2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    319
Kızlar benim bi derdim var utandığım için söylemedim lakin bu durum canımı sıkmaya başladı benim haftam büyük olmasına rağmen kusma ve safra çıkarmaya devam onu da geçtim. Kusarken altıma kaçırıyorum hep aynı bıktım artık siz de de böyle bi şey var mı güzel hamişleer

Deri altına geçen miktar gerçekten gebeliği etkiliyecek kadar çok mu ya 😥 o konuda kesin bir bilgi yok sanırım. İnternette baktım bi çok yerde ilk 3 ay hariç güvenli diyor. Belki birilerinin doktoru bu konuda bilgi vermiştir. Belki daha doğal amonyaksız alternatiflere yönelirim.

Çevremde gebelikte saçını boyayan iki kişi var, bebekleri de gayet sağlıklı, onlar sanırım birinci trimester sonrası boyamışlardı.
9 ay beyaz saçla dolaşmak istemiyorum ya, saçlarım bi de siyaha yakın rengi direkt belli oluyor beyazlar 😕
Dinlediğim bir doktor ik trimesterda sakıncalı olduğunu, daha sonrada daha organik içerikli boya markaları tercih edilmesini tavsiye etmişti, ilk trimester bitince ben de boyayacağım

Sagol cnm, guzel sonuclarini bekliyoruz o zaman 🙏 bir yandan cocuk hasta bir yandan bu testleri arastiriyorum. Alternatif cok olunca kafa karisikligi da cok oluyor.

2-3firmayla gorustum standardin ustunu onermediler. Hepsinin bir arada bakilmasi std.testin hassasiyetini azaltiyormus. Ama ne oranda azaltiyor bilmiyorum. Abd calisilmiyor std.ustu, isterseniz kibrista bakiliyor dediler 🤷‍♀️

3 yer aradim bugun. Naterayi aradim, Panorama full testi onermedi ama std.in bir ustunu onerdi. En iyisi biziz, digerleri iyi degil minvalinde konustu 🤔 Biolab izmir'i aradim, panorama test yapiyoruz dedi, std. onerdi, ustunu onermedi hassasiyet dusuyor diye. Kendi doktorum izmir genetik lab.in brosurunu vermisti. Onlar da Serenity basic, plus ve unity (full) paneller var. Hassasiyet konusunu dile getirerek basic paneli onerdi. Sonuc olarak 7bin tl, 380$, 410$ seklinde nakit fiyatlar. Belki arastiran birilerinin isine yarar diye birakiyorum.

Yarin baska bir doktora basvuracagim. Insallah netlige kavusturabilirim.
Ah geçmiş olsun bebişine. Amin inşallah hepimizin sağlıklıca çıksın sonuçları inşallah. Benim yakın arkadaşımda izmirde oturuyor o da genoksa yaptırdı 1 haftada çıktı ben Ankaradayım merkezleri burada olduğu için 3,5 iş gününde çıkıyomuş pazartesi çıkabilirmiş. Türkiyede tek yapılan o test cihazı sadece bunlarda varmış. Birde doktorum en çok Allah korusun kötü sonuçlarda amniyosentezi karşılayacak bir firma olmalı dedi. Çünkü raporlamak gerekiyormuş falan fistan işte canım☺️

Kızlar benim bi derdim var utandığım için söylemedim lakin bu durum canımı sıkmaya başladı benim haftam büyük olmasına rağmen kusma ve safra çıkarmaya devam onu da geçtim. Kusarken altıma kaçırıyorum hep aynı bıktım artık siz de de böyle bi şey var mı güzel hamişleer
Normal canım idrar torbası yoğun baskı altında 😂 gececek inşallah ama son haftalarda yine gelir

