3 aylık evliliğim bitiyor, hayalkırıklığı içerisindeyim..

kahvetelvesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
12.151
23.359
Emdr çalışan psıkolog cok etkili. Memnun kaldım. Her terapı sonrası kendını daha özgür hıssedıyor ınsan. Tüm kodlamalardan arınılmış gibi. İç huzura erişebılıyorsun.
Konuyu dağıtmadan bir şey sorabilir miyim, emdr nasıl uyguluyor hangi yöntem?

nilcanalbay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
784
574
34
Konuyu dağıtmadan bir şey sorabilir miyim, emdr nasıl uyguluyor hangi yöntem?
Travmayı bulduktan sonra göz teması kuruyor ,ve parmağını saga sola hareket ettiriyor. Parmağı takıp edip,bır yandan psıkologu dinliyorsunuz. Aynı zamanda yaşadıgım travma gününe giderek o günü tekrar yaşıyorsunuz ama şöyle o zaman ki haliniz yada yaşanılmış çaresizlik duygusunu kendını anlama, olay karşısında düşüncelerini söyluyor. Bılınc altıyla konuşuyor. Travma normalde aklınıza gelen ve ıcınızı sızlatan olay emdr dan sonra sadece resim olarak kalıyor hafızanızda. Yanı aklınıza geldıgınde bır duygu hissetmiyorsunuz.Ben çok faydasını gördüm.

kahvetelvesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
12.151
23.359
Travmayı bulduktan sonra göz teması kuruyor ,ve parmağını saga sola hareket ettiriyor. Parmağı takıp edip,bır yandan psıkologu dinliyorsunuz. Aynı zamanda yaşadıgım travma gününe giderek o günü tekrar yaşıyorsunuz ama şöyle o zaman ki haliniz yada yaşanılmış çaresizlik duygusunu kendını anlama, olay karşısında düşüncelerini söyluyor. Bılınc altıyla konuşuyor. Travma normalde aklınıza gelen ve ıcınızı sızlatan olay emdr dan sonra sadece resim olarak kalıyor hafızanızda. Yanı aklınıza geldıgınde bır duygu hissetmiyorsunuz.Ben çok faydasını gördüm.
Teşekkür ederim.
Oğluma da uygulanıyor ama bu yöntemle alakası yok, çocuk olduğu için herhalde basit bir şekilde uygulanıyor, aklıma yatmadı bir türlü.
Sizin anlattığınız mantıklı geldi travma çözme açısından.

Mabbel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2014
560
755
26
Karşılıklı gibi sanki.

Itmesine sebep bulmuyorum yanlış anlamayın, ondan bağımsız olarak sizin de hatanız var, temasınız var, diliniz ağır.

Ya karşılıklı temiz sayfa açacaksınız, sadece o değil siz de sözler vereceksiniz veya bitecek.
Bir şans daha verilebilir bence.
Teşekkür ederim. Ben kendisi beni ittikten sonra o lafları söyledim. Ha ama kendisinde hata buluyor mu kesinlikle hayır. Sana el mi kaldırmışim diyor. Bu insana ben terapi oneremem, şiddeti kabul etmiş olacağım

nilcanalbay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
784
574
34
Teşekkür ederim.
Oğluma da uygulanıyor ama bu yöntemle alakası yok, çocuk olduğu için herhalde basit bir şekilde uygulanıyor, aklıma yatmadı bir türlü.
Sizin anlattığınız mantıklı geldi travma çözme açısından.
Ama oğlunuz nasıl , travmayı silik hatırlıyor olması lazım yada herhangi bır duygu hissetmemesi lazım. Eger başarılı olmuşsa boyle oluyor.

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
9.041
13.801
Boşanma düşünceniz yokken niye annenizi çağırdınız?
Yada blöf için niye dolaba yöneldiniz?
Bence tartışmalarınızda ayrılık iması da itip kalkmak da normal değil.
Evlilik böyle bir şey değil.
Bence olgunlaşmamışsınız ikinizde.

