2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Valla sanırım ben öyle olacağım. Nasıl bir his anlatamam. Yani çok tuhaf geliyor ama elimde değil. Gerçekten içgüdüsel bir şey sanırım. Normalde de asla takmam böyle şeyleri. Çok çok rahat biriyimdir. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum. Sanki bana taşıyıcı anne muamelesi yapılacak gibi hissediyorum. Benim çocuğum değil de onların çocuğuymuş gibi. Kimsenin benden fazla sahiplenmesini istemiyorum.
Hormonlardan muhtemelen, çok normal. Mühim olan bunun sürmesine izin vermemek.

Bir arkadaşım bu konuda öyle Bi psikolojiye büründü ki eşiyle arası açılmıştı.. Eşine bilem öyle davranıyordu sanırım

Bunlara açıklama bile yapmak gereksiz😐 ben bazen aa evet doğru öyle yapayım, der. Bildiğimi okurum 😂
Böyle olmak zorundayız ya yoksa gerçekten kuşak farkı kaynaklı çok sıkıntı çıkıyor. Niyetleri kötü olmasa da problem olabiliyor. Eşin desteği de çok önemli. Benim eşim de mesela annesi bilir der geçer, güvenir bana. Yoksa ağzı olan konuşuyor.
Geçen dayısının eşi gelmiş aynı yaşta torunu var geçen sene oğlumun konuşmasına takılmıştı. Kendi torunu çok güzel konuşuyormuş. Bu sene de tuvalet eğitimine kafayı taktı. Nasıl öğretmezsin diyor. Ya dedim kışın zaten soğuktu artı ben çalışıyorum evde değilim. Şimdi de karnım burnumda karışmayın yani. Kendi torunu da yeni öğrenmiş ve geceleri hala bağlıyormuş eee ne diye kıyaslıyorsun. Ben başlarsam bezi komple çıkarırım dedim. Acelesi yok dedim. Ben hazır değilim dedim.sustu. Sinir oldum da belli etmedim yine de 🤷‍♀️

Bencede anne babanında bi alanı olmalı, kesinlikleeeeee belkide bizde biraz kvve anne olarak şanslıyızdır baya iyiler yani gözüm arkada kalmaz aslaaaa🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Oyuzden rahatımmm bende

Ayyyy ne biçim laf inşallah şaka fln yapmıştır , ayyyy kb melek benim resmen yaaa, bunları görünce, hiç adam karışmaz etmez hep iyidir

Ay en güveniyorum benden daha iyi bakar eminimmmm bendayanamam çikolata veririm o asla vermezzzzz eminm oyuzden rahatımmm, ama bal vermek ne yahuuııı bazıları cidden cahil ya

Yaaaaa kıyamam anne olmak böyle birşey demekki😞😞😞

Komikler yaaa😂😂😂

Dimi keşkeeeee öyle olsa hemen😂😂😂
Ay yok şaka değil ne konuştuğunu bilmiyor çoğu zaman Kb çok cahil bu konuda bir de inanılmaz heyecanlı yerinde duramıyor 5 dk bir keresinde ilk bebeğime alışverişe çıkmıştık kasada ödeme yapacağım sırada sen dur bebek bizim bebeğimiz demişti cinlerim tepeme çıkmıştı.

E

Eşlerinizin destek olması en önemlisi zaten. Benim eşim de çok aileci. Çok iyidir hoştur ama evlenene kadar eşimden haberleri yoktu evlendikten sonra birden çok kıymetli oldular birbirlerine. Oğlumun doğumundan sonra eşim onlr yüzünden beni çok ağlattı ağlaya ağlaya emzirdim hep oğlumu neredeyse bir yıl aramızda onların yarattığı gerginlik sürdü. Hala da onlar için canını verir. Ailesi tabi ki sevecek değer verecek ama bu da benim karım saygı duyun demeyi beceremedi benim eşim. Bence zaten biraz da bizim araştırmamız bilgili olmamız onların zoruna gidiyor kendilerini üstün hissetmek için bizi aşağılamaya çalışıyorlar.
Gelin -kaynana , gelin - bilmem kim arasında sıkıntı varsa bunun en önemli sebebi erkegin ailesi ile dengeyi kuramamasidir. Tabii ki ailesi sevecek, sayacak ama esas ailesi artık anası danası değil bizleriz. Bunun aynısı bizler için de geçerli. Benim anne babam da kıymetli ama durması gereken yeri bilecek

