28 yaşında üniversite. .

Bebisli

🇹🇷
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
2.015
2.586
Herkese selam😊

2 yıllık shmyo mezunuyum..Mezun olduğum bölüm; alımı çok az ve yüksek puanla atama yapan bir bölüm.20 yaşından beri özel hastanelerde çalıştım ve çalışma şartları çok ağır.Tabi ara ara işten ayrılıp ara verdigim zamanlar da oldu.Şimdi de yeni işten ayrıldım.5 yıllık evliyim, 3 yaşında çocuğum da olduğu için artık fiziken çok yoruluyorum..Maddi hicbir sıkıntımız yok şükür.Eşim memur.Fakat evde de yapamıyorum.Ataması kolay olan önlisans sağlık bölümü okumayı düşünüyorum..Kızım seneye 4 yaşında olacak teyzeleri ve kreşe vermeyi düşünüyorum..Okul ve kızım için benim planlarım bu şekilde. Eşim de razı oldu okul konusunda.

Konuyu açma sebebime geleyim artık :
Eşim çocuğumuza kayinvalidemin bakmasını istiyor.Ben ise kreş fikrindeyim.Sebebi; daha önce çalıştığım zamanlarda hep eşimi dinledim kayinvalidem baktı Allah razı olsun..Ama bu durumu hep başa kaktı.Sonuç; "çocuğunuzu ben büyüttüm" oldu.Yaptığı birçok şeyi de başa kakar sağolsun."Eskiden ben her işimi de yetiştirirdim" diyen bir bakış açısı var benim yetişemedigim her şeyde bir irdeleme yapar bana karşı...Yani beni hep bir alt seviyelerde tutar.Halbuki sürekli dile getiririm Allah razi olsun anne cocugumuza bakiyorsun diye.Evde yaptığı her isi de takdir ederek yüzüne söylerim.Ama cocuga bakma konusunda en son bir tartisma yasadik ve soğuttu kendisinden..Hep sakin sabirli olan ben kendimi taniyamadim o tartisma sirasinda..Beni bir çırpıda silip atti senin gibisine ben gelin de demem diye..Bunu soyleme sebebi de yuzune sen kibirlisin vicdansiz birisin demem yuzunden, ama isittigim sozler beni o boyuta getirdi..Konuşmuyoruz da simdi.İstemiyorum bu yüzden bu süreçte çocuğuma bakmasını.Sanki muhtac olmusum gibi..Zaten 1 yıl kreşe versem sonra anaokulu+ilkokul dönemi başlıyor çocuğun..Sorsaniz torununu çok seviyor ama gelin görün ki başa kakmadan edemiyor.Evet mecbur değilim bakmasına ama eşime o çocuğu kreşe yazdirirsaniz hakkımı helal etmem demiş.Yani bir okul okumam geçmişte çalışmış olmam ne kadar da muhtacmisim gibi hissettirdi anlatamam....
Napayim sizce kreş mi babaanne mi?

Son düzenleme:
İnşallah şu konuyu yarın bir Allah'in kulu yorumlar yoksa kendi kendimi aydinlatip duracağım 😂

Ben insanlara mesafeli olmayı seviyorum.Bu sayede hem saygı hem sevgi bir noktada kalıyor diye düşünüyorum.Yani ben kreşe verirdim.Ama kayınvaliden kreşten daha iyi mi bakar , sanırım evet :KK43:

Çocuğu tek başınıza yapmadınız. O eşinizle sizin çocuğunuz. Yani kayınvalide hazretleri kendi oğlunun çocuğuna bakacak. Bunu bu kadar kafaya kakmasina gerek yok. Ama sizin yerinizde olsam kreşe verirdim . Hem zaten aranız iyi değilmiş. Helal etse nolur etmese nolur. Çokta umrumda olmazdı yani benim

Ben insanlara mesafeli olmayı seviyorum.Bu sayede hem saygı hem sevgi bir noktada kalıyor diye düşünüyorum.Yani ben kreşe verirdim.Ama kayınvaliden kreşten daha iyi mi bakar , sanırım evet :KK43:
Yani çocuğa baksın ama mesafede kal diyorsunuz sanırım.
Bunu da düşündüm ama sonra o başa kakmalari artık canımı sıkıyor ve herkesin içinde anlatıyor artik tahammül de edemiyorum karşılıklı kirici oluyoruz.Ödül mü vermemizi bekliyor da sürekli kendini övüp yaptıklarını da başa kakiyor bilmiyorum.

Çocuğu tek başınıza yapmadınız. O eşinizle sizin çocuğunuz. Yani kayınvalide hazretleri kendi oğlunun çocuğuna bakacak. Bunu bu kadar kafaya kakmasina gerek yok. Ama sizin yerinizde olsam kreşe verirdim . Hem zaten aranız iyi değilmiş. Helal etse nolur etmese nolur. Çokta umrumda olmazdı yani benim
Evet haklısınız benim de umrumda değil aslında direkt kreş fikrindeyim.Ama eşim benim için o kadar çok fedakarlıklar yaptı ki hamilelikte zor gunlerimde temizlikten tutun da yemek ,ütü bunlar dışında aileme çok saygılı.
Kayınvalidemle olan tartismamdan sonra bile kv ye değil de eşime çok mahcup hissettim kendimi.Onun üzülmesine dayanamıyorum çok hassas eşim.Babası hayatta değil kalp krizinden vefat etti aynı kalp sorunu eşimde de var hiç mi hiç incitmek istemiyorum onu.Basit bir mesele olsun veya zor her meselede eşim için fedakarlık yaparım diyordum.Bu kv ile olan tartışma ve işittiğim sözler çok soğuttu beni kv'deden.Arada kalmış gibiyim

X