27 yaşındayım, aile evinden ayrılmalı mıyım?

Darknesrises

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2022
541
-50
Aslında çok klasik bir başlık açmış oldum ama artık dayanamıyorum kendimi evde sığıntı gibi hissediyorum bir kere olsun bir derdin var mıdır nasılsın denilmiyor yüzüme bile bakılmıyor evde sebep ne mi? Aileme paramı yedirtmediğim için anne denecek o kadın bana düşman gibi davranıyor evde ölümle tehdit ediyor oğlu kocası gerekirse bu işi halledebileceğini düşünüyor çünkü kendisi aşırı derecede yobaz kendime ait bir mesleğim var iş yerinden ne kadar zorlarsa zorlasinlar o 7 de evde ol dediyse olmam gerekiyor gibi en basiti bu. evde yemek pişiriyor inan yiyene kadar burnumdan getiriyor inan her allahın günü dışarda yiyorum evde bir şey kokuyor canım çekiyor korkumdan yiyemiyorum inan kendi evime sığamıyorum eğer gidersen seni reddederiz diyorlar canımdan bile endişe ediyorum çok zor durum

O kardeşiniz de errrrkektir kesin.
Sizinki gibi ailelerden çok var. Erkek çocuklarından bir şey istemezler, aksine para yağdırırlar, evleneceği zaman da her masrafı karşılarlar ama kız çocuklarını lütfedip okuttukları için bir ömür minnet bekleyip parasına göz dikerler, kızdan alıp oğlana sıvarlar ve kız evleneceği zaman da 5 kuruş destek olmazlar.

Sonunun şiddet vs gibi bir yere varmayacağından eminseniz yaptığınızdan fazlasını yapmayın. Normal aileye destek olunur, böyle insanlara değil. Siz birikim yapıp kendinizi oradan kurtarmaya bakın.
O kadar doğru yorum ki ya kaç kere okudum da hak verdim hatırlamıyorum tespitin dibini yapmissiniz sonra kalkıp biz zaten ayrım yapmıyoruz deseler de asla inanmiyorum

Belli bi yastan sonra aile evinde yasamak zor oluyor. Ama bu ekonomik durumda ayri eve cikarsan maasinin neredeyse hepsi kira ve faturalara gidecek.
Evde pisen yemekten bile yiyemeyecek kadar durumunuzun kotu olmasina uzuldum.
Tabi aileniz boyle mi siz mi abartiyorsunuz orasini da bilemem.

X