20lik dişş

cimcimeninannesi10

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2022
23
11
27
1 Martta 20lik dişim çekildi. Dikişim var. Daha önce 20lik diş çektiren varsa sormak istiyorum sigara ne zaman içtiniz ? İçtiyseniz de iltihap bişey oldu mu ? Daha 8 gün var dikişlerin alınmasına

1 Martta 20lik dişim çekildi. Dikişim var. Daha önce 20lik diş çektiren varsa sormak istiyorum sigara ne zaman içtiniz ? İçtiyseniz de iltihap bişey oldu mu ? Daha 8 gün var dikişlerin alınmasına
Bence firasttan istifade birak..Bahanen de bu olsun..

içmeyin alveolit olur çekilen yer iltihaplanır emme sömürme dille kurcalama gibi şeylerde yapmayın bozmayın ordaki pıhtıyı

20 likten sonra sigara içemiyorsun
Aman diyeyim ha
Tüm dişlerini kaybeder
Üstüne akciğer kanseri bilem olabilirsin🥴

Hahaha aynı deli soruları bende sormuştum çevreme :rolleyes: Cevap vermiyim zira benim cevabım pek sağlığa iyi gelmez. Zaten içsen bile tat alamıycak hatta acı hissedebilirsin. Dikiş kısmını hatırlamıyorum ama eriyen falanmıydı acaba. Neyse . Bekle sağlığın için

içmeyin alveolit olur çekilen yer iltihaplanır emme sömürme dille kurcalama gibi şeylerde yapmayın bozmayın ordaki pıhtıyı
İyi geceler, ben de 18 şubatta çektirdim yirmilik dişimi, doktor bana da sizin dediğiniz gibi emme dille kurcalama vs yapma dedi. İlk hafta çok dikkat ettim ama sonra grip oldum, çok afedersiniz boğazımda balgam da olunca çok zorlandım, boğazımı temizlemeye çalışırken emme oluyor gibi sanki, bir şey olur mu

Fırçalarken de hala kanıyor bu normal mi
Dikiş yoktu bende

İyi geceler, ben de 18 şubatta çektirdim yirmilik dişimi, doktor bana da sizin dediğiniz gibi emme dille kurcalama vs yapma dedi. İlk hafta çok dikkat ettim ama sonra grip oldum, çok afedersiniz boğazımda balgam da olunca çok zorlandım, boğazımı temizlemeye çalışırken emme oluyor gibi sanki, bir şey olur mu

Fırçalarken de hala kanıyor bu normal mi
Dikiş yoktu bende
aslında artık kanama olmaması gerekirdi bence bir muayeneye gidin... baksınlar derim

20 likten sonra sigara içemiyorsun
Aman diyeyim ha
Tüm dişlerini kaybeder
Üstüne akciğer kanseri bilem olabilirsin🥴
Dört gün önce abim üstten beş tane kaplamasını yutmuş uykusunda 😐 ağzı hala öyle açık, randevu tarihini bekliyor ve sigara da içiyor. Dediğiniz gibi ona da zararlı olmaz mı sigara 😓

aslında artık kanama olmaması gerekirdi bence bir muayeneye gidin... baksınlar derim
7 Mart’ta tekrar randevum var diye beklettim ama beklemeden gideyim mi
Normal zamanda kanamıyor ama fırçalarken kanıyor. Doktor korkma fırçala mutlaka demişti. Bazı hastalar korkusundan fırçalamıyor o daha tehlikeli dedi, enfeksiyon en çok korktuğum, o yüzden çok dikkat etmeye çalıştım

7 Mart’ta tekrar randevum var diye beklettim ama beklemeden gideyim mi
Normal zamanda kanamıyor ama fırçalarken kanıyor. Doktor korkma fırçala mutlaka demişti. Bazı hastalar korkusundan fırçalamıyor o daha tehlikeli dedi, enfeksiyon en çok korktuğum, o yüzden çok dikkat etmeye çalıştım
7 marta birşey kalmadı randevuda gidin o zaman... genelde 10 günde iyileşir üstelik dikişsizmiş ne şanslısınız benim ameliyatla alındı dikişliydi
4 tanesini de çektirdim hepsi ayrı ayrı sıkıntılıydı 1 tanesi hariç diğerleri 10 günde iyileşti ama ondan şaşırdım hala kanamasına

7 marta birşey kalmadı randevuda gidin o zaman... genelde 10 günde iyileşir üstelik dikişsizmiş ne şanslısınız benim ameliyatla alındı dikişliydi
4 tanesini de çektirdim hepsi ayrı ayrı sıkıntılıydı 1 tanesi hariç diğerleri 10 günde iyileşti ama ondan şaşırdım hala kanamasına
Benimkinin birazı eti parçalayıp çıkmıştı, normal diş çeker gibi çekti uzun da sürmedi işlem ama ilk gün çok kanadı, doktor da tükürecek bir şey yok tükürme dedi diye hep yutkunmaya çalıştım, aşırı midem bulandı 😐

Diğerleri tam gömülü, sanırım korkudan onları bırakacağım..

Benimkinin birazı eti parçalayıp çıkmıştı, normal diş çeker gibi çekti uzun da sürmedi işlem ama ilk gün çok kanadı, doktor da tükürecek bir şey yok tükürme dedi diye hep yutkunmaya çalıştım, aşırı midem bulandı 😐

Diğerleri tam gömülü, sanırım korkudan onları bırakacağım..
tam gömülü olması korkulacak birşey değil ,incecik diş derisi kaldırıp pıt diye çekiyorlar benim hiç sıkıntı yaşamadıklarım gömülü olanlardı ,asıl sorun yaşadığım neredeyse yarısı çıkmış normal diş gibi duran 20 lik dişimdi onun iyileşmesi 2 ay sürdü ...

X