23 yaşından sonra yeni üniversite

23 yaş çok da erken bir yaş bunun için. Bence hayalinizin peşinden gidin :)
Şu an meslektaşız sizinle, benim arkadaşlarım arasında son senesinde tıp kazanıp giden oldu, hayali buymuş, çok mutluydu. Siz de istediğiniz yoldan devam etmek için hiç geç kalmadınız.

Merhaba hanımlar başlıktan da anlayacağınız üzere 23 yaşındayım ve Allahın izniyle birkaç gün sonra tüm derslerimi vermiş olarak endüstri mühendisliğinden mezun olacağım. Fakat lafı uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, bölümümü isteyerek okumadım. Hayalim her zaman başarılı bir avukat olmaktı fakat babam avukatların yalan söyleyerek(?) para kazandıklarını düşündüğü için izin vermedi hatta lisede eşit ağırlık bölümünü seçmeme dahi müsade etmedi ve sevmediğim halde sayısal okudum. Sonrası endüstri mühendisliğiyle devam etti. Fakat kendimi cüppeyle mahkeme salonlarında hayal etmekten alamıyorum.. Benim yaşlarımda yeni üniversiteye başlayan var mı? Sizce mesleğime bir şans vermeli miyim yoksa her şeyi sıfırlayıp hukuk kazanmaya mı odaklanmalıyım?
42 yaşındayım. İlkokul yaşında 3 çocukla 2.üniversitem Haziran'da bitiyor.

Söyleyeceklerim bu kadar.

yalan soyleyerek para kazanan bır tane avukat gormedım ben
ınsan haklarına gore suclunun da savunma hakkı vardır ve kendısıne vekalet edecek kendısını savunacak bır hukukcu gerekır her suclu kendısını savunabılecek anayasa bılgısıne sahıp degıldır cunku , bu yuzden ınsanlar avukat oluyor nıye yalan soylesın kı avukat ? aılenızle boyle konusun anlamazlarsa zorlamayın bazıları kapalı oluyor dısardan gelen hıc bır bılgıyı kabul edemıyor sız yıne bıldıgınızı okuyun derım

23 yas zaten kucuk bır yas 23 yasında tekrar sınava hazırlananlar var sız ıkıncıyı okuyacaksınız zaten okuyarak veya calısarak gecırmenız gereken yaslar
boyle bır hayalınız varmıs madem arayı acmadan sıcagı sıcagına okuyun neden olmasın gayetde guzel olur

ne guzel konular valla bayılıyorum boyle okumakla ılgılı konu acıp egıtımı kendısıne dert edenlere
17 yasında kız gelıp erkek arkadasım benı aldatıyor ondan baskasıyla olamam hüüüü derken burada parıl parıl parlayan bır konu var

ben sızı desteklıyorum bence sız yaparsınız :KK200:

33 yaşında üniversite birinci sınıftayım :süslü:
Tebrik ederim harikasınız🙏🏼😍
hukuk okursunuz da rekabet çıka fazla ve eskisi gibi değil
Sonunda aradığınızı bulamama ihtimaliniz de var

Sayısal çıkışlı iseniz tıp ya da diş hekimliği düşünün onlar daha garanti.

23 yaş geç değil ayrıca kendinize sınır koymayın.
Benim derdim garanti meslek değil ki benim mesleğimin zaten çok fazla iş imkanı var benim derdim hayalimdeki işi yapmak :KK43:
Hayata bir kere geliyoruz hiç bir sey ukte kalmamalı içinde.Ben de 23 yaşında mezun oldum,atandım yaşıt kuzenim yeni kazanmıştı o yıl.Yani demem o ki geç değil kimisi bu yaşta ilk defa giriyor ünv kapısından.Ömrün yarışı işte geciyor en büyük şükürlerimden biridir sevdiğim işi yapmam.Hayallerinden vazgecme
Haklısınız dün gece çok düşündüm bu konu üstüne ve her şeyi göze almaya karar verdim rabbim inşallah hedefime ulaşmayı nasip eder🙏🏼

23 yaş çok da erken bir yaş bunun için. Bence hayalinizin peşinden gidin :)
Şu an meslektaşız sizinle, benim arkadaşlarım arasında son senesinde tıp kazanıp giden oldu, hayali buymuş, çok mutluydu. Siz de istediğiniz yoldan devam etmek için hiç geç kalmadınız.
Çok teşekkür ederim :)
42 yaşındayım. İlkokul yaşında 3 çocukla 2.üniversitem Haziran'da bitiyor.