Ben kayınvalidem annem ve eşim üçümüz otururken, kv çocuk geldiğinde bi bakarız üstünü değiştiririm gibisine bişey dedi ben de zaten fırsat kolluyordum. Sezaryen ve ya normal doğum her ne olursa olsun ben gelmeden bebeğin üstünü başını değiştirmeyin hatta sadece babasının kucağından başka kucağa da gitmesin babayla ten teması yapakoysunlar gelince ben alıp direk emzireceğim dedim. Zaten eğer herşey yolunda olursa doktor doğar doğmaz verecek emzirmem ve temas için ama ne olur ne olmaz diye tembihledim. Annem falan da şaşırdı ama diyecek bir şeyleri yok yani eşim ve benim kokumu alsın istiyorum. Sezaryen olmak istemememin en büyük sebebi dikişke hareket edemem, beni ekarte edip bebeğe benden çok bakarlar korkusu. Normalde uyumlu ve sakin sesini çıkarmayan biriyim ama söz konusu bebeğim o yüzden kusura bakmasın kimse kırılmasın diye hareket edemeyeceğim. İster kendi annem ister kvdem. Yüzlerine söyledim, tecrübeleriniz önemli ama ben istediğim zaman paylaşın yardım edin istemedikçe karışmayın dedim. Zaten biraz yanımda uyum sağlamaya yardımcı olursunuz sonra gidersiniz dedim. Aaa bizi gönderecek dediler 🤣 Ben de yani siz oldukça ben evimin kendi düzenini sağlayamam sonuçta benim evim ve düzenim dedim. Şok geçiriyor iki annede ama umurumda değil açıkçası biraz tedbirli dursunlar. Her istediklerini yapmasınlar 🤣🤣🤣
Sanki ben yazmışım 😂😂😂

Şuanda benim ruh ikizim olabilirsin canım aynı şeyleri hissediyoruz. Bende kendime kızıyorum bu şekilde hissettiğim için bazen ama elimde değil. Sorun bizde değildir belkide çevre faktöründen dolayı bu şekilde olduğumu düşünüyorum ben. Bizi kendi halimize bıraksalar bebeklerimizi bizden daha fazla sahiplenmeseler, taşıyıcı anneymişiz gibi davranmasalar böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben Kvler yanıma geldiğinde bunu ifade edicem ama bu şekilde davranmalarından rahatsız olduğumu söylicem
Kesinlikle ben de söyleyeceğim. Zaten ilk önce annem gelecek. Ona zaten nazım her türlü geçer.

Kv geçen maniler yazmış bebeğe. Bir de arayıp konuştuğumda bana o manileri diziyor. Ayyy nasıl sinirlendim anlatamam. Ne zaman arasalar bebek nasıl diye soruyorlar. Beni eşimi soran yok. Dakikalarca nasihat veriyor, sanki ben bir şeyden anlamıyormuşum gibi.

Korse konusunda ne düşünüyorsunuz kızlar
Ben şöyle bir sey öğrendim bir doktordan
Diyor ki doğumdan sonra rahminiz zamanla aşağıya inecek. Eğer siz o inmeden karnınızı sıkarsanız aslında kötü bir sey, rahim sarkmasına kadar kötü sonuçları olur diyor.

İndiğini zaten farkedeceksiniz, o saatten sonra da korse kullanmak istediğinizde sizi belden saran dimdik tutan bir korse değil de şu kıyafetlerin içine giyilen, sıkı tayt şeklindeki korselerden giyin gün içinde ayaktayken giyin akşamları çıkartın diyor. Bana çok mantıklı geldi, sezaryende nasıl olur bilemedim tabi 🤷‍♀️ İyice iyileştikten sonra takılır sanırım
Tayt şeklinde olanlardan aldım, kısası tabii. Kızımda aldığım korseyi takmayı unutmuştum, dünyam sasmisti 😂 bunda ins sakince kalır, korseyi takarim😂

Hormonlardan muhtemelen, çok normal. Mühim olan bunun sürmesine izin vermemek.

Bir arkadaşım bu konuda öyle Bi psikolojiye büründü ki eşiyle arası açılmıştı.. Eşine bilem öyle davranıyordu sanırım
Eşim de onlar gibi davranırsa onunla da aram açılır. Ama o sen daha iyi bilirsin kafasında. Bana güveniyor.

Bana sanki hormonlar bebek doğduğunda daha da coşacak gibi geliyor 😂

Evet öyleymiş aslında ama ben sezeryanda ilk gün taktım hatta ebeler taktı kalkıp yürümesi daha rahat olmuştu. Sonra da gün içinde belli süre taktım
Bende bir iki gün sonra taktım hasır gibi bir korseydi cırt cırtlı yoksa yürümek çok zor oluyor göbeğim sallanıyordu korse sıkı tuttuğu için acı olmuyor çok

Kesinlikle ben de söyleyeceğim. Zaten ilk önce annem gelecek. Ona zaten nazım her türlü geçer.

