21 yaşındaki Gizem'i ellerini keserek öldürdü, savunması:

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
$kesik-el-cinayetinde-ilk-savunma-4294069.Jpeg

Kesik el cinayetinde ilk savunma
Zonguldak Ereğli'de taksi şoförü Murat Erdoğan ile sevgilisi 21 yaşındaki Gizem Tunç’un bağ evinde öldürülmesi olayında, tutuklu sanıklar kızın eski sevgilisi 22 yaşındaki Deniz ile babası 52 yaşındaki Ali Boyraz’ın, ikişer kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.

Deniz Boyraz, "Cinsel ilişki esnasında yakaladım" dedi. Bir görgü tanığı ise "Ellerini kesmekle tehdit etmişti" diye konuştu.


Kesik el cinayetinde ilk savunma
Murat Erdoğan ve Gizem Tunç, geçen yıl 7 Eylül’de Erdoğan’ın dedesine ait Uzunmehmet Mahallesi’ndeki bağ evinde öldürülmüş halde bulundu. Evin yaklaşık 15 metre ilerisinde dikenlik alanda bulunan Gizem Tunç’un kesilen elleri ve kıyafetleri ile Erdoğan’ın üst kıyafetleri de alındı. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü’ne yeni kayıt yaptıran Gizem Tunç ve Murat Erdoğan’ın öldürülmesi ile ilgili Gizem’in eski sevgilisi, Murat’ın da yakın arkadaşı Deniz Boyraz, askerlik yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığı’nda gözaltına alındı. Deniz Boyraz’ın babası Ali Boyraz da çifte cinayetle ilgili gözaltına alındı. Baba- oğul çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINDALAR

Tutuklanan Deniz Boyraz ve babası Ali Boyraz, Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikişer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaa, polisin geniş güvenlik önlemi aldığı adliyeye cezaevi aracıyla getirilen Deniz ve Ali Boyraz’ın yanı sıra, öldürülen Gizem Tunç’un annesi Gül Kapusuz, babası Mehmet Yunus Tunç, ölen Murat Erdoğan’ın annesi Durdane Erdoğan ve avukatlar katıldı.

ÇİFTE CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

7 sayfalık iddianamenin okunmasının ardından Deniz Boyraz, çifte cinayeti itiraf etti. Deniz Boyraz, Murat Erdoğan ile 6- 7 yıldır abi-kardeş gibi olduklarını, Gizem ile de liseden itibaren duygusal arkadaşlığı olduğunu söyledi. Gizem ile evlenmeye karar verdiklerini, biran önce evlenebilmek için tecilini bozdurup askere gittiğini ileri süren Deniz Boyraz, Gizem ile askere gitmeden önce aralarında sözlendiklerini, yüzüklerin parasını da Murat’ın verdiğini iddia etti. Dönemin Denizli Valisi’nin babasının tanıdığı olduğunu, bu yüzden askerden 2 ayda bir 10 gün izine geldiğini kaydeden Deniz Boyraz, bazı arkadaşlarının Gizem ile Murat’ın birlikte takıldıklarını söylemesine rağmen şüphelenmediğini söyledi.

İKİSİNİ BAĞ EVİNDE YAKALADIM

İzninin son gününde Murat ile vedalaşmak için bağ evine gittiğinde ikisini ilişkiye girerken yakaladığını ileri süren Deniz Boyraz, şunları anlattı:

"Evin önüne geldiğimde içeriden acayip sesler geliyordu. Sözlüm Gizem’in sesiydi. Kalbim duracak gibi oldu. Kapıyı hafif ittirdiğimde ikisini çırılçıplak ilişki halinde gördüm. Beni görür görmez Murat bana, ’Senin ne işin var, sen askere gitmedin mi?’ dedi. Gizem ise bana yalvarmaya başladı, özür diledi, bir an boşluğa düştüğünden bahsetti. Murat sarhoştu. Ben kendisine nasıl böyle bir şey yaptığını sorduğumda küfür etti ve yüzüme Tokat attı. Boğuşmaya başladık. Gizem de tırnıklarını gözüme sokmaya çalışıyordu. Murat masadan aldığı bıçağı karnıma savurdu. Ben bıçağı elimle tuttum. Bıçağı elinden aldım ve kendimi kaybettim. Bıçağı savurmaya başladım. Kaç kez nerelere vurdum hatırlamıyorum. Gizem’in evden çıktığını gördüm. Peşinden gidip yakaladım. Peşinden giderken keser veya balta benzeri bir cisim aldım ve ’bana vuran elleri keserim’ dediğimi hatırlıyorum. Ellerini neyle nasıl kestiğimi hatırlamıyorum. 10- 15 dakika sonra kendimi kapının önünde buldum. Yanımda balta ya da keser gibi kırık saplı bir şey, bıçak ve içinde maktüllere ait eşya bulunan torba gördüm. Eşyaları nasıl topladım, torbaya nasıl koydum hatırlamıyorum."

Oğlu ifade verirken ağlayan sanık Ali Boyraz ise Gizem ve Murat’ı kendi öz çocukları gibi sevdiğini söyledi. Gizem’in de kendisini babası gibi gördüğünü ileri süren Ali Boyraz, "Kızım gibi sevdiğim birine böyle bir şeyi yapmam, hele hele ellerini kesmem nasıl mümkün olabilir" diyerek suçlamayı kabul etmedi. Ali Boyraz, oğlunun yaptıklarından da haberinin olmadığını iddia etti.

ASKERDEYKEN TEHDİT ETMİŞ

Tanık olarak dinlenen Gizem Tunç’un arkadaşı Zeynep Tetik, Deniz’in askerdeyken Gizem’i sürekli tehdit ettiğini söyledi. Tetik, "Gizem, Deniz’in kendisini tehdit ettiğini mesaj olarak Murat’a yazdı. Ancak mesaj yanlışlıkla Deniz’e gitti. Sonra Deniz telefon etti. Konuştuktan sonra Gizem ağlayarak bana, ’Senin Murat yazan ellerini keseceğim’ diyerek Deniz’in kendisini tehdit ettiğini anlattı" diye konuştu.

OĞLUNA TOKAT ATTI

Ölen Murat Erdoğan’ın annesi Durdane Erdoğan ise ifadesinde hayattaki tek varlığını kaybettiğini belirterek ağladı. Bu sırada sanık Ali Boyraz, yanındaki oğlu Deniz Boyraz’a tepki göstererek tokat attı.

Duruşmada, Gizem’in üzerinde Murat’a ait DNA örnekleri bulunduğuna yönelik Adli Tıp Kurumu raporu da okundu. Mahkeme, sanıklar Deniz ve Ali Boyraz’ın tahliye taleplerini reddederken, Gizem’in ellerinin öldürüldükten önce kesilip kesilmediğinin saptanması için dosyanın Zonguldak Adli Tıp Şube Müdürlüğü’ne gönderilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi. milliyet
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
haberi okurken kendimi korku filmi izliyormuş gibi hissettim