2023 Mayıs ayında tüp bebek ve transfer olacaklar💓

Mindamin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2022
2.194
2.432
43
Sevgili anne adayları herkese merhaba🥰. Kimimizin ilk tedavisi olacak👏. Kimimiz defalarca denedik belki olumsuz tecrübelerimiz oldu ama hiçbir zaman umutsuz olmamalıyız👍💯. Ben 3 kez denedim, 3 ü de negatif oldu. 4.denemem mayıs ayında dondurulmuş embriyolarla olacak nasipse❤. Gelin, tecrübelerimizi paylaşalım ve birbirimize destek olalım😄😍. Rabbim isteyen ve bunun için uğraşan herkese anneliği nasip etsin🤲💓

Benim ilk denememde 6 yumurta toplandı ve 5.güne 1 embriyo geldi ve negatif oldu. 2.denememde 7 yumurtadan 2 embriyo 5.güne geldi ve o da negatif oldu. 3.denememde 9 yumurta toplandı ve 4 embriyo 5.güne geldi, 2 tanesi donduruldu. Mayıs ayında bir sıkıntı çıkmazsa bu embriyolar yerleştirilecek😍

Bu arada normalde yaş ilerledikçe ki ben 40 yaşıma girdim yumurtalar azalır normalde ama benim arttı veya kaliteleri arttı ve 4 embriyom oldu. Bunun için beslenmemi düzenledim, antioksidan tüketimini artırdım ve doğal besledim. Paketli gıdalardan uzak durdum, işe giderken de kendi yaptığım yemekleri götürdüm. Hergün omega 3, omega 6 ve omega 9 içeren besinler tükettim. D vitamini, folk asit ve b 12 de tüketti. Tabii bu süreç yaklaşık 1 yıl sürdü. Aslında şimdiki beslenmeniz yaklaşık 3-6 ay sonraki yumurta oluşumuna etki ediyor ve tabii bu kadının yaşına göre değişiyor. Benim hocam yumurtaları görünce şaşırdı, hepsi aynı anda olgunlaştı çünkü ve 9 u da olgundu ve hepsi döllendi. Bu bilgilere yapılan çalışmalardan, bu konu üzerinde çalışan embriyologlardan ulaştım. Ama tabii ki tutunma için birşey yapamıyoruz, o da takdiri ilahi. İnşallah emeklerimiz boşa gitmez ve kucağımıza yavrularımızı alırız hayırlısıyla🤲

merhaba benimde bu ay 19 yumurtam toplandı, 17si olgunmuş, 13ü döllendi, 5. güne kaç tane kalır görücez, transfer için mayıs ayını bekliyoruz, benim ilk denemem olacak allah hepimize yardım etsin
Tedaviniz hayırlı olsun 🥰 yumurta gelişimi gayet güzel.. inşallah kaliteli çok embriyo gelişir ve ilk denemenizde pozitifi görürsünüz, rabbim hepimize nasip etsin🤲

Benim 12 yumurta toplandı 3 tanesi 5.gune ulaştı. Tahminimce Mayıs ayinda transfer olacağım ilk adetimi oldum ikinci adette doktoruma gideceğim ilk tedavim umarım olumlu sonuç alırım bu süreçte neler yapıyorsunuz opu sürecine kadar beslenmeme çok dikkat ediyordum ama artık saldım gibi :) zaten Ramazan oruç vs derken o dikkat azaldı önerileriniz var ise alırım . Umarım Mayıs ayına hamile olarak gireriz 😇

Merhabalar, ben de 38 yaşındayım. Doğal yolla olan bir kızım var 3 yaşına girecek. Yaklaşık 1 yıldır ikinci için uğraşıyoruz fakat hiç gebelik olmadı. İki aşılama sonucum da negatif oldu bu bir yıl içinde. Hem benim yaşım hem de eşimin sperm sayı ve hareketliliğinden dolayı doktor tüp bebek daha uygun dedi. Biz de başladık bu ay, 6 nisanda yumurta toplama olacak ve donduracağız dedi doktor. Sonrasında mayıs ayı transfer yaparız dedi. Tabi öncelikle yumurta toplanması ve başarılı bir şekilde embriyo oluşturulması gerekiyor. Tek ümidim doktorun benden yana umutlu olması. İlki içinde 1 yıla yakın uğraş vermiştim fakat rahim içi yapışıklık için histereskopi yapılıp iki ay sonra hamilelik gelişmişti. Bu sefer bu kadar şanslı olur muyum bilemiyorum. Allah isteyen herkese bu mutluluğu nasip etsin inşallah.

