2023 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    229
Merhaba kızlar bana isim konusunda yardımcı olur musunuz kızım olacak elisa koyacaktık sonra asıl kökeninin ibranice, anlamının yalan yanlış birşey olduğunu öğrenince vazgeçtik mecburen. Bu arada 10 yıl sonra tüp bebekle oldu bebeğim🌸 Aklımdaki isimler
Birce
Hayal
Rüya
Ahsen
Saglıkla gelsin prenses bu isimler arasında ben en çok Rüya yıbegendim

Kozalak Bilmiyorum ama kuru dut satılıyor bu tarım kooperatifi marketlerinde, onu kaynatarak icebiliyormusuz. Ben hastayken burdaki arkadaşlar onermisti gerçekten iyi gelmişti.
Ay hiç bilmiyordum hemen aldıryaım ozman ya enfeksiyon kanda 40 larda çok yüksek benmki çok geçmiş olsun size umarım ben de atlatırım inşallh

Arkadaşlar bu göğüs meselesi benim kanayan yaram. 😪 Zaten 90 beden, 65 kiloyla hamile kalmıştım. Nerdeyse 6 7 kilo vermiştim. Bugün tartıldım 61 kiloyum ama bence hepsi göğüslerime gitti. Çünkü göğüslerim şu anda 105 beden oldu ve maalesef bu sütyenin de arkası kapanmamaya başladı. 😪 Galiba sütyenden vazgeçip nene badilerine geçeceğim. 🤭
Göğüs benim 80c di kibar iyi boyuttaydi suan gobek gogus yarisarak gidiyor ben sporcu sutyeni takmaya baslasim L beden normal sütyen almaya cesaretim yok muhtemelen bi 100 /105de benimki oldu inanilmaz buyudu
Selam kızlar,çok üzgün olarak sizlere yazıyorum.Cuma günü Detaylı ultrasonum vardı,Bursa’nın en iyi perinatoloğuna gittim önemli bir ultrason olduğu için.Detaylı da çok şükür bebeğimin sağlığı gayet yerindeydi her şey yolunda,fakat cinsiyeti sorduğumda dr kız dedi,takibimdeki dr da kız demişti zaten.ama 12.haftada yaptırdığım fetal DNA da erkek Çıktı,genoks da yaptırmıştım testi 70 kromozom hastalığa baktılar,tekrar genoksu aradık raporda yanlış mı yazdılar diye ama genoks ısrarla erkek olduğunu söyledi,perinatoloğun söylediği şu ya test yanlış ya da bebekte cinsiyet anomalisi var yani kromozomu xy erkek,ama dış görünüş kız böyle bir durumda yumurtalık olmuyor adet görmüyor o kadar üzgünüm ki,tekrar test verdik lütfen bana dua edin
Umarim buraya bir mucize oldu diye başlık atıp surecinizin nasil mutlu sonla bittiğini yazarsınız. Size dua ediyoruz buyuk bir sinav veriyorsunuz sonu guzel olsun insallah bi mucize olsun inşallah tekrarlayan testinizde sonuclar icin sukurler olsun diyelim🙏

Benimde otomatik ama normalde masada cok oturunca da batiyor oturdugum yer biraz sancili gerilmeli geçiyor. Zaten 4 ay kaldi insallah su gibi sakin huzurlu gecsin hepimizin

siz bi böbrekleri gosterin kum döküyor olabilir misiniz acaba cunku daha oncede yazmıştınız bobreklerimde agri oluyor diye bi gösterin insallah usutmeden falan onemsiz ağrılardır
Normal idrar tahlilinde cikar mi acaba? Ne yaptirmam gerekiyor bilmiyorum da