Mabbel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2014
560
755
26
Boşanma düşünceniz yokken niye annenizi çağırdınız?
Yada blöf için niye dolaba yöneldiniz?
Bence tartışmalarınızda ayrılık iması da itip kalkmak da normal değil.
Evlilik böyle bir şey değil.
Bence olgunlaşmamışsınız ikinizde.
Baktım ki sesler çok yükseliyor evden git, konuşmayalım kötü olacak dedim. Kendisi gitmek istemedi. Bu sefer ben gideyim dedim çünkü birbirimizi daha fazla kıracağız. Ben dolaba yönelince de tuttu itti beni. İlk omzumu tuttuğunda da demiştim: evliliğimiz daha yeni, pişman olduğunu düşünüyorum. Daha yeni evliligimizi yikmamak adına seni affediyorum. Fakat bunun ikincisi asla olmayacak. Olduğu an aileme bu sefer haber veririm ve giderim dedim

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
9.041
13.801
Baktım ki sesler çok yükseliyor evden git, konuşmayalım kötü olacak dedim. Kendisi gitmek istemedi. Bu sefer ben gideyim dedim çünkü birbirimizi daha fazla kıracağız. Ben dolaba yönelince de tuttu itti beni. İlk omzumu tuttuğunda da demiştim: evliliğimiz daha yeni, pişman olduğunu düşünüyorum. Daha yeni evliligimizi yikmamak adına seni affediyorum. Fakat bunun ikincisi asla olmayacak. Olduğu an aileme bu sefer haber veririm ve giderim dedim

Tamam söylemiş ve gitmişsiniz. Yani bu bir boşanma kararıdır. Öncesinde bunun manifestosunu vermişsiniz. Şimdi aldığınız kararın arkasında durmanız gerekiyor. Siz eşinizin pişman olup yalvarıp yakarmasını ona göre de eve dönmeyi bekliyorsunuz içten içe.

Mabbel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2014
560
755
26
Tamam söylemiş ve gitmişsiniz. Yani bu bir boşanma kararıdır. Öncesinde bunun manifestosunu vermişsiniz. Şimdi aldığınız kararın arkasında durmanız gerekiyor. Siz eşinizin pişman olup yalvarıp yakarmasını ona göre de eve dönmeyi bekliyorsunuz içten içe.
Hasta olduğumu bildigi için en azından iyi misin diye sormasını bekledim. Aslında yalvarmasini da beklemiyorum. Evet çok üzgünüm, ama ben bunu nasıl göremedim diye üzgünüm. Evlilik sürecinde bir şeyleri tuketsek evet anlardım. Fakat daha yeni evliyiz ve benim bu davranışları evlenmeden önce fark etmem gerekiyordu diye dusunuyorum

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
25.085
16.815
Ne diyebileceğimi bilmiyorum, burada bir sürü kişiye akıl verdim, bir sürü kişiye de boşan dedim. Daha 3 aylık evliyken benim başıma bunun gelebileceğini asla tahmin etmezdim.

3 gün önce eşimle tartıştım. Tartışma esnasında beni kolumdan tutup itti ve ben yatağa düştüm. Ama yere de dusebilirdim, duvara da carpabilirdim. Ve 3 haftalık evliyken yine bir tartismada benim omzumu tuttu sert bir şekilde. Ben o zaman bir süre konuşmadım, evden gönderdim. Çok pişman olduğunu, birdaha asla tekrarlamayacagini soyledi. Daha yeni evli olduğumuz için belki adaptasyon sorunu var dedim, birdaha asla tekrarlanmaması şartı ile kabul barismayi kabul ettim. Fakat beni ittiği zaman annemi aradım ve gelip beni alabilir misiniz dedim. Kendim de gidebilirdim, fakat evden gitmek istediğim için dolabı açarken bunu yaptığı için annemi aradım. Aradığım için beni kışkırtmaya başladı ve bana hakaret etti. Ben de sen kendini adam mı sanıyorsun? Adamlık gücü yetemeyene zorbalık yapmak mi? Dedim. Daha sonra annemin geleceğini öğrendiği için korkarak evden gitti.

