21 - 27 Aralık 2020 Haftalık Burç Yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Pro Üye
13 Eylül 2013
34.368
2.096
kk kadın (14).jpg
21-28 Aralık haftasına Balık enerjisiyle başlıyoruz...​

"Hiç kimse sana karşı değil, herkes kendinden yana" Mevlana

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Geçen haftaki Güneş tutulmasıyla birlikte eğitim, yurtdışı ve hukuki konularda bir konu gündeme düşmüş olabilir. Bu haftanın ilk gününde bu konuya ilişkin bir belirsizlik, kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Özellikle Pazartesi günü kendinizi baskı altında hissedebilir; bu konularda bir karşıt olma durumu, bir zıtlaşmayla karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri yaptıysanız yol alacaksınız; yok beklediyseniz, ki Koçlar sabırsızdır beklemeyi sevmezler, kulağınızın üstüne yattıysanız geçmiş olsun, konu her neyse yarım kalabilir. Gerginlikler olacaktır; iyi bir gözlemle pes etmemek gerekir. Perşembe günü Ay Boğa Burcu’na geçtiğinde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Yukarıdaki konularla ilgili gelişmeleri göreceksiniz. Tabii ki arada baskılar, kısıtlanmalar olacaktır. Özellikle otorite konumundaki kişilerden bu kısıtlanmayı ve baskıyı hissedebilirsiniz. Pazar günü daha entelektüel geçecek. Sıra dışı fikirlerle beslediğiniz çözümlere adım atmak isteyeceksiniz. İş konusunda yöneticilerinizle iletişiminize dikkat etmeniz gerekecektir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Para konusu mu var gündemde? Belki yapmanız gereken bir harcama veya almanız gereken bir kredi? Veya bir borçlanma? Ya da partnerinizin kafasında parasını değerlendirmeye dair bir fikir var. Bu haftanın başında acabalar içinde gidip gelebilir; detaylar üzerinde dağılabilirsiniz. Salı günü Ay Koç burcuna geçince kendinizi daha etkin hissedebilirsiniz. Üzerinizdeki baskıyla hızlı karar vermekten de kaçınmalısınız. Perşembe günü Ay Boğa Burcu’na geçtiğinde ne yaptığınızı daha iyi biliyor şekilde yol alabilirsiniz. Ay’ın en yüceldiği derecede Güneşle güzel bir görünümü var ama yine de dikkatli olun; Uranüs oralarda gezinirken, üstelik de retro hareketinde seyreylerken kucağınıza geçmişten gelen hesaplaşmalar düşebilir. Hafta sonu, etraflıca düşünmeniz gerekebilir, para konusunda netleşmeyen durumlar söz konusu olabilir. Pazar günü Ay İkizler Burcu’na geçtiğinde yeni fikirler, yeni değerlendirmeler çıkacaktır. Etkin iletişim, düşüncelerinize yön vermek için iyi bir yöntem; ama kafa karışıklığını kelimelere yansıtırken dikkat etmeniz gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler: Partnerinizle ilgili bir konu mu gündeminize düşmüştü geçen hafta Güneş tutulmasıyla birlikte? Ya da ortaklık kurma düşüncesi mi doğdu gündeminize? Mahkemeniz de olabilir sizi güne takılı tutan. İşte bu konularda Pazartesi günü kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Neden ben diye türlü türlü sorularla kendinizi sorgulayabilirsiniz. Hatta haftaya kurban enerjisiyle başlayabilirsiniz. Acele etmeyin; üzerinizdeki baskıyla psikolojinizi alt etmeyin. Salı günü özellikle bu baskıyı daha net hissedebilirsiniz. Ay Şiron kavuşumu var Salı günü. Acınızı derinleştirmeden ve acele karar vermeden durumları sadece değerlendirin Perşembe günü duygularınızdan daha emin olarak yol almanız için elinize fırsat geçecek. Hafta sonuyla birlikte de yeni değerlendirmeler, yeni sorgularla çözüme gitmek adına yeni bakış açıları geliştireceksiniz. Tek yapmamanız gereken sesinizi yükseltmek ve kalp kırmamak olmalıdır. İçinizdeki şüphelerden kurtulmalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Çalışıyorsanız iş yerinde, çalışmıyorsanız evinizde bir takım değişiklikler mi baş gösterdi? Artık el koyma vakti mi geldi olay her neyse? Empati yönünüz zaten fazla; bir de haftanın ilk günü Ay Balık Burcu’ndayken kendinizi sorgulamanın lüzumu yok. Olayları sorgulamadan durumu sorgulayın. Salı günü durumla ilgili daha baskın duygular içine girerseniz, ilgi alanınızı değiştirin; spor yapın mesela, Ay Koç burcunda seyir halinde olacak çünkü. Perşembe günü Ay Boğa Burcu’na geçince konular ve duygular netleşince kendinizi daha güvende hissetmekle birlikte hafta sonu Ay İkizler Burcu’na geçtiğinde konuları değişik açılardan değerlendirme imkanı bulacaksınız. Elbet ara ara nedenler niçinler havada uçacak ama her halükârda ektiğinizi biçeceksiniz. Dağılmayın. Dağılmayın ki sağlık konusu gündeme gelmesin.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aşk kokusu mu alıyorsunuz? İlişkinde yeni bir döneme mi giriyorsunuz? Ya da çocuğunuzla ilgili gelişmelere mi yöneliyorsunuz? Her şeyi bilmek gibi bir zorunluluğunuz yok, yardım almanız gerekiyorsa birilerine danışmalısınız. Egonuzu kontrol altına almazsanız karşıdan geçen Jüpiterle birlikte durumu abartabilirsiniz. Biraz daha sakin bir yaklaşım göstermelisiniz. Durumu manipüle etmeden Perşembe gününü bekleyip ve duygulardan emin olduktan sonra değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz. Perşembe günü yaşadıklarınız daha netleşeceğinden ne, niçin sorularına daha açık cevaplar alabilirsiniz. Gözünüze çarpan bazı durumlardan dolayı hafta sonu konuyu etraflıca düşünmeniz gerekebilir. Acele yok. At koşturmuyor ardınızdan.

