2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    191
Benim dr 12. Haftada cinsiyet görmek imkansız dedi. Tahmin edenler %50 şansını mı kullanıyor yoksa 😁
benim doktorum bizim defalarca sormamıza rağmen 15-16 haftadan önce tek kelime etmedi🙈 daha önce ancak tahmin edebilirim tahmin etmek istemiyorum dedi.

Akşamları su içmeyin,ben 7 buçuk,8-den sonra su içmemeye,meyve yememeye çalışıyorum.O zaman gece tuvalete de durmuyorum.Amma arada içdiğimde oluyor,onda da gece durduğum zaman da oluyor,durmadığım zaman da.Uyku bölününce sonradan uyumak bazen zor oluyor
Susuyorum 😔 dun gece tuttum kendimi. 1 kere kalktım su icmeden yattim onda da

Herkes ilk bebek hissini kelebek gibi demis.benimki daha çok içimde arı vızıldaması gibi 😁 dünden beri hissediyorum ara ara.
bebek mi yoksa değil mi emin olamadım.icinde arı vızıldayan var mı

ay ben hiç hissetmiyorum yaaa. bazen elimi bastırınca bi pıt pıt oluyor o da bebiş mi bilmiyorum 🙈

kızlar yakında yeni bir konu olarak açacağım ama önce size sormak istedim
bebişin adını mustafa koyacağız kayınbabamın ismi. eşim çok istiyor onu kırmak istemiyorum..
yanına başka bir isim düşünüyoruz mustafayı pek kullanmayacağız yani daha çok 2.ismini kullanacağız.
öneriniz olursa çok mutlu olurum 🥰
bizim şimdiye kadar bulduğumuz isimler bunlar

Eklentiler

• F8114212-F987-484A-B5D5-2AC51C33FF97.png
    F8114212-F987-484A-B5D5-2AC51C33FF97.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 71
Herkes ilk bebek hissini kelebek gibi demis.benimki daha çok içimde arı vızıldaması gibi 😁 dünden beri hissediyorum ara ara.
bebek mi yoksa değil mi emin olamadım.icinde arı vızıldayan var mı
Bende hiç kelebek gibi değil sadece sırt üstü yattığımda bazen nabız gibi pıt oluyor yada böyle yer değiştiriyor içimde kayıyor gibi hissediyorum onun dışında otururken yan yatarken vs hissetmedim
bebişin adını mustafa koyacağız kayınbabamın ismi. eşim çok istiyor onu kırmak istemiyorum..
yanına başka bir isim düşünüyoruz mustafayı pek kullanmayacağız yani daha çok 2.ismini kullanacağız.
Ya ben bu isimleri Mustafa’yla uyumlu bulamadım. Tabi hiç Mustafa kullanmayacağız derseniz güzel isimler. Bizim de erkek isimler çorba oldu ya ben ya eşim beğenmiyor

Bende hiç kelebek gibi değil sadece sırt üstü yattığımda bazen nabız gibi pıt oluyor yada böyle yer değiştiriyor içimde kayıyor gibi hissediyorum onun dışında otururken yan yatarken vs hissetmedim

Ya ben bu isimleri Mustafa’yla uyumlu bulamadım. Tabi hiç Mustafa kullanmayacağız derseniz güzel isimler. Bizim de erkek isimler çorba oldu ya ben ya eşim beğenmiyor
Benimde öyle doktora sordum, sırtını göbeğe taraf yaslayınca damar atışı gibi duyuluyor o bölge sertleşiyor, hatta geçen sağlık ocağına gitmiştim kalp atışı dinlenecekti buraya koyar mısınız dedim tam nokta gösterdim anında kalp atışı güm güm güm duyuldu.Ebe de "Bebeğini çok net hissediyorsun, kaçıncı çocuk?" dedi🥰

Bende sadece ekşi tuzlu yiyorum, rokaya aşerdim, limon tuzlayıp yiyorum, turşu kavanozuna düştüm ama bebeğim erkek🥰
Bende şuan öyleyim tatlı aşığıyım normalde şimdi sadece tuzlu şeyler yiyebiliyorum ama cinsiyete kız dedi 😊 iki kızım var onlarda böle olmadım bu çok farklı bi gebelik düşük tehlikem var yatıyorum sürekli o yüzden cinsiyeti farklı düşünüyorum