Söyleyeceklerim bu kadar.
harikasınız başarılarınız daim olsun👏🏻👏🏻💕

yalan soyleyerek para kazanan bır tane avukat gormedım ben
ınsan haklarına gore suclunun da savunma hakkı vardır ve kendısıne vekalet edecek kendısını savunacak bır hukukcu gerekır her suclu kendısını savunabılecek anayasa bılgısıne sahıp degıldır cunku , bu yuzden ınsanlar avukat oluyor nıye yalan soylesın kı avukat ? aılenızle boyle konusun anlamazlarsa zorlamayın bazıları kapalı oluyor dısardan gelen hıc bır bılgıyı kabul edemıyor sız yıne bıldıgınızı okuyun derım

23 yas zaten kucuk bır yas 23 yasında tekrar sınava hazırlananlar var sız ıkıncıyı okuyacaksınız zaten okuyarak veya calısarak gecırmenız gereken yaslar
boyle bır hayalınız varmıs madem arayı acmadan sıcagı sıcagına okuyun neden olmasın gayetde guzel olur

ne guzel konular valla bayılıyorum boyle okumakla ılgılı konu acıp egıtımı kendısıne dert edenlere
17 yasında kız gelıp erkek arkadasım benı aldatıyor ondan baskasıyla olamam hüüüü derken burada parıl parıl parlayan bır konu var

ben sızı desteklıyorum bence sız yaparsınız :KK200:
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için aklın yolu bir tabi hepiniz benzer şeyler söylediniz :) suçluyu savunma meselesine gelince ben zaten ağır ceza hukukçusu olamam. Hem mizacım buna uygun değil hem istesem de inancım gereği alamayacağım riskler barındıran bir alan. Benim gönlümden geçen rabbim de kısmet ederse boşanma avukatı olmak zaten. İnşallah muvaffak olabilirim 🙏🏼

Merhaba hanımlar başlıktan da anlayacağınız üzere 23 yaşındayım ve Allahın izniyle birkaç gün sonra tüm derslerimi vermiş olarak endüstri mühendisliğinden mezun olacağım. Fakat lafı uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, bölümümü isteyerek okumadım. Hayalim her zaman başarılı bir avukat olmaktı fakat babam avukatların yalan söyleyerek(?) para kazandıklarını düşündüğü için izin vermedi hatta lisede eşit ağırlık bölümünü seçmeme dahi müsade etmedi ve sevmediğim halde sayısal okudum. Sonrası endüstri mühendisliğiyle devam etti. Fakat kendimi cüppeyle mahkeme salonlarında hayal etmekten alamıyorum.. Benim yaşlarımda yeni üniversiteye başlayan var mı? Sizce mesleğime bir şans vermeli miyim yoksa her şeyi sıfırlayıp hukuk kazanmaya mı odaklanmalıyım?
Geç oldu vs diye düşünme. Mutlu olacağın, her sabah severek gideceğin bir iş için mücadele et. Sevmediğin bir işe başlayıp her sabah ayakların geri geri gitmektense şuan harekete geç. :)

Yaşınızda ne var?
Gencecik hayatın başında akıl ve beden olarak en aktif zamanınızdasınız.
İsterseniz hukuk okuyup üstüne birde tıp okursunuz.
İçinizde ukde kalmasın bir daha bu yaşlarınızda bu rahatlıkta olmayacaksınız.
Bir yakınım 50 yaşından sonra üniversite okudu mezun oldu.
Bir diğer yakınım 30 yaşından sonra lise ve üniversite okudu şimdi özel bir üniversitede eğitmenlik yapıyor. Üstelik bunları yaparken 4 çocuk doğurdu büyüttü.
Siz niye yapamayasınız

