2023 LGS ANNELERİ❤️❤️❤️

Aylakkadin

Bahar, bir insanla gelebilir insana 🕊
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
7.259
17.455
Herkese merhaba
2023’te çocukları Lgs sınavına girecek anneler ile toplanalım diyorum.
Bu başlığı fikir alışverişi yapmak adına açıyorum.
Doping hafıza
Vitamin falan filan bir sürü şey var. Onun için aklım çok karıştı. Sizler nasıl bir destek sağlıyorsunuz çocuğunuza…
Tavsiye aldıgımız yayınlar: mozaik yayınları
Lgs Hasan hoca videoları
Hız yayınları+çanta+arı+paragrafın güzel kaynaklardır paragraf için.
Zeka kupu, hız yayınları, mozaik, bilfen, Ankara yayıncılık, arı yayınları matematik fen Türkçe için

Son düzenleme:
Henüz harekete geçmedik biz de :) bu hafta 8.sinifa hazırlık konuları adı altında okulumuz başladı bizim (özel okul) çok da iyi oldu, koca yazı bomboş geçirdi kızım. Açıkçası iyice dinlensin tatili doya doya yaşasın diye biraz da biz esnek davrandık. Her türlü paylaşımı ve bilgiyi takipteyim ben de...

Anne değilim ama her sene LGS’ye çocuk hazırlıyorum . İngilizce öğretmeniyim. Aklınıza takılan bir şey olursa cevaplayabilirim
Harikasınız çok teşekkür ediyorum ❤️
Benim merak ettiğim şey şu çocuğuma nasıl yardımcı olabilirim?
Süreç bittiginde psikolojisi bozulmuş olsun istemiyorum. Bu süreci nasıl geçirsek daha faydalı olur? -zaten genel olarak ders çalışan bir aileyiz eşimle işlerimizden dolayı- onun için bir baskı oluşturmuyorum. Kızım kendisi çalışmak istiyor. Fakat ben çok çalışmasından ziyade yararlı çalışsın istiyorum
Okulu güzel ortamı seviyor fakat mesela çocuğumun bir konuda eksiği var diyelim ve okulda ki hocasının sınırsız zamanı yok, bu konuda hangi kaynağa başvuralım?

(Çok uzun yazmışsam ve kopukluk olmuşsa özür diliyorum)

Henüz harekete geçmedik biz de :) bu hafta 8.sinifa hazırlık konuları adı altında okulumuz başladı bizim (özel okul) çok da iyi oldu, koca yazı bomboş geçirdi kızım. Açıkçası iyice dinlensin tatili doya doya yaşasın diye biraz da biz esnek davrandık. Her türlü paylaşımı ve bilgiyi takipteyim ben de...
Çocukların incinmeyeceği bir süreç olsun inşallah.
Bizim okulda başladı bakalım inşallah. Birbirimizle bilgi paylaşımında bulunalım lütfen yapabildiğimiz kadar❤️

Harikasınız çok teşekkür ediyorum ❤️
Benim merak ettiğim şey şu çocuğuma nasıl yardımcı olabilirim?
Süreç bittiginde psikolojisi bozulmuş olsun istemiyorum. Bu süreci nasıl geçirsek daha faydalı olur? -zaten genel olarak ders çalışan bir aileyiz eşimle işlerimizden dolayı- onun için bir baskı oluşturmuyorum. Kızım kendisi çalışmak istiyor. Fakat ben çok çalışmasından ziyade yararlı çalışsın istiyorum
Okulu güzel ortamı seviyor fakat mesela çocuğumun bir konuda eksiği var diyelim ve okulda ki hocasının sınırsız zamanı yok, bu konuda hangi kaynağa başvuralım?

(Çok uzun yazmışsam ve kopukluk olmuşsa özür diliyorum)
Bence bol bol kitap okuduysa yıllar içerisinde , soruları daha kolay anlar ve daha kolay cevaplar .
Son sene sihirli değnek misali bir mucize çok nadir gerçekleşiyor .
Deneme sınavı yaptı mı hiç bilmiyorum ama zaman içinde farklı yöntemler denesin , mesela ben kendi öğrencilerime (sözel dersi için söylüyorum) Türkçe yeni nesil sorular için 2 defa okuyun anlamıyorsanız diğer soruya geçin derim . Çünkü Türkçe çözeceğim derken İngilizce , Din , inkılap tarihi derslerine bakamıyorlar .
Haklarında hayırlısı olsun inşallah

😁😁 aslında Buda mantıklı

Bu ülkedeki eğitim sistemine o kadar karşıyım ki , çocuğuma kesinlikle bu konuda baski vs yapmıyorum
Beni okuldaki öğretmenleriyle konuşmak bile geriyor , onlara da söyledim hocam ben geriliyorum sizinle konuşurken cocuk nasıl gerilmesin diye
Sıfır baskı, ister iyi bir okul kazanır ister şimdiki okuluna devam eder
Bizim hedefimiz yurtdisinda universite , o yüzden kasmiyoruz lgs yi

Bence bol bol kitap okuduysa yıllar içerisinde , soruları daha kolay anlar ve daha kolay cevaplar .
Son sene sihirli değnek misali bir mucize çok nadir gerçekleşiyor .
Deneme sınavı yaptı mı hiç bilmiyorum ama zaman içinde farklı yöntemler denesin , mesela ben kendi öğrencilerime (sözel dersi için söylüyorum) Türkçe yeni nesil sorular için 2 defa okuyun anlamıyorsanız diğer soruya geçin derim . Çünkü Türkçe çözeceğim derken İngilizce , Din , inkılap tarihi derslerine bakamıyorlar .
Haklarında hayırlısı olsun inşallah
Çok güzel o zaman çok şanslıyız. Tam bir kitap kurdu.
Çok güzel fikir bunu mutlaka söyleyeceğim. Farklı şekilde taktik yapmasını.