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Evinde olan Başaklar ve Yükselen Başaklar, haftanın ilk günü Ay tam karşıdan geçerken duygusal moda devam edebilirler. Evlerine ve ailelerine yönelik konularda psikolojik olarak üzerlerinde bir ağırlık hissedebilirler. Kafanızı karıştırmaya gerek yok, detaylara takılmayın. Araya başka konuları koyabilirsiniz. Kafanızı dağıtmak için örneğin Salı günü yeni bir kitap okumaya başlayabilirsiniz. Size bir kitap bile önerebilirim. Nazan Bekiroğlu’ndan "Nar Ağacı"nı okumaya başlayabilirsiniz. Perşembe günü kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz; her gün kar yağmıyor. Hafta sonu konuyu etraflıca düşünürken lütfen abartmayın. Her detaya hakim olacağım diye durumların içerisinde kaybolmayın. En önemlisi konu her neyse illa hata bulacağım diye takılmayın.

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Herkese uyum göstereceğim derken kendi düşüncelerinizi kulak arkası mı ettiniz? Ne oldu? İstediğiniz gibi yürümedi değil mi işler? Net olmadığınız için muhtemelen kendinizi değersiz hissediyorsunuz haftanın ilk günü. Size yanlış yapıldığını düşünüyorsanız, önce kendinize bakmalısınız. Sırf onay almak için düşüncelerinize ket vurmamalısınız. Salı günü ani bir kararla sesinizi yükseltmenize gerek yok. Düşüncelerinizi savunurken iletişim konusunu etkin bir biçimde yönetmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Hak hukuk hesabına girmeyin yeter. Perşembe günü Ay Boğa Burcu’na geçtiğinde kendinizle yüzleşin, ama acımasız da olmayın. Hafta sonu bakış açılarını arttırıp gündeminizdeki konulara daha etkin yol alacaksınız. Acele etme, kabul et. Neyi mi? Çoğunlukla her şeye evet dediğinizi.