Geç oldu vs diye düşünme. Mutlu olacağın, her sabah severek gideceğin bir iş için mücadele et. Sevmediğin bir işe başlayıp her sabah ayakların geri geri gitmektense şuan harekete geç. :)
Evet en büyük motivasyonum da bu zaten sabahları mutlu olacağım bir işe gitmek🙏🏼
Yaşınızda ne var?
Gencecik hayatın başında akıl ve beden olarak en aktif zamanınızdasınız.
İsterseniz hukuk okuyup üstüne birde tıp okursunuz.
İçinizde ukde kalmasın bir daha bu yaşlarınızda bu rahatlıkta olmayacaksınız.
Bir yakınım 50 yaşından sonra üniversite okudu mezun oldu.
Bir diğer yakınım 30 yaşından sonra lise ve üniversite okudu şimdi özel bir üniversitede eğitmenlik yapıyor. Üstelik bunları yaparken 4 çocuk doğurdu büyüttü.
Siz niye yapamayasınız
Çok teşekkür ederim desteğiniz için ben de yapabileceğimi düşünüyorum gerçi konuyu erkek arkadaşıma açtığımda biraz güvenimi kırdı ama vazgeçmeyeceğim sanırım :)

Ne yazık ki hala bir kesim, Avukatlık için babanızın tabir ettiği gibi 'yalan söyleyerek' para kazanılan bir meslek olarak görse de; avukatlık yargının en önemli kollarından biridir. Hakkı savunmak..
Her meslekte olduğu gibi mesleğimizin zorlukları var. Fakülte sayısının artması sebebi ile mezunların çoğalması, ekonomik durum gibi gibi çokça sayılabilir.
Ama mesleğinizi severek yaparsanız, hangi meslek olursa olsun güzel fırsatlar çıkıyor önünüze. Ben seviyorum memnunum. Geriye dönsem yine hukuk okurum, çünkü hep hayalimdi. Bir de pek bilinmez ama yabancı diliniz iyi değilse, okurken aynı zamanda hukuk ingilizcesine de yetkinlik sağlarsanız mezuniyet sonrası çalışma hayatında çok faydasını görürsünüz.
Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. :)
Sizinki hangi okul acaba?

sonradan eklenen not: erkek arkadaşıma konuyu açtığımda hukuku kazanmak ve okumakla kaybedeceğim 5 seneyi yüksek lisans ve dil eğitimine ayırarak endüstri mühendisliğinde ilerleyebileceğimi ve kendmi geliştirebileceğimi söyledi. Biraz güvenimi kırdı açıkçası yani tamam kimsenin cesaretlendirmesine ihtiyacım yok ama insan sevdiği kişiden de destek görmek istiyor..
neden olmasın hayallerinin peşinden git

sonradan eklenen not: erkek arkadaşıma konuyu açtığımda hukuku kazanmak ve okumakla kaybedeceğim 5 seneyi yüksek lisans ve dil eğitimine ayırarak endüstri mühendisliğinde ilerleyebileceğimi ve kendmi geliştirebileceğimi söyledi. Biraz güvenimi kırdı açıkçası yani tamam kimsenin cesaretlendirmesine ihtiyacım yok ama insan sevdiği kişiden de destek görmek istiyor..
Üniversitede birkac sinif arkadasim (-ki hepsi zamaninda ilk 10 bine giren insanlar) universite bittikten sonra hobi olarak hukuk okumaya basladi. Avukatlik yapacaklarini dusunmuyorum ama hobi olarak okuyorlar. Siz neden okumayasaniz? Tabii bu arada bence bir yerde de calisin. Var mi bilmiyorum ama 2. Ogretim yazarsaniz gerekirse.

Üniversitede birkac sinif arkadasim (-ki hepsi zamaninda ilk 10 bine giren insanlar) universite bittikten sonra hobi olarak hukuk okumaya basladi. Avukatlik yapacaklarini dusunmuyorum ama hobi olarak okuyorlar. Siz neden okumayasaniz? Tabii bu arada bence bir yerde de calisin. Var mi bilmiyorum ama 2. Ogretim yazarsaniz gerekirse.
Teşekkür ederim, şu an önceliğimi yüksek lisans olarak belirledim fakat hukuk da okumak istiyorum Allah kısmet ederse🙏🏼

Yaşın hiçte geç değil. Ömür boyu istemediğin bir işi yapmaktansa 4-5 yıl sıkarsın dişini istediğin işi yaparsın. Yaş konusunda gelince 22 yaşındayım önümüzdeki yks ye hazırlanıyorum 😘 illa meslek olarak değil kişisel gelişim için bile okunur

X