Arkadaşlar merhaba 27 Mart’ta transferim oldu bugün sekizinci günüm ama hiçbir belirti hissetmiyorum normal mi bu durumu yaşayan var mı hiçbir belirti hissetmeden pozitif sonuç alan oldu mu?

Merhaba 30 yaşındayım, ikinci denemem. İlk denememde ve ikinci denememde yaşadıklarımı uzunca anlattığım bi konum var ama özet geçmek gerekirse ilk denemem hayal kırıklığıydı. Herhangi bir vitamin takviye vs verilmeden başladık, 4 yumurta toplandı 2si döllendi 3.gün taze transfer oldum diğeri ilerlemedi ve negatif sonuç aldım. İkinci denemem başka bir doktor ve klinikle oldu takviye ve vitaminle başladık 2 ay sonra tüp bebeğe geçtik. 10 yumurta toplandı bazıları boş çıktı. Şu an 5.gün dondurulmuş 3 embriyom var. Myom ameliyatı oldum ve rahim dinlendirme sürecindeyim. Nasipse mayısta transfer sürecine başlayacağım. Allah hepimizin kucağını doldursun inşallah🥰

Benim 12 yumurta toplandı 3 tanesi 5.gune ulaştı. Tahminimce Mayıs ayinda transfer olacağım ilk adetimi oldum ikinci adette doktoruma gideceğim ilk tedavim umarım olumlu sonuç alırım bu süreçte neler yapıyorsunuz opu sürecine kadar beslenmeme çok dikkat ediyordum ama artık saldım gibi :) zaten Ramazan oruç vs derken o dikkat azaldı önerileriniz var ise alırım . Umarım Mayıs ayına hamile olarak gireriz 😇
Tedaviniz hayırlı uğurlu olsun, inşallah mayıs ayında rabbim yüzümüzü güldürür🤲 beslenme olarak paketli gıdalardan uzak durmakta fayda var ve şeker tüketmemeye çalışın. Sebze ağırlıklı beslenin..rahim brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası falan çok sever😅 omega 3 ve ceviz mutlaka her gün tüketin tabii ki folik asit, b 12 ve d vitamini de takviye edin öneririm. Olmazsa olmaz antioksidan içeren meyveler, donmuş da olur. Bu tarz beslenme vücudu güvende tutar ve bebek güvenli vücuda tutunur. Bebeklerimiz bize tutunsunlar inşallah🤲

Merhabalar, ben de 38 yaşındayım. Doğal yolla olan bir kızım var 3 yaşına girecek. Yaklaşık 1 yıldır ikinci için uğraşıyoruz fakat hiç gebelik olmadı. İki aşılama sonucum da negatif oldu bu bir yıl içinde. Hem benim yaşım hem de eşimin sperm sayı ve hareketliliğinden dolayı doktor tüp bebek daha uygun dedi. Biz de başladık bu ay, 6 nisanda yumurta toplama olacak ve donduracağız dedi doktor. Sonrasında mayıs ayı transfer yaparız dedi. Tabi öncelikle yumurta toplanması ve başarılı bir şekilde embriyo oluşturulması gerekiyor. Tek ümidim doktorun benden yana umutlu olması. İlki içinde 1 yıla yakın uğraş vermiştim fakat rahim içi yapışıklık için histereskopi yapılıp iki ay sonra hamilelik gelişmişti. Bu sefer bu kadar şanslı olur muyum bilemiyorum. Allah isteyen herkese bu mutluluğu nasip etsin inşallah.
Amin inşallah..tedaviniz hayırlı olsun, ne güzel anne olmuşsunuz, rabbim bi daha nasip etsin🤲😍 inşallah sağlıklı güzel embriyolar gelişir. Sadece doktor değil siz de umutlu olun, vücudunuza pozitif sinyal verir bu. Güzel olacak Allahın izniyle. Yumurta toplama sonrası haberleşelim

