2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    191
Ay ben beşikten bahsetmişim. Beşiğimiz de büyüktü. Montessori ev şeklinde yere sıfır yatak aldık sonradan, o işte 90*190. Ben kızımla birlikte uyuyorum çoğunlukla. Bazen o uyuyunca kendi yatağıma geçiyorum. Bazen bizim karyolada uyuyor benim kız, ben rahat edemeyince onun montessori yatağında yatıyorum. Kendim 82 kiloyum, çocuk 27 kilo. Yani 110 kilo çok rahat kaldırıyor. Bence çocuk 18 yaşına kadar yatabilir. Ben kendim yatıyorum açıkcası rahat rahat. Bebekle birlikte yatmak için büyük alın zaten.
Bende cevap veren alıntılayamadığım bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Bugün 90*190 sipariş verdim yere sıfır benimde.

Benim arkadaşım da doğum yapana kadar kullandım ben demişti.
Başka bir sorunu vardır yada onun dr u da unutmuştur söylemeyi, folik asitin 12 haftadan sonra faydası yokmuş, banada kullan demeyi unutmuş dr, 12.haftada folik asiti bırak dedi kullanmıyorum ki siz yazmadiniz dedim, neyse zaten bu saatten sonra faydası yok, omega3 kullan dedi

Aynen level nasıl level hahaha. Maşallah kuzuya darısı başımıza inş🥰🥰
Amin inşallah benim ki hopluyor gibi bir his oluyor sürekli dışardan belli olmuyor ama içerden acaip hissediyorum kilom var birde heralde plasentam önde geç belli olur dedi Dr bilmiyorım ama kilomdan bence dışardan belli olmayışı ama içerde fırtına kopuyor şimdiden düşünüyorum büyüyünce ne yapacağım diye nasıl duracak içimizde bu şekilde aklım almıyor hayırlısı valla 😅

Kızlar 20+3gunluk gebeyim bir sorum olacak size ben bebeğin hareketlerini baya baya hissediyorum ama tam aşağıda kasıkta zaten başında beri öyle asagidaydi ama kızımda böyle olmadı sürekli aşağıya doğru tekmeliyor dediler ki erken doğum yapabilirsin dikkat et bunu diyen çevrem ve baya korkuttular beni olabilir mi ya böyle bişi 1 Şubat'ta kontrolum var sorucam bu durumu ama yinede sizlere sormak istedim sancı yok ama baya baya tekmelerini aşağıda tamda afedersiniz ama deyimin başında hissediyorum korkuttular beni ya🥺
Anladığım kadarıyla çoğumuz hareketleri kasıkta hissediyoruz. Benimde aynı şekilde hep kasıklarda tekmeliyor. Bikacgun önce muayene oldum. Rahim ağzı uzunlugumda ölçüldü. Hiçbir sorun çıkmadı . Telaş etmeyin😊
Arkadaşlar
Kullandığınız vitaminler ve markalar nelerdir? Mesela kalsiyum kullanırken ayrıca yoğurt ve sütü bolca tüketiyor musunuz?
Kalsiyum ne kullanıyorsun canım sen? Dr mu yazdı. Ben İmom ,feramat ve magnorm kullanıyorum. Beslenmeme çok dikkat ettiğim cevizimi peynirimi vs çok yediğim günler İmom almıyorum mesela . Çünkü biliyorum ki birşeyin fazlasıda zarar

Başka bir sorunu vardır yada onun dr u da unutmuştur söylemeyi, folik asitin 12 haftadan sonra faydası yokmuş, banada kullan demeyi unutmuş dr, 12.haftada folik asiti bırak dedi kullanmıyorum ki siz yazmadiniz dedim, neyse zaten bu saatten sonra faydası yok, omega3 kullan dedi
Olabilir ayrıntılı sormadım. Bana hala folik asit vermediler dediğimde söylemişti. Peki özelde muyane oluyorsunuz. Devlette mi . Ben şehir hastanesine gidiyorum . Bazı şeyler önemsemiyor. Bazı şeyler Allah emanet gidiyor. Belki sizinde dr . Yoğunluktan unutmustur

Doktora göre değişiyor işte. Ben ağzımla gittim vitamin desteği istedim. 😅
canım bende herşeyi ayrı ayrı soruyorum vitamin yazıcakmısınoz önceki gebelikte şu ilaçları kullanıyodum hep anlatıyorum soruyorum öyle yazıyo ben devlete gidiyorum kontrole yakınımda özel olsayfı doğuma özele giderdim ama yaşadığımız ilçede özel yok en yakını 1 saat e yakın sürüyo gidiş geliş oğlum falan zorlanırız diye doğumuda devlette yapıcam inşallah sorunsuz geçer herşey

Anladığım kadarıyla çoğumuz hareketleri kasıkta hissediyoruz. Benimde aynı şekilde hep kasıklarda tekmeliyor. Bikacgun önce muayene oldum. Rahim ağzı uzunlugumda ölçüldü. Hiçbir sorun çıkmadı . Telaş etmeyin😊

Kalsiyum ne kullanıyorsun canım sen? Dr mu yazdı. Ben İmom ,feramat ve magnorm kullanıyorum. Beslenmeme çok dikkat ettiğim cevizimi peynirimi vs çok yediğim günler İmom almıyorum mesela . Çünkü biliyorum ki birşeyin fazlasıda zarar
Merhabalar. Bana doktor calcimax d3 yazdı. Coledan d ve gyno ferro yazdı. Ama calcimax hamilelikte fazla alımlar zararlı yazıyor aklıma takıldı hiç kullanmadım. Tekrar soracağım .

canım bende herşeyi ayrı ayrı soruyorum vitamin yazıcakmısınoz önceki gebelikte şu ilaçları kullanıyodum hep anlatıyorum soruyorum öyle yazıyo ben devlete gidiyorum kontrole yakınımda özel olsayfı doğuma özele giderdim ama yaşadığımız ilçede özel yok en yakını 1 saat e yakın sürüyo gidiş geliş oğlum falan zorlanırız diye doğumuda devlette yapıcam inşallah sorunsuz geçer herşey
İki hastane arasında ilgi farkı oluyor kesinlikle. İçinizi ferah tutun . Çok rahat bir doğum olacaktır. 😊

İki hastane arasında ilgi farkı oluyor kesinlikle. İçinizi ferah tutun . Çok rahat bir doğum olacaktır. 😊
evet canım oğlum olmasa özele gidebilirdim ama yakında olması çok çok önemli hastanenin oğlumun gelmesi açısından benim biran önce oğluma kavuşmam açosından mecburen devlette olucak hemşireler ebeler çok iyi ama oda şartları vs istemiyodum ama yapacak bişey yok idare edicez mecbur

X