2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242
Ay ne güzel bi sürü iş paklamışsın, bu hafta ben de hızlıca toparlayacağm insallah🙏 pijamalar çok rahat görünüyor ben de bi bakayım artık sığamıyorum evdeki üstlere de altlara da 🤰🏼
Bana da pijamalarım olmuyor artık. Alt olarak beli gevşek olan iki taneyi giyiyorum sırayla. Ama üstler kısa kaldı. Göbeğim açıkta kalıyor ama yatakta olduğum için rahatsız olmuyorum. Kocalarımızın kıyafetlerine de çökebiliriz bence 😂 ben ona küçülen sweatlerine çöktüm mesela, çok rahat 😂

Her çocuk farklıdır, karnımızda bile... Hiç dert etmeyin gerçekten. Kardeşim zayıf ufak tefek biridir, kızı da ona göre zayıf ama uzun boylu doğdu... Hala zayıftır kızı. Ama sağlıklı. Önemli olan kısım da bu... Ben de hep kiloyla derdi olan biriydim. Oğlum kilolu bir bebel olarak doğdu. Şimdi kızımda temkinli olmaya çalışıyoruz, şekerden mi kaynaklı acaba diye. Şeker yüklemem normal olduğu halde... Yani hepimiz için süreç başka ilerliyor. Hiç üzmeyin kendinizi.
Teşekkür ediyorum 🥰🌸

Bana da pijamalarım olmuyor artık. Alt olarak beli gevşek olan iki taneyi giyiyorum sırayla. Ama üstler kısa kaldı. Göbeğim açıkta kalıyor ama yatakta olduğum için rahatsız olmuyorum. Kocalarımızın kıyafetlerine de çökebiliriz bence 😂 ben ona küçülen sweatlerine çöktüm mesela, çok rahat 😂
Ben şu hani koalalı suwen vardı ya pank pank paylaşmıştı sanırım. Ondan almıştım, onu giyiyorum bile şu anda 😂 bir tane de L beden alt üst pijama takımı aldım, değiştire değiştire giyiyorum. Baktım ikisi de pis, kocamın pijamalarına dadandım 😂
Sweatshirt lerime hala giriyorum ama onunkilere de rahat diye zaten dadanmıştım. Bazen üzerimde gördüğünde “kirasını isterim” diyor 😂

Madem kilo konusu yine gündeme gelmiş. Ben de en son 10 gün önce tartılmıştım. Annemin zoruyla bugün tartıldım ve 10 gün önceye göre sadece 100 gr almışım 🙁 bebeğin gelişmesine etki edecek diye annem korkutup duruyor beni sabahtan beri, yıldım yemin ederim 🤦🏼‍♀️
30. Haftayı da bitiriyorum artık, bu haftalarda haftalık bile yarım kilo değişmesi gerekiyormuş diye söylenip duruyor 🙁 yani bu da doktoruma pazar pazar yazılıp sorulacak bir konu da değil. Sizlere sorayım; endişelenmemi gerektirecek bir durum yok değil mi? Sonuçta bir hastalık geçiriyorum yani normal bir zaman değil ki

Normalde fit olanlar gebelikte daha fazla alıyorlar, yağ oranı az olduğu için. sen az yesen de vücut kendisini emzirme dönemi için hazırladığından ekonomi moduna alıyor yağ olarak depolama yoluna gidiyor ki emzirirken enerji kaynağı olarak kullanacak. Of bayılıyorum o bunlar daha iyi günlerin teyzelere. Bi de emiyor mu ablalar var onlar da can. Hepsinin ağzına tuvalet terliğiyle vurmalı. Ay şişsek ne olacak ayrıca onlara ne ya kadın kadını üzmek için niye bu kadar çaba sarf ediyor anlamıyorum 🤷🏼‍♀️
Kiloyu vermek sorun degil canim yaa tesekkur ederim bu arada tesellin icin benim takildigim nokta ekstra yememis olmama ragmen 10 kiloyu almam ama yukarda da yazmistim hamile kaldigimiz kilo etken oluyo sanirim kilolu kalanlar daha az aliyor genelde.. Ve evet son aylar haftada 1 kilo aliyosun filan diyenler var bana ya bide insanlara mesela cok kilo almak istemiyorum diyorum hemen “yaa tabi son aylar gorurum sisersin iyice” diyorlar bu cok cirkin geliyor bana fakat bir sey diyemiyorum yani hamile bir insana boyle yorumlar yapilmamali.. Bu tipki “ bu daha iyi gunlerin dogsunda gor” demekle ayni sey 😄

