3 çocukla boşanma

Seda0123

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
180
123
28
Merhaba arkadaşlar. 3 çocuk annesiyim ve eşim evi 15 gün önce terketti. Kendi evimde oturuyorum ve lisans mezunuyum. Açıkçası şimdiye kadar çocukları kendim büyütmek istediğimden 1sene hariç çalışmayı hiç düşünmemiştim bu yüzden ev hanımıyım. Israrla boşanmak istediğini ve özgür olmak istediğini söylüyor. Psikolojim hiç iyi değil. Napacağımı bilmiyorum. Eşime madem beni istemiyorsun neden 3 çocuk yaptın diyorum haklı olarak. Benim durumumda olup bu süreci sağlıklı atlatan var mı? Bu çocukları ben nasıl büyüteceğim hiç bir fikrin yok. Allah'a sığınmaktan başka çarem yok.Var mi benim gibi olanlar

Merhaba arkadaşlar. 3 çocuk annesiyim ve eşim evi 15 gün önce terketti. Kendi evimde oturuyorum ve lisans mezunuyum. Açıkçası şimdiye kadar çocukları kendim büyütmek istediğimden 1sene hariç çalışmayı hiç düşünmemiştim bu yüzden ev hanımıyım. Israrla boşanmak istediğini ve özgür olmak istediğini söylüyor. Psikolojim hiç iyi değil. Napacağımı bilmiyorum. Eşime madem beni istemiyorsun neden 3 çocuk yaptın diyorum haklı olarak. Benim durumumda olup bu süreci sağlıklı atlatan var mı? Bu çocukları ben nasıl büyüteceğim hiç bir fikrin yok. Allah'a sığınmaktan başka çarem yok.Var mi benim gibi olanlar
Ozgurlugune duskun bi adamin zaten 3 cocugunuzu büyütmek de katkısı olmamistir ve olmayacakdir.Cocuklari büyütmek sadece eve para vermekle olmuyor lisans mezunuymussunuz guzel bi is bulup gayette büyütebilirsiniz.Bence alin nafakanizi varsa mal paylasimini yapin o adama da cehenneme kadar yolun var diyin.Herseyin ustesinden gelirsiniz kendinize inanin yeter

Ozgurlugune duskun bi adamin zaten 3 cocugunuzu büyütmek de katkısı olmamistir ve olmayacakdir.Cocuklari büyütmek sadece eve para vermekle olmuyor lisans mezunuymussunuz guzel bi is bulup gayette büyütebilirsiniz.Bence alin nafakanizi varsa mal paylasimini yapin o adama da cehenneme kadar yolun var diyin.Herseyin ustesinden gelirsiniz kendinize inanin yet

Açıkçası ailem yanımda çünkü aslında elle tutulur doğru dürüst sebepleri yok. Kendi aileside yanımda olduğunu iddia ediyordu bu güne kadar ama duyduğum kadarıyla benim iyi bir ev hanımı ve anne olmadığımı o yüzden gittiğini söylüyorlarmış sağda solda. Ben geçinemem diye üzülmüyorum aslında. Bir şekilde geçinirim çocuklarıda büyütürüm. Ama hala beni terk edip gitsede onu çok özlüyorum. Evdeki varlığını özlüyorum. 13 senedir beraberiz şimdi bana birden yok olması çok zor geliyor. Bu psikolojiyi nasıl atlatacağım bilmiyorum.

Madem özgür olacakmış neden evlenmiş de üç çocuk yapmış. Başından beri mi böyleydi eşiniz birde mi çıktı bu özgürlük sevdası.
Allah yardımcınız olsun.
Aslında hep biraz özgürdü ama sanırım evdeyken iyi bir baba olduğunu düşünüyordum. Birden nasil herşeyden vazgeçecek kadar bilinçsiz bir hale geldi anlamıyorum. Tayini başka bir yere çıkmıştı ve son 8 aydır eve doğru dürüst gelemiyordu ev uzak olduğu için. Sanırım yalnız kalma fikri daha cazip geldi. Nasıl atlatacağım bilmiyorum. Delirecek gibi hissediyorum bazen.

Ozgur olmak isteyen adam ne diye evlenmis? cocuklar icin soke soke nafakanizi alin. ayrica her kafasina esen istedigi anda evi terk edebiliyor mu avukatiniza bir sorun.

Aslında hep biraz özgürdü ama sanırım evdeyken iyi bir baba olduğunu düşünüyordum. Birden nasil herşeyden vazgeçecek kadar bilinçsiz bir hale geldi anlamıyorum. Tayini başka bir yere çıkmıştı ve son 8 aydır eve doğru dürüst gelemiyordu ev uzak olduğu için. Sanırım yalnız kalma fikri daha cazip geldi. Nasıl atlatacağım bilmiyorum. Delirecek gibi hissediyorum bazen.
Açıkçası aklima gelen sey baska bir kadın. Çünkü insan normalde o kadar zaman ayri kalsa , evini cocuklarini özler.
Hic mi sevmiyor cocuklarini da ben anlamadim

Maddi destek sağlayacak mı?
Şu aşamada bağlasanız durmaz belli ki. Zaten durmasın da.
Maddi olarak kendinizi garantiye alın ve sonra mümkünse iş arayışına girin.

İnanın yazacak çok şey var ama yazıp yazıp sildim. Allahimda bulsunlar ne deyim. 3 çocuktan sonra özgür olacaklarmis .bizde babamızın evinden getirmedik bu çocukları. Aslında dayanabilse insan ver üç çocuğun velayetini kucağına b..kuyla oynasın özgürlüğü görür o zaman .işte her zaman diyorum kadınlar mutlaka çalışsın bu şerefsizler in ne yapacağı hiç belli degil

Boşanma kararı ani olduysa şüphelendiğiniz bi durum var mi?

Eşiniz ne iş yapıyor ?
Düzenli geliri varsa nafaka talep edin
Çocuklarınız kaç yaşında ?
Bakıcı bulup ya da anneniz baksa çalışamaz mısınız ?

X