2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Benim kv lohusalığımda bana küsüp gitti dediğim de ne bebeği istedi ağlıyordu ben de meme tutturmaya çalışıyordum vermeyeceğim dedim akşam hemen bilet alıp ertesi gün memeleketlerine döndüler görümcemle. eşim de arkalarından ağladı 😡 sonra da aylarca bunun gerginliği sürdü bir de üstüne yetmez gibi iki aylık bebekle onların memleketine gittik.
Yahu küserse küssün. Böyle kocaya istersen peşlerinden gidebilirsin. Ben yetişkinler gibi bebeğimizi büyütürüm diyecektin. :KK53:

Eeg ve mr çekildi. İkisi de temiz çıktı çok şükür.
Haftaya genel kontrolü var, ama doktorlar (nöroloji- fizik tedavi- yenidoğan doktoru) tamamı çocuğun bir problemi olmadığını ve olmayacağını söylüyorlar. Bebeğimiz de hareketli ve beslenem bir bebek yani bir sorun var gibi durmuyor. Tabi takipte olacağız. Allah hepimizin bebeğini bağışlasın.

Sizinki ne durumdaydı?
Hangi sehirdesiniz yanlış anlamayın ama çocukta bı problem olup olmadığını su an hiç bı doktor bilemezki biz iki senedir takipteyiz ben konuşup yürüyene kdr da sorun olmadığı garantisini hiç bı doktor vermiyor diye biliyorum hangi sehirdesiniz siz bizimde temiz çıkmıştı ama sonra yine eeg istendi oda temiz çıkmıştı şükür bizim ikinci evrede gitti suyum gelmişti bı kaç ikinmada gelmedi bı sure kanalda kalınca en son vakkum denilen aletle çektiler çocuğu en son ağlamadi apar topar götürdüler sadece ihh filan gbi ses çıkarmış entube şekilde başka hastaneye nakledildi hipotermi aldı filan aynı süreçler işte şükür ji geride kaldı oksijensiz kalma süresi çok önemliymiş sanırım uzun süre olursa hasar bırakıyor

Şu emziğe laf edenlere de sinir oluyorum he😂
Ben de vericem, annem diyor ne gerek var. Dedim neden gerek olmasın, ben mi olayım emzik. 😂 gebeliğin ilk başında hastaneye bir kişi alıyorlardı covid var diye, ben anneme en baştan söyledim eşimi istiyorum diye küçük çaplı bi şok geçirdi ama sen bilirsin zor olacak sürekli emmesi lazım dedi. Olabilir ben eşimle olmak istiyorum dedim bir sey demedi.
Yani sanki her sey anayasada kanun. Aksini yapamazsın.
Zor veya kolay. Ben bunu istiyorum sonuçta
Neyse ki annem de öyle anlayışsız değil, kv zaten gelmeyecek yaşlı hem uzakta. Bana ihtiyacın olursa gelirim tabi ama annenle daha rahat olursun dedi.

Sağ salim şu süreçleri atlatalım ya doğumdan daha zor sanki.
Ben zaten normalde de agresif biriyim hemen parlarım sanırım lohusayken etrafımdaki herkesi kesicem :KK53:

Ne konuştum be😂
Ben de öyle .Zaten atarliyim bir de konusurlarsa bilemiyorum artık. En son gittiğimizde doktorumuz doğuma emzik getirin dedi .biberona gerek yok ama emzik verelim dedi ki ben de vereceğim.
Valla verem olduk ya 🤣

Yahu küserse küssün. Böyle kocaya istersen peşlerinden gidebilirsin. Ben yetişkinler gibi bebeğimizi büyütürüm diyecektin. :KK53:
Benim bütün sülale yurt dışında canım dımdızlak bi ben varım burada bir de o lohusa kafasıyla düşünemiyorsun hiçbir şey ilk doğumsa hele. Şimdi tecrübeliyim ama kimse beni üzmez çünkü bebek de etkileniyor. Ben içimi çekerdim emzirirken oğlum da hemen arkamdan içini çekerdi. Aah ah.