Kv geçen maniler yazmış bebeğe. Bir de arayıp konuştuğumda bana o manileri diziyor. Ayyy nasıl sinirlendim anlatamam. Ne zaman arasalar bebek nasıl diye soruyorlar. Beni eşimi soran yok. Dakikalarca nasihat veriyor, sanki ben bir şeyden anlamıyormuşum gibi.
Off sanki benimkileri anlatıyorsun resmen aynısı kayınbabam geçenlerde selam söyleyip öpüyorum diyo bebeği😒

Off sanki benimkileri anlatıyorsun resmen aynısı kayınbabam geçenlerde selam söyleyip öpüyorum diyo bebeği😒
Herhalde doğduğunda mecbur birilerinin kalbi kırılacak. Ben içten içe kendimi suçluyordum. Ne var işte ne güzel torunlarını sahipleniyorlar diyordum ama şimdi neden sinirlendiğimi anladım. Çok da haklıymışım.

Bebek ziyaretine gitmiştik, çok yakınım aynı yaşta olduğum biri herşeyini bilirim yani.
Neyse gitttik, içeri bebeği getirdi, aslaaaa kucağımıza vermedi onu geçtim sevmemizede izin vermemişti, kendi kucağıyla getirdi gösterdi, sonra götürdü, içimden dedim sanki onun çocuğu var sadece ..
şimdi böyle pozisyondada olmak istemiyom ben arkadamdan lf söylenmesin diye,
Ama yaparım aynısını diyede korkmuyo değilim 😂😂😂😂
Bizim buralarda mevlid yaparlar. Mevlidin en heyecanlı yerinde bebek önce hocanın sonra da tum kadınların kucağına verilir. Allah'ım evlerden ırak. Kızımda mevlit gibi bir şey yaptık. Hocanın kucagindan geri aldım😂 kalanların gözü yaşlı. Bunda mevlid bile düşünmüyorum 😂 hatta sizden yazanlar olunca bile içim bı değişik oluyor. Gözümün önüne kollarını açmış kadınlar geliyor 🤐😁

Ben doğum yaptım güzel anneler 23 üncü günümüz çok şükür herşey yolunda 35 haftada geldi oğlum. Sorunlu bir gebelik geçirdim sonu güzel oldu çok şükür sağlıklıyız 🧿🙏doğum yapmış anneleri tebrik ediyorum henüz doğum yapmamış anneleride sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum 🤰🧿🌺
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün inşallah

Korse konusunda ne düşünüyorsunuz kızlar
Ben şöyle bir sey öğrendim bir doktordan
Diyor ki doğumdan sonra rahminiz zamanla aşağıya inecek. Eğer siz o inmeden karnınızı sıkarsanız aslında kötü bir sey, rahim sarkmasına kadar kötü sonuçları olur diyor.

İndiğini zaten farkedeceksiniz, o saatten sonra da korse kullanmak istediğinizde sizi belden saran dimdik tutan bir korse değil de şu kıyafetlerin içine giyilen, sıkı tayt şeklindeki korselerden giyin gün içinde ayaktayken giyin akşamları çıkartın diyor. Bana çok mantıklı geldi, sezaryende nasıl olur bilemedim tabi 🤷‍♀️ İyice iyileştikten sonra takılır sanırım
Doktor bana zorla aldırıp ilk yürüyüşte taktırdı cırtlı olanlardan gerçekten çok faydası oluyor sanki biri destekliyor dik durmak için yürüyecek olduğunda tak dedi

Anne olunca farklı oluyor ya valla asla yadırgama 😂 ben de vermek istemiyordun kimseye çünkü 10 kat makyajla üzerlerinde parfümle çocuğu kucağına almak isteyenler oluyordu. Annemlere bile omuzlarına müslin koymadan vermezdim. Çünkü kendi kıyafetlerimi bile ilk zaman bebek deterjanıyla yıkardım. Yani insan çocuğu olmadan önce düşünmüyor böyle şeyler ama sonra çok hassas oluyorsun hele ki ilk doğum yaptığında 😂
İşte oyuzden mana vermek istemiyorum, hep sus yonca sussss diyip duruyorum😂😂 yapma potansiyelim olur çünkü😂😂😂
Kendi kardeşim doğunca bile kimseye elletmemiştim, şimdi kendi çocuğum olursa naparıö bilemiyorum 😂😂 allahdan okadar çok kişi gelmez😂

X