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Sizi seviyorum. İçinizdeki gizemle hayranlık bırakıyorsunuz gittiğiniz yerlere. Ama damarınıza basılınca da çevrenizdekilerin vay haline. Suçlu suçsuz herkes aynı sepette yerini alıyor. Kafa karışıklığını sevmezsiniz bilirim. Sizin gündeminizde para konusu var. Ne yapsam ne etsem diye düşüneceksiniz. Sakince, konuların derinliğinde kaybolmadan durumu değerlendirin. Sıkıntı mı var geçim konusunda? Alternatifleri Perşembe günü değerlendirin. Yeni bir iş belki? Belki online bir işe adım atma? Para kazanmaya veya harcamaya dair her ne varsa kafanızda hafta sonu çeşitli alternatifler üzerine düşünmeniz için fırsat geçecek elinize. Etraflıca düşünün, konunun bu kadar gizli olmasına da gerek yok, yakınlarınızla paylaşırsanız daha hızlı ve net bir çözüm bulabilirsiniz.

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Geçen hafta Güneş Tutulması sizin burcunuzda gerçekleşti. Artık “ben” demenin vakti geldi dediğiniz konuyu gündeminizde tutacaksınız. Aile, iş derken kendi özünüzden mi uzaklaştınız? Kendinize vakit ayıracaksınız. Özgürlük naraları atarken abartmadan hareket etmelisiniz. Salı günü ani bir kararla hayatınıza yön vermeyin; Perşembe gününü bekleyin konuları daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz. Hafta sonunda Ay tam karşı burcunuza geçtiğinde partnerinizle iletişim konusuna azami dikkat göstermeniz gerekebilir. Kendi özgürlük alanınızı belirlerken karşı tarafın sınırlarını çizmek adına kalp kırmamaya dikkat ediniz.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Canım Oğlaklar. Ne kadar zor bir yıl geçirdiniz. Yoruldunuz, düştünüz, düştüğünüz yerden kalkamadınız; hatta darmadağın oldunuz. Ama artık tutulmalar burcunuzu terk etti. Daha kendinden emin yol alacaksınız; en önemlisi nefes alacaksınız. Bilinçaltınızdaki baskıdan kurtulmak için daha çok çaba sarf etmeniz gerekebilir. Kaybeden değilseniz; aslında en fazla değişim gösterensiniz. Daha güçlü bir şekilde hayata devam edeceksiniz; buna emin olun. Kendinizi yalnızlığa itmeden psikolojinizi de kontrol altında tutarak; ne kadar işkolik de olsanız meditasyon ve yogaya biraz yer ayırın derim hayatınızda. Bu geçiş süresini iyi değerlendirin. Perşembe gününe daha emin gireceksiniz. Bu aralar kendinizi sorgulamalar gündemde olabilir; kendinize çok acımasız da olmayın. O kadar zor bir süreçten geçtiniz ki kendinize asla haksızlık etmeyin.

Kova ve Yükselen Kovalar: Satürn ve Jüpiter’in haftanın ilk günü burcunuzun ilk derecesinde kavuşumuyla birlikte artık gözler sizlerin üzerinde olacak. Arkadaş gruplarınıza öncülük edebilir, liderlik yapabilirsiniz. Sizin gerçekçi yaklaşımınızla birlikte sosyal çevrenizi genişletmek için elinize fırsatlar geçecek. Bir şekilde teknolojiyi gündeminizde tutun. Perşembe gününden sonra yapabilecekleriniz konusunda etkin bir yapılanmayla birlikte çevrenizin ilgisi üzerinizde olacak. İletişimde çok dağılmadan hareket etmelisiniz. Sizin isyankâr bir tarafınız var; kontrol altından tutmanızı öneririm, aksi takdirde Pazar günü ağzınızdan çıkan kelimeler yanlış anlaşılabilir.

Balıklar ve Yükselen Balıklar: Pazartesi gününe duygusal başlayacaksınız. Kırılgan yapınızla birlikte özellikle kariyer alanında hissedeceğiniz baskılar psikolojik olarak sizi kısıtlayabilir. Siz empati yaparken dengeyi kaçırmamalısınız. Başkalarını iyi edeyim derken kendinizden kaçmamalısınız. Kariyer hayatınızda gitmeyen bir durum varsa, konuyu değerlendirmek adına Perşembe gününü bekleyebilirsiniz. Haftanın ilk üç günü biraz neden niçinlerle geçebilir. Hafta sonu gündeminizde olan konuyu sorgulayın kendinizi değil. Siz olmasanız geri kalan insanlığın hali ne olurdu düşünsenize. İyi ki varsınız.Sevgiyle başlayın, sevgiyle kalın...
Özlem Özdemir
AstroFameo