3 katın her işi bende yine de memnun değiller, beni üzüyorlar 😞

Tamam da bu igrenclikte bir ailenin oglunu evlendirirken bunu dile getirmesi gerekir bak kızım bizim oglana ev hanımı arıyoz malum ben kaynana olarak calısıyom hala. Bize hergun evi temizlicek yemek pisircek dedeye bakacak tum bu isleri sadece bi odam olsun karnım doysun yanındada bi koca olsun diye yapacak bi köle lazım deselerdi kız oyle kabul etseydi ozaman haklısın da kız nerden bilsin iyiyi oynamıslardır yuzune gulmuslerdir bu beklentilerin hicbirini soylememislerdir
Yani kızı kandırdılar kafesleyene kadar bide cocuk olup eli kolu baglanınca herkesin asıl yüzü gercek pis niyeti ortaya cıktı kız nerden bilcektiki
ciddi ciddi diyorsunuz siz bunu yani

Tamam da bu igrenclikte bir ailenin oglunu evlendirirken bunu dile getirmesi gerekir bak kızım bizim oglana ev hanımı arıyoz malum ben kaynana olarak calısıyom hala. Bize hergun evi temizlicek yemek pisircek dedeye bakacak tum bu isleri sadece bi odam olsun karnım doysun yanındada bi koca olsun diye yapacak bi köle lazım deselerdi kız oyle kabul etseydi ozaman haklısın da kız nerden bilsin iyiyi oynamıslardır yuzune gulmuslerdir bu beklentilerin hicbirini soylememislerdir
Yani kızı kandırdılar kafesleyene kadar bide cocuk olup eli kolu baglanınca herkesin asıl yüzü gercek pis niyeti ortaya cıktı kız nerden bilcektiki
Hayata bukadar toz pembe bakmak için ne kullanıyorsunuz?

Yazım yanlışlarım baya olmuş. Gece gece yazınca.
Umarım anlaşılmışımdır.

Siz anlamışsınız eminim anlayan çok insan daha olmuştur. İstisnalar varsa da önemi yok 🙂
O kadar iyi anlatmışsınız ki. Tebrik ederim , bende anladım. Yıl 2022 ama halen daha okuyamayan, çalışmayan, çalışmak isteyip de gerçekten hakaretler içinde çalışan bir çok arkadaşım var. Yani çalışan kızlara kötü nazar ile bakan bir çevre her zaman olacaktır bence. Tabi ki de hiç kimse istemez böyle şeylerin varlığını ama var. Konu sahibi de doğuluymuş. Eminim ki ailesi küçük yaştan evlendirip, acısı ile tatlısı ile evi olsun istemiştir. Malum anneler her acıya dayandığı için kızları da öyle sanıyorlar ama işte zaman 2022. Artık bazı kızlar anneleri gibi değil. Umarım en kısa zamanda bu yaptıklarını reddeder ve daha düzenli bir aile hayatı kurar kendine. Eşi de destek olursa tabi .

Ben 1 yılık evliyim evlenmeden önce bana altlı üstlü oturcqz dediler herkes kendi evinde olcak dediler lakin öyle değil eşim çalışıyor kayın babam yeri geldimi çalışıyor kaynanam da çalışıyor vardiyalı bide dedsi var benim de aylik kızım var herseyi bana bırakıyorlar bütün yük bende kızım biyqnq alzaymir hastadi dedesi bayana 3 katın temizliği Bi yana yemek aynı şekilde kimse beni anlamıyor benim yapmam gerektiğimi kaynanamin yazık çalışıyor diye bütün heryseyi bana yikmalari hizmetçi gibi herşeyi yapıyorum yine memnun degiler benim yaptığımı görmüyorlar üstüne bide hakaret Altan laf sormaları beni üzüyorlar çok kırgınım eşim benim dinlemiyor burda anne babasına da ben bakacakmisim tatlı dile beni eziyorlar ne yapmalıyım yardım edin kizlar
Cok kotu bir aileye gelin gitmişsin koştur koştur da çocuk sanki bilmiyormuydun çocuk olmasi işini daha da zorlaşdiracak. Neyse ya yapmiycaksin, ya yapacaksin, ya terkediceksin. Başka yolun yok kahinvaliden her halde ağir işde çalişmiyor. Bir zahmet eve gelince yemegini yapsin haftasonu poposunu kaldirsin da evlerini temizlesin. O yuzden çalişmadan kendi ayaklari uzerinde durmadan, otoriter olmadan evlenen kizlarimizin malesef hayati hizmetçilik yapmakla geçiyor

Onu acik söyleseler bugünlerde hangi aptal kabul eder?

O kadar iyi anlatmışsınız ki. Tebrik ederim , bende anladım. Yıl 2022 ama halen daha okuyamayan, çalışmayan, çalışmak isteyip de gerçekten hakaretler içinde çalışan bir çok arkadaşım var. Yani çalışan kızlara kötü nazar ile bakan bir çevre her zaman olacaktır bence. Tabi ki de hiç kimse istemez böyle şeylerin varlığını ama var. Konu sahibi de doğuluymuş. Eminim ki ailesi küçük yaştan evlendirip, acısı ile tatlısı ile evi olsun istemiştir. Malum anneler her acıya dayandığı için kızları da öyle sanıyorlar ama işte zaman 2022. Artık bazı kızlar anneleri gibi değil. Umarım en kısa zamanda bu yaptıklarını reddeder ve daha düzenli bir aile hayatı kurar kendine. Eşi de destek olursa tabi .
Kendi yaşadığı toplumun biraz dışına çıkmadığı sürece bence çok zor. Bende eminim ‘biz neler yaşadık sizin yaşadıklarınız be ki’ diyen anneler var.
Teşekkür ederim kendimi anlatabilmişim

X