Kızlar merhaba Bir haftadır hastanede yatıyorum öksürük ve enfeksiyona şu an göğüs doktoru Bakıyor bana O yüzden sizlere sormak istedim annem kozalak şurubu göndermiş acaba hamilelikte kozalak şurubu kullanılabilir mi bilginiz var mı
Canım kozalak şurubunu Bana da söylediler hastayken Görümcem çocuğuna kullanıyor Hatta ama hamileyken kullanılıyor mu bilmiyorum bir zararı olduğunu düşünmüyorum açıkçası
Arkadaşlar bu göğüs meselesi benim kanayan yaram. 😪 Zaten 90 beden, 65 kiloyla hamile kalmıştım. Nerdeyse 6 7 kilo vermiştim. Bugün tartıldım 61 kiloyum ama bence hepsi göğüslerime gitti. Çünkü göğüslerim şu anda 105 beden oldu ve maalesef bu sütyenin de arkası kapanmamaya başladı. 😪 Galiba sütyenden vazgeçip nene badilerine geçeceğim. 🤭
Canım sütyenlerin arkası için ek kopçe satılıyor uzatma gibi . onlardan alıp takabilirsin ekstra biraz daha rahatlatır belki seni

Kızlar bende de genelde WC'ye çıkacağım zaman çok fazla gaz sancısı geliyor😮‍💨 bağırsakların resmen birbirine girdi sanki çocuğun etrafında hep bağırsaklarım ne tarafa yatsam da sancısı geçmiyor anca lavaboya çıkabilirsem geçiyor Ve bu da uzun sürüyor🤰 25 haftadayım diğer haftalarda daha çok zorlanır mıyım acaba korkmaya başladım Çünkü uykumdan uyandırıyor bu sancılar beni🫣🥱🥱

Normal idrar tahlilinde cikar mi acaba? Ne yaptirmam gerekiyor bilmiyorum da
Benim normal idrar temiz geldi alttan akintidan sürüntu alip test ediliyor .alttan bakınca anliyor doktor cunku kultur testin sonuclari çıkmadan sende akintinin renginden anladim enfeksiyon var dedi. Bu arada aksam baktim kultur sonucuda cikmis vajinal enfeksiyon var dedigi gibi fitil kullaniyorum 🙏 akintiniz yesil sari degilse sorun yoktur muhtemelen renk degisikliklerini dikkate aliyor doktorlar

Canım kozalak şurubunu Bana da söylediler hastayken Görümcem çocuğuna kullanıyor Hatta ama hamileyken kullanılıyor mu bilmiyorum bir zararı olduğunu düşünmüyorum açıkçası

Canım sütyenlerin arkası için ek kopçe satılıyor uzatma gibi . onlardan alıp takabilirsin ekstra biraz daha rahatlatır belki seni
Tesekkür edem cnm ozmn bnde içeyim ya bismilahhhh deyip ❣️❣️❣️

Yaa cok özendim maşallah ya benim herşey 4 4luk tu ilk 3 ay doktorum bol bol dinlen dedi ben evde oturmadim en son uçakla istanbula gittim o uçak basinci istnabulun tadini cikarcam diye cok uzun saatler ayakta kalmam uzerine düşmem de eklenince bir daha iflah olmadim kanama Lekelenme sanci agrilar raporlar ev-de surekli yatma zorunluluğu derken tum sistemim alt ust oldu. En guzeli kendi vücudunu dinlememek ama ben raporlu oldugum donem delirdim her bir zerremde bir hastalik buldum 🤧🤣
Böyle sayacak olursam benim de cok fena dönemim oldu. 5haftadan 10. haftaya kadar raporluydum siddetli kanamadan dolayi. Parca parca kanamam vardi. Hatta dr muhtemelen ikiz biri düsük oluyor dedi. Ama takili kalmamaya calisiyorum cogu seye. Evde 1 cocuk daha var istesemde oturamam. Ve bütün bu kanamali dönemde ev tasidik. Ailemizden 1 kisi bile yanimizda yok. Ve tasinma isleri avrupada trdeki gibi olmuyor. 2.ay sisme yatakta yattik yatagimiz gelemedi diye. Üstüne düsüncek olsam cok seyvar😊Yani herkesin kendine göre zor.

