22 aylık çocuğu evde oyalamak bu kadar zor mu ?

mermaid2608

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
2.852
2.419
42
Eşim de öğretmen ben de. Birimz sabah, birimiz öğleden sonra gidiyoruz. Dönüşümlü bakıyoruz. Ama evde çocupu oyalayamıyoruz. Bugün okuldan geldim, eşimin bebekle üç saattir birlikteydi ve tükenmişti adam resmen. Zombi gibi olmuştu. Gözaltları morarmıştı. Lego, kartlar, oyun hamuru, evcilik hepsini oyunuyoruz. Kitap anlatıyoruz. Resim karalıyoruz. Ama resmen kısır döngü oldu. Henüz aylardan ocak. Havalar yağışlı bu ara. Siz neler yapıyorsunuz?

Eşim de öğretmen ben de. Birimz sabah, birimiz öğleden sonra gidiyoruz. Dönüşümlü bakıyoruz. Ama evde çocupu oyalayamıyoruz. Bugün okuldan geldim, eşimin bebekle üç saattir birlikteydi ve tükenmişti adam resmen. Zombi gibi olmuştu. Gözaltları morarmıştı. Lego, kartlar, oyun hamuru, evcilik hepsini oyunuyoruz. Kitap anlatıyoruz. Resim karalıyoruz. Ama resmen kısır döngü oldu. Henüz aylardan ocak. Havalar yağışlı bu ara. Siz neler yapıyorsunuz?
Valla 3 yaşında akşam 6 da eve geliyoruz 10 da uyuyor. O 4 saatte oynanmayan oyun yapılmayan etkinlik kalmıyor. Biz bittik siz kendinizi kurtarırsınız inşallah :)
Ben pert, ben bitik... Yarın sabah yine 6.30 da döngü başlayacak yarabbi

22 ay ne ya 2 yasinda deseniz olmuyor mu?

Ben de bunu merak ediyorum bir türlü soramıyorum.
Coğu anne yaş yerine ay söylüyor. Sanki kimse 1 yasında, 2 yaşında, 3 yaşında demiyor herkes 25 ay, 38 ay vs.. bunun sebebi nedir? Ay ay gelişim süreci falan değiştiği içib mi acaba?

Benimki henüz 14 aylık ama bizde böyleyiz. Evde yalnız benimleyken çok sıkılıyor sürekli koşturmalı boğuşmalı farklı oyunlar oynayalım istiyor biraz dursak mızmızlanıyor. Kalabalık ortamlara dışarıya özellikle akranlarına çok ilgi duyuyor ama nasıl sosyalleştireceğim bu havada ve hastalık döneminde gerçekten bilmiyorum

Coğu anne yaş yerine ay söylüyor. Sanki kimse 1 yasında, 2 yaşında, 3 yaşında demiyor herkes 25 ay, 38 ay vs.. bunun sebebi nedir? Ay ay gelişim süreci falan değiştiği içib mi acaba?
Evet o yüzden. O yaş grubu arasında 15 gün bile çok fark ediyor. Tamamen ay ay hatta bazen gün gün yeni güncellemeler geliyor bebelere. Arkadaşın çocuğu ile benim ki arasında 40 gün var, ama ben bile farkı çok net görüyorum.

İlk yıllarda her ay gelişim gösteriyor bebekler. Büyüme atakları falan oluyor. O yüzden yorum yaparken nokta atışı yapılabilmesi adına ayını söylüyorlar.

benimki 15 aylık, biz de eşimle birlikte bakıyoruz ve durum benzer. büyüyor ya az kaldı diyorduk ama az kalmamış meğer :KK14: enerji tavan, sürekli koş - zıpla - fırla - yuvarlan :spor:

İlk yıllarda her ay gelişim gösteriyor bebekler. Büyüme atakları falan oluyor. O yüzden yorum yaparken nokta atışı yapılabilmesi adına ayını söylüyorlar.

Size de çok teşekkür ederim. Bilmiyordum. İlerde kısmet olursa ben de böyle belirtmeliyim demek ki. İyi akşamlar 😊

Çocuğum yok henüz ama küçük duvarlar ile oyun bahçesi yapıldığını gördüm internette. içine yutamayacağı oyuncaklarla beraber koyup oynamasını sağlayabilirsiniz. En azından fiziksel yorgunluğu biraz alabilir.

Benimki henüz 14 aylık ama bizde böyleyiz. Evde yalnız benimleyken çok sıkılıyor sürekli koşturmalı boğuşmalı farklı oyunlar oynayalım istiyor biraz dursak mızmızlanıyor. Kalabalık ortamlara dışarıya özellikle akranlarına çok ilgi duyuyor ama nasıl sosyalleştireceğim bu havada ve hastalık döneminde gerçekten bilmiyorum
Ben de tamamen sizin yazdığınızı demek istedim. Boş kalınca mızmızlanıyor. Her dakika ne bulayım. Başka çocukları izliyor karşıdan. Şimdi bir de ishal ve bronşit salgını çıkmış çocuklarda. Oyun gruplaru da geçici bir süre askıya alınmış burada. Resmen kısıtlı bir alanda yaşam sürdürüyoruz

Çocuğum yok henüz ama küçük duvarlar ile oyun bahçesi yapıldığını gördüm internette. içine yutamayacağı oyuncaklarla beraber koyup oynamasını sağlayabilirsiniz. En azından fiziksel yorgunluğu biraz alabilir.
Nasıl bir şey acaba? Duvar derken? Merak etttim çok

O bahçenin içine seni de sokuyor :KK66: bi de orada oynamak zorunda kalıyorsun

1642017477477.png
şu tip bir şey kastediyorsanız, çocuk bunu yıkmıyorsa o an yıkmak istemediği içindir derim :KK48:

Oyun oynamayıp ne yapmasını beklerdiniz? Yastık gibi köşede mi dursun sizinle ekonomi mi konuşsun çocuk? Oyun yaşında normal olarak oyun oynuyor.
Lego, oyun hamuru ve evcilik oynayacak elbette bu çocuk. İsterseniz ev işlerine dahil edebilirsiniz ondan da zevk alırlar. Beraber kurabiye yapmak gibi mesela.

X