Erkek İnfertilitesi 3.5 milyon ile mucize :)

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Susammmmm

Zombi anne
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.724
2.171
Herkese merhaba. 1.5 yıllık evliyim. 8 aydır bebek istiyoruz . 5 ay bebeğimiz olmayınca doktora gittik, doktor benden hormon testi, eşimden sperm testi ve hormon testi istedi ve eşimin sperm sayısı toplamda 4 milyon cıktı. Hareketlilik, hız, yaşam süresi, morfoloji, hepsi iyi ama sayı azdı ve testosteron biraz düşük çıktı.

Laboratuvarın tavsiyesi ile bir doktora gittik. Bize vitamin ve testosteron iğnesi verdi. Biz de bunları bir ay kullanıp kontrole gittik, değişim yoktu. Vitaminleri değiştirip iğneye devam dedi. O sırada biz internetten dışardan direk testosteron alımının sperm için kötü olduğunu öğrendik ve tekrar tüm testleri yaptırdık ve sayı toplamda 1.5 milyona düşmüştü, fsh ve lh 0 (sıfır) olmuştu.

Hemen kısırlık konusunda uzman bir hastane bulduk ve oraya gittik. Ordaki doktor kızdı testosteron iğnesi verildiği için kesinlikle yasak dedi. Aynı vitamini ve tamoxifen verdi.1.5 ay bunları kullandık ve 1 ay sonunda değerlerimiz eski haline dönmüş hatta ufak tefek iyileşmeler vardı, fsh lh ve testosteron artmıştı. Tabi bu süreç icersinde ilk günden itibaren keçiboynuzu kürü kullandık 3 ay , ikinci ayda arı sütlü bal, ginsengli bal, keçi boynuzu pekmezi ve zeytinyağında bekletilmiş incir de yedi eşim. Türkiye'den proxeed plus getirdik 2 kutu, onu aksatmadan kullandı. Daha sonra bu balları aldığımız markanın mağazasına gittik. Bize orda macun hazırladılar, antioksidan bakımından zengin yarim kilo bala 40gr saf arı sütü, 40gr kore ginseng, 30gr palmiye poleni, 150gr polen karıştırdı. Son 1 ay bunların yanında sabahları yarım çay kaşığı ashwagandha (hint ginsengi) süte karıştırıp içti. Bunu internette yabancı kaynaklarda görmüş eşim, hint kültüründe mucizevi olarak görülen her şeye faydası olan bir şeymiş ama ne kadar fayda etti bilemiyoruz. :)

Veeee 3 ay sonunda adetim 2 gün gecikince, sabah namazında test yaptım ve çift çizgiyi görünce gözlerime inanamadım. :) Eşimle sarılıp ağladık baya, sabaha kadar gözümüze uyku girmedi. Sabah hemen kan testine gittik, 1 saat sonra çıkacak dediler. O sırada hemen bir mağazaya gittik ve hamile tişörtlerinden aldık bir tane. :)) Sonuç beta hcg 1161 çıktı. Tişörtü giydim, üstüne de bir hırka. Kayınvalideme geçtik, bak yeni tişört aldık nasıl dedi eşim ve hırkanın önünü açtım. :))) Evde kıyamet koptu tabi, hep beraber ağlaştık, inanılmaz bir mutluluk. :)

Akşamına doktora gittik ve keseyi de gördük ,biz ona susam diyoruz. :) Doktorum iyi bir yere yerleştiğini ve iyi gözüktüğünü söyledi . Vitamin folik asit b12 felan verdi, 2-3 hafta istirahat et iş yapma dedi. :) Öğrenmeden önce iki kere alerji oldum, her yerim kızardı, ateşim çıktı, nefesim kesildi. Meğersem susam yapıyormuş. :)) Doktor tüm kozmatik ve temizlik ürünlerini yasakladı. Bir de eşim son sperm testini 22 gün önce yapmıştı. Toplam sperm 3.5 milyondu , ileri hızlı hareketli %60 ileri yavaş hareketli %10 , ilk yarım saatte canlı sperm sayısı %80 ilk 1 saatte %70 , morfoloji ise %26. Bu değerler ile hamile kaldım yani. :)

