27 yaş depresyonu, arkadaşlar ve ilişkiler

ben 27 yasimda evlendim keske bi 6 7 sene daha dursaymisim diyorum, yasiniz bence evlilik dusunebilecek yaslarin daha en başı bosa uzuluyorsunuz,
ozellikle arkadasin gibi kisiler ay bir gorus cok iyi insan dedigi hic kimseylede gercekten görüşme.
sanki tanistirdilar diye evlenmek zorundaymissin gibi bir duruma giriyolar, evlenmeyince de bozuk atiyolar, evlendiginde de sanki icinde bulundugun hayati onlar sana bahşetmiş gibi davraniyorlar.
bir halt becerdim saniyorlar kendilerini
Benim şu an evlilik düşünme gibi bir durumum da yok ki zaten mesleğimi oturtamadım. Zaten o beni gerip strese sokuyor. Her bir görüşme sonrası ya da biriyle konuşmaya başlasam eee olacak mı baskısı hissediyorum üstümde. Olmazsa da benim başarısızlığım gibi.
Mesela bu olaydan sonra biriyle görüşmüştüm, çok çok yakın bir iki arkadaşıma bahsettim. Neyse görüştük çok başka dünya görüşlerimiz vardı. Buluşmada da ne kadar farklı olduğumuzu konuştuk. Çok belliydi olmayacağı. Bir de hali tavrı hoşuma gitmedi. Buluşma sonrası, mesaj attı ben uzatmadım. Neyse bahsettiğim arkadaşlarım devamlı mesaj atmadı mı üstelemedi mi yazmadı mı aramadı mı yemin ederim 1 ay gitti bu muhabbet. Diyorum ki yav niye arasın zaten istemiyorum zaten belli ettim buluşmada.

Bunun üzerine bile hala sordular. Bilmiyorum artık problem kimde hem kimseye bir şey anlatmama hem de kimsenin önerdiği kişiyle kesinlikle konuşmama kararı aldım dediğiniz gibi.

Bence sizi üzen insanları hayatınızdan çıkarmanız en doğrusu olur. Bu çok zor biliyorum çünkü ben de yapamıyorum maalesef 😅 Ben de 26 yaşıma girmek üzereyim bırakın ciddi ilişkiyi flörtüm bile olmadı 😂 başlarda bunu çok fazla kafaya takıyordum artık biraz daha düşünmemeye çalışıyorum herkes kaderini yaşıyor bence umuyorum ki çok mutlu ben güzel bir hayatımız olur 😇

Bence sizi üzen insanları hayatınızdan çıkarmanız en doğrusu olur. Bu çok zor biliyorum çünkü ben de yapamıyorum maalesef 😅 Ben de 26 yaşıma girmek üzereyim bırakın ciddi ilişkiyi flörtüm bile olmadı 😂 başlarda bunu çok fazla kafaya takıyordum artık biraz daha düşünmemeye çalışıyorum herkes kaderini yaşıyor bence umuyorum ki çok mutlu ben güzel bir hayatımız olur 😇
Ben hayatımdan kestirip atıyorum zor olmuyor ama böyle böyle kimse kalmayacak diye üzülüyorum işte. Dostluklar arkadaşlıklar böyle böyle gidiyor.
Siz de üzülmeyin olması yaşanması gereken güzel şeyler en güzel vakitte olacak inşallah❤️

X