Ben şu hani koalalı suwen vardı ya pank pank paylaşmıştı sanırım. Ondan almıştım, onu giyiyorum bile şu anda 😂 bir tane de L beden alt üst pijama takımı aldım, değiştire değiştire giyiyorum. Baktım ikisi de pis, kocamın pijamalarına dadandım 😂
Sweatshirt lerime hala giriyorum ama onunkilere de rahat diye zaten dadanmıştım. Bazen üzerimde gördüğünde “kirasını isterim” diyor 😂
Sonuna kadar böyle çevire çevire giyinicez 😂 Biz onlardan göbek kiralama parası istersek zararlı çıkarlar, hiç seslerini çıkarmasalar daha iyi 😂

Madem kilo konusu yine gündeme gelmiş. Ben de en son 10 gün önce tartılmıştım. Annemin zoruyla bugün tartıldım ve 10 gün önceye göre sadece 100 gr almışım 🙁 bebeğin gelişmesine etki edecek diye annem korkutup duruyor beni sabahtan beri, yıldım yemin ederim 🤦🏼‍♀️
30. Haftayı da bitiriyorum artık, bu haftalarda haftalık bile yarım kilo değişmesi gerekiyormuş diye söylenip duruyor 🙁 yani bu da doktoruma pazar pazar yazılıp sorulacak bir konu da değil. Sizlere sorayım; endişelenmemi gerektirecek bir durum yok değil mi? Sonuçta bir hastalık geçiriyorum yani normal bir zaman değil ki
Hastayken almamış olman normal bence. Bebeğin almışsa yeterli ☺️

Ben de hızlı kilo alırken geçirdiğim rahatsızlık dönemimde, Vertigo, kilo bile verdim. Bebek iyiydi en son. Eğer vitaminleriniz iyiyse, kendinizi iyi hissediyorsanız çok da takmayın kafaya

30. Haftadayım. Ben tetenoz 2 yı olmamıştım. O dönem griptiö sonra da vertigo atağı geçirince 3 haftadır gidemedim. Hemşire gel yarın yapayım diyor, bilemedim. Genelde bitmiş oluyordu bu döneme kadar. Geç mi kaldım? Artık yaptırmasam mı diyorum

10 gündür bende aynı kilodayim ama hiç kafama takmadım bence sende takma bizim kilo almamizla bebegin alakası yoktur

Çok teşekkür ederim canım kaydettim 🥰
Off canım benim ben seni çok iyi anlıyorum. Kızım doğduğundan beri minyon ama maşallah çok sağlıklı gelişimi de yerinde bir cocuktu kilosunu takmıyorum desem de hep taktım, ara ara sırf yesin diye çocukla düşman oldum yemek saatlerinden nefret ettik ailece. Bi kaç gündür ikizler de biraz büyük doğsunlar diye normalde yemediğim miktarda pilav, makarna, hamur işi fırında patates falan yemeye başladım çok çarpıntılarım, mide rahatsızlıklarım oldu, ilk kez elim ayağım şişti, hiç rahat hissetmiyorum kendimi. Bi kaç gün daha böyle takarım sonra benim bebelerim minyon oluyor kabulüne geri döner sakinleşirim ara ara bu ataklar gelip gidiyor. Sana hangi türlüsü iyi gelecekse öyle yap önemli olan sen ve bebeğinsiniz 💐

30. Haftadayım. Ben tetenoz 2 yı olmamıştım. O dönem griptiö sonra da vertigo atağı geçirince 3 haftadır gidemedim. Hemşire gel yarın yapayım diyor, bilemedim. Genelde bitmiş oluyordu bu döneme kadar. Geç mi kaldım? Artık yaptırmasam mı diyorum
Ben mart annelerinde bile 2. Dozu yeni olanı gördüm dün okurken. Bir bak istersen.