Neyse bebişlerimizi sağ salim alalım da kucağımıza gerisi önemsiz 🙏

Benim Kv eminim çok iyi bakar bebeğe bundan eminim bu konuda hiç şüphem yok ama benimkisi tamamen kıskançlık😁 ama kıskanmamın da sebebi Kv’min ben hiç birşeyden anlamıyormuşum 17 yaşında bir gelinmişim de naçarmışım gibi davranıp bana şöyle yapacaksın böyle yapacaksın falan gibi eğitim verme çabası içerisinde olmasından dolayı😏 Bende bu yüzden bebeğime benden başkası baksın istemiyorum
Bu kıskançlık olayı bende de var. Normalde çok rahat ve hiç kıskanç biri değilim. Ama hamile kaldığından beri bebeğimi çok kıskanıyorum. Birisi çok sahiplenici konuşunca gözümden ateşler çıkıyor. Neden böyle hissediyorum bilmiyorum. Çok utanıyorum böyle hissettiğim için ama elimde değil. 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Son düzenleme:
Sağlıklı olan bu bence. Özellikle bir sebep yoksa anneanne ve babaanneye bırakılmalı. Çocuklar için de çok iyi oluyr. Dede ve neneye bağlılıkları ilişkileri de bence çok önemli. Ben çalışıyorum annem ve kayınvalidem dönüşümlü bakıyor. Ama mesela ben tatilde de gönderiyorum ya da okuldan çıkar çıkmaz almıyorum. Benim de nefes almaya ihtiyacım var ve diğer türlü çok bağımlı oluyorlar o da beni bunaltıyor. Çünkü bu hayatta sadece anne değilim sonuçta. Benim ruh halim ne kadar iyiyse çocuklarıma da faydam o kadar fazla oluyor 🥲
Bencede anne babanında bi alanı olmalı, kesinlikleeeeee belkide bizde biraz kvve anne olarak şanslıyızdır baya iyiler yani gözüm arkada kalmaz aslaaaa🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Oyuzden rahatımmm bende
Bir iki ay önce KB bana çocuk biraz büyüsün onu yanıma alıcam sende bağrına taş bas dedi. İçime öyle bir oturdu ki anlatamam tüm gece uyuyamadım 2-3 gün ağladım bir anneye bağrına taş bas demek nasıl bir vicdansızlık üstelik bir bebeğimi toprağa vermişken. Böyle bebeği sanki benden çok düşünüyorlar çok önemsiyorlar sanki en çok onların bebeğiymiş gibi davranmaları beni çok sinir ediyor😡
Ayyyy ne biçim laf inşallah şaka fln yapmıştır , ayyyy kb melek benim resmen yaaa, bunları görünce, hiç adam karışmaz etmez hep iyidir
Annene kv ye güveniyorsan ondandır canım için rahat bırakırsın. Bizim aramızda çoook kültür farkı var bir de sanki ben bir şey bilmiyormuşum gibi davranıyorlar. Üç günlükken bal vermişlerdi sen düşün. Kv çok iyi aslında ama bu olaylar yüzünden bırakmam. Annem de yurt dışında zaten 🤷‍♀️
Ay en güveniyorum benden daha iyi bakar eminimmmm bendayanamam çikolata veririm o asla vermezzzzz eminm oyuzden rahatımmm, ama bal vermek ne yahuuııı bazıları cidden cahil ya
Her aklıma geldiğinde ağlıyorum gün yaklaştıkça daha da ağlak oluyorum ne yapcam doğuma giderken bilmiyorum
Yaaaaa kıyamam anne olmak böyle birşey demekki😞😞😞
Ay o nasıl laf öyle 😬

Annesi en iyisini biliyor, sen kafa yorma de geç :KK53:
Komikler yaaa😂😂😂
Rüyanın güzelliği 😂😂🥰
Dimi keşkeeeee öyle olsa hemen😂😂😂

Hadi yaaa çocuğun toplasan 5 takımı yokki yeni doğan olarak elimdeki 3 takımıda koydum, ahhh bebem çıplak kalıcak😃 ben en iyisi 2 takım daha alıyım😂
Kız dedik ya sana en az 5-6 yap diye 🙃 dinleme kimseyi kullanılıyor. Bir de bunun hastane çıkışı var

Kız dedik ya sana en az 5-6 yap diye 🙃 dinleme kimseyi kullanılıyor. Bir de bunun hastane çıkışı var
Almadım işte dışarı pek çıkmıyorum, bu aralar 0-3 aylık tulumlara taktım hava sıcak olur tulum giydiririm diye onları alıyorum😂😂😂 nerden baksana eylül ekime kadar istanbul sıcak olur😃
1-2 tanede alıcam yenidoğannn e bebekde takılıyom bu aralar😃😃

Korse konusunda ne düşünüyorsunuz kızlar
Ben şöyle bir sey öğrendim bir doktordan
Diyor ki doğumdan sonra rahminiz zamanla aşağıya inecek. Eğer siz o inmeden karnınızı sıkarsanız aslında kötü bir sey, rahim sarkmasına kadar kötü sonuçları olur diyor.

