2023 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    229
Aranızda sırt ve bel ağrısı çeken var mı, spor da yapıyorum ağrılarım azalsın diye ama işe yaramıyor. Sabah kalkıyorum sanki sırtıma kürekle vurmuslar,belim desen ayri 😒 parol içiyorum kahvaltı sonrası çünkü dayanamıyorum bir de gece boyu tuvalet ziyareti uykusuzluk olunca cok yorgun hissediyorum
Yatış şekliniz nasıl. Bebek ve Rahim büyüdüğü için sırt üstü yatmak önerilmiyor pek. Baskı yaptığı için. Yan yatıp yastıkla belinizi desteklemeyi deneyin.

Kızlar ben ilk doz aşımı oldum.
Ama hemsire bana başka doz olup olmayacagimi soylemedi ben de sormayi unuttum.

Acaba ilk hamileliğimde (7 sene önce) iki doz oldugum için bu hamilelikte tek doz mu olucam bilgisi olan var mi?

Acaba ilk hamileliğimde (7 sene önce) iki doz oldugum için bu hamilelikte tek doz mu olucam bilgisi olan var mi?
Benim de ilk gebeligimde 2 doz vardı sadece .Bunda tek doz oldum bir sene sonra için tarih verdi onu da yaptirirsan dozun tamamlanmış olacak dedi.Ama benim 2018 de idi sizin baya olmuş

Aranızda sırt ve bel ağrısı çeken var mı, spor da yapıyorum ağrılarım azalsın diye ama işe yaramıyor. Sabah kalkıyorum sanki sırtıma kürekle vurmuslar,belim desen ayri 😒 parol içiyorum kahvaltı sonrası çünkü dayanamıyorum bir de gece boyu tuvalet ziyareti uykusuzluk olunca cok yorgun hissediyorum
Sırt ağrısı çok yorulursam. Bel ağrısı ters hareket veya hızlı iş yaparsam... bel için dikkat ediyorum ama sırt ağrısı belli olmuyor az yorulsam da olabiliyor bazen. Gece boyu tuvalet ziyareti bende de oluyor yatmaya 2 saat kala kesin sıvı alımını. Biraz daha rahat oluyo. Gündüz tuvaletten çıkamıyorum ama 🤣🤣

Yatış şekliniz nasıl. Bebek ve Rahim büyüdüğü için sırt üstü yatmak önerilmiyor pek. Baskı yaptığı için. Yan yatıp yastıkla belinizi desteklemeyi deneyin.
Ben hep soluma yatiyorum zaten sağa yatinca nefes alamıyorum, sırt üstü yatinca da karnım sertleşiyor 😕 aynen iki yastık yaptım artık hem sirtima hem bacak arama ama işe yaramıyor galiba bundan sonraki süreç demekki böyle olacak 🤔

Benimki haftasına göre kisaydi hatta doktor önce gelişim geriliği mi acaba dedi takip edelim dedi. Sonra da genetik olarak öyle bir sıkıntı gorunmuor dedi. Yine de takipteyiz bakalim
Anlıyorum canım çok şükür genetik bir sıkıntı yokmuş🙏 Tabiki herşey de takipte olmakta fayda var. Sağlıkla gelsin yavrularımız🙏

4 hafta sonra 2. Dozu olacaksın yine canım. Benim bildiğim öyle koruyuculuğu yoktur o kadar çünkü

X