Kızlar hastane odasına süsleme yapmayı ya da yaptırmayı düşünüyor musunuz? Ben haftaiçinde bizim hastanenin anlaşmalı olduğu organizasyon firmasından fiyat aldım oda süslemeye 5bin TL dediler. Ben de onların kullandıkları balon zincirlerinden kendim almaya karar verdim. partiden.com diye bir site buldum çok güzel balon aranjmanları var üstelik fiyatlar da 250 civarında. Kapı süsünü zaten ayrıca yaptırmıştım. Hediyelikleri ve çikolatayı da ekledik mi bitti gitti işte al sana organizasyon :))
Organizasyonlar fiyatı baya abartıyor, Ramazan'a denk geldiği için kendi kapı süsümü ve birkaç süs götürüp yaparım ben. Balon zinciri mesela internette 200-300 ken organizasyon 1.000 TL fiyat veriyor.
Çikolata alırım isimli, zaten ikramlık birşeye gerek olmayacak, masa süslemesi vs gereksiz.

Off canım benim ben seni çok iyi anlıyorum. Kızım doğduğundan beri minyon ama maşallah çok sağlıklı gelişimi de yerinde bir cocuktu kilosunu takmıyorum desem de hep taktım, ara ara sırf yesin diye çocukla düşman oldum yemek saatlerinden nefret ettik ailece. Bi kaç gündür ikizler de biraz büyük doğsunlar diye normalde yemediğim miktarda pilav, makarna, hamur işi fırında patates falan yemeye başladım çok çarpıntılarım, mide rahatsızlıklarım oldu, ilk kez elim ayağım şişti, hiç rahat hissetmiyorum kendimi. Bi kaç gün daha böyle takarım sonra benim bebelerim minyon oluyor kabulüne geri döner sakinleşirim ara ara bu ataklar gelip gidiyor. Sana hangi türlüsü iyi gelecekse öyle yap önemli olan sen ve bebeğinsiniz 💐
Benim önceki gebeliğimden kalma erken doğum korkum var canım 😪 O nedenle istemsiz acaba mı diye düşünüyorum. Ki burdaki kiloları okuyana kadar böyle bir düşüncem asla yoktu 🤷🏼‍♀️ Hatta doktoruma örnek olarak söyledim obez bir bebek değilse annede şeker yoksa o kiloda olması imkansız dedi.
Ben kendim de hayatım boyunca hiç kilolu bir insan olmadım zaten. Ben de dediğin şekilde yediğimde rahatsız oluyorum 🙁

Ama sen hastalık atlatıyorsun canım, hele bir iyileş önce.

Bu kadar hastalığa vermemen iyi yine. Son kontrolde ben de 15 gündür hiç kilo almamıştım doktorum da şaşırdı baktı bebeklerin suyu gelişimi haftasıyla uyumlu bişey demedi.

O bambaşka bir konu tabi, Allah korktuğundan emin etsin canım bu sefer herşey iyi gidecek insallah 🙏 ben de erken doğumdan çekiniyorum ama nasip insallah vaktinde sağlıkla gelsinler. benim eşim de geçen doktora sordu bu bebeklerin ikisi birden cok kilo alırsa tamam biz büyüdük artık deyip erken doğmaya kalkmasınlar diye. Her akılda başka başka sorular 🤷🏼‍♀️
Benim önceki gebeliğimden kalma erken doğum korkum var canım 😪 O nedenle istemsiz acaba mı diye düşünüyorum. Ki burdaki kiloları okuyana kadar böyle bir düşüncem asla yoktu 🤷🏼‍♀️ Hatta doktoruma örnek olarak söyledim obez bir bebek değilse annede şeker yoksa o kiloda olması imkansız dedi.
Ben kendim de hayatım boyunca hiç kilolu bir insan olmadım zaten. Ben de dediğin şekilde yediğimde rahatsız oluyorum 🙁

O bambaşka bir konu tabi, Allah korktuğundan emin etsin canım bu sefer herşey iyi gidecek insallah 🙏 ben de erken doğumdan çekiniyorum ama nasip insallah vaktinde sağlıkla gelsinler. benim eşim de geçen doktora sordu bu bebeklerin ikisi birden cok kilo alırsa tamam biz büyüdük artık deyip erken doğmaya kalkmasınlar diye. Her akılda başka başka sorular 🤷🏼‍♀️
İnşAllah canım 🤲🏻 Rabbim hepimizi sağlıcakla kavuştursun 🤲🏻

Geçen eşim de bana dedi benimkiler yıkansın da sen giy olmazsa diye o da pek kilolu değil ki kurtaracak mı bilmiyorum😂 zaten bi iki sweatshirt aldık bana doğuma kadar sen giy sonra ben giyerim çok güzelmiş diyo😂

X