27 yaşında ki Leyla İmret, rekor oyla belediye başkanı oldu

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
$27-yasinda-rekor-oyla-belediye-baskani-oldu-4217149.Jpeg

Cizre Belediye Başkanlığını, oyların yüzde 81'ini alan BDP'nin adayı Leyla İmret kazandı. Rekor oyla Türkiye ’nin en genç belediye başkanları listesine giren 27 yaşındaki Leyla İmret belediyeyi Kadir Konur ile birlikte yönetecek

27 yaşında rekor oyla belediye başkanı oldu
Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Resmi sonuçlara göre 46 Bin 407 seçmenin oy kullandığı seçimde Barış ve Demokrasi Partisi Adayı Leyla İmret 36 Bin 403 oyla Cizre Belediye Başkanlığını kazandı.
Oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılan oy sayımı sonucunda BDP adayı Leyla İmret 36 Bin 403 oy alırken, Ak Parti adayı 4 bin 161 oy, MHP adayı 196, Hüda-Paradayı 2431 ve SP adayı 178,Hak-Par adayı 400, BBP Adayı 553, CHP 284 oy aldı. Barış ve Demokrasi Partisi Leyla İmret, resim sonuçlara göre, Cizre Belediye Başkanı seçildi.

Türkiye ’nin en genç belediye başkanları listesine giren 27 yaşındaki Leyla İmret, Cizre doğumlu. 5 yaşındayken babasının öldürülmesine şahit oluyor. Annesi ile Mersin’e göç eden İmret bir süre sonra akrabalarıyla Almanya’ya gitti. bremen’de okuyan İmret, belediye başkanlığına girmesinin sebeplerinden birini, 22 yıl sonra babasının mezarını ziyaret etmek olduğuna işaret ediyor. Almanya’dayken hayalinde hep Cizre’ye dönmek olduğuna işaret eden İmrek, eğitim gördüğü Bremen ile Cizre arasında köprü olacağını söylüyor. İmret, İngilizce ve Almanca biliyor. Belediye başkanlığı seçimlerine eş başkan modeli ile giren BDP ’nin Cizre’de Leyla İmret ile birlikte belediyeyi yönetecek ikinci isim Kadir Konur. milliyet

sadece genç güzel değil..
olduğu yer itibariyle sadece dikkat çekiyor.
kim olsa bölgede kazanacaktı zaten partide. bunu sivriltmek istemişler..

Yav hiç birini değilde bu kızı kıskandım ve içten içe gıcık olduydummm:KK14:

Yaw güzel derken, belediye başkanları arasında güzel, güzellik yarışması kriterleriyle değerlendirmiyoruz ki:26:

Umarım güzel işler yapar başarılar.
Ama o bölgede tek parti kazanıyor hep zaten bağımsız olsaydı bu kadar oy alamazdı.

Dilerim yüzü gibi kalbi de güzel ve temizdir.

bilgisi ne birikimi ne
vasfı ne
kaşına gözünemi oy aldı
yoksa bdp nin zihniyetinemi
cizreye bdp den kim girse seçilcekti
27 yaşında bir kadın
genç güzel
ama bakalım kapasitesi ne
zaten yazıda beklirtmiş
ortak yöneteceklermiş belediyeyi
bu vitrin süsü
:KK1:

ben tebrik ediyorum açıkcası, siyasi partilerin kadına verdikleri değer ortada, 27 yaşındaki bir erkek olsa, kimse tecrubesiniz ne biliyor ki demicekti. Sanırım bu düşünceleri önce kadınların bırakması lazım ki erkeklerde bıraksın

belkide memleketin genç kadınlara ihtiyacı vardır, hangi partiden olursa olsun

Son düzenleme:
Tebrik ederim kendisini:KK14: Diğer partilerinde de ben daha fazla kadın ve genç adaylar görmek istiyorum:KK14:

Son düzenleme:
Mardin eş başkanı da 20'lerinde 4 dil bilen genç bir kadındı. Ben artık siyasette asık suratlı yaşlı kodaman adamlar değil, genç, nitelikli kadınlar, erkekler görmek isteyen biri olarak Bdp'nin aday politikasını çok kıskandım. Kürt toplumu oldukça ataerkil ve gelenekçi olmasına rağmen böyle risklere girebiliyor ve toplumu değiştirebiliyorlar parti olarak.

Mardin eş başkanı da 20'lerinde 4 dil bilen genç bir kadındı. Ben artık siyasette asık suratlı yaşlı kodaman adamlar değil, genç, nitelikli kadınlar, erkekler görmek isteyen biri olarak Bdp'nin aday politikasını çok kıskandım. Kürt toplumu oldukça ataerkil ve gelenekçi olmasına rağmen böyle risklere girebiliyor ve toplumu değiştirebiliyorlar parti olarak.

aynen belki de o yüzden hiçbirşey değişmiyor memlekette, genç muhtar adayları bile kazanamadı burda, malesef yine muhtemelen bilgisayar kullanmayı bilmeyen 60 yaşında biri kazandı

Son düzenleme:
Partilerin kadına verdikleri önem artmalı zaten buna itiraz edenin çıkacağını sanmıyorum. Ama bazı pozisyonlarda kadını partilerin de vitrin olarak kullandığı kesin. Hep de böyle olmuştur Demirel'in aynen Tansu Çiller'i vitrin olarak kullandığı gibi. Çok yetenekli kadın yöneticiler de var, ülke olarak genç zihniyetlere de ihtiyacımız var. kaldı ki ortak yönetilecekmiş. Mesela ben genç öğretmenlerin şu an yaşını almış öğretmenlerden daha verimli olduğunu düşünüyorum. Çağı daha kolay yakalayıp, ayak uydurabiliyorlar. Ama bu gerçek de partilerin kararları konusunda bakış açısını değiştirmiyor maalesef.

Dün aklımdan yeni Leyla Zana diye gecti. Sanırım BDPden ceketim de aday olsa kazanırdı :KK1:

rekor oyla demişlerde zaten cizre oldu bitti aynı düşüncedeydi

Sırf kadın diye BARIŞ ve DEMOKRASİ partisinden birini tebrik edemeyeceğim. Pehh

X