Herkese merhaba
2023’te çocukları Lgs sınavına girecek anneler ile toplanalım diyorum.
Bu başlığı fikir alışverişi yapmak adına açıyorum.
Doping hafıza
Vitamin falan filan bir sürü şey var. Onun için aklım çok karıştı. Sizler nasıl bir destek sağlıyorsunuz çocuğunuza
Ben de Türkçe Öğretmeni olarak burada yerimi alayım 😬 hoş bu sene hamilelik doğum derken okuldan uzağım ama yine de aklınıza takılan bir şey olursa istediğinizi sorabilirsiniz 💙

Benim kızım devlet okulunda. Okul kursu başlamıştı bayram öncesindeki hafta. Ona gidiyor haftada 3 gün.

Arkadaşımdan rica ettim matematik dersinde seviyesini ölçmesi için. İnşaallah o yardımcı olacak.

Dershane vs den ziyade birebir özel ders gibi düşünüyorum eksiklerini tamamlaması için. Buradaki dersaneleri eşim faydalı bulmuyor. Kendisi Fen öğretmeni. Fene o destek olur.

Kitap okuması için teşvik ediyoruz. Tatil dolayısıyla akışına bıraktık zaten. Okul kursunda ağır aksak başladılar bakalım hayırlısı.

Bu ülkedeki eğitim sistemine o kadar karşıyım ki , çocuğuma kesinlikle bu konuda baski vs yapmıyorum
Beni okuldaki öğretmenleriyle konuşmak bile geriyor , onlara da söyledim hocam ben geriliyorum sizinle konuşurken cocuk nasıl gerilmesin diye
Sıfır baskı, ister iyi bir okul kazanır ister şimdiki okuluna devam eder
Bizim hedefimiz yurtdisinda universite , o yüzden kasmiyoruz lgs yi
İnşallah hayal ettiğiniz gibi olur.
Kızımın aklında da birseyler var fakat hayat onu nereye götürür bilmiyorum.
Ben baskı yapmaktan ziyade ihtiyaç durumunda nasıl destek olurum diye merak ediyorum. Çünkü açıkça yardım istiyor. Bende onu desteklemek istiyorum

Ben de Türkçe Öğretmeni olarak burada yerimi alayım 😬 hoş bu sene hamilelik doğum derken okuldan uzağım ama yine de aklınıza takılan bir şey olursa istediğinizi sorabilirsiniz 💙
Fiilimsilerin bir kolay yöntemi var mı canım hocam❤️❤️

Benim kızım devlet okulunda. Okul kursu başlamıştı bayram öncesindeki hafta. Ona gidiyor haftada 3 gün.

Arkadaşımdan rica ettim matematik dersinde seviyesini ölçmesi için. İnşaallah o yardımcı olacak.

Dershane vs den ziyade birebir özel ders gibi düşünüyorum eksiklerini tamamlaması için. Buradaki dersaneleri eşim faydalı bulmuyor. Kendisi Fen öğretmeni. Fene o destek olur.

Kitap okuması için teşvik ediyoruz. Tatil dolayısıyla akışına bıraktık zaten. Okul kursunda ağır aksak başladılar bakalım hayırlısı.
Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.
Biz geçen sene bir kursa yazdırdık (yine kızım kendısı istemişti) fakat artı yerine çok çok eksi oldu kızıma

İnşallah hayal ettiğiniz gibi olur.
Kızımın aklında da birseyler var fakat hayat onu nereye götürür bilmiyorum.
Ben baskı yapmaktan ziyade ihtiyaç durumunda nasıl destek olurum diye merak ediyorum. Çünkü açıkça yardım istiyor. Bende onu desteklemek istiyorum
Matematik öğretmeni arkadaşım 8.sınıftaki çocukların bir koçla ilerlemesi gerektiğini söyledi. İlla para verip destek olacak bir koçtan bahsetmiyorum, annesi olur, babası olur, bir öğretmeni olur, farketmez ama bir koçu olsun onu destekleyecek dedi.

Bir arkadaş var, koç ve nefes terapisti vs.
Kızımı da sever. Sen de teyzesi olmasaydın diye üzerine attım.🤣 Hem dersler, hem de bir ergenle uğraşmak için çok gencim dermişim.😅 Şaka bir yana, gitti geldi arkadaşıma. İlk başlarda çok anlamlandıramadı ama şimdilerde nefes işini sevdi.
Belki öğrendiğin her ders işine yaramaz ama doğru nefes almayı öğrenmen çok önemli, bence bu derslerinden bile önemli diye konuştum. Ne demek istediğimi anlayan bir çocuk maşaallah barekallah.

Elimizdeki imkanları kullanmak istiyorum. Spora yönlendirmiştik, basketbola. Ona devam edecek inşaallah.

Sizlere tavsiye edilen yayınlar olursa burada paylaşalım. 💓

X