2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Sonunda olumlu bir yorum duyduğuma sevindim 🤭 slingi deniyim severse kanguru da alırım
Canım ben ilk zaman kullandım sürekli evde. Hep kucak istiyordu. Yemek yerken PC de yazı yazarken. Sonra çok sıcaklarda bıraktım şimdi de kendi duruyor. Dışarda hiç denemedim. kısa süre kullandım verdiğim para boşa mı gitti diye düşünüyorum. Ama benden kaynaklı. Normal sling almak yerine çift fonksiyonlu alıp gereksiz yere fazla para verdim. 🙈 Halkalı versiyonunu hiç kullanmadim. Tek ronsiyonlu alsam daha mantikliymis. O zaman 150 filandi ben 250 ye çift aldım. Aldığım yer siteden değil de havle ile alırsan baya indirim yapıyor ama ben 250 vermiş bulundum yoksa 190 a filandi yanlış hatırlamıyorsam.

İlk zamanlar için nasıl bir şey almalı peki ya
Canım ilk zamanlar değil her zaman kullanılır şu aşağıdakine benzer bir şey.

Ikea çok ucuzdu o zaman misafirlikte filan kullanmaya aldım. Yoksa bence sert olduğu için her zaman kullanılmıyor. Öbür sandalye mutfakta sabit duruyordu. Çocuk 4-5 yaşına gelene kadar kullandı. Uzun süreler üstünde durmaya musait. En uzun süre kullanılan malzemelerden biri.
Screenshot_2022-09-25-12-55-56-691_com.solidict.ebebek.jpg

Son düzenleme:
3 4 gün deneyim öyle yazayım dedim .sonunda süt azalan gogsu artırmayı başardım 😁😁artık bayağı sertlesiyor. Üzüm pekmezini suya katıp içiyorum sabah öğlen ve gece 3 tane hurma yiyorum küçükse 4 5 tane olabilir .benimki büyük hurmaydi Bir de solgar içiyorum.Bebek de normalde günde 20 gram civarı alıyormuş. 5 günde 150 gram almış. Keşke önceden deneseydim 😍
Pekmezi tahinle yerseniz bence daha iyi. Ben de kahvaltıda tahin pekmez karışımı yediğimde sertleşiyordu hemen göğüsler. Tahin ağırlıklı bir karışımdı

Kızlar sezeryandan sonra agdaya gıden oldu mu ?
Kac gun sonra gıttınız?
dıkıs bolgesı gerılırse dıye bıraz tedırgınım
Hıc jılet kullanmadım oyuzden kullanmak ıstemıyorum :KK43:

Bıde vurulan verem asısı yerınde hıc ız yok
Hemsıre yok yara olucak yok ıltıhap kapıcak yok akıntı olacak bısuru sey soyledı nokta bıle gorunmuyor sızın kıler nasıl ız kalmaması normalmı

3. Ay, 5. Ay yapılıyor ve hatırlatma dozu da 15. Ayda. Ama bu hangi marka adı unuttum. Beksero ve nimemtit gibi isimleri vardi
Ben 3.ay kontrolde sorayım bana dediğin hangisiymiş bana 9ay yada 1 yaş dedi sanıırm 9aydan önce yapılırsa 3 aşı dediğin gibi yapılıyomuş
9-1 yaş dan sonra 1 yada 2 yapılıyomuş sadece

Bıde vurulan verem asısı yerınde hıc ız yok
Hemsıre yok yara olucak yok ıltıhap kapıcak yok akıntı olacak bısuru sey soyledı nokta bıle gorunmuyor sızın kıler nasıl ız kalmaması normalmı
6.aydan sonra olucakmış o şişme kabuk olucakmış elleme sakın dedi orayı ozamn

3 4 gün deneyim öyle yazayım dedim .sonunda süt azalan gogsu artırmayı başardım 😁😁artık bayağı sertlesiyor. Üzüm pekmezini suya katıp içiyorum sabah öğlen ve gece 3 tane hurma yiyorum küçükse 4 5 tane olabilir .benimki büyük hurmaydi Bir de solgar içiyorum.Bebek de normalde günde 20 gram civarı alıyormuş. 5 günde 150 gram almış. Keşke önceden deneseydim 😍
Bende her gün pekmezli su içiyorum baya işe yarıyor. Solgar alsam mı kararsızdım senin yorumunu görünce almaya karar verdim eşime dedim ocağıma incir ağacı dikiyor kadınlar kulübü diyo🤣

Kızlar bakın bunlara et kemik suyu bebek kiymasi koyuyorlarmis
Çok pratik geldi Eki Görüntüle 3135043

Özellikle ambalaj olarak almamıştım ama dışardan yemekle birlikte gelenleri yıkayıp kullanıyordum buz, meyve suyu falan dondurmak için.

Bimde satılan ufak buz kalıplarında veya kağıt bardaklarda donduruyorum ben. Ama bunlar da çok az yer kaplar dondurucuda. İyi fikirmiş be 😁

Bu 4.mama denemem
Cocuk ilk defa bi mamanın tadını begenmedı . Bıraz arastırdım karıstırıp verılebılırmıs . Aptamil ve aptamil conformil

30 cc anca içiyor

Aç olunca mecbur ıcecek ya da o anda memeyı emecek🤷‍♀️
Bunları atmayacagım kullanıcam bıtene kadar. Zira suan baska çözüm yok zaten

Hipp kullandın dimi?
Bir süre daha bırakmadan kullansana. Kabızlık veya aşırı gaz yapmadı çoğu bebekte diye biliyorum.

Kızlar reflü için ne yapıyorsunuz? Sabahları çok ıkınıyor ağzından burnundan hep süt geliyor. Ben yanında değilken yapacak diye aklım çıkıyor yalnız bırakamıyorum bir haftadır. Yatağını dikleştirip yan yatırıyorum ama yine de korkuyorum.

Kızlarrrr..
Biri üzerime teselli atsın. Canım epey sıkkın 😐
Üç yıl önce eşim yurt dışı başvurusu yapmıştı. Dün haber geldi, kabul edilmiş. 4 ay kocam yok😔 ailem gelecek yanıma ama öyle ya da böyle düzenim bozulacak

Babam üç çocukla annemi başbaşa bırakıp Libya'ya gitmiş çalışmaya. 8 ay kalmış.
O zamanlar herşey daha zordu tabi. Ülke karışık sağ sol olaylarından. Omuz atsan açılacak kapılı, kapıcı odası gibi bir evde, çocuklu ve bebekli yalnız kadın. Nasıl teselli ama 💁

İyi bir kazanç olmuş tabi döndüğünde. Ev almışlar mesela..

Zor ama gelecek için iyi bir yatırım bu sizin için. Çok uzun bir zaman değilmiş. 4 ay çabuk geçer merak etme. Yalnız olmayacaksın en azından..

X