3 yaş çocuğu ve 6 ay bebesi ike kafayi yiyorum.

Çocukların yaş aralığı çok az böyle olması sürpriz bir şey değil, keşke daha bilinçli bir şekilde hamile kalsaydınız. Büyüğü diyoruz laf arasında ama oda tamamen anneye bağımlı bir çocuk, haliyle ona kardeş değil annesiyle ilgisini paylaşmak zorunda kaldığı bir rakip geldi. Allah yardımcınız olsun. Düzeleceğini sanmıyorum yaşları büyümedikçe.

Selamlar hanımlar. Konumu okuyanlara bilgisi olanlara sormak istiyorum da. Ben 3 yasimdaki kizimi kardeş kıskançlığı ve tekrardan beze kaka yapma problemi sebebiyle bir uzmandan yardim almak istiyorum ama pedagoga mi başvurmam gerekiyor. Nasil seçim yapmam gerekir? Nelere dikkat etmem lazim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı akşamlar hanımlar.
3 yaşında bir kızım 6 aylık bir oğlum var. Bebek doğduktan sonra kizima bi haller oldu. 2.5 yaşına kadar sesi çıkmayan çocuğun içinden şimdilerde canavar çıkıyor. Abartmıyorum gün boyunca bütün dolabi giyiyor çıkıyor giyiyor çıkarıyor. Yazlık kışlık farketmiyor.
Onu çıkarıyor onu giyiyor çamaşır çamaşır çamaşır artik bunaldım sinirimden ağlıyorum. Yıkıyorum koyuyorum bi bakıyorum sepette yine. Kirli sepeti dolu yıkanacak makinede yıkanmış asılacak balkonda toplanacak sepette katlanacaklar var. Tam olarak bütün gün böyle geçiyor. Bulasik zaten Allah versin yiyecek tabak kaşık varsa yemek yapacak tencere varsa benden mutlusu yok.
Kizin peşine koşmaktan oglana ek gıdaya başlamam lazım daha bi iki sebze ve yoğurt tattirabildim sadece.
Sağolsun yine annem geliyor yardım etmeye ama yetmiyor valla da yetmiyor. Ben başedemiyorum. Kizla ilgileneceğim diye çocuğumu emziremiyorum hep yarıda kalıyor çünkü ya kizin tuvaleti geliyor ya sebepsiz ağlıyor ya dolabi dağıtıyor ya bir şeyler istiyor. Her yer her yerde. Anlık gözümü ayirsam saatlerce temizleyecek ya da toplayacak iş çıkıyor başıma.
Uyumadılar şimdi. Gece gece elbise dolabını alt üst etti yazlık elbiseleri giyip çıkarıyor nihayet birinde karar verdi. Bende sinirimden ağlıyorum, yarın nasıl toplayacağım onu düşünüyorum.
Uyku desem düzen müzen kalmadı. Çok yoruldum. Küçük çocuğu olanlar hep böyle mi?
Ben de çok zorlanıyorum çok, Allah kolaylık versin, öyle iyi anlıyorum ki.soyle 10 saniye durup nefes almak istiyorum. Kızım 2 yaş.oglum 4 aylık. Çok şükür tabiki, ileri yaş durumu olmasa arayi bu kadar kısa tutmazdim kendi adıma ama çok şükür, kolaylaşacak ilerde inşaallah 🤲

Ben de çok zorlanıyorum çok, Allah kolaylık versin, öyle iyi anlıyorum ki.soyle 10 saniye durup nefes almak istiyorum. Kızım 2 yaş.oglum 4 aylık. Çok şükür tabiki, ileri yaş durumu olmasa arayi bu kadar kısa tutmazdim kendi adıma ama çok şükür, kolaylaşacak ilerde inşaallah 🤲
Okula gidince baya rahatladık çok şükür. Şimdi eşimde virüs sebebiyle daha çok evde annem sık gelip gidiyor biraz daha rahatladım açıkçası. Bir de ev dağınık olunca bana geliyorlar. Kiz okula devam edince dağınıklık yarıya indi gün içinde dagilmiyor o kadar. Oğlumla vakit geçiriyor yemegimi yapiyorum ortalığı topla fln kiz geliyor ye iç oyna sonra uykudan bayılıyor zaten. Rabbim hepimize kolaylık versin inşallah.

Okula gidince baya rahatladık çok şükür. Şimdi eşimde virüs sebebiyle daha çok evde annem sık gelip gidiyor biraz daha rahatladım açıkçası. Bir de ev dağınık olunca bana geliyorlar. Kiz okula devam edince dağınıklık yarıya indi gün içinde dagilmiyor o kadar. Oğlumla vakit geçiriyor yemegimi yapiyorum ortalığı topla fln kiz geliyor ye iç oyna sonra uykudan bayılıyor zaten. Rabbim hepimize kolaylık versin inşallah.
Sevindim, Amin 🤲🥰

X