozigot riskli

Kızlar bişey soracağım 10+3 günlük hamileyim dün lekeleme oldu başına gelen var mı
Benim önceki hamileliğimde bu haftada olmuştu. Progestan vermişti doktor yanlış hatırlamıyorsam. Doktoruna ulaş mutlaka

Heterezigot tehlikeli değil canim merak etme homozigot riskli
inşallah öyledir canım, yarın ikili için perinatolojiye gideceğim yine danışacağım ama kullanmadım yani bu zamana kadar bişey herkes dediğin gibi dedi.sende kullanıyorsun zaten ikili için gttiğinde perinatalog oluyor genellikle onu yapan doktorlar yada riskli gebelik uzmanı oluyorlar onada danış istersen.

inşallah öyledir canım, yarın ikili için perinatolojiye gideceğim yine danışacağım ama kullanmadım yani bu zamana kadar bişey herkes dediğin gibi dedi.sende kullanıyorsun zaten ikili için gttiğinde perinatalog oluyor genellikle onu yapan doktorlar yada riskli gebelik uzmanı oluyorlar onada danış istersen.
Iste devlet hastanesine gitcem ya ilgilenir mi bilmiyorum bakalım 🤷🏻‍♀️🤗🤲🏻

Günaydın kızlarr. Bebişinin cinsiyetini rüyasında görüp de doğru çıkan oldu muu😍 gece gördüm miniğimi erkekti çok duygusal bir rüyaydı ❤️ acaba içime mi doğdu diye düşündüm 🙈
Ben doğru olduğunu düşünüyorum çünkü oğlumda başıma gelmişti bunda da gördüm bakalim doğru çıkacak mı bu sefer kiz olduğunu düşünüyorum bakalım cinsiyet doğru olursa ruyaminda doğru olduğunu dusunecem

Iste devlet hastanesine gitcem ya ilgilenir mi bilmiyorum bakalım 🤷🏻‍♀️🤗🤲🏻
bende devlete gidiyorum canım, doktoruna bağlı işte.çok şükür benim doktorum iyi şu anlık.tüp bebeğe başlıcakdım ben aynı hastanede tüp bebek doktoruna yarın ikili testim var :) ayrıca riskli gebelik uzamnı kendisi.tüpde göremedim ikilide tanışacağız.allah iyi doktorlarla karşılatırsın hepimizi.

Progestan hap kullanıyorum zaten
Sen yine de git belki iğne verir
bende devlete gidiyorum canım, doktoruna bağlı işte.çok şükür benim doktorum iyi şu anlık.tüp bebeğe başlıcakdım ben aynı hastanede tüp bebek doktoruna yarın ikili testim var :) ayrıca riskli gebelik uzamnı kendisi.tüpde göremedim ikilide tanışacağız.allah iyi doktorlarla karşılatırsın hepimizi.
Şansıma doktorlar pek suratsiz şu corona zamani ne halt etmeye hamile kaldin de4 gibi bakıyorlar
Bulursan randevu sehir hastanesi cok iyi diyorlar gidenler hep çok memnun.
Cok istedim hep baktım ama şehir hastanesinde mhrs de hep doktorların altında benle ilgisiz şeyler yazıyordu mesela çocuğu olmayan mesela menepoz bi türlü bulamadım mecbur etlik zubeyde hanıma randevu aldım ikili için ama bi ara sehir hastanesine gidip perinatoloji ye sevk isteyeceğim direk mhrs de perinatoloji ye alınmıyor ya bi baksin kan pıhtılaşması için igne dozuma falan ama sehir hastanesinde randevu bulmak çok zor zubeyde hanımda hep var insallah ilgilenir ikili teste oraya aldım o zaman sorcam pıhtı olayını da doktorun keyfine bağlı tabi

Progestan hap kullanıyorum zaten
Başka bir şey vermemişti bana. İnşallah bi şey olmaz. Benim baya baya parça gelmişti sadece lekelenme de değil. Çok korkmuştuk . Ama bir şey olmadı çok şükür. Hatta doktor bile çok önemsemedi açıkçası

ankara sehir hastanesin den bahsediyorsunuz sanırım değil mi ? bende istanbul sehir hastanesine gidiyorm çok memnunum bir çok konuda özel gibi.ankara da öyle herhalde.
Evet orası Ankara giden arkadaşlar çok memnun.
Ya ben rüyamda kız gördüm. 🥰 Çarşamba 2li test sonucu için gidicem. X☺️
Bende salı gidecegim 11+5 bakalim ne diyecek 12+3 olacak senin daha da net olur 😍

Küçük çocuklarada malum oluyor sanki :KK70: bazen istediklerini söylüyorlar ama bazende acaba hissettiğimi o diye düşünmüyor değilim :)
Oğluma soruyorlar kardeşin kızmı erkekmi diye "erteeeet" diyor her seferinde :KK70: dünde bir komşu horozmu tavukmu diye sordu hiç duymamıştım böyle bir sorma şekli :KK70: oğlum holooooz dedi bu seferde bakalım neler olacak :)

X