Ah geçmiş olsun bebişine. Amin inşallah hepimizin sağlıklıca çıksın sonuçları inşallah. Benim yakın arkadaşımda izmirde oturuyor o da genoksa yaptırdı 1 haftada çıktı ben Ankaradayım merkezleri burada olduğu için 3,5 iş gününde çıkıyomuş pazartesi çıkabilirmiş. Türkiyede tek yapılan o test cihazı sadece bunlarda varmış. Birde doktorum en çok Allah korusun kötü sonuçlarda amniyosentezi karşılayacak bir firma olmalı dedi. Çünkü raporlamak gerekiyormuş falan fistan işte canım☺️
Herkes kendini övüyor belliki😂😂 benim doktor eurofinsi önermişti . 2 saat anlattı bana eurofins. Genoks popüler vs konusunu açtım heryerde onu duyuyorum sizi hiç duymadım falan diye . Onu gömdü şikayetler çok onda işte davaları çok oluyormuş hatalı durumlar yaşanıyomuş sıklıkla. Çok detaylı değilmiş onların baktığı std paket vs vs hepsi aynı demekki hepsi birbirine laf atıyor😂

Sagol cnm, bebis 9 yasinda 🤭 Bu ara epey hasta, iyilesecegine daha da agirlasiyor. Hastaliklar da bi tuhaf oldu iyice. Ilaca ragmen iyilesilmiyor. Genoks izmirde varmiymis, yarin orayi da arastirayim cnm, cok sagol 🙏

Sagol cnm, bebis 9 yasinda 🤭 Bu ara epey hasta, iyilesecegine daha da agirlasiyor. Hastaliklar da bi tuhaf oldu iyice. Ilaca ragmen iyilesilmiyor. Genoks izmirde varmiymis, yarin orayi da arastirayim cnm, cok sagol 🙏
Benimde kızım öyle oldu ya iyilesiyor aslında tuhaf bi sekilde öksürük gecmiyor bazen hic yok bazen durduk yere öksürük tutuyor yavrumu bu hastalıktan sonra

Bilemedim icin sordum zaten,yani simdi hastaneye gidip rezil olmakta istemem🤭,internetten bakiyorum lohusa takimlari cok suslu puslu,hic tarzim degil zaten,ama iste yine meraktan sordum
Cevabimda yanlis bisey mi yazdim acaba. Benim icin rahat olmustu. Ben kullandim. Kimisinin karni olmayabilir, normal dogumda belki gerekmiyordur,karin gidiyordur hemen. Bilemiyorum. Ama haklisin ben de baktim epey suslu puslu. Ama mutlaka secenekler vardir. Bazisi da dantelli suslu tercih edebilir. Kisiye gore degisir. Burada herseyi sormak serbest, hepimiz bunun icin buradayiz 🍀

Herkes kendini övüyor belliki😂😂 benim doktor eurofinsi önermişti . 2 saat anlattı bana eurofins. Genoks popüler vs konusunu açtım heryerde onu duyuyorum sizi hiç duymadım falan diye . Onu gömdü şikayetler çok onda işte davaları çok oluyormuş hatalı durumlar yaşanıyomuş sıklıkla. Çok detaylı değilmiş onların baktığı std paket vs vs hepsi aynı demekki hepsi birbirine laf atıyor😂
Olabilir tabi ben doktoruma pek güveniyorum ya bana önerdiği 2 firma vardı biri eurofins diğeri genoks o yüzden kafamı karıştırmak bile istemedim fiyatı uygun olanı seçtim🌼

Selam herkese🌺 saçlarını boyayan var mı bu süreçte? Bi zararı var mı? Ya da erken ne zaman boyayabilirim. Dün hastane tuvaletinde tepemden ışık vurunca benim beyazlar parıl parıl parlıyodu 🫣
Ben de cok hazirliksiz yakalandim bu konuda. Ama boyatmayacagim. Zararli olacagini dusunuyorum. Sadece kestirmek istiyorum, cok uzun ve kiriklar var, ona da annem izin vermiyor 🤣 doguma rapunzel gibi olurum bu gidisle.

X