Benim normal idrar temiz geldi alttan akintidan sürüntu alip test ediliyor .alttan bakınca anliyor doktor cunku kultur testin sonuclari çıkmadan sende akintinin renginden anladim enfeksiyon var dedi. Bu arada aksam baktim kultur sonucuda cikmis vajinal enfeksiyon var dedigi gibi fitil kullaniyorum 🙏 akintiniz yesil sari degilse sorun yoktur muhtemelen renk degisikliklerini dikkate aliyor doktorlar
Belirgin bir akinti var bende. Ama beni simdi en cok korkutan bende de su geliyordu ya. Kultur de yaptirayim ben bir o zaman

Belirgin bir akinti var bende. Ama beni simdi en cok korkutan bende de su geliyordu ya. Kultur de yaptirayim ben bir o zaman
Merhaba. Ben gruba arada uzaktan bakıyorum da mesajınızı gördüm. 23 haftalık gebeyim. Benim de sağ böbreğimde yaklaşık iki aydır ağrı var.Günde bir iki saat ağrıyor geçiyor.bazen tam hizasında sırtıma yansıyor ağrı. Ayrıntılı ultrasonda radyoloji uzmanına söylediğimde böbreğime baktı ultrasonla.böbrek büyümesi oluşmuş. Bazı hamileliklerde oluyormuş.Bebek baskı yapınca da ağrıyor sanırım

Kızlar kontrolden çıktım çok şükür iyiydi 🥰 suyumda diğer haftalara göre daha iyi dedi çok mutlu oldum🥰 doktor diyor ki şaka yapmıyorum gerçekten fene değil dedi, çok hareketli dedi suyu olmasa büzüşürdü dedi. Bi mutlu ayrıldım ki😀😀🥰 24 cm 340 grammış, 20. haftaya göre nasil sizce☺️
Gözün aydın canım inşallah doğuma kadar hep böyle gider.🤲🏼😊

Merhaba. Ben gruba arada uzaktan bakıyorum da mesajınızı gördüm. 23 haftalık gebeyim. Benim de sağ böbreğimde yaklaşık iki aydır ağrı var.Günde bir iki saat ağrıyor geçiyor.bazen tam hizasında sırtıma yansıyor ağrı. Ayrıntılı ultrasonda radyoloji uzmanına söylediğimde böbreğime baktı ultrasonla.böbrek büyümesi oluşmuş. Bazı hamileliklerde oluyormuş.Bebek baskı yapınca da ağrıyor sanırım
Valla evet oyle bir sey de olabilir. Bu kadar fazla olmasi normal degil. Ya da enfeksiyon var kulturle baktiricam. Peki bobrek buyumesinin bir sakincasi var miymis? Gecici bir durum muymus

Valla evet oyle bir sey de olabilir. Bu kadar fazla olmasi normal degil. Ya da enfeksiyon var kulturle baktiricam. Peki bobrek buyumesinin bir sakincasi var miymis? Gecici bir durum muymus
Büyüyüp büyümediğini kontrol etmek gerekir dedi.ürolojiye görünmemi söyledi.ürolojiye henüz gidemedim orda daha net bir şey söylerler. Enfeksiyon benim de çıkıyor iki seferdir idrarımda

Merhaba kızlar bana isim konusunda yardımcı olur musunuz kızım olacak elisa koyacaktık sonra asıl kökeninin ibranice, anlamının yalan yanlış birşey olduğunu öğrenince vazgeçtik mecburen. Bu arada 10 yıl sonra tüp bebekle oldu bebeğim🌸 Aklımdaki isimler
Birce
Hayal
Rüya
Ahsen
Rüya 😊
Birce
Hayal
Rüya
Ahsen
Rüya ismini beğendim 😊 sizinkiylede uyumlu sağlıkla mutlulukla gelsin inşallah 🧿

X