20lik Dis cekimi sonrasi gecmeyen sislik

Tablodakideli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2015
683
883
Merhabalar, aslinda devam eden bir konu basligina yazmistim ama cevap gelmeyince yeni konu acmak istedim.

Benim bir sorum var.
Cumartesi gunu sag alt ceneme yari gomulu olan disimi cerrahi operasyonla aldilar. Uyusma ve dikis atilmasina kadar gecen toplan sure 1 saat 15 dakika idi.
Herhangi bir agri aci hissetmedim. Kanama vs de sikintili olmadi.
Ancak cidden cenemin kirilacagini filan dusundum cunku oyle bir abaniyoduki disci. Acaip bir guc uyguluyodu filan.

Neyse islem bitti sikinti yok. Gece agrilarim basladi. Ve ertesi gun uyandigimda sag tarafim coktaaan sismeye balasmis. Pazartesi de devam etti sismeye. Ve avuc ici biyuklugunde orta boy bir elma boyutunda sisligim var. Artik buyumuyor ama bugun 4. gun ve hala kuculme yok. Doktor 1 hafta surer iyilesmesi dedi ancak bu sislik 3 gunde inecek turden degil. Bu durumda olan var mi? Cozumu nedir bu dakikadan sonra?

Ayrica cenemi de cok acamiyorum.
Bir parmak aralaniyor.
Dilim ilk gunlerdeki gibi degil, gayet rahat ceviriyorum acimiyor ama cenemi acmak icin egzersiz yapiyorum sonrasinda muthis bir kemik agrisi basliyor.

Yani su an iki sorunum var; sisligimi nasil hizlica gecirebilirim ve digeri ise, cenemin acilmasi icin ne yapmaliyim.

Cumartesi gunu arkadasimin dugunune katilicagim icin biraz panik yaptim.

X