Arkadaşlar merhaba 27 Mart’ta transferim oldu bugün sekizinci günüm ama hiçbir belirti hissetmiyorum normal mi bu durumu yaşayan var mı hiçbir belirti hissetmeden pozitif sonuç alan oldu mu?
Evet bir belirti olmadan pozitif sonuç alan çok duydum. Test gününü bekle canım, o zamana kadar güzel düşün, bebeğin seninledir inşallah🤲

Merhaba 30 yaşındayım, ikinci denemem. İlk denememde ve ikinci denememde yaşadıklarımı uzunca anlattığım bi konum var ama özet geçmek gerekirse ilk denemem hayal kırıklığıydı. Herhangi bir vitamin takviye vs verilmeden başladık, 4 yumurta toplandı 2si döllendi 3.gün taze transfer oldum diğeri ilerlemedi ve negatif sonuç aldım. İkinci denemem başka bir doktor ve klinikle oldu takviye ve vitaminle başladık 2 ay sonra tüp bebeğe geçtik. 10 yumurta toplandı bazıları boş çıktı. Şu an 5.gün dondurulmuş 3 embriyom var. Myom ameliyatı oldum ve rahim dinlendirme sürecindeyim. Nasipse mayısta transfer sürecine başlayacağım. Allah hepimizin kucağını doldursun inşallah🥰
Amin canım inşallah..mayıs ayında pozitifi görürüz inşallah..beslenmene dikkat et, rahmin güzel hazırlansın yavruna🥰

Amin canım inşallah..mayıs ayında pozitifi görürüz inşallah..beslenmene dikkat et, rahmin güzel hazırlansın yavruna🥰
Ay sigarayı bile bırakamadım ya henüz, önceki süreçte çoook dikkat ediyodum avokadolar ananaslar kafeinsiz kahveler falan şimdi saldım :KK43: nisan sonuna doğru dikkat etmeye başlicam inşallah..

Amin inşallah..tedaviniz hayırlı olsun, ne güzel anne olmuşsunuz, rabbim bi daha nasip etsin🤲😍 inşallah sağlıklı güzel embriyolar gelişir. Sadece doktor değil siz de umutlu olun, vücudunuza pozitif sinyal verir bu. Güzel olacak Allahın izniyle. Yumurta toplama sonrası haberleşelim
Tabi inşallah güzel haberler veririm 🙏🏼 teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

arkadaşlar benim 5.güne 9 tanesi ulaştı ve donduruldu, embriyolog kaliteleri çok iyi çok umutluyum dedi ama öyle aa ab falan gibi bir bilgi vermedi, 3 nisanda ilk adetimi oldum, ikinci büyük ihtimalle nisan sonu mayıs başı olacak ve bir aksilik olmazsa transferim mayıs ayında, ben de folik asit dışında takviye kullanmıyorum her istediğimi yiyorum ama toplama öncesi kullandığım iğneler bana kilo aldırdı ya da ödem bilmiyorum :KK43:(( size de yaptı mı

arkadaşlar benim 5.güne 9 tanesi ulaştı ve donduruldu, embriyolog kaliteleri çok iyi çok umutluyum dedi ama öyle aa ab falan gibi bir bilgi vermedi, 3 nisanda ilk adetimi oldum, ikinci büyük ihtimalle nisan sonu mayıs başı olacak ve bir aksilik olmazsa transferim mayıs ayında, ben de folik asit dışında takviye kullanmıyorum her istediğimi yiyorum ama toplama öncesi kullandığım iğneler bana kilo aldırdı ya da ödem bilmiyorum :KK43:(( size de yaptı mı
Çok güzel 😍 çok güzel embriyo dondurulmuş, inşallah ilk transferde pozitifi görürsün🤲🥰Evet ödem yapıyor ama iştah arttığı için kiloya da meyil oluyor. İlk denememde çok kilo aldım. Sonrakilerde yumurta toplama öncesi hiç karbonhidrat tüketmiyorum o yüzden kilo almadım. Ama transfer öncesi antioksidan tüketmek ve sebze ağırlıklı beslenmeyi öneriyorum.

X