Premature Bebekler 26+4 te doğum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

gulumsebebek

Prematüre annesi 🤱
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
7.292
9.413
Hanımlar merhaba,
15 gün önce 940 gram erken doğum yaptım entübe şekilde devam ediyor şuan. Bebeğim doğum şişliğini vs atınca baya zayıfladı kaça kadar düştüğünü bilmiyorum. Dün doktoru son iki gündür kilo almaya başladı şuan 895 gram dedi. Prematüre bebekler küvezde bu dönemlerde günlük ortalama kaç gram alırlar bilgisi olan varmı?

Hanımlar merhaba,
15 gün önce 940 gram erken doğum yaptım entübe şekilde devam ediyor şuan. Bebeğim doğum şişliğini vs atınca baya zayıfladı kaça kadar düştüğünü bilmiyorum. Dün doktoru son iki gündür kilo almaya başladı şuan 895 gram dedi. Prematüre bebekler küvezde bu dönemlerde günlük ortalama kaç gram alırlar bilgisi olan varmı?

Geçmiş olsun, prematüre bebeklerin gelişiminin çok çok hızlı olduğunu biliyorum sadece.
Konunuz üste kalsın diye yazdım. Sağlıcakla tez vakitte kucaklayın inşallah yavrularınızı.

Bende erken doğum yaptım 33. Haftada ama yoğun bakımda o kiloda çok bebek vardı çoğu da çıkıyormuş bazen ziyaret saatinde sohbet ediyorduk annelerle

Geçmiş olsun, prematüre bebeklerin gelişiminin çok çok hızlı olduğunu biliyorum sadece.
Konunuz üste kalsın diye yazdım. Sağlıcakla tez vakitte kucaklayın inşallah yavrularınızı.
Teşekkür ederim Allah razı olsun amin 🤲🏻
Bende erken doğum yaptım 33. Haftada ama yoğun bakımda o kiloda çok bebek vardı çoğu da çıkıyormuş bazen ziyaret saatinde sohbet ediyorduk annelerle
Darısı başımıza inşallah Allah’ın izniyle 🤲🏻

şuanda önemli olan kilosu değil merak etme, entübe olması daha önemli, önce akciğerleri düzelsin normal makinesiz solunuma geçsin zaten kiloyu alır kilo en kolay şey ona takılmayın inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur kucağına alırsın
Makinadan ayırmak için kilo alıp toparlamasını bekliyoruz diyolar kiloyuda doğumdan sonra 13.gün anca almaya başladı biran önce toparlasa da ağzındaki hortumdan kurtulsa diye dua ediyorum

Cok gecmis olsun , eminim ki kisa surede toparlayacaktir 🙏🏼🧿
Kuzenimin bebegi 28. haftada dogmustu , hizlica toparladi , suan 9 yasinda kocaman bir cocuk oldu :) Eminim sizin yavrunuz da hizlica buyuyecektir 🙏🏼

Hanımlar merhaba,
Bir arkadaşımın da bebişi bu haftalarda doğdu,hastanede kaldı iyi şimdi geldi eve maşallah.Darısı başınıza sağlıkla kucağınıza alın inşallah.Doktorlara tabi önce Allaha emanet minik bebişlerimiz🥲

Cok gecmis olsun , eminim ki kisa surede toparlayacaktir 🙏🏼🧿
Kuzenimin bebegi 28. haftada dogmustu , hizlica toparladi , suan 9 yasinda kocaman bir cocuk oldu :) Eminim sizin yavrunuz da hizlica buyuyecektir 🙏🏼
Aminnn inşallah tek dileğim duam sağlıkla biran önce toparlanayıp yanıma dönmesi 🤲🏻🤲🏻

Bir arkadaşımın da bebişi bu haftalarda doğdu,hastanede kaldı iyi şimdi geldi eve maşallah.Darısı başınıza sağlıkla kucağınıza alın inşallah.Doktorlara tabi önce Allaha emanet minik bebişlerimiz🥲
Darısı başımıza inşallah böyle duydukça umut oluyor inancım tam benim kızımda biran önce gelicek ❤️ 🤲🏻🤲🏻

X