Umudunuzu kesmeyin diyeceğim ama ben de tam, tüp bebek mi yapsak artık dediğim ay hamile kaldım. Sayı düşük diye çok üzülüyorduk ama Rabbim ol diyince önüne hiçbir şey geçemiyor. Şimdi hamileliğim boyunca Rabbime duam, bizim gibi sıkıntı yaşayan ya da yaşamayan ve çocuk sahibi olmak isteyen herkese evlat nasip etmesi inşallah. Rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah. Amin. :)

Mutluluguna ilk sahit olanlardanım bizim topikte ama su surpriz kismina bayildim .Allah nasip eder de hamile kalirsam esime muthis bir surpriz planim var insallah ben de sen gibi paylasirim mucizemin gelisini.Susama iyi bak:anneadayı::KK200:

Mutluluguna ilk sahit olanlardanım bizim topikte ama su surpriz kismina bayildim .Allah nasip eder de hamile kalirsam esime muthis bir surpriz planim var insallah ben de sen gibi paylasirim mucizemin gelisini.Susama iyi bak:anneadayı::KK200:
Öğrendiğimiz an nasıl söylesek diye düşündük. Eşimin doğum günüydü 24 ekim, test yapsam belki ona çok güzel sürpriz olurdu. :) Rabbim hepinize nasip etsin inşallah, dua ediyorum isteyen herkes için, özellikle bizim yaşadığımız gibi sorun yaşayanlar için. Bizi biz anlarız.

Babası susamımıza bir şey olmasın diye yemek bile yaptırmıyor. :)

S Susammmmm allah tamamına erdirsin sevincini hissettim resmen....neler yaşadığını tahmin edebiliyorum..bende 9 yıl sonra 2 milyon spermle üstelik 6 negatif tüp bebekten sonra doğal yoldan hamile kaldım..rabbim ol dedikten sonra oluyor korka korka 31 haftaya kadar geldik..inşalahh kucağımızada alırız ..rabbim isteyen herkese nasip etsin

S Susammmmm allah tamamına erdirsin sevincini hissettim resmen....neler yaşadığını tahmin edebiliyorum..bende 9 yıl sonra 2 milyon spermle üstelik 6 negatif tüp bebekten sonra doğal yoldan hamile kaldım..rabbim ol dedikten sonra oluyor korka korka 31 haftaya kadar geldik..inşalahh kucağımızada alırız ..rabbim isteyen herkese nasip etsin
Amin, inşallah sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız yavrularımızı. Biz daha çok yeniyiz, sen yakında kavuşacaksın ne güzel bebeğine inşallah :)

O an ne yasarim bilemiyorum ama kalbi atana kadar esimden baskasiyla paylasmam herhalde o ladar yoğun caba harciyoruz ki maddi manevi korkuyorum açıkçası nazardan .Burda sizler derttasimsiniz hemen size söylerim diye tahmin ediyorum

O an ne yasarim bilemiyorum ama kalbi atana kadar esimden baskasiyla paylasmam herhalde o ladar yoğun caba harciyoruz ki maddi manevi korkuyorum açıkçası nazardan .Burda sizler derttasimsiniz hemen size söylerim diye tahmin ediyorum
Biz sadece ailelere söyledik ama sağolsun eltim tüm komşulara duyurmuş. Bu kadar erkenken söylemesi beni de rahatsız etti ama yapacak bir şey yok. Artık inşallah Rabbim korur ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip eder diyoruz.

Biz sadece ailelere söyledik ama sağolsun eltim tüm komşulara duyurmuş. Bu kadar erkenken söylemesi beni de rahatsız etti ama yapacak bir şey yok. Artık inşallah Rabbim korur ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip eder diyoruz.
Kendine bol bol nas felak ayetel kursi oku canim

Bende arkadaşım biraz önce mücizemin geleceğini öğrendim çok mutluyum tuhaf bir duygu 0morfoloji 0ileri hareketle tüp bebeğe gidecekken bu ay hamile kaldım

Bende arkadaşım biraz önce mücizemin geleceğini öğrendim çok mutluyum tuhaf bir duygu 0morfoloji 0ileri hareketle tüp bebeğe gidecekken bu ay hamile kaldım
Gerçekten mucize :) çok şükür mucizelerimizi veren Rabbime :dua: çok çok çok sevindim :) o ilk öğrendiğin an inanılmaz bir duygu kesinlikle. İnanamıyor insan, doğru mu gerçekten diye düşünüyor.

X