Akşamları su içmeyin,ben 7 buçuk,8-den sonra su içmemeye,meyve yememeye çalışıyorum.O zaman gece tuvalete de durmuyorum.Amma arada içdiğimde oluyor,onda da gece durduğum zaman da oluyor,durmadığım zaman da.Uyku bölününce sonradan uyumak bazen zor oluyor
Bebek doğana kadar tuvalet meselesi sorun olacak. Ama aksamlari su içmeyin demek biraz yanlış geldi. Kronik İdrar yolları enfeksiyonu icin tek çözüm de bol bol su içmek

Mete

Bende şuan öyleyim tatlı aşığıyım normalde şimdi sadece tuzlu şeyler yiyebiliyorum ama cinsiyete kız dedi 😊 iki kızım var onlarda böle olmadım bu çok farklı bi gebelik düşük tehlikem var yatıyorum sürekli o yüzden cinsiyeti farklı düşünüyorum
Benimde öyle malesef bebeğin plesentası yukarı çıkmadı.7. Haftada reglden beter kanama oldu daha onun stresini atlatamadan daha dün lekelenmeyle kan geldi.Ama bebek çok iyi🧿Böbrekte taş vardı idrarla birlikte mi kan geldi acaba diyorum.Allah yardımcımız olsun🤲

Göktuğ Kerem 🥰🥰
Oglusumun adı buda fikir olsun 😇

Benimde öyle malesef bebeğin plesentası yukarı çıkmadı.7. Haftada reglden beter kanama oldu daha onun stresini atlatamadan daha dün lekelenmeyle kan geldi.Ama bebek çok iyi🧿Böbrekte taş vardı idrarla birlikte mi kan geldi acaba diyorum.Allah yardımcımız olsun🤲
Benimkininde plesentası yukarı çıkmadı 9 haftamda kanamalarım başladı 16 haftamdayım şimdilik kanamam durdu ama içerde hala kanama alanı ama bebiş çok iyi 😌 amiiin sizede çok geçmiş olsun🤲🏼

Bebek doğana kadar tuvalet meselesi sorun olacak. Ama aksamlari su içmeyin demek biraz yanlış geldi. Kronik İdrar yolları enfeksiyonu icin tek çözüm de bol bol su içmek
İdrar yolu infeksiyonu olanlar nasıl içmeli bilmiyorum,ama diyetisyenler de akşam su içmeyi doğru bulmuyor,tuvalete kalkma iateği geldiğinden gece uyku da bölünmüş oluyor.Dün gece ben de tuvalete kalkmak zorunda kaldım,sonra da uykuya dalmakta zorlandım.Gün boyunca yeterli sıvıyı almakla akşam belli bir saatden sonra içmemek en iyisi bence.

B
Susuyorum 😔 dun gece tuttum kendimi. 1 kere kalktım su icmeden yattim onda da
Ben kendimi zorluyorum en azından 1,5 litre içmek için.Yazda içebiliyorum,kışda su pek fazla içemiyorum.Susuyorsanız bu iyi aslında yeteri kadar sıvı almış olursunuz.Bu gün suyu daha çok içmeye çalıştım,tuvaleta gidişim arttı,bu da ayrı bir dert😒

Bu gün yatarken önce sağ,sonra sol bacağıma kramp girdi.Hamilelikten önce de böyle oluyordu,ama çok nadiren.Hamilelikte 2.trimestrde olması normalmiş yazıyor internetde.Ben de son zamanlar olmaya başladı,gezerken hala eklemlerim ağrıyor.Benden başka böyle olan varmı?

Benimde öyle doktora sordum, sırtını göbeğe taraf yaslayınca damar atışı gibi duyuluyor o bölge sertleşiyor, hatta geçen sağlık ocağına gitmiştim kalp atışı dinlenecekti buraya koyar mısınız dedim tam nokta gösterdim anında kalp atışı güm güm güm duyuldu.Ebe de "Bebeğini çok net hissediyorsun, kaçıncı çocuk?" dedi🥰
Evet benim hatta dönerken ağrı oluyor sırt üstü yatarsam bir yeri şişiyor anlıyorum sırtını sertleşince. İlk gebeliğim umarım daha da hissedeceğimiz günler gelir 🥰

X