İndiğini zaten farkedeceksiniz, o saatten sonra da korse kullanmak istediğinizde sizi belden saran dimdik tutan bir korse değil de şu kıyafetlerin içine giyilen, sıkı tayt şeklindeki korselerden giyin gün içinde ayaktayken giyin akşamları çıkartın diyor. Bana çok mantıklı geldi, sezaryende nasıl olur bilemedim tabi 🤷‍♀️ İyice iyileştikten sonra takılır sanırım
Evet öyleymiş aslında ama ben sezeryanda ilk gün taktım hatta ebeler taktı kalkıp yürümesi daha rahat olmuştu. Sonra da gün içinde belli süre taktım

Ben de aynı şeyi düşünüyorum ve söyledim daha önce de 😂 ilk kızından tecrübeyle sabit evet belki ilk 1 ay giyiyolar sadece ama sürekli giyiyolar ve kirleniyor. Yenidoğan takım olmadan olmaz

Bu kıskançlık olayı bende de var. Normalde çok rahat ve hiç kıskanç biri değilim. Ama hamile kaldığından beri bebeğimi çok kıskanıyorum. Birisi çok sahiplenici konuşunca gözümden ateşler çıkıyor. Neden böyle hissediyorum bilmiyorum. Çok utanıyorum böyle hissettiğim için ama elimde değil. 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bebek ziyaretine gitmiştik, çok yakınım aynı yaşta olduğum biri herşeyini bilirim yani.
Neyse gitttik, içeri bebeği getirdi, aslaaaa kucağımıza vermedi onu geçtim sevmemizede izin vermemişti, kendi kucağıyla getirdi gösterdi, sonra götürdü, içimden dedim sanki onun çocuğu var sadece ..
şimdi böyle pozisyondada olmak istemiyom ben arkadamdan lf söylenmesin diye,
Ama yaparım aynısını diyede korkmuyo değilim 😂😂😂😂

Bebek ziyaretine gitmiştik, çok yakınım aynı yaşta olduğum biri herşeyini bilirim yani.
Neyse gitttik, içeri bebeği getirdi, aslaaaa kucağımıza vermedi onu geçtim sevmemizede izin vermemişti, kendi kucağıyla getirdi gösterdi, sonra götürdü, içimden dedim sanki onun çocuğu var sadece ..
Anne olunca farklı oluyor ya valla asla yadırgama 😂 ben de vermek istemiyordun kimseye çünkü 10 kat makyajla üzerlerinde parfümle çocuğu kucağına almak isteyenler oluyordu. Annemlere bile omuzlarına müslin koymadan vermezdim. Çünkü kendi kıyafetlerimi bile ilk zaman bebek deterjanıyla yıkardım. Yani insan çocuğu olmadan önce düşünmüyor böyle şeyler ama sonra çok hassas oluyorsun hele ki ilk doğum yaptığında 😂

Ben de aynı şeyi düşünüyorum ve söyledim daha önce de 😂 ilk kızından tecrübeyle sabit evet belki ilk 1 ay giyiyolar sadece ama sürekli giyiyolar ve kirleniyor. Yenidoğan takım olmadan olmaz
Yani her gün yıkamakla da çözülmez gerçekten, 2/3 takım asla yetmez.

Büyükler çok biliyor, giyimi gereksiz masraf falan görüyorlar da en az 10 takım diyorum ben, izmirde olmama rağmen sıcak olacağını düşünmeme rağmen aldım 🤷🏼‍♀️

Valla sanırım ben öyle olacağım. Nasıl bir his anlatamam. Yani çok tuhaf geliyor ama elimde değil. Gerçekten içgüdüsel bir şey sanırım. Normalde de asla takmam böyle şeyleri. Çok çok rahat biriyimdir. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum. Sanki bana taşıyıcı anne muamelesi yapılacak gibi hissediyorum. Benim çocuğum değil de onların çocuğuymuş gibi. Kimsenin benden fazla sahiplenmesini istemiyorum.

Almadım işte dışarı pek çıkmıyorum, bu aralar 0-3 aylık tulumlara taktım hava sıcak olur tulum giydiririm diye onları alıyorum😂😂😂 nerden baksana eylül ekime kadar istanbul sıcak olur😃
1-2 tanede alıcam yenidoğannn e bebekde takılıyom bu aralar😃😃
Bak canım e bebekte çok güzel alt üst takımlar var yenidoğan, illa set olarak düşünme, al 2 3 tane uygun fiyatlı bulunsun 😍

Bende de var bu olay. Benden başka kimse sevmesin, kucağına almasın falan istiyorum. Doğum yapınca geçer hormonlardandır umarım 😅

Şuanda benim ruh ikizim olabilirsin canım aynı şeyleri hissediyoruz. Bende kendime kızıyorum bu şekilde hissettiğim için bazen ama elimde değil. Sorun bizde değildir belkide çevre faktöründen dolayı bu şekilde olduğumu düşünüyorum ben. Bizi kendi halimize bıraksalar bebeklerimizi bizden daha fazla sahiplenmeseler, taşıyıcı anneymişiz gibi davranmasalar böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben Kvler yanıma geldiğinde bunu ifade edicem ama bu şekilde davranmalarından rahatsız olduğumu söylicem

X