3 gündur annemdeyim, kavga ettiğimiz gün aşırı hastaydım zaten acilden gelmiştim. Eve gelir gelmez kavga etmeye başladı benimle. Hasta halimle gittim. Bir kere bile durum ne olursa olsun bir "iyi misin?" diye bile sormadı. O kadar zoruma gitti ki dün mesaj attım. İnsan sadece iyi misin bile diye sormaz mı dedim. Ben ona adam değilsin demişim, kendimi sahipsiz hissettim demişim, niye soracakmis.( Hastaneye kendi başıma iş çıkışı gittim geldim o yüzden bunu dedim. Bu sebepten başladı konu zaten.) Artık tartismalardan biktigini, sürekli geçmişi actigimi,ona çok hakaret ettiğimi söyledi. Hakaret ettim evet ama beni ittiği icindi çünkü artık benim de gözüm döndü. Tartışma ufak tefek olan tartışmalar. Bana el kaldirmadigini, sadece ittiğini söylüyor. Bırakın gönlümü almaya çalışmayı, hala kendini haklı görüyor. Peki dedim madem, hayatından çıkıyorum birdaha rahatsız etmeyeceğim. Ben de seninle konuşacaktim iyi oldu araman dedi. Tamam dedi ve kapattık. Daha sonrasında mesaj attım, kendiisi bir donem bir nisanliyken issiz kaldı ve taksitleri ödemekte zorlandık. Ben de o dönem Kredi çektim. Ailelerimiz bu krediyi bilmiyor. Dedim ki aileler konuşmadan önce biz yüzyüze gelip konuşalım. Kendi hesabimizi yapalım ve bu meseleyi kapatalım. Daha sonrasını biz konuşmadan aileler halletsin. Şu an yorgunum yarın konuşuruz dedi ve ben bir şey yazmadım.

Dünden beri baktı sanırım ben de artık tamam dedim, gözümu kararttim hiçbir şekilde WhatsApp a girmiyor ölüyü oynuyor. Ben de yazmadım açıkcasi. İki gün annesi aradı nasıl olduğumu sordu hasta oldugum için. Bugünden beri o da aramıyor. Ya da ailesi bu çocukların durumu ne olacak böyle diye ailemi aramıyor. Böyle kaldık.

Daha 3 aylık evliyken bu tarz bir olayın içinde kendimi bulmama mi üzüleyim, en mutlu zamanlarım olması gerekirken yaşadığım hislere mi bilmiyorum.. Sevgililik dönemimizde asla bu tarz hareketleri olmadı bu arada. Sadece çabuk sinirlenebiliyordu fakat hakaret veya şiddet gösterme gibi bir durum asla olmadı. Ne diyeceğinizi az çok tahmin edebiliyorum, içimi döküp rahatlamak istedim ve kendime dayanma gücü istiyorum, bunun için dua ediyorum. Sizin de desteğinizi alabilirsem ne mutlu bana.

Bu arada çalışıyorum ve maaşım Türkiye şartlarına göre iyi durumda. Hatta kendisinden bile daha yüksek maaş alıyorum.
nişanlıyken kredi çekmişsin bir sürü fedakarlıkta bulunmuşsun zaten hangi kadın erkeğine fedakarlıkta bulunsa dayak şiddet kaçılmaz oluyor sonuç boşanma önceden kendini belli etmiş bu evliliğin yükünü kaldıramayacağını insan nişanlısına kredi çektirmez ama adam yüzüzmüş ve devamı böyle gelişmiş , düzelmez kişiliği bombok